» »

Test znanja poslovne ekonomije

Test znanja poslovne ekonomije

Tody ::

Na tem forumu je tudi dosti ekonomistov, poslovnežev oz podjetnikov in takih ki bi radi to postali, koliko veste o poslovanju?

Torej rešite test na http://www.ebcl.si/test/ in povejte koliko točk ste dobil :)

Jest sem jih 19 od 30 to je ena 7, mogoče bi bilo več če tega nebi reševal v službi :) Men se zdi kr uredu, razen kaka asistentka se bo oglasila kako leni smo in da si še teh par stvari ne moremo zapomnit :D

PaX_MaN ::

Prodaš nekaj in dobiš keš? To pa res ni tako težko, no!

PaX_MaN ::

Glede na to, da nimam pojma in da sem od 12 vprašanja pri vsakem odkljukal vse, kar ni bilo "nič od tega", je 6.45 točke vrhunski rezultat.

Ted ::

Vprašanja so precej komplicirana, terminologija ni čist ista kot jo učijo na faksih. Tudi vprašanja so kje dvoumna. Test je namenjen spoznanju, da nimaš pojma in da pa res rabiš izobraževanje :) . Dobil sem 12 točk, ob normalnih vprašanjih bi jih verjetno precej več. Je pa res, da sem že malce pozabil ekonomiko podjetja...
Mah...

Utk ::

Jaz sem jih kot laik dobil 18. Kdorkoli je kdaj hodil na kakšen ekonomski predmet, ga je lahko sram, če ni dobil 50%. Da ne govorimo o ekonomskih srednjih šolah in, bognedaj, faksih. Drugačna terminologija? Hja, ti šment. Zdrava pamet še zmeraj velja.

Ziga Dolhar ::

19,13

Srednjo ekonomsko sem pa končal 2002 :-). (Sicer pa ja, so vprašanja, ob katerih bi bilo zanimivo videt način ocenjevanje in presumirane "pravilne" odgovore.)
https://dolhar.si/

T0RN4D0 ::

hm, neki čez 12 pik (s tem da nisem nikol in nikdar mel v šoli opravka z ekonoijo in se nisem kej preitrano poglablu v vprašanja ampak sem sam nahitro kluku)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

bluefish ::

14,37

Nekaj na pamet, nekaj se mi je zdelo, da mora biti tako.

Fizikalko ::

Kot čisti laik sem dobil 17.17. Not bad.

Volta ::

Nikoli nisem imel opravka z ekonomijo in tile pojmi so mi bili precej čudni. Dobil sem nekaj nad 10 pik, kar se mi ne zdi slabo za človeka, ki nima pojma o ekonomiji. Vidim, da vsaj je večina dobila kar lepe rezultate, vendar ne verjamem da ste, tisti ki ste dobili rezultate 18 in podobno, čisti laiki. Zagotovo ste že imeli nekaj opravka s temi pojmi. No, pač moje mnenje, pa ne iz favšije ali česa podobnega.

hamax ::

15,57

Za studenta elektrotehnike se kar ok :D

thramos ::

17,33

Vsaj neki mi je ostalo od Mihelčiča ;)

Utk ::

Volta, seveda, 10 je čisto vredu, če nisi nikdar imel nobene ekonomije. Se grem stavit, da bi večina študentov ekonomije tezko prilezla nad 20.

Ted ::

Sem šel še enkrat skozi, tokrat bolj pozorno. 20 pik.
Mah...

IceIceBaby ::

14,63

Še dobro, da mam spodobno računovodjo :)

gzibret ::

Nimam blage veze o ekonomiji in nikoli nisem imel z njo opravkov: 15,7 točk, torej več kot polovica.
Vse je za neki dobr!

just_a_cook ::

Zelo na hitro 22. Sicer studiram ekonomijo, problem pa je bil, da nisem vedel včasih ali so včasih res tako lahka vprašanja ali so kakšne "finte". Ostalo mi je še 9 minut na koncu.
==================
Just a cook

Zeberdee ::

Dosegli ste 17,13 tock od 30 možnih.

Brez razmišljanja in samo s kliki... So pa triki zadeve vmes...

McHusch ::

18,00

Pa nikoli poslušal ekonomije. :\

Longinus ::

Dosegli ste 14,59 tock od 30 mo�nih
nekaj pa je
lp
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

Doman ::

Popoln laik na tem področju :)
Dosegli ste 11,73 tock od 30 možnih.

whatever ::

18,8

Vse, kar sem kadarkoli zvedel od ekonomije, je bil predmet "ekonomija" na računalniškem faksu.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Tomay ::

18,2. Malo razočaran, glede na to, da sem ekonomist. Je pa res, da ne delam v svoji stroki. Vsekakor pa me zanimajo pravilni odgovori.
Voodoo 4Ever

Pšenični ::

9,9 rešil v par minutah, heh,heh ekonomija mi je španska vas, to je zdaj že jasno.

BozidarB ::

haha dobu 10,2 tocke in sem kljukal na blef.. resil v minuti:)

Blinder ::

16,9 tock. Koncana srednja ekonomska sola pred 5 leti. Samo bolj malo od tega kar je v testu smo imeli na srednji soli
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študij finančne matematike

Oddelek: Šola
4210448 (9298) tony1
»

Ekonomija

Oddelek: Šola
283107 (2134) donfilipo
»

Neocons zašuštrali globalno ekonomijo? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16013702 (9515) Matev
»

Matura 2007 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
19915945 (9335) monster-x
»

Programiranje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
635497 (4483) Roadkill

Več podobnih tem