» »

Združevanje slik

Združevanje slik

boyan64 ::

Prosim za pomoč: Kako bi združil dve ali več jpg slik katere sem skeniral? ALi se to da v PaintShopPro ali Photoshop? Ročno se verjetno da, ampak ali je kaka avtomatika, kjer bi določil točke katere so skupne na fotografijah in potem program sam naredi eno sliko.

Bx ::

v photoshop-u se da, vendar ročno vsaj tako se mi zdi, da nima avtomatike
Bx

ali3n ::

V Photoshopu se to naredi na roke - dodajaš slike po layerjih, določiš položaj (verjetno si skeniral s prekrivanjem), nardiš barvno korekturo posameznih skenov (da je na koncu vse enako),... avtomatiziranje take montaže ni smiselno, ker je verjetno vsak sken (del končne slike) malo drugačen...
Za PaintShopPro pa ne vem (nikol nisem delal z njim).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

boyan64 ::

Hvala za nasvete:
Moj dobri prijatelj Yurko mi je poslal sledeči "recept", kateri bo morda dobrodošel še za druge:
Navodila za PaintShopPro:

Odpri obe sliki, nato eni dodaj rob, širine druge slike na tisti strani, kjer boš dodajal (Image | Add borders).
Kopiraj drugo sliko (Edit | Copy) in jo prilepi na prvo (Edit | Paste as new Layer). Če ne gre prav noter oz. je zamaknjena, drugo sliko malce obrni in jo ponovno vrži v nov sloj na prvi sliki.
Premakni drugo sliko na svoje mesto.
Pobriši rob na prekrivanju na dodani sliki z radirko (hardness cca 50%),
Združi sloje (Layers | Merge | Merge All)
Obrni, obreži sliko, popravi histograme in jo pomanjšaj.
Original pusti večji, sliko, ki jo boš objavil, pa postavi na 588 pik širine, izostriš (Effect | Sharpen | Unsharp mask - radius naj bo med 0,5 in 1), izberi črno ozadje in dodaj še 1 piksel roba okoli ter shrani v jpeg, kvalitete 70%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boyan64 ()

eva ::

jaz bi pa vprašala, kako narediti prekrivanje 2 slik z gimpom. (prekrivati bi se morali samo deloma, in se na tistem delu zliti skupaj/biti prosojni)

poskušala sem s plastmi in prosojnostjo, pa mi ne gre.

hvala za pomoč,

lp

ender ::

Če se nočeš s tem preveč ukvarjat, uporabi kakšen PanaVue Image Assembler ali pa Microsoft ICE (ICE je brezplačen, PanaVue daje pa lepše rezultate pri skeniranih zadevah).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

eva ::

am, moramo z gimpom, je pa sošolec že ugotovil, če bi mogoče še kdo to rabil:

sliki dodaš kot plasti, dodaš alfa kanal, da je ozadje prosojno (lahko samo zgornji), nato označiš del zgornje slike, ki prekriva spodnjo, ga izrežeš (desni klik->uredi->izreži), dodaš novo plast (prosojno), prilepiš izrezan del (ctrl+v), v orodni vrstici plasti,kanali... izbereš plast in nastaviš prosojnost na željeno vrednost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ni dovolj spomina za sliko

Oddelek: Programska oprema
251489 (1134) amacar
»

Katere programe uporabljate?

Oddelek: Programska oprema
424294 (3574) R33D3M33R
»

Kako najlažje obrezat sliko? -da ni kvadratna

Oddelek: Pomoč in nasveti
7931 (884) nodrim
»

Adobe Premiere

Oddelek: Programska oprema
81765 (1626) McZaaR
»

internet grafika-kateri programi???

Oddelek: Omrežja in internet
141522 (1393) gkovac

Več podobnih tem