» »

Kje najceneši/najboljši CDR-ji?

Kje najceneši/najboljši CDR-ji?

Pretorijanec ::

Jst mam tut pekača. In narmalno, da hočem met najcenejše CDR-je. Morjo bit 16x compatible pa čim manj stat. Kje?

tejo ::

Princo, 700 MB, ozke škatlice, v Miški 130 SIT/kom

Pretorijanec ::

Kje je ta miška? A maš tut URL? Thx!

tejo ::

sasox ::

A se hecas? 130 SIT za princo Cd-je? Niso vredi 80SIT :p

tejo ::

Pokvaril se mi ni še noben! Pa nobenih težav s snemanjem še nisem imel!

sasox: Povej, zakaj niso vredni niti 80 SIT!

Elemen_T ::

sasox: In kaj je narobe z njimi?
Kolk jest sovražim neargumentirane negacije! DAMN IT!

Jest pečem na Princote že kar lep čas. In povem ti. V tem času (cca pol leta) se ni pokvaril niti eden (8x snemanje).
Poleg tega danes vsi posneti delajo bp. Brez izjeme.

Pretorijanec ::

Ja, sam to je u Kranju :(. Jst sm pa Lublančan. Pa nimam vozniškega... A ve ker za kakšno trgovino u Lj?

tejo ::

Šumi Electronics (Miška)
Vodnikova 187 (tržnica Koseze), LJ
Tel: 01 510 30 60

OZZY ::

V megahitu jih majo po 1250 (10kom v papirnatih ovitkih)-80 min (Silver circle). Ne glede na to , da verjetno za njih nisi slišal so zelo kvalitetni in seveda 16x kompatibilni. Po mojem boljši kot princo.
Posnel sem jih že več kot 300 in nobenih probelmov niti z enim.
Go with the flow.

YiMMi ::

mislim kompliciras pri cdjih....
aloo...na skatlo bos profitiral kakih tristo sit.....
se ne splaca....
saj nisi revez....
edino ce bos jih kupil pa tisoc pol bi se nekaj poznalo...samo ne verjamam?
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

tejo ::

Ker se vam gre (očitno) za vsak tolar, potem bo še najbolj, da kupite cd-je Acer, ki stanejo 120 SIT. Dobite jih v ozkih škatlicah, kakšna je kakovost pa ne bi vedel.

BojlerTM ::

tejo:
>Šumi Electronics (Miška)
>Vodnikova 187 (tržnica Koseze), LJ

hja.. miška je BILA na kosezah ampak je NI vec!!!
bla je do pred priblizno pol leta, pol me je pa kr enkrat pricakal na vratih napis v stilu "zaprto, dobite nas na drugi lokaciji v kranju".
so pa mel res full pocen CDje.. oh, ja...
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

bastadu ::

Princo 80min so itaq zakon, pa že dragi niso...

tejo ::

Nisem vedel, da jih v LJ ni več... :(

Alfa ::

Sej drgač imajo v Conradu(BTC) CD-je Acer za 119 SIT, samo je težava ker so pakirani po 100, pa brez škatl so.

totimato ::

V Intersparu v MBju imajo za 2450 SIT SmartBuy 80 min, 25kom, brez ovitka (pita ovitek)...

Zelo vredu CDji... jaz zadovoljen

samo toliko mimogrede, glede poceni CDjev

lp

totimato

bastadu ::

Ja sem tudi že gledal te CE rome, ampak ni glih fajn, ker ga nimaš kam za dat, ko ga zapečeš. A ve kdo, če se dajo kje kupiti samo papirnati ovitki za CDje? Sem po celem MBju iskal in brez uspeha...

Pretorijanec ::

Za ovitke: V Lublani maš v Interšparju tak katalogec za CDje not filat... Tko kt foroalbum sam da daš not CDje. Je kr praktičn...

elfin ::

Ej glih to s'n mislo vprašat. Kaj je s totimi SMARTBUY cdji? S'n jih včeraj nabavo, da s'n jih komaj neso do avta. Samo zaj me pa zanima, kolko let bojo kaj držali.

S'n pred dvemi leti na ene 80 minutne INTENSO CDje snemal, pa se ne da več vseh fajlov z njih prečitat :(
Nisem jih mel na soncu in nobenih prask nimajo.

Zdaj mi pa povejte, prosim, kak je s totimi SMARTBUY cdji? So podatki varni na njih? Kolko let? Je mel kdo probleme z njimi?

Kaj pa MITSUI, toti pravijo, da držijo 100 let.

LP elfin

TheJack ::

Jaz večinoma kupujem Mmore (včasih pa tudi TDK in Sony) v Big Bangu. Sicer niso ravno poceni, so pa kvalitetni in zanesljivi. Glede na to da v povprečju posnamem nekako dva cedeja na teden, mi je čisto vseeno ali dam za enega 120 ali pa 170 SIT.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Klemenn ::

:D:Dkje mi je najbljižje do najcenejih v novem mestu?:D

Webmojster ::

Smartbuyi so zakon!! :) Jaz jih pri rolanu kupujem .. 135, Rolan, jurja ker ti reklamo delam.

bastadu ::

Ampak kako pa potem CDje shranjuješ, če so brez kakršnega koli ovitka? A ovitke posebej kupite?

elfin ::

Webmojster jaz s'n jih tudi tam kupo kot ti. Maš kaki argument, da praviš, da so Smartbuyi zakon?

Kaj obstaja kaka primerjava. Na primer Mitsui bi naj držal garantirano več kot 100 let. Kolko pa Smartbuy?

Sem slučajno preverjal moje pečene CDje, pa me je skoro kap, ko mi je cajt z njih požrl podatke. In to po komaj 2 letih. OK Mitsui so še ko novi, Traxdata Gold tudi. Tisti pokvarjeni so pa Intenso in Boeder silver-blue.
Od zdaj ima da snemam vse DVA KRAT.

Ja tistih 25 CDjev ko so v taki okrogli škatli "pie pack", jih kar nazaj v škatlo dam. So namreč za arhiv.

LP elfin

bastadu ::

Sem se pred nekaj minutamu na lastne oči prepričal, kako je frendu razneslo CD v CD-ROMu. CD je bil SmartBuy 80min/700MB. Pa ni bil kriv pogon, saj je skozi delal enakomerno in potem naenkrat BOOM in je šel CD-ROM v k*rac... Nikoli več ne dam SmartBuya v CD-ROM...

Pisk ::

Princo se mi zdijo se najboljsi od cenenih.
vcasih narocim kaksen cd(piratski itak :P ) in moram rect da sem zelo razocaran nad trenutno ponudbo. cdji so vecinoma Smartbuy 700mb in skoraj polovica jih ne dela. jajca! zelo za nic so tudi Philips, Intenso in Waitec.
glede dobrih cdjev pa lahko recem da imam kar nekaj Sony primerkov, najstarejsi so letnik 95 in delajo vsi brez problema -cdrom siba konstantno skozi cel cd medtem ko se pri nekaterih Tdk parkrat upocasni, enako tudi pri Kodak in HP pa ceprav naj bi to bili profi cdji. ni vse zlato kar se sveti...........
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

bastadu ::

Se srinjam s Piskom...

McNato ::

Najboljši CDji so od Taiyo Yuden. Pri nas jih dobiš kot BASF Ceam Guard (ostali BASFi so sranje) ali pa recimo Philips Silver Premium.

J.

chucki ::

za mene so mmore najbolji! ali pa kr orginalne teac! ker imam TEAC CD-R SCSI
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

goba ::

chucki: kje pa kupujes TEACove.

CCD ::

TEACe se dobi sigurno v Iskra Računalniki na Tržaški.

Pisk ::

a ni propadla ta iskra??
teac cdjev pa niso imeli vec ze takrat ko so se imeli spletno trgovino.
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

CCD ::

kokr jest vem jim spletna trgovina res ne dela, o kakšnem propadu pa nisem nič slišal. in za časa delovanja so imeli iz osebnih izkušenj vem, vedno dovolj CD-jev. nazadnje ko sem kaj slišal o njih so se selili na Tržaško 2, kjer majo kao glavne prostore...
Aja, zakaj sem napisal sigurno; ker so (bli) baje zastopnik ali pa vsaj velik uvoznik za Teac (pečice so mel v skadancah k drva v skladišču):D

Han ::

Iskrine distribucijske prostore na koncu Viča (Cesta v Gorice) je prevzel IZID. Teacove CDR plošče vejetno še lahko kupiš na istem mestu, a za višjo ceno. Nazadnje sem bil tam pred novim letom. Prodajali so jih za zasoljenih 185 SIT.

Glede na to, da je Teac v bistvu MITSUI, se bolj splača nabavit le te v Comtronu po 145 SIT.

Iskra na Tržaški 2 že dolgo ne prodaja več komponent. Mislim, da lahko zdaj kupiš le še kompletne računalnike, po vsej verjetnosti le znamke DELL.

borutz ::

SMART BUY SO ZAKON.SEM POSNEL ZE OKOLI 2000 CD-JEV
PA NISEM IMEL PROBLEMOV.PA SE POCENI SO!!!

:D

Viper Neo ::

A je ze kdo pogledal Smrtbujeve cd-je okol srednje luknje tisto kar je prozorne plastike ?' Men so razpokal!
Poglejte boste vidl!!!>:D
How is your faith these day's ?

boogoo ::

Glede SmartBuyev, naj se obvaruje pre njimi kdor se lahko... Kupujem namrec 25 pack CDje, VCASIH sem kupoval SmartBuye, in vecina jih je bilo spokanih na notranjem robu, in na dveh CDjih se mi je ze zgodilo, da se je odlušla zgornja plast, tako je bil CD popolnoma neuporaben. Plus tega pa enkrat ko sem kupil 25 SmartBuy CDjev, nobeden od prvih 6ih ni delal, posnelo ga je, delal pa nih. Dobro da so bli pri Rolanu tak dobri in so mi vrnili denar. Zdaj pa se samo kupujem Acerje, ali pa Princote. Oboji so kar kvalitetni mnogo bolj od SmurtGnojev ups SmurtBuyev.
Glede kvalitete CDjev, pa jih lahko testiraš tako, da probaš zgornjo plast podrgnit in opazuješ kdaj se bo odluščila (==> uničiš CD), pri smurtBuyih potrebuješ čisto malo silo(relativno kratka življ. doba), pri Princotih in Acerjih pa kar veliko.

MadMax ::

Ce koga zanima:
Mitsui (Teac) in tudi drugi zlati CD-Rji se zelo slabo obnesejo v umazanem okolju.
Trenutno imam doma cca. 100 CDjev, ki so bili pred letom-dvema v uporabi v enem kaficu.
In lej ga zlomka: pri zlatih se je zacela zgornja plast dobesedno razpadat. Zacne se pa z majhnimi pikicami, ki so nato vedno vecje, dokler se plast ne odlusci. Kot bi bili plesnivi...
Zanimivo je, da pri modrih tega ni (TDK, Verbatim...), ceprav le-ti ne veljajo za odlicne plosce.

Torej: ce se vam plosce potikajo po mizi in jih vcasih popljuvate, morda tudi polijete s pijaco, a bi vseeno radi da dozivijo lepo starost, ne kupujte zlatih...

Any comment? Podobne izkusnje?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

bastadu ::

Jaz imam zelo slabe izkušnje z SmartBuy CDji, in sicer ko sma s frendom igrala RA2 v LANu mu je sredi igre CD dobesedno razneslo in je šel CDrom v *****>:D Jaz v svojega ne dam več SmatrBuy-evih CDjev...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni prazni CD-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
978643 (6889) Zheegec
»

Še ena o cd-medijih:

Oddelek: Kaj kupiti
382231 (1480) LeQuack
»

Smartbuy cdji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1168696 (6111) City
»

Prazni CD-ji - Kvaliteta!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
342170 (1613) Lime
»

Kje v Slovenjij dobit najbolj poceni CD-R medije ?

Oddelek: Kaj kupiti
221420 (1032) SpiDEr8

Več podobnih tem