» »

[5.1] zvočniki - je smiselna menjava?

[5.1] zvočniki - je smiselna menjava?

aambro ::

Pozdravljeni!

Imam zvočnike Creative Inspire 5100, stare cca 5 let. Ker imam očitno preveč časa, ne pa denarja, razmišljam o zamenjavi za Genius SW-HF5.1 5005.

Največ uporabljam zvočnike za gledanje filmov in nanizank v DVD in DIVx kvaliteti, ter za igranje iger.

Zvočna kartica je zaenkrat integrirana (Realtek HD Audio 7.1), imam pa tudi starejšo od Creativa Live! 5.1. Ob tem podvprašanje katero od obeh bi uporalbjali vi in ali se za do 70 EUR dobi kaj zelo boljšega.

Audio CD-jev ne poslušam, še mp3-jev zelo malo. Zanima me ali bi bila menjava zvočnikov sploh smiselna (če ne bi pridobil vsaj 50% na kvaliteti zvočnikov se mi ne zdi smiselna) ali se vam zdi, da gre samo za kaprico? Namreč - ravno sem kupil projektor in sem ob tem razmišljal še o zamenjavi zvočnikov (do 130 EUR).

Hvala za mnenja.

Tomson ::

Če imaš možnost, dodaj pše nekaj EUR in si privošči PRAVO stvar! :-)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Ted ::

Jaz uporabljam zvočno na plošči, ALC888, je precej boljša od Live-a 5.1. Ne toliko po zvoku kot po gonilnikih. Glede zvočnikov pa takole, če potrebuješ več moči in hočeš več srednjih tonov jih nabavi, če pa filme večinoma gledaš na srednji ali nižji glasnost obenem pa ne poslušaš dosti glasbe oz. poslušaš elektroniko, potem pa nakup bržkone nima smisla. Z-5500 imajo vsaj za moj okus prevelik manjko srednjih tonov, imajo pa res porihtano elektroniko.
Mah...

hihitavec ::

Dost kvalitetni zvočniki za nizko ceno: http://www.mlacom.si/article.aspx?docid...

jest10 ::

Za 130€ imaš samo eno pravo izbiro:P
Altec Lansing FX5051E (SOLO ima malo narobe napisane podatke, prave imaš tukaj)
tudi tukaj jih imajo poceni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

aambro ::

Ted: Jaz imam sicer ALC883, pa me zanima, zakaj so boljši gonilniki kot pri Live 5.1?
hihitavec: mislim, da ti zvočniki niso veliko drugačnih od teh, ki jih že imam.
jest10: pri nekaj reviewih sem prebral, da je precej opazen šum, ki prihaja iz zvočnikov. Poleg tega bi rad izkoristim stvari, ki jih imam - ali pa jih zavržem. Če bi uporabljal na matični integrirano zvočno, potem bi plačeval za unikatnost pri Altec Lansing, ki je ne bom rabil. Če pa uporabim USB priklop na Altec Lansing zvočnikih, pa, kolikor mi je znano, ne bom izkoristil EAX-a v igrah.

Imam vprašanja za tiste, ki se spoznajo:
Leve in desne zvočnike imamo zaradi sterea. na enem zvočniku (škatli) pa različno velike membrane, ker različne različno dobro reproducirajo določene razpone frekvenc. Zanima me, zakaj bi nekateri zvočniki - npr tile, ki jih je predlagal hihitavec, imeli 2x enako membrano na istem zvočniku (škatli)? A ni bolj optimalno, da imaš tweeter in mid-range zvočnik? To je eden izmed razlogov, zakaj so mi všeč tile Geniusovi zvočniki.

jest10 ::

Ti Altec zvočniki imajo USB in navaden priklop. Šumenja je res nekaj, samo je opazno le pri nizki glasnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[2.1] Katere Zvočnike? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
44188045 (40520) staher
»

2.1 zvočniki, 100-200eur?

Oddelek: Kaj kupiti
272912 (2533) Spajky
»

genius sw 5.1 home theatre (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564070 (3454) jest10
»

kateri 5.1 zvočni sistem

Oddelek: Kaj kupiti
232298 (1626) jest10
»

zvocniki

Oddelek: Zvok in slika
251737 (1293) asubic

Več podobnih tem