» »

(Na)svidenje LGA775

(Na)svidenje LGA775

1
2
3 4 5

Valvoline ::

Novi win7 baje zna izkoristit vseh 4(ali več) jeder tut pr aplikacijah in igrcah ki niso multicore optimizirani.

DJ MartiNi ::

Drugače se da dobiti tudi štirijedrnika za razmeroma majhen denar. Tisti, ki ga pač potrebuje in ima zelo omejene resurse, ga lahko dobi.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

dzinks63 ::

Dvojedrni celeroni bodo še lep čas ostali na 775 in prišli bodo najbrž še štijedrni celeroni, tako da platforma 775 bo živela še ene par let sigurno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Shark-357 ::

Hmm bomo videli, kakor poznam intel bo šel s775 kmalu po prihodu i5.
bomo videli ko dobim novi roadmap od intla.

Valvoline ::

Kar kmalu se bo sešteval izkupiček vsej jeder skupaj,če je res da win7 zna vseh jeder uporabit.
Torej imaš cd2 2x4ghz =8ghz
Imaš c2Q 4x3.5 = 14ghz
Primer,cinebench multirendering,quadi pometejo z dualcore.

PrimozR ::

Novi win7 baje zna izkoristit vseh 4(ali več) jeder tut pr aplikacijah in igrcah ki niso multicore optimizirani.


Ne morejo. Niti ne moreš deliti oz. če že deliš na silo, prej izgubiš na perfomance-u.

Valvoline ::

Dvojedrni celeroni bodo še lep čas ostali na 775 in prišli bodo najbrž še štijedrni celeroni, tako da platforma 775 bo živela še ene par let sigurno.

:)
Komi čakam quad celerona pocen.
Pa da se ga navija na vsaj 3ghz,seveda celeronu primerna cena :)

axee ::

Kdaj pa se potem pričakujejo pocenitve q9xxx procesorjev na bolj realne cene (npr 9550)?? Tako približno?

Valvoline ::

Hmm bomo videli, kakor poznam intel bo šel s775 kmalu po prihodu i5.
bomo videli ko dobim novi roadmap od intla.

Shark a ti dela tale i7 na 4.1ghz z stock hladilnikom ??? Ali na i7 pašejo stari 775 hladilniki gor.

Shark-357 ::

Ne in ne :)

PrimozR ::

Ne pašejo, razen nekaterih, pri katerih zdaj dobiš adapter oz. ga dokupiš (za nekatere Scythe recimo, mislim da paše tudi na Mugena). Ima pa mislim da Foxconnova Renaissance plata tudi 775 luknje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

mesoreznica ::

Definiraj kmalu: 1 mesec, 1 leto, 2 leti...?

In dual core še zdaj ni nuja, večin aplikacij še zmeraj bolj kot ne kuri en sam core. Bo še kr nekaj vode preteklo da bodo vse aplikacije začele uporabljat multicore rešitve.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Shark-357 ::

Eno leto mislim da bo še ziher v prodaji, če bo pa kaj več pa močno dvomim.

mtosev ::

775 legenda
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tilinho20 ::

Dejstvo je, da so za normalne ljudi Neahlemi še vedno predragi. Če pogledaš moj računalnik je vredn nov 580€. Toraj Neahlema mi ziher ne moreš sestavit za ta denar. Crysis pa še vedno poganja na Very High 26FPS :)

To je itak 4-jedrnik!
Ja, nej bi bla oskubljena, sam kako? Kaj ji bo manjkalo. Sej pravim, zame je vseeno, če ji manjka kakšen sata port al pa nevem, podpora za raid. Ker več kot enega diska in optičnega pogona v kište ne bo blo. Nikoli.

Meizu ::

TO sliko sem že gledal in mi je vse jasno. Verjetno bom vzel varianto P6TDeluxe.

AapocalypseE ::

In kaj vse majnka tej Gigabyte-ki?

Meizu ::

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot... eko tu je official stran od te plate.

Ubistvi ji ne manjka prav nič.

Aja... Uff pa to bi se splačalo uzet bemti - šele zdaj sm opazu da ma ubistvu 2x PCI-E x16 reže... Sm mislu da ma eno x16 drugo pa x8 ;((

AapocalypseE ::

Glede na to, da je to že novo podnožje in chipset bi blo malo čudno, če bi še vedno uporabljali 16/8.

Meizu ::

Se strinjam ja. More bit sej je X58 chipset, damnit :P

PrimozR ::

Sej ma že X48 x167x16 reži. zakaj bi uporablajli samo 32 od razpoložljivih 48 rež?? Sploh pri CF podpori in X2 karticah.

...

To je itak 4-jedrnik!


Em... ne? E7300 je lepo dual core.

tilinho20 ::

...


To je itak 4-jedrnik!



Em... ne? E7300 je lepo dual core.

Tole je bilo mišljeno za Nehalema.

Meizu: Če ti tista Gigabytka ustreza pol ok. Samo ne vem kako je z navijanjem. Drugače pa podpira dual chanel in triple chanel.

Mitja358 ::

Poglejte tole 15 letni slovenec je dosegel s procesorjem E8600 navitim na 6.48Ghz čas pod 7 sekund v 1M v super PI. Še link: http://www.oc-lab2.com/novice.php?n=675 Procesor je bil na voltaži 1.9V in seveda hlajen s tekočim dušikom.

Meizu ::

tilinho 20, Nehalem zna ravno tako hitro laufati igre kot zdajšnji c2dji, ko pa bojo le te podprte za 4 jedra, se bojo pa itak vsi poskrili. Vendar meni gaming itak nikoli ni bil prioriteta, ker mam tudi druge stvari za počet gor.

Valvoline ::

Intel že ne bo sprostil full potencijal nehalemov kr nekaj časa. Vendno je treba imet še kaj v rezervi :)
Lahka da bomo imel na koncu tega leta nehaleme z hitrostjo 5ghz in več.

Meizu ::

Valvoline, malce pretiravaš, ampak kakšne 3.6ghz modele al pa mogoče 3.8ghz bi pa verjetno lahko uvideli sčasoma. Itak pa sam veš da frekvenca ni vse ;)

mesoreznica ::

No če imaš že sedaj veliko programja, ki ti izkorišča 4 jedra potem so quad-i oziroma i7 seveda dober nakup. V nasprotnem primeru kupovat i7 zaradi etga kar se bo zgodilo enkrat v prihodnosti je brezveze. Jaz take stvari nabavljam ko mi je potreba za tole.

Vsekakor pa opcija z Q6600 ostaja dobra osnova za poceni quad sistem še naprej, oziroma za gaming frike E8600 (ki se navija ko zmešan).

Če pa nabavljaš quad sistem višjega ranga pa je seveda i7 dobra naložba saj so QX-i od Intela prav butasto dragi. Problem predvsem v pomanjkanju resne konkurence z strani Phenomov.

Zame osebno kjer na moji mašini večinoma laufajo Autocad 2D in Igre je nakup quada nesmiselen. Veliko bolj sem zagret za E8600.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Hm pr gta4 in farcry2 je že kar opazna razlika med duo in quad če se ne motim.Quad na 3.5ghz je stisnil 15-20več fps kot c2d na 4.0ghz pr gta4.
Pr sli in cf konfiguracijah c2q precej boljši kot c2d še posebej pr high end grafe 4870x2 gtx295 sli gtx280 itn.

mesoreznica ::

GTA4 možno. Pri Far Cry 2 je čisti GPU limit, govorim o visokih resolucijah seveda saj nobeden ne kupuje HD4870 CF, HD4870 X2, GTX 280 SLI da bo igral na 1680 ali nižjih resolucijah. Pri prehodu iz HD4870 na HD4870-X2 so se recimo pri far cry 2 fps-ji več kot podvojili in to pri višjih nastavitvah. Govorim za 1920x1200 resolucije. Ne morem komentirat GTA 4 ker ga ne igram. Pri moje CPU-ju bi bil verjetno precej limitiran. Pri 8600 na 4.5GHz ali več pa je druga zgodba. Na GTA4 se ne ozirma preveč saj je grdo bugasta igra. KO se bodo pa začele na veliko pojavljat igre ki izkoriščajo 4-core bom pa nabavil poceni enega rabljenega quada in je. Ne vidim problema.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Itak :)
Sm pa zej se res ne splača nakup dualcore. Raje kkšnih 50e+ za solidnega quada,q6600 ali q8200 npr.

PrimozR ::

No če imaš že sedaj veliko programja, ki ti izkorišča 4 jedra potem so quad-i oziroma i7 seveda dober nakup. V nasprotnem primeru kupovat i7 zaradi etga kar se bo zgodilo enkrat v prihodnosti je brezveze. Jaz take stvari nabavljam ko mi je potreba za tole.

Vsekakor pa opcija z Q6600 ostaja dobra osnova za poceni quad sistem še naprej, oziroma za gaming frike E8600 (ki se navija ko zmešan).

Če pa nabavljaš quad sistem višjega ranga pa je seveda i7 dobra naložba saj so QX-i od Intela prav butasto dragi. Problem predvsem v pomanjkanju resne konkurence z strani Phenomov.

Zame osebno kjer na moji mašini večinoma laufajo Autocad 2D in Igre je nakup quada nesmiselen. Veliko bolj sem zagret za E8600.

LP


Torej CAD še vedno ni efektivno multithreaded? Oz. sploh lahko je? Mislim da je bila ena debata da v 95%+ primerih ne.

... Na GTA4 se ne ozirma preveč saj je grdo bugasta igra. KO se bodo pa začele na veliko pojavljat igre ki izkoriščajo 4-core bom pa nabavil poceni enega rabljenega quada in je. Ne vidim problema.

LP


Enako, le da to ne bo izkoriščanje iger ampak dejansko potreba. Kar pomeni še malo dlje :D

Itak :)
Sm pa zej se res ne splača nakup dualcore. Raje kkšnih 50e+ za solidnega quada,q6600 ali q8200 npr.


Maš prav. Brezveze dat 50 € manj za dve jedri manj, ki sta hitrejši, sploh danes v svetu enonitnih aplikacij (ne se farbat, večnitne, ajde, igre, so zaenkrat bolj izjema kot pravilo), se navijata precej bolje in obenem porabita manj štroma. ja, C2D userji smo res idioti.

Valvoline ::

Jah,včasih so eni bili pametni in so trdil da je dual core nesmisel... lejga danes.
C2Q se navija popolnoma enako k c2d,glede porabe res ne vem in o tem sploh ne razmišljam.

mesoreznica ::

Autocad 2D in multithread-ing se mi zdi zgodba brez uspeha. 2009 smo kupili glih zaradi tega ker bi naj podpiral multicore tudi v 2D. Po vsem preverjanju in zatrdilih da naj bi ga smo še zmeraj na enem jedru. Kljub quadih v mašinah. Vse kar smo dobili je autocad, ki je v vseh pogledih počasnejši kot dober stari 2007. Pri teško xrefanih risbah kjer ena kuri preko 1GB rama smo nekako obtičali, vse je počasno ko hudič.... ampak to je že resen offtopic.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mesoreznica ::

Jah,včasih so eni bili pametni in so trdil da je dual core nesmisel... lejga danes.
C2Q se navija popolnoma enako k c2d,glede porabe res ne vem in o tem sploh ne razmišljam.


Pa daj si beri kar pišemo. Kdo pravi da je quad nesmisel? Odvisno od aplikacij. Torej če uporabljaš aplikacije ki dobro izkoriščajo multicore je quad odličen nakup.

In po eni strani je še danes dual core nesmisel. Če bi obstajal proc E8600 single core bi točno tega imel trenutno. Za moje potrebe bi bil natanko enako hiter kot dual core.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Če ne rabiš pc za špile,video obdelavo in kkšn zahtevn program je še rabljen 1-2ghz p3-p4 ali xp za 50e prek k dost.

PrimozR ::

Jah,včasih so eni bili pametni in so trdil da je dual core nesmisel... lejga danes.
C2Q se navija popolnoma enako k c2d,glede porabe res ne vem in o tem sploh ne razmišljam.


Pa daj si beri kar pišemo. Kdo pravi da je quad nesmisel? Odvisno od aplikacij. Torej če uporabljaš aplikacije ki dobro izkoriščajo multicore je quad odličen nakup.

In po eni strani je še danes dual core nesmisel. Če bi obstajal proc E8600 single core bi točno tega imel trenutno. Za moje potrebe bi bil natanko enako hiter kot dual core.

LP


Nop, hitrejši, ker bi zaradi manjše porabe dosegal višje frekvence :)

Okej, ne poznam še zadeve preveč dobro (navsezadnje šele bruc), ampak a se ne bi dalo vsako risbo vreči na svoj core?

Če ne rabiš pc za špile,video obdelavo in kkšn zahtevn program je še rabljen 1-2ghz p3-p4 ali xp za 50e prek k dost.


Ja in kaj želiš s tem povedat? To se ve. Čeprav to niti ni tako res. je dovolj, a vseeno porabi precej elektrike. Kak 65 nm Celeron z dobro palto in DDR2 RAMom in učinkovitim PSUjem je verjetno bolj varčen. In na splošno bolj 'snappy'. Vedno več internetnih aplikacij je vedno bolj zahtevnih in '5 let star PC je dober za vsak dan' žal ne drži več vedno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

axee ::

Kako je pa če si navajen uporabljati recimo 5 in več (dokaj) zahtevnih programov, ali operacijski uspešno razdeli vsak proces na svoje jedro? Kaj pa v tem primeru?? V tem primeru se quad splača kupiti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

clix ::

Vsekakor!

mesoreznica ::

Kako je pa če si navajen uporabljati recimo 5 in več (dokaj) zahtevnih programov, ali operacijski uspešno razdeli vsak proces na svoje jedro? Kaj pa v tem primeru?? Nikoli nisem raziskovau v tej smeri ampak v tem primeru se quad splača kupiti?


Seveda. Enako za programje ki zna kurit več jeder. Tu pokaže quad pravo moč.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

_koki_ ::

točno tk, quad je namenjen predvsem večopravilnosti in večja količina hitrega pomnilnika na procesorju odpravi vsakršno krajše zamrzovanje računalnika ob poganjanju več zahtevnih programov hkrati...
če imaš računalnik samo za office, net, filme in muzko je dost vsak računalnik z giga ramov ter integrirano grafiko, najzahtevnejši uporabniki ki veliko rendirajo, 3d modelirajo, delajo z grafiko,... pa je quad že nujno potreben in so pripravljeni to tudi plačati!
seveda pa med najzahtevnejše uporabnike spadajo tudi tisti ki iz strojne opreme iztisnejo zadnje atome moči da pokažejo koliko je njihov sistem zmožen...
meni pa bo moj q6600@3.6 služil še kar nekaj časa in trenutno je zamenjava nesmiselna saj je trenutno razlika v hitrosti zanemarljiva, drugo pa je če prehajaš iz enojedernega sistema - v tem primeru se splača nekaj malega doplačat in si pripravljen za novo generacijo procesorjev ki bojo zaživeli v letu 2010
upam da se bo 775 obdržal še nekaj časa pa čeprav je že dolgo časa prisoten!

axee ::

No vprašanje je bilo retorično ampak smo dokazali svoje :D

Spc ::

Ampak nedvomljivo bo 775 umrl, prej ko slej. Kdo pa je že na 1336?

1336 ? Če pa je 1366 ??
Od kod vam 1336 ?
 

Shiine ::

Mislim, da bo LGA 775 do 2011 sigurno še vedno z nami :D

Galaxy ::

Ampak nedvomljivo bo 775 umrl, prej ko slej. Kdo pa je že na 1336?

1336 ? Če pa je 1366 ??
Od kod vam 1336 ?


Napaka naša. Škoda pa da ni LGA1337 ;) l33t-erji boste razumeli :D

mesoreznica ::

No vprašanje je bilo retorično ampak smo dokazali svoje :D


In kaj ste dokazali. Eni ste prav smešni. Nekateri cel čas govorimo da če imate aplikacije, ki izkoriščajo multicore support potem profitirate z quadom in je smiseln nakup.

Po drugi strani pa nočete razumet da z strani aplikacij kot so Acad 2D etc in gaminga je C2D na visokih frekvencah še zmeraj optimum.

To je vse. Nam ni treba ničesar dokazovat, lepo zastopimo kaj je čemu dobro. Nekateri so pač usmerjeni v eno smer in nabijajo svoje.

Jaz trdim naslednje. Počakajte da i7 dozori in potem kupite. Nimate plate z 775 podnožjem in rabite quad? Go for i7.

A je to tako teško razumet?

Jaz ne trdim da je i7 uber nakup.

Jaz ne trdim da je C2D 775 uber nakup.

Jazn ne trdim da je Quad 775 uber nakup.

Trdim pa da ni univerzalnega nakupa ampak je potrebno procesor izbrat v skladu z svojimi zahtevami, željami in obstoječi opremo.

Lp
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

jat2406 ::

Glede na to da se za industrijske potrebe še vedno proizvajajo tudi plošče z Socket 370 za Intel P3 procesorje, bo verjetno LGA775 še dolgo let z nami. Tudi procesorje P3 Intel še vedno proizvaja prav za te potrebe. Mislim, da sov šele pred kakim letom ali letom in pol objavili, da je končana proizvodnja procesorjev Pentum za socket7.
Za vodenje procesov in v embeded sistemih pa še vedno preštevajo nule in enice tudi legendarne 386ke. In moram reči, da jim prav nič ne manjka, ker lepo služijo namenu za katerega so bile vgrajene.
Seveda pa si danes niče več ne predstavlja, kako bi se dalo kaj narediti na
teh mlinčkih za današnjimi OSji ali aplikacijami, čeprav še veliko ljudi uporablja tudi PCje z procesorji pod 1GHz pa naj bo to Intel ali AMD.
Mislim, da bo prav zaradi tega v uporabi ostala široka paleta podnožij in procesorjev še dolga leta. Počasi se bodo umikali S370 in SocketA, pa potem S478 in najbrž skupaj z njim Socket 754 ...
Enkrat bo prišel na vrsto za penzijo tudi LGA775 in za njim LGA1336 ali karkoli bo že sledilo.
Seveda pa je od vsakega posameznika odvisno kako konfiguracijo si bo omislil glede na potrebe, ki jih ima in ceno, ki jo je za to pripravljen plačati.

Lp

axee ::

No vprašanje je bilo retorično ampak smo dokazali svoje :D

Po drugi strani pa nočete razumet da z strani aplikacij kot so Acad 2D etc in gaminga je C2D na visokih frekvencah še zmeraj optimum.
Lp


Govorum o multitaskingu, ne o gamingu in ne o cadu. Logično je, da v tem primeru hitrejšega c2d kupiš, se pa štirijedrnik veliko bol izplača v mojem primeru. Nisem rekeu da je c2q za vsakogar in da c2d ni dober nakup.

jest10 ::

Glede na tole novico bo LGA 775 še dolgo med nami-vsaj do 2011
X45 še en tvoj "argument" je splaval po vodi
še švoh prevod v angleščino

GrimReaper ::


IDE in FDD sta pa vztrajna. Ju sploh mislijo kdaj odpisat?
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

suntrace1 ::

Moj prvi C2D procesor E6400, ki je bil tudi eden prvih iz serije C2D, bom zagotovo zamenjal s Q9550S, ki bo verjetno zadnji ''low TDP'' iz serije C2Q 775 in bo poganjal sistem, ki ga ne bom več nadgrajeval vsaj 5 let.

Včasih je bila potrebna nadgradnja vsaki 2 leti, po zaslugi 775 pa je to verjetno lahko tudi moj zadnji večji sistem.

Zgodovina sprememb…

1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iščem OP za Q9550 in E7400

Oddelek: Kaj kupiti
221420 (1002) safast
»

Core i7 se 'draži' in postaja redkejši (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
558173 (6111) mtosev
»

Tudi AMD ceni procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
444879 (2863) Jst
»

Nakup PC ja po delih (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
887708 (6430) zigasoncek
»

Nov komp,phenom?!

Oddelek: Kaj kupiti
392488 (1193) solatko

Več podobnih tem