» »

genius sw 5.1 home theatre

genius sw 5.1 home theatre

«
1
2

boris22 ::

Zanima me kje se jih da dobiti najbolj poceni.Vem da v big bangu jih prodajajo za 38 k sit.

boštjan ::

poskusi v BOF in avteri

Hair_Y ::

V Media Svet v Mariboru sem jih videl za 35.000 Sit.
Saj to so ti leseni, ne?

boštjan ::

evo te zvočnike.Vem pa da so jih prej meli za 32k na kadarkoli.com

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Xplicit ::

A kdo ve kje bi se jih dal se dobit v ljubljani k sm gledi bof in comtron pa jih nimajo (vec)?

A v bigbangu jih majo sigurno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xplicit ()

Fury ::

avtera je zastopnik

profii ::

mislm d jih majo u tech-trade za 33k sit.

boštjan ::

Xplicit,vprašaj še na gambitu

Xplicit ::

sm jih ze dobu v bigbangu za 33k

sam mam en problem k mam zvocno integrirano na plati, pa tm k se prklop center/woofer mislm da sta kanala zamenjana in tko mi u bistvu center ne dela

a kdo ve kak bi lahka resu ta problem

sm probu vse nastavitve spremenit v (nvidia) control panelu za zvok, pa mi ne uspe usposobt centra
(ker ko dam preizkusanje zvocnikov mi takrat k rece center samo neki zapiska iz wooferja, ko pa bi mogu bit zvok za woofer pa je se tisji pisk iz centra)

Xplicit ::

nevermind sm ze pogruntu - je blo treba sam en konektorcek - ojacevalnik umes dat :\ (je bil prilozen pa sm ga spregledu)

Xgeneration ::

A so dobri ti zvočniki?

nodes ::

za ta denar obstajajo boljši.
Če gledaš po dizajnu potem pa nimaš druge izbire.
Škoda da niso notri bolj kvalitetni zvočniki.

boštjan ::

nodes,ti si eden redkih ,ki te lesenjače kritizira. No keri pa so bolji za tak keš?

Xplicit ::

zaenkrat jih mam komaj 1 dan sam se mi zdijo res FUL dobri (prehod iz stereo na 5.1 je dost pomagal k temu)

nodes ::

heh. kot da ne bi vedu., cela raisa.

tele membrane meni osebno ne delujejo kvalitetno na kakšni dalši rok, bog ne daj, da jih dobi vlaga.

Saj ljudje v končni fazi vse pokupijo. Človek nima primerjave in je kar zadovoljn. Včasih so bili še posebno z kakšnim fičkom.

Fury ::

se zmeri nisi povedal kateri 5.1 sistem je boljsi za tak denar |O

boštjan ::

Mogoče PM1500 by teac. V AGT za 34250sit???

Fury ::

hmm te so dost bl svoh pa tut teac ne dela dobrih zvocnikov naceloma... no .. sej genius tut ni znan kot zvocniska ferma :)

zanimivo mi je da so vsi hvalili zvocno kvaliteto geniusa .. ampak samo za lesen model...

nodes ::

Altech Lansing..Logitech ...Creative...Cambridge...

nodes ::

Če se ti ravno poklapa s pohištvom zakaj ne. Saj držijo nek nivo karakteristike. Bolj me skrbi trajaje tistih membran.

nodes ::

za kakšno manjšo sobo, ker je bas malo preveč glasen ko ga stišaš je za kakšno večjo sobo preslab.

Fury ::

nodes nodes nodes....

mi te sprasujemo po MODELU zvocnikov, ki jih dobis za podobno ceno in so boljse kvalitete... ferme ze vemo kere veljajo za bolse...

nodes ::

251, 4100, Z-640, Z-540, 6700, 5300
jaz bi kupu Altec Lansing 251

morphling1 ::

Glede na to da sem sprobal praktično vse te zvočnike, so zame Logitech-i vsi po vrsti trenutno najboljši rač. zvočniki. Poceni 5.1 Z-640 so mi enostavno boljši kot Genius. Če pa hočeš malo več pa imaš 4.1 Z-560 ki trgajo in 5.1 Z-680 pa vsaj zame špilajo bolje kot Kolosej kino, ter cel kup dosti dražjih home theatre sistemov. Čeprav kar se samega zvoka tiče Z-560 ne zaostajajo. Altec 251 špilajo zelo lepo, samo v primerjavi z Logitechi je sub prešvoh.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

nodes ::

Z-640 ma mal švoh satelite, sam v kakšni manjši sobi maš isto občutek kot bi bil v Koloseju.

boštjan ::

nodes,misliš tele alteclansing251. Meni so še Alteclansing5100 ok,samo kaj ko so dražji od geniusa,še posebej pa od Z-640

nodes ::

cena za Altech Lansing je relativna, kupoval so jih po 100 EUR, pri nas je cena mislim kar višja, zaenkat.

Tak kot je reku Morphling bas ima Logitech najbolj konkreten.
Nekje en preizkuševalec zapisal za Z-680, da so mu priteklo solze ko jih je moral vrniti, pretirava bi reku, sam ni bil edini. ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

boštjan ::

žal je res,40k za te 251,če pa bi ble po 100€ bi jih takoj kupo

Fury ::

pri vseh cenejsih logitechih so srednji toni cist totalno zanic.. razen Z-580/680 serije, ki je zlo dobra, ampak pasje draga.

morphling1 ::

Ma jaz pravim za tak sound ki ga sproducirata Z-560 in predvsem Z-680 nista draga. Z-680 je zame boljša zadeva kot kak Yamahin DTS reciever pa eni 5.1 zvočniki, ki btw koštajo dosti več denarja, če imaš kak SB s optiko je pa sploh idealno.
Aja če bi kdo rad slišal v živo kako špilata v paru 560 in 680 prek internet radia di-fm kak house ali podobno, naj pride do mene, saj veste kam :D Mam pa tud ene Cambridge imam priklopljene mislim da Megaworks THX 5.1 ki tudi niso slabi :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

kje pa se da kupit te Cambridge Megaworks THX 5.1 in kolko je cena?

Fury ::

haha, to itak.. za techno so te logitechi ultimatni ker majo hudo mocn basovc.. sem dozivel in je res ql :)

jest sem ko sem kupoval zvocnike poslusu skor vse te.. in sem prisel do zakljucka:

Logitechi 40 serija niso dobri za karkoli razen elektro, ker jim kronicno manjka srednjih tonov. 60 so odlicni a zal predragi zame.

Creativovi so vsi po vrsti cudno svoh kar se basovca tice.

Genius sem ugotovil da so nekako zlata sredina, edin gamble je kar se tice trajnosti.. zvok majo zadovoljiv, v bistvu odlicen za tako ceno, bas je mocen in dost butast, hehe ... je pa res da sem dal samo 28k takrat ko so bli se 38k.

Altec Lansing pa je mel v mojem cenovnem rangu samo ene 5100 mislm da, ki mi pa niso bli vredu.

Teac ma itak sama jajca.

No.. sem pa kolebal, da vsem povem, med Z-640 in lesenimi geniusi, ampak sem raj dal malo vec, ker so me z-640 totalka razocarali glede na to da so dobil dost v redu reviewje, samo basovc je bil ql pa se to predvsem premocen in premal razlocen zvok.

naj se enkrat povdarim da NE govorim o 560 in 680 serijah, ki sta hudi, a kaj ko je ena 70 in druga 120 jurjev :)

Xgeneration ::

A potem je bolje kupit Creative Inspire 6700 kot pa dotične Genius-e?

Fury ::

ne, ker so presvoh.

LeQuack ::

A pol se ne splaca vlagat recimo v kake komponente, recimo Dolby Digital reciver od Yamahe (~100.000) pa en komplet zvocnikov (~150.000), za eno bolj mejhno sobo (3mx5m) v bloku al so tile z680 kej primerljivi s tem. Zdej mam en Sonyev stolp stereo, ki siscer cist v redu spila, je pa le stereo. Predvsem me zanima kako se da kako musko pol poslusat tm (ce je sistem vsaj enakovreden glede muske stolpu, tud glede basov pa tega, stolp je mislm da 2x100w rms).

fAtso ::

Logitech z-560 so 400W RMS ce se ne motim,tresejo pa dobr!!!! Ne sam dobr ampak hudo dobr, kolega jih je kupu za 35k sit pa trese cel blok! nori zvocniki!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fAtso ()

jRk0 ::

huh. za 35k sit je dobo z560??
kje pr vragu?
You fuck up once, you loose two teeth.

Fury ::

LeQuack: ce te ne mot da gre prek compa pol se ti bl splaca z-560, ker je cenej, buta pa verjetno bl kot tist kar bi ti kupu :) ker buta k prasica, verjem :)

fatso: za tak denar samo na fermo in se s popustom, al pa rabljene...

fAtso ::

Eh ukradena roba :) ja to je tko ce mas veze :) zdej sam cakam da se men tole zrihta>:D

Fury ::

dej se men .. dam 15k, ker vec nimam :D

nodes ::

Predvsem me zanima kako se da kako musko pol poslusat tm (ce je sistem vsaj enakovreden glede muske stolpu, tud glede basov pa tega, stolp je mislm da 2x100w rms).

Sam za musko je vseen če vzameš 2.1.

stolp se potem sam skrije.

LeQuack ::

Hm nekdo je ocitno zbrisal moj post, zato se enkrat.

Baje da so kvalitetni zvocniki tudi Klipsch (pr basu majo naprimer 2 krat 8" zvocnika), a se dajo sploh dobit v sloveniji ?
http://www.klipsch.com/product/product.aspx?cid=372

Pol pr teh Logitech z680 me zanima ce se kej pozna, da so sateliti samo enosistemci (Klipsch naprimer so 2), pa za basovski zvocnik iz kaksnega lesa je, al je iverka al kej bolj masivnejsega.

Pa membrane so iz papirja ali kakih kompozitnih materialov ?
Ker ce bi nabavlu te z680 bi se najbrz stolpa znebil, zato me tud zanima kako se obnesejo pac (stolp je kao hi-fi to so pa rac. zvocniki).

Pa nekod sm slisal da se pri 680 ful slisi sum v ozadju, k orecimo zvocniki ne spilajo, je to res ?

morphling1 ::

Sateliti so enosistemski full range, membrana je kompozitna, sub pa po mojem mnenju iz mediapan-a. Šuma jaz ne slišim, samo lahko da nisem tako občutljiv :) mislim da ga nebi smelo biti, kot sem že prej napisal lahko jih prideš poslušat.
Uni Klipschi so drugače zakon, kot vsi njihovi produkti, samo teh zvočnikov pomoje ne uvaža nihče v Slo.

ps. nič ni videti, da bi ti kdo kaj brisal :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Fury ::

klipsch so baje cist hudi ja 8-)

LeQuack ::

Tuki je en forum posvecen samo Logitekovim Z-680:
http://www.neoseeker.com/forums/index.php?fn=browse_forum&f=1&d=11264&p=1

Kot je videt majo ljudje kr tezave z njimi.

boris22 ::

In kateri so najboljši 2.1 zvočniki do 20ksit?Kaj se da nekako te zvočnike povezat na televizijo sony kv29 fx30 preko rca vhoda?

Fury ::

Altec Lansing ATP3 - nedvomno.

boris22 ::

Ja glih te sem gledal pri jaetu za 15ksit samo se jih da povezat preko a/v oziroma rca vhoda na tv.

Fury ::

si mislu rect ne da? al kaj? :)

ziher se da... ce nima prikljucka pa kupis konverter.

so pa to res dalec dalec najbolj hvaljen 2.1 sistem...

boris22 ::

Itak da so pohvaljen v tem ni dvoma.Samo pogledaš oceno v testih na slo-techu pa ti je vse jasno.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki 5.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
658434 (7094) Clone
»

Kir zvočni sistem naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
382033 (1491) twingosport
»

Surround- poceni verzije ;) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
1168547 (6231) Pyr0Beast
»

kateri 5.1 zvočni sistem

Oddelek: Kaj kupiti
232292 (1620) jest10
»

5.1 sistem zvočnikov

Oddelek: Kaj kupiti
332703 (2013) partysound

Več podobnih tem