» »

Švicarski nož

Švicarski nož

root987 ::

Ok, macgyverja večina pozna, tisto njegovo metodo, da s švicarskim nožem, lepilnim trakom ter še nekim tretjim predmtom dela čudeže pa verjetno tudi. Kar pa mene zanima pa je, če bi se dalo z švicarskim nožem odpret kakšno klučavnico, ali je to le neka cenena filmska finta. Pa prosim, ne me narobe razumet, ne nameravam kam vlomit al pa česa ukrast, edin zaradi lastne radovednosti me zanima.:D
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell
  • spremenil: root987 ()

BigWhale ::

Ja, seveda.. vsekakor... porines noz v kljucavnico in potem z macolo trescis po njem, da na drugi strani cilinder ven odleti :P

Evo, s svicarskim nozem :P

frenk ::

pomoje da ne...edin kakšno staro zgoneno ključavnco, pa še to bol težko:)...ampak nism pa še probal, tako da možnost obstaja

DMouse ::

Na nobenem švicarju še nisem videl česa primernega za lock picking, pa tudi če bi bilo, bi rabil še dodaten pripomoček za navor...

Vikking ::

material je tapravi iz katerega je narejen švicarski nož, vendar zadeva je prevelika, da bi jo lahka uspešno spravil v cilinder,,, kar se pa tiče zabijanja z macolo v ključavnico, pa bi delo uspešneje opravu, če bi z macolo po vratih udaru,,,
tulk da vam pokažem kakšno orodje potrebujete za tovrstno početje, če slučajno izgubite ključ od svojih vrat... http://www.spysite.com/lock_picking_tools.html

Slowenc ::

Ali pa tale stran.

Macgajver:D
Skiny gate.

Roadkill ::

ROFLOL @ BidWhale!!!!

Zadeva s ključavnicami pač ni tako enostavna kot v filmih. Pri nas so precej popularne Titanove ključavnice, ki so ZELO varne (razn tistih par, ki sem jih jaz poleti sestavljal;)).
Komur rata "pickat" titanovo cilindrično ključavnico mu častim par pirov. Da ne omenjam naprednejših modelov (K5,K6, T100...).

Meni je ratalo odpret eno staro obešanko, pri vse ostalih sem pa obupal. Pa še orodja nisem imel pravega.
Zadeva je drugače čisto zanimiva in izvedljiva (pri slabih ključavnicah), če imaš orodje in potrpljenje, sam je moreče, če se dva dni ubadaš 3×3cm škatljico, ki ne da od seve niti piska. :)

Drugač pa obstaja univerzalni ključ za (skoraj) vse cilindrične ključavnice: En meter dolga štanga, ki ima na eno strani nastavek, ki ga nataknemo na klučavnico, ki jo hipec za tem prelomimo na pol. Na drugi strani pa ima še tak zatič, kot ga ima ključavnica s katerim odklenemo vrata.
Zato je treba pazit, da cilinder ne gleda več kot kak milimeter iz vrat.

BigWhale ::

Pajser (crowbar) ima tudi precej odpiralnih lastnosti... ;>

Pri odpiranju kljucavnice je najlepse to, ko ti uspe zavrtet cilinder in ugotovis, da so vrata dvakrat zaklenjena... :P Ali pa, da si jih ravnokar se bolj zaklenil ;>

Vse razno razne filmske fore, pa odpadejo... :)

iration ::

S švicarskim nožem res bolj težko. Se pa da to narest z "rohrcangami", tako da ornk zagrabiš vložek in ga odlomiš na levo ali desno. Med drugim grejo tudi vse Titanove tako.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Roadkill ::

Če je čez ključavnico en spodoben ščit nimaš za burek.
Če je zadeva pravilno skup dana cilinder ne gleda več kot milimeter ven. Pol se pa lahko na glavo postaviš. :)

iration ::

Hja, to je res, potem pride "brute force" v poštev. Ali pa alternativna vrata/okno :-)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

BigWhale ::

a rorcange pa niso brute force? ;>

Roadkill ::

Ja sej to je problem, k ma folk dobro zaščiteba vhodna vrata, okno je pa odprto... al pa so vrata odklenjena :D

Mercier ::

Če pa res ne gre drugače, pa pač potrkaš, pa počakaš da ti odprejo. :D

iration ::

Po moje je še največ primerov, v katerih je treba vlamljati, na deložacijah. Njihovo število se je zaradi plačilne nediscipline (podcenjevanje lastnika?), izteka pogodbe, denacionalizacije in podobnih primerov v zadnjih letih ornk povečalo.

In na deložacijah se vedno najprej potrka, potem, če ne odprejo, pa se postavi ultimat, in če ne odprejo, brute force.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Roadkill ::

No sam za deložacijo je povsem sprejemljivo, če mu vržeš vrata iz pantov... :)
Da vidi da resno misliš...
Vrjetno neboš rekel... "odprite...če ne bo posebna ekipa za vlamljanje ključavnic en teden probavala priti v vašo hišo." :D

Lio ::

ekipa se imenjuje C4&TNT

SkIDiver ::

Glede na to, da moram doma na 3 vratih zamenjat ključavnico in za ena izmed teh ni ključa, ker je bil zgubljen in je obstajal edini za to ključavnico sem ugotovu, da se bom lotu zadeve na ne McGajvrski način in sicer z rorcangam, ker drugače bom ravno zgubu živce, če se jo spravm odklepat. Poleg tega pa 110% je ne bom odklenu. Tista, ki jo treba "crackat" je pa titanova:D

Aja. Glede na to, da sem hodu na sredno gostinsko smo imel pred učilnico za strežbo v eni izmed izložb razstavljene vse proizvode pivovarne Laško, ki so jih postavili tja po naši strokovni ekskurziji sem jo čez par dni odklenil in smo mel pivsko gostijo:D. Najdl me niso nikol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

BigWhale ::

Ma, kaj kompliciras, prevrtaj to kljucavnico.

SkIDiver ::

Ti zgledam da bom šu vrtat klučavnco, če jo pa lažje zlomim?

|CyGNUS-x ::

hmm, če maš tisto žabico ko je takšna "palica" malo zunaj lahko odpreš z švicarjem. Dobiš škarje ali pa klešče in jo kamot zasučeš. Deluje 100%.

Lp
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

biokill ::

kupil bi si švicarski nož, pa me zanima......

-ali jih izdeluje ena firm, ki jim da tisti pečat-križ......ali pa je to že posplošen izraz za multifunkcijske nože, in jih izdelujejo več firm, a vse jim dajo tisti znamenit logo-križ....

Ker sem malo gledal po netu in sem opazil tedve "firmi" :
-Wenger
-VICTORINOX

kaj je zdaj kaj oz. kaj je boljše ....

L.P.

jamiroq ::

oba sta proizvajalca uradnih svicarskih nozkov, s tem, da je wenger ze nekaj let v lasti victorinoxa. ne z eno ne z drugo znamko ne mores zgresit, po mojem.

anzel26 ::

iztegneš žago in upaš da so vrata lesena


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ključavnica na prstni odtis/keypad/RFID (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6515728 (1301) G_mAn
»

Menjava Ključavnice pri Proti vlomnih vratih

Oddelek: Loža
239785 (6666) mat xxl
»

Ključ zlomljen..

Oddelek: Loža
245815 (4601) andreasjecar
»

Kako vdreti v ključavnico?

Oddelek: Loža
3018945 (17837) sisemen
»

KLjučavnica na prstni odtis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8518495 (13490) poweroff

Več podobnih tem