» »

core i7 ali ne

core i7 ali ne

1
2
»

PrimozR ::

Za Aperio piše da imajo na zalogi. Sej ti piše...

kmetek ::

Nimajo zaloge, to so njihove fore.....

migema ::

Nimajo zaloge, to so njihove fore.....


Se popolnoma strinjam s tem!!!

Nimajo zaloge, to so samo fore, da privabijo ljudi na svojo stran,...

XCom ::

Moral bi preveriti, drugače pa me je FUNTECH presentil lansko leto, ko ni bilo možno dobiti geforce 8800gt in so ga dobavili takoj, tako kot so napisali.

LordTado ::

mal poglejte kako je to zakonsko dovoljeno,ker ne smejo zavajati kupcev!

Saladin ::

Mene pri teh procesorjih zanima, katero podnožje se bo najdlje obdržalo?
LGA 1066, 1160, 1350?

Kaj kaže prihodnji roadmap?

In kako je z kombinacijo navitja jedra na 4GhZ in DDR3 na 2000 Mhz?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

x45 ::

Nobeno ne bo dolgo. Edino amd bo z am3 kompatibilen za nazaj za DDR2 ( in DDR3 seveda ).

Sicer pa do DDR4 bo tole zunaj.

PrimozR ::

Mene pri teh procesorjih zanima, katero podnožje se bo najdlje obdržalo?
LGA 1066, 1160, 1350?

Kaj kaže prihodnji roadmap?

In kako je z kombinacijo navitja jedra na 4GhZ in DDR3 na 2000 Mhz?


Malo si zamešal. Za desktope bo pri nehalemu 1160 in 1366. Kje si dobil ostala dva pa ne vem :D (sploh 1066, saj ne obstaja, razen če je to Opteron LGA socket).

Načeloma naj bi se oba obdržala enako dolgo, razen če ne bo folk popi**il in zahteval združitev, kjer bi odletel 1160. Nasploh je napovedovanje trajanja socketov precej nehvaležno. LGA 775 je naokrog že DOLGO, a C2D procesorji ne pašejo v vse matične (vse matične pa sprejmejo recimo P4ke). Po drugi strani je v podobnem položaju AMD, ki pa je poleg vsega še obljubljal popolno kompatibilnost AM2 podnožja. Ampak v realnem svetu razen AM2+ precej malo AM2 palt podpira Phenome, kako bo pa s 45 nm rpocesorji se bo pa videlo. AMD priporoča upoabo 790GX/FX čipovja skupaj s SB750 južnim mostom.

Nobeno ne bo dolgo. Edino amd bo z am3 kompatibilen za nazaj za DDR2 ( in DDR3 seveda ).

Sicer pa do DDR4 bo tole zunaj.


Šuti. Spet bluziš.

Saladin ::

Malo si zamešal.

Me ne preseneča ;((

Že leto dni čakam na popoln preskok iz socket A (tu pa se ne motim) na dobro integrirano DDR3 platformo...

Kar bo verjetno i7 konec naslednjega leta in ko bom vedel, kako je z podporo socketov vnaprej.

AMD se enostavno predolgo vleče s tem DDR2 in če se bodo ubadali (med ostalim) še z njegovo kompatibilnostjo vnazaj, potem bo izbira definitivno Intel.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

PrimozR ::

Z DDR3 počakaj še VSAJ pol leta, da se vse skupaj stabilizira in ga začne uporabljati tudi AMD. Če ne zaradi drugega zaradi cene DDR3. Zdaj, ta trenutek, zase, C2D E8400 in DDR2 RAM na P45 plati in Radeon 4850.

kuglvinkl ::

Tut sam sem gruntal o tem, kolk časa se bo socket obdržal (pa sej me ne zanima, glede na to, da verjetno spet neki časa ne bom menjal, pa vseeno). Jest Intlu ne verjamem nič. Se spomnite, kako hitro se je znebil prvega socketa za P4?...

Edino mogoče, ne vem, samo razmišljam, zdej, ko je mem kontroler v jedru, se ne bodo tko gnali.

Sicer pa, ta novi socket za mene ni noben luxury. 600€ (CPU+MB) luxury? :) Tko da sploh ne vem, če bo za zahtevne smiselno kaj drugega. Po moje še Intel ne ve natančno, kaj ukreniti (mislim, njihov marketing) in so zato napovedali, da bo c2q ostala v igri vse do Q3 '09. Ja, mogoče za corporate dekstope...
Your focus determines your reallity

rgv45vg4t335 ::

...Sicer pa, ta novi socket za mene ni noben luxury. 600€ (CPU+MB) luxury?...


Za 600€ dobiš že čisto OK prenosnika, odličnega za 99,9% resne uporabe. Da daš pri namiznem računalniku toliko samo za dve komponenti je čisti luksuz, iracionalno zapravljanje denarja.

Jaz bi rekel, da bo večina i7 uporabnikov procesor spravilo na 100% obremenitve več kot za 2 sekundi samo pri izvajanju benchmarkov. Drugače bo to vse spalo na par %. Pravi razcvet na desktop trgu bo i7 doživel, ko bo prišel ven kakšen špil, ki ga bo dobro izkorostil. Do takrat bo to (z zelooo redkimi izjemami) samo masturbacija z benchmarki.
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

PrimozR ::

Video/grafična obdelava? Tu namreč i7 blesti precej bolj, kot v špilih... In folk, ki se ukvaraj s tem, ne boš verjel, služi denar in z intenzivno uporabo dejansko odplača računalnik, ponavadi rpecej hitro. V tvojih omenjenih primerih to je luksuz. Tako kot BMWji in Mercedezi. Prav tako se pelješ z Reanult petko. Nekateri pa pač nekaj potrebujejo in tudi izkoristijo. Še vedno pa je vprašljivo, če se jim ta trenutek izplača dati toliko več za tistih nekaj %. No, tukaj so % že večji, pa vseeno, dovolj veliki v priemrjavi s C2Q in DDR2?

Saladin ::

Jaz bi rekel, da bo večina i7 uporabnikov procesor spravilo na 100% obremenitve več kot za 2 sekundi samo pri izvajanju benchmarkov.

Vsekakor.

AMpak dokler je (v enojedrskem načinu) vsaj malo hitrejši od Core 2/Duo, se ga splača vzet (ko bodo cene padle, seveda).
Za dve leti si v z enojedrskim načinom lepo preskrbljen, kasneje (tudi v najslabšem primeru, da zamenjajo sockete in nadgradnja ni mogoča) pa bodo najverjetneje igre že izkoriščale dvoje ali več jeder.

Pri DDR3 imaš ohoho rezerve na pomnilniški strani, čez par let pa boš imel polno izkoriščena vsa jedra. i7 je tako primerna dolgoročna nadgradnja. Vsaj mislim.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

RC14 ::

i7 je tako primerna dolgoročna nadgradnja

Dolgoročna nadgradnja pri procesorjih in ramih?? Sem prepričan da ne.
Lahko sam sanjamo. Mogoče za kakšno dobro leto, potem pa spet pride kaj novega,(nov socket, nov ram, itd..) nadgradnja spet ne bo možna (tako kot ponavadi).
Enkrat sem se nasral z to "kao" dobro nadgradnjo in nikoli več.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

PrimozR ::

Kupovati neko novo tehnologijo kot dolgoročno naložbo ni NIKOLI pametna ideja. Če ne zaradi drugega pa zaradi update-ov in hitrostnih pospeškov, ki pridejo ob koncu življenja te tehnologije. Za nekaj časa se zdaj splača nakup zgoraj omenjenega sistema, ki sem ga opisal, mogoče s C2Q procesorjem.

kuglvinkl ::

S tem,da je pri Intlu še tko, da sploh ni nujno, da zamenjajo socket. dovolj je, da se spremeni napajanje in nadgradnje niso možne.
Your focus determines your reallity

PrimozR ::

To je res ja. Glavni problem za nedelovanje C2Djev na 945 čipsetu (platah, ki so bile narejene za Pentium Dje).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel I5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18114744 (8158) galu
»

(Na)svidenje LGA775 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
20412618 (7470) ABX
»

Ati Radeon 5800 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
734161 (3688) Fendt
»

Core i7 se 'draži' in postaja redkejši (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
558128 (6066) mtosev
»

Intel Core i7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6611228 (6571) rgv45vg4t335

Več podobnih tem