» »

Programiranje...

Programiranje...

1
2
»

Microsoft ::

Pa zakaj "radovednost" ravno ob vpisu in ne kako leto prej?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

alum ::


wakum,

Tebe bi clovek vprasal, zakaj si se vpisal na FRI? Zato ker je cool in te zanima? Ali zato, ker je pac trenutno 'in', da gres na FRI in podobne faxe?



Se ti zdi, da je "in", da gres na FRI in podobne fakse? Nevem no, meni se ne zdi.

Hm, govoris, kot, da pa oni prvi, stagnira in nic ne pocne. Izobrazevanje je pac proces, ki traja.


Je ze manj sposoben. Sprijazni se. >:D

Ja, provuciram!

Sicer pa je ta tvoj kriterij, da cloveka neka stvar ne zanima (dovolj!?), ce se z njo ni ukvarjal ze pred faksom, mimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alum ()

drejc ::

@Vsi: kodirat zna vsak codemonkey in vsšjevc. Hitrost učenja le-tega je > 1 leto za nadpovprečno znanje. Zato so tut cene takih programerjev brez delovne dobe in izkušenj "samo" 200k/mesec.

Primerljivo znanje logike, optimizacijskih postopkov in teorije za paralelnim procesiranjem ipd. te stane vsaj toliko ribanja matematike kot 4 letni fri (bom reku za ne-genije) oziroma ne skužiš nikoli z grifom srednješolske/višješolske aritmetke.

Je pa tut investicija življenska vpis na fri, vsaj še za nekaj let se ti ni treba bati za šiht in preživeu boš tut normalno.

p.s.: to je vse imho 0:)
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Thomas ::

IMHO, tale tvoj imho komot in samozavestno tolmačiš kot "in my high oppinion".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

drejc ::

@BW: študentje se vprašajo kaj bojo znal čez 4 leta in kako dobro/ziher službo bodo dobili. Madona sej brucev prava in medicine z predhodnimi izkušnjami pr ns najdeš ene 3, pa je vseen vpis vsako leto gromozanski.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Roadkill ::

Fizikalko: Ko boš videl dober dizajn neke dobre in velike aplikacije (recimo bančne), ti bo, upam, to bolj jasno. Dokler pa ne, je pa vse tole podcenjevanje zaradi nevednosti...

Lepo, da si tako siguren v svoje izjave brez, da bi me kakorkoli poznal. Delam na aplikaciji, ki je vredna več (4?) miljard sit in je hudo kompleksna. Sej ne pravim, da je zadevo zdizajnerat "a walk in the park", ampak vem kako se to dela. Nisem je jaz dizajniral, to je jasno, ampak mi je proces dizajniranja poznan, tako da dvomim, da jaz kaj podcenjujem.
Ü

Nejc Pintar ::

Ok, sicer so že povedali, in programiranje je umetnost. Lahko bi ljudi po sprejemcu pač razdelili na dva dela, tiste ki poznajo osnove, in tiste ki ne. Tisti ki jih ne poznajo bi pač imeli namesto 8 semestrov 9 le teh.
Lahko je biti prvi, če si edini!

drejc ::

@Nejc: nene, ni treba ekstra dela nalagat...pač maš več cajta za punco pa družbo kot sošolci, če znaš "od prej". ;)
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Nejc Pintar ::

ok, kakšen je potem point da hodiš na faks?

IMO je point faksa da se na njem učim, ne pa da na koncu dobim pildek na katerem piše diploma (tak pildek lahko vedno kupim, samo na kakšno spamlisto se vpišem):)
Lahko je biti prvi, če si edini!

drejc ::

Ja ma Nejc programirat (na faksu) je relativno izi (v primerjavi z ostalim delom študija), sam tega ni tolk, kot si ti predstavljaš.

Moj primer je letel na prvo leto prakse, ki je nek šnelkurs za študentko ki še ni programirala, nekaj selekcionirancev pa po par tednih prinese rešene vaje za cel let in jih morjo sam zagovarjat, torej jim ni treba hodit 4 ure tedensko na vaje.

Narisat ti pa ne morem kak to zgleda ;)
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

ThinMan ::

Na FRIju sem videl precej taksnih, ki koncajo svojo smer izobrazevanja, pa pridejo ven kot teoretiki, ki jih lahko ponucas kot code monkeyes, pa se to ne vedno.


Za to bi pa morali malo fakultete spremenit (tud odvisno od smeri). Kajti res je kot si napisal. Če te zanima boš dal malo več od sebe in boš kaj več ustvaril - kakšno dobro aplikacijo, kakšno dobro analitiko, bilokaj.

lp,
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

nokia6310 ::

Mene pa neki zanima:
Kaj mi svetujete, da bi se naučil osnove programiranja seveda z možno nadgradnjo kaj naj naredim?
So to kakšne dobre računalniške knjige če so katere so in kje bi jih lahko dobil?
Vglavnem rad bi čimveč zvedel o temm, ker me res zanima.
Moram pa povedat da sem čisti začetnik v tem bi pa rad spoznal malo več stvari.
Na faks pa nebi šel, ker se mi neda učit sem prelen za to.
kaj mi bo vsa tista matematika, in še kup brezveznih stvari ki me sploh ne zanima, če je nikdar pozneje ne bom dejansko rabil?
Četudi bi jo rabil matematike ne maram in me ne veseli. No in na koncu sem zagovornik faksov samo v takem smislu, da se bi učili stvari ki bi jih v življenju dejansko rabili in ki bi nam koristile v vsakdanjem življenju.
Saj vem ne more biti vedno tako, ampak vseno je preveč teorije in premalo prakse.

Microsoft ::

Men do sedaj najboljsa knjiga je tale: Microsoft Visual C# .NET Step by Step--Version 2003


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Roadkill ::

Meni je v začetkih programiranja pomagala knjiga "C++ na kolenih". Za moje pojme zelo človeško napisana in povsem dobolj natančna, da se človek lahko navadi urejenega, lepega programiranja.
Mam pa tle na mizi "Ivor Horton's beginning Java 2 SDK 1.4 edition" Kolikor sem jo bral je res kvalitetna in obširna. Ampak po mojem preobširna za začetnika. Ker ne vem kater začetnik rabi 400 srtani, da pride do "Writing to files" in 700 strani, da pride do threadov in event handlerjev.
Ü
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gimnazija ali srednja računalniška

Oddelek: Šola
296185 (5171) urosz
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420295 (16705) SimplyMiha
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146617 (34137) awy
»

Konec z maturo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
957058 (5455) Zeberdee
»

naprej za šolanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13747784 (45266) Jan987

Več podobnih tem