» »

(Na)svidenje LGA775

(Na)svidenje LGA775

«
1
2 3
...
5

Galaxy ::

Toraj ena čisto povprečna tema. Tokar o odhajajočem LGA755. Sicer se bo še leta držal, vendar je nezaustavljivo, Exxxx LGA775 ne bodo več prihajali pa proizvodne linije, prihajajo le i7.

Sicer osebno mi bo žal 775, saj je bil to moj večji preskok v računalniškem življenju, pač nekaj kar ne bom pozabil in o tem govoril še vnukecom :).

Tako smo nekoč meli diskete, ki so jih zamenjali CD-ji. Te so DVD-ji (ne pozabimo USB ključke). Aja pa LCD monitorji? ATA in SATA diski, prihajajo SSD. Novi rami, nove nadzorne plošče. Prihajajo nove tehnologije. Ampak vseeno me zanima, kako dolgo še bo zdržal zadnji igralno-uporaben LGA775, kdor bo zadnji v tej temi s takšnim računalnikom, ga kronamo :)

http://www.gamersden.in/forum/processor...

i7, hudič ki bo pokopal lga775

vir: Wikipedia

naš predragi 775

vir: Wikipedia


Toraj sam bom še najvrjetneje vsaj 1 leto na 775 (na AMD ne grem razen če ne bo kaj revolucionarnega in cenejšega od i7), potem pa na LGA 1336 (nevem zakaj ni preprosto 1337 ;)) ali pa 1156. Tako, debatirajte, pišite, rišite koliko vam je volja. Pa lep pozdrav vsem naprej!
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Meizu ::

RIP LGA 775. We will miss u. Buhuhuhuuu...

Sam LGA 775 je bil pa legenda. Top proc si lahko imel za 100€. Bemti, če ni to hvale vredno. Jst grem pa kr zdaj že na nehalema. Sam jebemu, k me jebejo plate. Sicer jih ni dosti, pa vseeno nevem kero bi vzel... x\

mesoreznica ::

775 še ni končal življenja. Služil nam bo še lep čas brez nekih izgub. Kar se mene tiče 775 še ne odhaja. Je tu vsidran. Mogoče ga več ne bodo delali zaloge pa so še velike. I7 ne ponuja nekih wohooo pridobitev trenutno. Jaz bom lepo počakal še da I7 pade cena, se pokaže kaj zmore, pride za njega celo morje verzij plošč, se poceni ram, pridejo zmogljivejše verzije ven. Čez kakšno leto bo glih pravi čas za nakup i7 oziroma kaj iz konkurenčenga tabora če se pokažejo solidni.

Torej 775 RIP?

Nikakor. Ne še danes. Ima še veliko mišic v Q verzijah in dual core pri igrah.

Me prav zanima kako se bo i7 izkazal.Intel 775 je legenda ki je zame tako dober kot je bil AMD-jev Socket A v svojem času. Prav tako, P35 je legenda kot je bil Nforce 2 takrat. Izreden price/performance.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Kdaj pa namerava Intel opustiti proizvodnjo procesorjev na 775? Nekako se mi zdi, da bo to podnožje se kar dolgo aktualno za poceni sisteme.

dzinks63 ::

Mislim, da bo 775 še dolgo med nami in tudi fabrike ga bodo še ene par let veselo štancale. Prav tako še ne bo letošnje leto zmanjkalo procesorjev za ta slot. V prihodnjih parih letih pa bodo na njem še vedno aktualni sedanji dvojederni in bodoči štijederni celeroni. Imaš pa še vedno možnosti nadgradnje za serijo quadov Q9xxx, sploh če se bodo sedaj korenito pocenili, ko bo na polno zalavfal I7 in seveda I5.
Letošnje leto, je leto vsega živega, drugo leto pa se bodo zadeve dosti bolj izkristalizirale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

kmetek ::

Q9550 230€ super quad......pa če pade pod 200€ kmalu uf uf....

axee ::

kje je 230€???

Pdove05 ::

Lol 775 bo do konca sveta z nami (ce verjamete da bo komet pado leta 2012).

Meizu ::

Nevem, edn na slotechu tukaj je res mel čudn primer da se mu je i7 920 grel ko nor, na 90c plus. Potem spet ko gledam po netu okoli ima pa folk veselo na 4ghz navitega 920, kjer jim ne gre ćez 60c temperatura. In hlajenje je zračno, da ne bo pomote.

x45 - Vseeno, četudi toliko stanejo sedaj nehalem komponente, je vseeno boljši nakup, kot če bi si rad omislil lga775 extreme verzijo proca.

Zgodovina sprememb…

tony10 ::

so ljudje, ki šele sedaj prehajajo na 775 in bodo še dolgo dolgo deležni te tehnologije, saj morte vedet, da vsi ne menjujejo računalnikov tko kot gate. Jst mam recmo še kr star socket A (462) pa gor Athlona 1700, 6600 nvidia grafo, pa računalnik po šestih letih prov dobr dela, razen seveda super truper igric, kjer vse žmrka...

Tko, da kr naj ven spravljajo nove in nove reči, bodo vsaj te trenutne, ko jih majo na zalogi cenejše...
kruha in iger

TOP ::

Ti pa boš spet čakal in čakal in nič neboš dočakal.Malo bo cenejše kej dosti več pa spet ne ,bodo prej prenehali delat.

k4vz0024 ::

Zaenkrat so plate za i7 skromno opremljene napam 775, verjetno bo kasneje malo bolje...

Spc ::

Zato pa sem še jaz hitro nabavo quad core-a na 775 ker je DDR-2 in plate res poceni.

Nevem, edn na slotechu tukaj je res mel čudn primer da se mu je i7 920 grel ko nor, na 90c plus. Potem spet ko gledam po netu okoli ima pa folk veselo na 4ghz navitega 920, kjer jim ne gre ćez 60c temperatura. In hlajenje je zračno, da ne bo pomote.

Z stock coolerjem ?
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Meizu ::

Ja, teh 90c je menda blo na stock kulerju, medtem ko so navijali na aftermarket coolerju, nevem pa točno katerem...

@k4vz0024 - kako to misliš slabo opremljene? Al misliš na vse tiste raid podpore in ne vem še kaj? Sam tistega niti ne rabim, ampak če manjka kej osnovnega, si bom pa raje vzel lga775 plato pa enga hudega quada, pa navil kolkor se da...

??

OmegaBlue ::

Prosim če se vsi otročaji držijo teme ali pa skidajo ven.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

PrimozR ::

Po vsej verjetnosti bom še kar nekaj časa na LGA 775. Če bo kdaj v prihodnosti potreba oz. želja, pade kak 45 nm proc, takrat mogoče že quad (če bodo aplikacije, ki ga bodo izkoristile) ter kaka P45 plata. Bomo videli, mogoče, mogoče tudi ne. Ampak v bližnji in srednje daljni prihodnosti ne načrtujem posodobitev. Dokler ta konfiguracija dela seveda.

/me potrka po lesu da bi delala čimdlje.

Galaxy ::

Ampak nedvomljivo bo 775 umrl, prej ko slej. Kdo pa je že na 1336?

Meizu ::

Kot vem samo enih par. Pa še jst se pridružim enkrat ta teden.

AapocalypseE ::

Meizu, skoraj v vsakem postu omeniš, da greš na Nehalem. Menda že ve cel slo-tech, da gre Meizu na (pre)dragega Nehalema. :D

Meizu ::

Če se pa vsi posti, na katere se čisto nenamerno obregnem nanašajo na fakin nehaleme, da je tudi meni že dolgčas glede teh novih socketov...:))

No no, sej ne bom več omenjal hehe :P

Ma sej sploh ni tko drago vseskupaj. Če primerjaš zmogljivost nehalem sistema in primerljivega (pa še zmeraj počasnejšega) QX9770 na LGA 775, potem se definitivno bolj splača nehalema vzet. IMHO.

tilinho20 ::

Ni mi jasno zakaj omenjaš QX9770? Ta je itak samo za extremno navijanje (LN2).

Meizu ::

Ker ima najvišji stock clock izmed serij. Primerjam stock frekvence. Če pa naviješ nehalema na 4ghz je pa itak strup.

Meizu ::

Me zanima kakšen je penyrin quad clock to clock proti nehalemu. Da se pol vidi v kerem grmu tiči zajc.

Galaxy ::

Nimajo clocki veliko pri tem, pa saj to sam veš, arhitektura pa to.

Toraj max clock C2Q ima QX9775 (pri tem seveda MORAŠ kupiti 2), in sicer 3.2GHz stock, Nehalem 965EX pa 3.2GHz. Isto toraj.. :)

solatko ::

Fantje, kaj nej pa jaz nardim, mam še zmeraj 478, pa prov nobene potrebe po zamenjavi. Vista laufa kt šus. Bom zgleda ta najboljš podnožje kar preskoču - uf kakšna bo to sprememba.

mesoreznica ::

Ja če ti ponuja vse kar rabiš zakaj bi menjal?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

filip007 ::

Kakšna bedarija...775 odhaja...ja zelo zelo počasi...še nisem uspel kupiti Q9650 tam pod 200€ če se da...:))

775 je t'nov 486 in bo še kar nekaj časa v prodaji...Core i5 pa res ne mislim kupovati za noben denar.

Bliža se čas varčnih sistemov, ker še ne mislim postavljati reaktorja doma.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Galaxy ::

i7 so dosti varčnejši kot C2D in CQD nasploh..

Meizu ::

Nimajo clocki veliko pri tem, pa saj to sam veš, arhitektura pa to.

Toraj max clock C2Q ima QX9775 (pri tem seveda MORAŠ kupiti 2), in sicer 3.2GHz stock, Nehalem 965EX pa 3.2GHz. Isto toraj.. :)


Sej ja, arhitektura. Napredek v procesorjih se vidi, če primerjaš en proc z enakim clockom iz prejšnje generacije kot pa tanov proc iz nove generacije. Popravi me če se motim?

Galaxy ::

Sma se napačno razumela, maš prav :)

tilinho20 ::

i7 so dosti varčnejši kot C2D in CQD nasploh..

To pa ne vem, če je res, ker sem nekje bral da i7 še nekaj časa ne bo na notebookih, ker preveč pokurijo.

Meizu ::

Je že uredu. Sam pravim, k folk pravi, da je Nehalem predrag - jst pravim da ni. Ravno gor sm obrazložu, pač primerljiv sistem (seveda počasnejši) na LGA775 socketu bi bil QX9770, ki pa že sam stane čez 1000€.

Nehalemček i7 920 za 270€ ga pa stisne ko mačko. Edini problem so trenutno plate in rami, ki jih nažalost ni izpod - za rame 100€, za plate 200€. Ampak to naj bi se popravlo, zdaj naj bi prišla ven ena gigabajtka x58-ud3r ki bi naj bla 150€. V angliji je že naprodaj, v SLO bo kr kmalu. Eko, pa je cena plate že primerljiva s cenami lga775 plat. Ostane sam še ram, katerega pa triple channel 3gb kit in to navijalskega dobiš že za 100€. Gledam na strani geizhals.

Tko da niti ni tko drago za hitrost in zmogljivost ki jih ponuja. Da ne omenjamo, kako stvar poleti pri multigpu rešitvah. Cena bi mogla bit upravičena imho.

Sicer je pa to verjetno že resen offtopic, tko da bi blo fajn, da nadaljujemo debato na lga775 socket naprej.

tilinho20 ::

Edini problem so trenutno plate in rami, ki jih nažalost ni izpod - za rame 100€, za plate 200€. Ampak to naj bi se popravlo, zdaj naj bi prišla ven ena gigabajtka x58-ud3r ki bi naj bla 150€

Tale Gigabytka naj bi bila zelo oskbuljena.:|
OF: Meizu: Tile rami naj bi bili dobri za navijanje. Samo če ti količina ustreza pa ne vem.
Drgač pa je težko tole primerjat kot ti delaš (QX9770 in 920). Prvič tist qx proc je extreme version kar zelo nabije ceno. Daj raje primerjavo med Q9550 in 920. Sicer je pa res, da je Q9550 predrag za ene 100 eur, samo so pa manjše težave pri ramih in platah. Samo dejstvo pač je, dda če gledaš neki za quad, je Nehalem še najbolj smiselen. Razen kakšne ceneješe varjatnte od 775 socketa (recimo Q6600).

Galaxy ::

Dejstvo je, da so za normalne ljudi Neahlemi še vedno predragi. Če pogledaš moj računalnik je vredn nov 580€. Toraj Neahlema mi ziher ne moreš sestavit za ta denar. Crysis pa še vedno poganja na Very High 26FPS :)

Meizu ::

ravno 3gb kit iščem. 6gb kit je total overkill za moje potrebe.

Ja, nej bi bla oskubljena, sam kako? Kaj ji bo manjkalo. Sej pravim, zame je vseeno, če ji manjka kakšen sata port al pa nevem, podpora za raid. Ker več kot enega diska in optičnega pogona v kište ne bo blo. Nikoli.

Galaxy ::

Ta pogovor naj poteka v temu primerni temi. Back on topic :)

Meizu ::

Dejstvo je, da so za normalne ljudi Neahlemi še vedno predragi. Če pogledaš moj računalnik je vredn nov 580€. Toraj Neahlema mi ziher ne moreš sestavit za ta denar. Crysis pa še vedno poganja na Very High 26FPS :)


Ja, sam nekateri ga ne sestavljamo izključno za igre. Sej sm nekje že napisal za kaj točno ga bom še potreboval poleg iger. Se mi ne da še enkrat.

Am ja, če ma v crysis na very high 26fps je pa od grafe odvisno, ne od proca...

Galaxy ::

Sem rekel back on topic preden še drugi začnejo z offtopicom.

Shark-357 ::

Mislim da bo 775 aktualen oz. v prodaji do prihoda i5 (katerega sam enačim z S754, torej nateg...) zapl pipco na LGA775 in forsiral prodajo i5....

axee ::

Zame 775 še zdaleč ni mrtev, žal nimamo vsi dnarja za nehaleme, ravno se prestavljam na c2q :8) čeprov potem ko vs tle na st poslušam dobim filing da kljub temu da bi recmo meu q9450 bi ostav čisto nekje na dnu :) Morjo se moji obiski st-ja malo omejit drugače bom v depresijo padu, češ kakšno sranje odkište mam :D No sklepam pa da na nehalem vseeno večina ljudi nebo upoštevala pri nakupu novega računalnika, razen tiste res izmjeme z močnimi finančnimi sredstvi. Čakati na izid novih komponent pa se nikoli ni izplačalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

PrimozR ::

Nimajo clocki veliko pri tem, pa saj to sam veš, arhitektura pa to.

Toraj max clock C2Q ima QX9775 (pri tem seveda MORAŠ kupiti 2), in sicer 3.2GHz stock, Nehalem 965EX pa 3.2GHz. Isto toraj.. :)


Seveda ni treba kupiti dveh, kje si to pobral. Proc je proc, pa če jih kupiš 5 ali pa enega. itak v Skulltrail sistme lahko zabašeš navadne Xeone oz. QX9775 v navadno LGA771 plato.

Galaxy ::

Ni res. Eni imajo E1200 ali E2200 pa so čisto ponosni, tako kot jaz na svojega E7400 :) Sicer pa ima Shark prav, proizvajalci nas prej ko slej prisilijo na nekaj novega. Poglej npr LCD TV :)

Shark-357 ::

Lej nahelm sploh ni drag, sploh če folk kupuje procesorje ranga q9300,q9450 saj je cena za Nahalem i7 920 enaka...
Edini trenutni minus kar se i7 tiče je cena matičnih plošč 270€+, kar je cca. 100€ več kot za primerljivo ploščo na S775 (recimo Asus P5Q-Dlx...)
Tako da v osnovi te pride i7 combo MB+ CPU cca. 100€ več kot primerljiv sistem na s775... če k temu prišteješ še DDR3 (recimo Cruical Value 3x1GB 1066 z Micron D9JNL čipi, kateri grejo preverjeno 1600Mhz+ in to za ceno 120€)
...

Se pravi pod črto te pride i7 140€ več kot pa s775.

Pa da se nebo zapičil da 140€ ni veliko.


Tip kateri je pripravljen odšteti 1000€ za PC ali workstation bo dal tudi tistih 140€ zraven in si bo to provoščil, ostali kateri kupujejo budget PC bodo logično posegli po S775 c2d oz. q6600 ali po prihajajočem i5.

Zgodovina sprememb…

Galaxy ::

Hja, ampak poglej malo low-range sisteme, kot je moj. Pač ne morš sestavit Nehalema za 550€ ;)

axee ::

temu rečeš low-range? Merila se najbrž res močno spreminjajo...

Valvoline ::

i920 je celo parkrat cenejši k kakšn xtrem quad,pa še hitrejši je.
Ja kaj pa te. s370,s478... vse šlo mimo,775 na vrsti.

Galaxy ::

popravek, 1336 je na vrsti, 775 bo šel mimo..

Shark-357 ::

Nahelm ni niti bil mišljen, da ga boš dobil za 550€, za to je tu prihajajoči i5 oz. trenutni še s775.

Valvoline ::

Hja, ampak poglej malo low-range sisteme, kot je moj. Pač ne morš sestavit Nehalema za 550€ ;)

Kar kmalu bo QUAD procesor nuja tako k je zdaj nuja dualcore.

Galaxy ::

Hja, ampak poglej malo low-range sisteme, kot je moj. Pač ne morš sestavit Nehalema za 550€ ;)

Kar kmalu bo QUAD procesor nuja tako k je zdaj nuja dualcore.


Hehe, ampak to bo mogoče za 1-2 leti, glede na to da so komaj zdaj igre začele masovno podpirati in uporabljati tehnologijo večih jeder. Da ne govorimo o CF al pa SLI.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iščem OP za Q9550 in E7400

Oddelek: Kaj kupiti
221414 (996) safast
»

Core i7 se 'draži' in postaja redkejši (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
558127 (6065) mtosev
»

Tudi AMD ceni procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
444857 (2841) Jst
»

Nakup PC ja po delih (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
887665 (6387) zigasoncek
»

Nov komp,phenom?!

Oddelek: Kaj kupiti
392479 (1184) solatko

Več podobnih tem