» »

Prazni CD-ji - Kvaliteta!?

Prazni CD-ji - Kvaliteta!?

DeLuX ::

Zdravo.

Tu napisite, kateri so vam najboljsi prazni CDji za peko.

Dodajte se za priblizno kaksno ceno se jih da dobiti ter koliko MB oz Min so.
Trenutno ne vem kaj je NAJ. Slisal sem, da so kar v redu Princo 700MB.
Dobite jih v bolj zalozenih PC trgovinah, stanejo pa baje tam okrog 150 Sit (Slim).
Rad bi slisal se nekaj dobrih nasvetov za kakovostne prazne CDje.
..thanx,
Luka

SanSan ::

Najboljsi po moje so mitsui 650MB in traxdata silver 700MB. Prve dobis za priblizno 150SIT druge pa malo vec. Ovisno kje kupis.
Drugace so zadovoljive kvalitete tudi smartbuy-i, ki jih lahko dobis tudi za manj kot 100SIT.
Dobri so baje tudi Philips 700MB vendar ne vem cene, mislim pa da so dragi.
Princoti meni osebno niso najbolj vsec, ker se mi jih je ze kr nekaj zluscilo, no sicer pa se mi je zluscil tudi en traxdata silver cd.
No to so moje izkusnje.
SanSan pravi: poslusajte Konfucijeve modrosti.

DeLuX ::

Aha. ql... Kaj pa pravite za No-name - Platinum? Cena njih pa je 84 Sit.
Nekaj govoric je bilo, da je Platinum Šara. Kaj pravite vi?
bye
Luka

BustA ::

jest uporabljam PRINCO 700 MB, slim pakiranje, so pa tm okoli 130 sit
Devide Et Impera

DeLuX ::

BustA: ql. jst tud mislem eno ornh rundo od Princa 700MB nabavt,
samo se ne vem, ce so ''zakej''. Dej mal povej o njih... se jih splaca?

Gandalfar ::

kje se dobijo tile cdji po 84sit?

dex ::

Trenutno mam traxdato silver spindle z 50 CDji po 89 SIT komadič. Dobra roba, razen tistih, ki so bili fuč po moji krivdi NP. Samo ovrburn je majhen, 704 mb ne gre gor...
vem, da nič ne vem...

TheJack ::

Po mojih izkušnjah so odlični MMore in TDK reflex ultra (Taiyo Yuden). Je pa treba pri tem povedati, da imajo nekateri pekači raje te, drugi pa druge cedeje. Enako velja za cd playerje. Poleg tega je treba povedati, da je znamk praznih cedejev kot listja in trave, tovarn, ki jih izdelujejo, pa precej manj. Za najboljše tovarne veljajo Taiyo Yuden, Mitsui Chemicals in Kodak (čeprav jaz s Kodaki nimam ravno dobrih izkušenj), med najslabšimi pa se znajde evropski Ritek (morda so podatki zastareli, saj http://www.cdmediaworld.com/ ni bil posodobljen že dolgo časa). Kje je cd narejen, ti pove Feurio ali pa kakšen namenski programček.

Včeraj se mi je zgodilo nekaj precej tečnega. Moj 8x Plextor je uničil tri TDK dview cedeje, pečene pri 8x hitrosti. Potem sem poskusil s TDK reflex ultra (tudi pri 8x) pa je šlo brez težav. Potem sem poskusil dview snemati še s 4x hitrostjo. In je uspelo.
Možnosti so po mojem tri:
-moj Plextor odpoveduje, kar bi bila katastrofa, saj ne snemam ravno v velikih količinah. Zdržati bi moral najmanj še trikrat toliko.
- ravno tisti pack dview cedejev je bil defekten
- moj Plextor se usodno ne razume s temi cedeji

Kaj mislite vi?

Eagle ::

dex:
Trenutno mam traxdato silver spindle z 50 CDji po 89 SIT komadič. Dobra roba, razen tistih, ki so bili fuč po moji krivdi NP. Samo ovrburn je majhen, 704 mb ne gre gor...

?????
Lahko ti le povem al mas kurac burnera al pa nea znas overburnat, ker jaz sem spravo na tote cd-je 716Mb :p

jRk0 ::

princoti 700mb po 150sit so kul. Pa SmartBuy tudi kar. Pa Moore tudi. Sam se bos moral odlocit. Traxdate pa pr nas na Ptuju sploh vec ne prodajajo, ampak pred leti pa sem vedno mel traxdata gold al pa silver.
You fuck up once, you loose two teeth.

DeLuX ::

ja... Gandalfar: cdji se dobijo pri enmu dilerju k dila cdje ane. ma pa trenutno samo Platinum (84sit). Evo... ti dam gsm cifro: 031253923.
Tko.. Verjetno bom vzel kar 100kom od Princota 700mb, dans sm dva vzel 650mb
in ju stestiral (nerocdspeed, winoncd/editor/verify --> no errors), posnel muzo in DATO, in vse dela gut. Mislem d bojo Princo ta pravi zame :)
Kaj pa drugi pravite o Princu, ali pa o Platinum (zanje pravijo d je shara, nekateri pa da so ql, tako kot princo)...hm... Traxdata sem slisal da so prisli v Slo in jih majo na tone na Jesenicah v Cyberstore. ok.. cya,
DeLuX

rc-car ::

Jaz imam najraje MMORE. So 700MB, dokaj poceni (150) in pridejo v lepih, prozornih škatlah, tko, da za muzko uporabljam najraje te.

Slabe izkušnje sem imel recimo z TDK dview, ki mi jih nekateri CD-playerji niso dobro brali. SmartBuy pa je en najslabših CDjev, kar sem jih mel kdaj v pečki...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

piek ::

MITSUI all the way. Ni boljsih cd-jev. Niso poceni, ampak hej, kvaliteta stane. Glede SmartBuy pa samo prste stran - to je govno. Posnames nanje igro, jo vrtis v enoti po 1h dnevno in se zacne po 14 dneh luscit!!! Halo? Totaln shit. Ostalih - Traxdata, Princo ne uporabljam, zato tudi ne morem komentirat - za masovnejse snemanje - filmi.. pa uporabljam se Intenso
medije, ki so tudi dokaj poceni, pa se overburn je zeelo velik. Cca do 780 MB, odvisno od paketa, do 750 MB gredo pa vsi.

LP

piek
--- Finish it off if you started it! ---

AngelOfDeath ::

Sam uporabljam smartbuye (25kom 2500 SIT ) in zaenkrat nimam težav z njimi (tok,tokrok).

Uporabljam sem večino medijev na trgu in iz lastnih izkušenj vem da so mmmore totalno zanič.
Mitsui so pa dražji ampak so tudi dobri.
z traxdato tud nisem mel problemov prav tako ne z tdk in platinum ter maxellom.
Ricoh sem uporabljal 1x samo je delal samo 1 tedn pol je bil zanič.

Mimogrede večino današnjih cdjev dela 1 firma potem pa si ostale firme sam ime dajo gor :)Obstajajo pa še tud posamezne ki so ponavadi boljše

Če hočeš met dobre cd-je moreš zanje tud nekaj dat, in pa poglej da niso cdji no name ker so ponavadi totalno zanič.

matevzm ::

Kot je nekdo ze povedal Taio Yuden, Mitsui, Kodak pa mislim da ne dela vec CDRjev.
Nekoliko je odvisno od pekaca, jaz imam za kriticno muziko najrajsi Mitsui.
Na http://www.ixbt.com/storage/cdr-disk-te... imas test, mogoce je tudi na Digit Life ze. Vecja stevilka pomeni boljsi zapis.
TDK D-View so pa bolj tako, ogromno sem slisal pritozb.
Kar se Riteka tice je bil v starih starih casih res bolj bogi, a recimo moja bivsa Yamaha ga je imela kar rada.

DeLuX ::

Kaj pa pravite o Princu 700MB?

AngelOfDeath ::

Princojev še nisem testiral razen 1nga vendar so mal predragi

gkovac ::

osebno mi odgovarjajo MMORE in pa SMART BUY... nikol še nisem imel problemov!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Ashrack ::

Kaj pa MULLERji? Jaz jih uporabljam ze dalj casa in so mi QL
....

JP ::

Tudi jaz sem začel uporabljati Mullerje. Zaenkrat so videti čisto v redu ;-). Uporabljal pa sem tudi Waitecove CD-je (700) za musko, pa so mi tudi čisto v redu delali. Drugače pa Mitsui je zakon. V redu so tudi od Basfa, čeprav so malce dražji (zdi se mi, da so kar kvalitetni). Z MMore tudi nisem imel problemov.
Seveda pa je veliko odvisno tudi od posamezne pečice tako da ni nič čudnega, če so nekomu bolj všeč eni nekomu drugi. Če bi imeli vsi enake pečice ne bi bilo te teme!
Lp JP 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JP ()

OmegaBlue ::

ja jst ti priporočam SmartBuy-e nisem še mel problemov s tem.Acer-ji so tud dobr

Ampak pejd čim daljeod Traxdata so za en popoln drek;((
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

DeLuX ::

I Love Princo! ...what do you think?...

Lime ::

Smartbuy in Traxdata.

danielka84 ::

Jep, PRINCO 700MB Slim so že zakon :D
Jih uporabljam že kako leto, kupujem pa jih pri PowerPlusu v MB, pa še mi niti edn odpovedal!
CD Audio je pravtako perfektno zapečen...
so pa po 130/kom
ni-da-ni

Gh0st ::

Nazadnje sem recimo nabavil 20 kom. Philips CD-R80 16x CD-jev. Le eden od njih je odpovedal, ker ni bilo jasno s kakšno hitrostjo lahko pečem, zato sem moral peči z 2x.

Za kolega pa pečem na tisti CD ki mi ga dajo. Doslej še noben ni zatajil....

Nikoli pa ne bi pekel ali kupoval tistih Silver in Müller CD-jev.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

DeLuX ::

ql... a kdo ve kje se dobijo Princo CDji blizu LJ ali Kranja za najceneje
(okrog 130/kom)...? Drgac jih majo kar v Merkurju v Sk. Loki :) samo po 149.
Zanima me se nekaj... A ima kdo tak pekac kot jaz - NEC 24x10x40?

Ch4N93 ::

napište še mal kakšne pekače imate!!!
sam imam :D ACER 24/10/40:D
s smartbuy nimam dobrih izkušenj...
mislim da je najboljša kombonacija ACER pekač + ACER CD-ji
Ni nam lahko...

OmegaBlue ::

jest mam 24/10/40 plextorja:D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Polde ::

jest mam tudi 24/10/40 plextorja :D :D
Ni da ni!!!

Gh0st ::

NEC NR7700 12/8/32
čist dost zame
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Tomi ::

Jaz imam Teaca 24x, pa mi delajo lepo Smartbuyi in Princoti.
Doslej sem sesul samo en CD, pa še to je bila moja krivda.
metrodusa.blogspot.com

AngelOfDeath ::

Jaz mam plexa 16/10/40

In zaenkrat uporabljam smartbuye brez problemov :) (tok,tok,tok)

Fresh Prince ::

Men so naj (zarad cene) hehe, SilverCircle
zdej se na spindle-u
10x = 1140 sit v TechTrade-u

Ashrack ::

Očitno sm jaz edini najstarejši tukaj, ker imam jaz komaj WAITEC 4X4X24!
Ampak ko sem ga dubu je bil pa najboljsi!
....

Lime ::

COOOOL! SMARTBUY JE PRIŠEL!
Nova roba v Comtronu:
Smartbuy slim 700MB 125 SIT
Smartbuy slim 800MB 170 SIT
Smartbuy 25pack 700MB 2.390 SIT (95 SIT / kom.)

Zakon CD-ji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776202 (4113) pingo76
»

Poceni prazni CD-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
978380 (6626) Zheegec
»

cd-ji

Oddelek: Kaj kupiti
211909 (1516) frenk
»

Smartbuy cdji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1168369 (5784) City
»

Kje najceneši/najboljši CDR-ji?

Oddelek: Kaj kupiti
392224 (1346) bastadu

Več podobnih tem