» »

Matura 2007

Matura 2007

1 2
3
4

monster-x ::

Točke bojo mogl dat, ker drgač bodo IMO preveč pritožb dobili. :)

Hockey, zakaj pa je treba označiti s črto? Kaj pa, če so oni mislili, da moraš narisat krogec? Kako naj vem, kako so si oni zamislili? Kaj pa če so mislili, da pač pustiš prazno polje? Dokler navodila ne določajo natančno, kaj je treba narest, me ne bo nihče prepričal, da je treba narest črto. Če bom na koncu med oceno in tam ne bom dobil pike, se bom definitivno pritožil.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

ShowDown ::

Je kdo danes pisal katerega izmed predmetov? :)

Fr33man ::

Ja dans sm pisal psihologijo, jutri mam biologijo v soboto pa matematiko:( .

ShowDown ::

Ouu, ravnoprej sem razmišljal kako najebejo tisti ki majo izbirne psi/soc/fil v kombinaciji z bio. :P Kaki so pa bili vtisi glede psihologije? Jaz sem pisal sociologijo pa se mi ni zdela nekaj huda.

Fr33man ::

Psiha je bla kr znosna, z malo improvizacije sem rešu več al man vse. :D Skrbi me bol bajla pa mata v soboto. Mato sm gledu lanske pole je bla smešno lahka, sm v skrbeh da se utegnejo letos stvari zasukat v obratno smer.

monster-x ::

ShowDown, sej ni sam bajla. Tudi jeziki včeraj v kombinaciji z "-ijami" ni mala malca. :) Je kdo pisal včeraj katerega od jezikov?
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

hamax ::

js sm meu dons soco,
smo mel kr sreco s polami.

znal sem en esej in eno polo. drugo sem pa mal blefiru. skupi z seminarsko bo ze neki :P

Hair ::

jest sm mel pa filo dons :)

razpravljalni vredu, v interpretativnga sm se pa mogu kr mal poglobit da se je dal zadeve tekoče skoz spravt...:D
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

ShowDown ::

@monster-x: vem vem, samo ponavadi se jezikov ni treba kaj veliko učit...vsaj jaz se nisem za angleščino, pravtako se nebom za nemščino.:)

Upam samo, da bo matematika bolj ali manj rešljiva...1 dan učenja more bit dovolj :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ShowDown ()

tx-z ::

K bi le lah meu ene 15 formulc zravn na listku napisanih:\ :'(

Teli odvodi pa integrali...sploh si ne morm zapomnt :P
tx-z

r5r ::

Pa jih izpelji. >:D
And it makes me wonder.

Fr33man ::

Bo treba še en rožn venc zmolt predn gremo jutr pisat:D .

mare_ ::

Jst navijam za vektorje, kompleksna števila, stožnice, polinome, zaporedja... in upam, da ne bo preveč kakšne geometrije, kotnih funkcij (ok, naj bodo za narisat, ne pa kakšno klobaso od izraza za poenostavit)... Kdo je z mano? :D

Mimogrede, statistika, obrestovanje in podobne stvari, ste se to kaj učili?

ShowDown ::

Zanimivo bo ju3 ja...kolko % je za pogojno pozitivno? :P

Hair ::

40%... upajmo na to...:D
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

root987 ::

Jst navijam za vektorje, kompleksna števila, stožnice, polinome, zaporedja... in upam, da ne bo preveč kakšne geometrije, kotnih funkcij (ok, naj bodo za narisat, ne pa kakšno klobaso od izraza za poenostavit)... Kdo je z mano? :D

Mimogrede, statistika, obrestovanje in podobne stvari, ste se to kaj učili?

Vektorji kul, kompleksna števila kul, stožnice mja ok, polinomi kul, zaporedja kul, kotne funkcije kul, geometrija kakor kdaj, statistika mja, obrestovanje tko tko.

Bottom line? Malo prepozno smo se začeli učiti :)

Al je slučajno pri vas situacija kaj drugačna? ;)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

N-E-O ::

Kakšna je verjetnost, da ju3 verjetnosti ne bo? :D
Ah.. bedni tile dnevi. Velik srecce :)
Follow the white rabbit.

tx-z ::

Kombinacije pa to; a) 120 (6*5*4); b) 80((6*5*4)/(6*4); c) 40 (2*5*4)

Še komu tko pršlo?

Zaporedja; a velik zgubiš če ne delaš s postopkom ampak sam napišš rešitv? Men se una enačba ni in in izšla pa sm kr si napisu vsa števila pa probavu ...pa dubu a1=1, k=3

Pr trikotniku bi mogu dobit Vc=5.6cm; sam po formuli S=c*Vc/2 ; 42/7.5=Vc ; Vc=5.6...shit :) [:)) No ja, js sm pa napisu S=c*Vc...*4 :) pa sm nekak dubu 5.6

A je še komu ploščina unih dveh kvadratnih funkcij pršla okol 8/6 ?

Drgač pa, 4 bo zihr če mi naujo preveč odbijal zarad mojih postopkov..(in ne pač tistih po katerih so ns učil) :\

pa pol pr enačbi x=-6, pr unih sinusih pa to.. 1/2 sinx; pr vektorjih; AC*AB=21, ß=36˚52'; |aI=5, |b|=7...al neki tazga...prva vse DA, tangenti y=-x-4, y=-x+4...?:) pa ploščina trikotnika k ga oklepata uni 2 premici S=9;
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

sherman ::

Kombinatorika da.

Pri zaporedjih zadnja naloga pride a1=-1, d=3, brez ugibanja. ;)

Ploščina med kvadratnima funkcijama je 4/3 (ali 8/6 :))

N-E-O ::

Kak se vam je pa zdel višji nivo?
Follow the white rabbit.

sherman ::

Prva dokaj enostavna, samo dolga, druga enostavna razen zadnjega primera, tretja pa tud zelo enostavna.
Nikjer (razen mogoče pri zadnjem primeru pri zaporedjih) ni bilo potrebno kaj preveč razmišljat.

N-E-O ::

Se mogoče spomniš rešitve zadnje naloge pri zadnjih dveh primerih? Pri čisto zadnji.. a je prišel x = arc tg (-1/2), pa še neki..
druga naloga mi je šla :) Pri prvi pa nisem rešil d primera, sicer ma pa tk sam 2 piki..
Follow the white rabbit.

tx-z ::

....zadnja naloga pride a1=-1....


-1? nemogoče... kr če je a1=-1 pol pride -9 -3 = -12...tm je blo pa +12
tx-z

sherman ::

Zaporedja; a velik zgubiš če ne delaš s postopkom ampak sam napišš rešitv? Men se una enačba ni in in izšla pa sm kr si napisu vsa števila pa probavu ...pa dubu a1=1, k=3

Prej sem zamešal.
Na osnovnem nivoju pri geometrijskem zaporedju pride tako, kot si napisal.

Se mogoče spomniš rešitve zadnje naloge pri zadnjih dveh primerih? Pri čisto zadnji.. a je prišel x = arc tg (-1/2), pa še neki.. druga naloga mi je šla :) Pri prvi pa nisem rešil d primera, sicer ma pa tk sam 2 piki..


Spomnim se trenutno ne, samo vem da ni bilo tangensa nikjer vmes.

EDIT: sem zdej še enkrat rešil. Rešitvi sta x = k* PI in -PI/4 + k*PI

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sherman ()

paperdoll ::

zadnja naloga ima resitev ctgx=-1 -> x=3pi/4 +k*pi

Kaj pa tisto z arirmetičnim zaporedjem c) primer (neki takega: Vsota prvih 5 členov aritmetičnega zap. je 25. Določi te člene tako, da bo vsota kvadratov prvih treh členov najmanjša). kolko ste dobili?
meni je nekako ratalo določit da je a3=5 in da je najmanjsa vsota ce je a1=-1 in d=3, samo mi ni lih jasno kako bi se to "uradno" matematično rešlo :P

sherman ::

Ja, pri zaporedjih (c) pride a1=-1 in d=3.
Jaz sem rešil tako, da sem zapisal vsoto kvadratov prvih treh členov kot funkcijo d-ja. Potem s pomočjo odvoda določiš minimum funkcije.

zadnja naloga ima resitev ctgx=-1 -> x=3pi/4 +k*pi

To ni cela množica rešitev. x=k*PI tudi reši enačbo.

Neo12 ::

Kaj je dobu kdo da je BC=12 oziroma -12 v absolutni. Koliko točk bi dobu če sem imel samo to prav.

Neo12 ::

Kaj lahko kdo napiše rešive po nalogah če se mu da, ki se mi ne da iskat po netu po ostalih forumih.

hamax ::

če ma kdo zemljevid z napisanimi vsemi regijami v slo, naj ga prosm skenira in tuki objav.
v naprej se zahvaljujem.

Neo12 ::

npiši v google slovenija regije pa poglej slike

Neo12 ::

hamax ::

ja, sam to so zgodovinske.
js pa rabm geografske.

sm najdu. če koga zanima:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

hamax ::

jebemtiš. tale gefa dons pa sploh ni bla lahka :D
no, pozitivno bo, sam kej elik vec pa ne.

Zeberdee ::

Huh, res ne vem, kaj je bilo danes tako težko. Meni se je zdelo dokaj na izy in ogromno preveč časa, drugo polo sem končal že ob 11.30, pa niti nisem se toliko učil (pa sem vse rešil).

tx-z ::

V četrtk pa fizka:'( A pozna kdo koga k ve kaj bo not? Da usaj mau namigne kaj bi si bl pogledu...Te snovi je tok preveč!!:'(
tx-z

Sergio ::

zigam: Snovi prevec? Ah, daj no daj.

Sem pa precej ziher, da bos notri imel eno nalogo iz termodinamike in eno iz gibanja.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

root987 ::

zigam: Če ti pomaga ti lahko poslikam nek srednješolski plonk - v osnovi nič kaj drastično drugačnega kot standardne formule, ki jih dobiš z maturo, so pa dodane še kratke razlage, ki ti morda olajšajo razumevanje.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

tx-z ::

Lahko ;)
tx-z

root987 ::

Ček da ZS.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

mare_ ::

Hej, daj šeraj no :P

root987 ::

Hej, nimam 10MBit povezave ;)

P.S. Kdor hoče - ZS.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

azo ::

A dela kdo maturo iz racunalnistva v soboto? Mene kr tripajo "dvoumna vprasanja" ;)

mjakop ::

Delam. Mislim pa, da ne bo prevelike težave. Če znaš programirat imaš maturo iz rač. skoraj pod streho (ni vrag, da ne bi vedel še kakšnega odgovora).

SleepLess ::

Ali dela mogoce kdo maturo iz informatike? Nam je profesorca rekla, da pri programiranju lahko dobis vse tocke tudi ce pravilno napises algoritem (v slovenscini in v stavkih da se razumemo:)). Je to res? Nasplosno je ta matura prvic in nihce ne ve kaj naj pricakuje. Ima morda kdo kaki link ali kako gradivo ?

root987 ::

Da bo programinaje na maturi je baje malo verjetno - menda je samo na eni poli. Precej bolj verjetno je da bo zadnja naloga 2. pole obsegala tehnologije znanja ali podatkovne baze (IMHO blazno neumna ideja da ga ne vključijo (vsaj malenkost, predmaturitetna naloga je bila morda za večino preveč), saj se potemtakem lahko sklepa da sta bila 2 ali 3 meseci jemanja Pythona popolnoma nepotrebni).
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

barelyLegal ::

Lahko kdo prosim objavi vse teme, ki pridejo v poštev pri ustnem delu angleškega jezika?
Error

sherman ::

JackSparrow ::

Js tudi pisem jutri informatiko. :D Srecno vsem.

Kaj ANSI zahteve za podatkovne baze znate na pamet? Pa naloge SUPB?

Joj do zdej sem predelala komaj 3 teme :'(

CirCA|PhP ::

Pejd po katalogu pa bo šlo lažje. Jest se še mal matram s pythonom, sm v finih delih..

Srečno vsem!
http://www.icevulcano.com

tx-z ::

Uff, jst mam pa jutr že dojčo ustno :) Pol pa sam še angla,mata,slova:'( :))
tx-z
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matura v 5 dneh ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6016967 (13598) martincek1
»

Matura 2010 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10514094 (10011) Jebac18
»

Slovenščina na maturi 2004 (Jezik)

Oddelek: Šola
492767 (2093) ]ViRiana[
»

Predmaturitetni preskusi

Oddelek: Šola
121712 (1587) starsplash
»

Slovnica pred vrati! (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
524924 (4252) rasta

Več podobnih tem