» »

Ali je fotografija predelana

Ali je fotografija predelana

mayhem ::

Pozdravljeni.

Zanima me ,če obstaja kakšen program,da se pregleda ali je fotografija predelana.

Najlepša hvala za odgovore.

Lp

LuiIII ::

Program mi trenutno nobeden ne pade na pamet, se pa da to narediti z iskanjem robov in teksturno analizo. Morda kateri izmed profesionalnih noise removal plugin-ov da ven kot stranski produkt sliko šuma. S tako sliko se lahko kar hitro sklepa o originalnosti posnetka. Pri teksturni analizi na podlagi variančne analize potujoče matrike (okna dimenzije npr. 3x3) izračunaš sliko odstopanj. Po domače povedano se na tej sliki pojavijo poudarjene razlike med vrednostmi sosednjih pixlov. Dobimo neke vrste sliko "šuma", ki je prisoten na vsaki posneti sliki. Če tega šuma ni oz. se pojavlja samo na robovih, ki so v sliki prisotni, potem je šla slika vsaj čez proces izločitve šuma. Na ta način se da tudi dobro zaznati amaterske poiskuse retuširanja. Če pa se človek loti zadeve malo bolj resno z dodajanjem ustreznega šuma si pa lahko pri ugotavlanju originalnosti mrzel.
Na bolj napredni ravni se da pa zadevo pripeljati do tega, da se na podlagi značilnosti šuma da z neko dokaj visoko stopnjo določiti s katero vrsto senzorja je bila slika posneta.

mayhem ::

Hm pol je kar mučna stvar to izvedeti.

No hvala za odgovor......bom probal tko kot praviš.

Vsekako so pa še zaželjene pomoči:)

Lp

StratOS ::

Hja, dobra zadeva in vprašanje.
Sem pred nekaj časa naletel na podobno vprašanje.
Res gre samo za CRC check kodo slike oz. podatkov slike, kar je najboljši pokazatelj za te zadeve oz. preurejanje slike oz. podatkov.
Nekateri fotoaparati imajo takšno možnost in zapis CRC v exif podatke.
Kakršni koli drugi posegi, aplikacije ipd so po moje čisto brez veze, kajti podatki se spreminjajo, še posebej če gre za kakšno vrsto kompresije slike ( gledano binarno ), slikovno oz. videzno pa mogoče niti ne.
Tudi šum in ostale foto zadeve se z profesionalnimi oziroma uporabnimi aplikacijami kar hitro dajo urediti ipd ...
Seveda govorim le o digitalnem zapisu in ne analognem oziroma kakšni materialni sliki.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

urban99 ::

uf... se mi zdi, da sem ravno na ST bral novico o nekem novem orodju za analizo slik. Primerjava channelov se mi zdi, da je bila ali nekaj podobnega, dunno.

blackbfm ::

Odvisno kaj misliš s tem da je fotografija predelana. Če gre samo za rahlo popravljene barve potem je mal težko rečt, če je pa neka slika fotomontaža se pa v večini primerov že na uč vidi.

ssitcm ::

Vse slike/fotografije, ki niso v RAW formatu, so predelane.

mayhem ::

Aha.........
Baje sem se pozanimal inmalo povprašal,da se da to videti v Photoshopu pod podrobnosti slike in naj bi izpisalo kaj ima slika dodano itd.....
Vendar nisem še probal.

Glede predelave me samo zanima ali je recimo bil dodan samo kakšen kontrast,obrezava slike,ter osvetlitev bolj profesionalnega pa ne:)

Bom oprobal v photoshopu ,če je to možno pa bom poročal.

Lp

Primoz78 ::

Saj pogledas EXIF podatke pa pise noter kateri program je bil uporabljen za obdelavo fotke...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Vice ::

Kot da se teh podatkov ne da spremeniti...

blackbfm ::

Aha.........
Baje sem se pozanimal inmalo povprašal,da se da to videti v Photoshopu pod podrobnosti slike in naj bi izpisalo kaj ima slika dodano itd.....
Vendar nisem še probal.

Glede predelave me samo zanima ali je recimo bil dodan samo kakšen kontrast,obrezava slike,ter osvetlitev bolj profesionalnega pa ne:)

Bom oprobal v photoshopu ,če je to možno pa bom poročal.

Lp


Tega ne boš našu, to ti je nekdo narobe povedal ali pa si narobe razumel.

mayhem ::

V photoshopu se vidi slika pa mora biti dprta..............File/File info/Description ter na koncu ocpodaj pod Application piše s katerim programom je bila slika poštimana ali predelana.
Če je pa pod Application prazno ,da ne piše nič je slika original.

Naj pa opomnim,da samo pokaže s katerim programom je bila predelana ali popravljena ..............ne pokaže pa ,kaj je bilo predelano na sliki.
Vendar vsekako me zadovolji že to da vem ali je slika pristna ali ne:D

Lp

BmN ::

V photoshopu se vidi slika pa mora biti dprta..............File/File info/Description ter na koncu ocpodaj pod Application piše s katerim programom je bila slika poštimana ali predelana.
Če je pa pod Application prazno ,da ne piše nič je slika original.


Hmmm N1, tega pa nisem vedel, dobra informacija :)

R33D3M33R ::

V photoshopu se vidi slika pa mora biti dprta..............File/File info/Description ter na koncu ocpodaj pod Application piše s katerim programom je bila slika poštimana ali predelana.
Če je pa pod Application prazno ,da ne piše nič je slika original.

Naj pa opomnim,da samo pokaže s katerim programom je bila predelana ali popravljena ..............ne pokaže pa ,kaj je bilo predelano na sliki.
Vendar vsekako me zadovolji že to da vem ali je slika pristna ali ne:D

Lp


Ne dvomim, da se da tudi to ponarediti. Je pa vsekakor past za tiste, ki pozabijo na detajle.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

tx-z ::

Kaj a usak urejevalnik slik shran v sliko tut da si ureju sliko s tem programom? 8-O
tx-z

V-i-p ::

Tole zgornje ne drži, ker sem ravno odprl eno sliko, ki sem jo petkrat v fotošopu predelal in obdelal pa tam notri ne piše nič, je prazno :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

jype ::

mayhem> Če je pa pod Application prazno ,da ne piše nič je slika original.

To seveda ne drži.

Nekateri proizvajalci profesionalne fotografske opreme ponujajo poleg fotoaparatov tudi programsko opremo, ki omogoča dokazovanje avtorstva in pristnosti fotografij, če v fotoaparatu vključimo ustrezno možnost.

Brez tega je vedno mogoče fotografijo ponarediti, pa tudi tak postopek ni popolna garancija, le precej oteži ponarejanje brez puščanja sledov.

mayhem ::

Nevem meni pokaže imam pa Photoshop CS3.........
Meni je sliko pokazalo,ki sem jo predelal v ACDSEE in je izpisalo da je uporabljalo ACDSEE,ko pa nisem nič predelal je bilo tam prazno.
Pravtako sem probal z PICASO 2 in pravtako je Photoshop izpisal,da je bila predelana z tem programom.



Tukaj je prikazano kje se vidi s om je bila slika obdelana vendar ne piše pa kaj je bilo na njej obdelano:)

Lp

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

ribncan ::

Poišči in preglej VSE slovenske kovance za 1 euro.
Na sliki bi moral biti Trubar.

bluefish ::

Vse slike/fotografije, ki niso v RAW formatu, so predelane.

Le v smislu kompresije - pa še to se reče obdelana in ne predelana.

Jst ::

Tista slika kovanca...

Jaz bi z veliko verjetnostjo trdil, da je bil kovnec prvo skeniran. To pa zaradi črk oob robu, ki nimajo sence, dodan napis Karl pa. Pa verjetno se ni z miško mučil, ampak uporabil grafično tablico, da ga je - Karla - dorisal. Prej je seveda kopiral teksturo iz praznega polja. Aja, če bi uporabil sliko bi verjetno bilo prisotno malo več detajlov na obleki. Katere filtre je pa točno uporabil pa ne morem povedati, ker nimam nobenega programa zraven...

Zna kdo bolje razložiti?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

blackbfm ::

Ja seveda no. Tole je "emboss" efekt, tako slikco narediš en dva in ne rabiš nobenih grafičnih tablic :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Jst ::

Samo če bi imel sliko in uporabil filter, dvomim, da bi bile takšne linije obleke, vratu, ušesa,...

Lahko, da je kovanec slikan? Meni ne zgleda, ker je ob zunanjem robu lepo nazobčan, ko gre svetloba mimo nekaterih zarez...

Hja, če lahko razložiš bolje, go for it.

Ni tako enostavno *razložiti,* zakaj je zadeva narisana...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reuters ne bo več sprejemal slik iz formata RAW (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6421417 (18321) Jst
»

Adobe predstavil tehniko popravljanja zamegljenih posnetkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
6220145 (14793) CaqKa
»

Mala šola digitalne fotografije

Oddelek: Zvok in slika
151649 (1470) Matev
»

nakup photoshopa

Oddelek: Programska oprema
342678 (2126) just_a_cook
»

Gimp v Photoshop preobleki (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
698622 (6679) CCfly

Več podobnih tem