» »

V tednu dni dvakrat ruknjen na službenem parkirišču

V tednu dni dvakrat ruknjen na službenem parkirišču

1
2
»

St235 ::

Saj delam, tudi če se hitro vozim, se da vozit pazljivo. Recimo tam kjer je neuraden prehod brez zebre, sedaj pospešim do ene 100-110, potem pa stopim na bremzo, da zmanjšam na normalno hitrost. To je že precej bolje kot pa če bi šel kar na polno do 130.

A to v Forzi al Gran turismu? Pa uporabljaš volan al kontroler?

Gr8t ::

Mene se imaš v prometu najmanj za bati, brez skrbi da obstajajo pa res norci, ki jim tudi za stvari, ki jih jaz opisujem, dol visi.

fikus_ ::

"sedaj pospešim do ene 100-110, potem pa stopim na bremzo"

Kako pogosto pa menjaš zavorne ploščice?!

Take imajo mehaniki radi!

PS. Danes imajo policisti maraton radariranja, lahko preveriš, če števec v avtu kaže točno. :D

AngelOfDeath ::

pero50 je izjavil:

jero_no1 je izjavil:

solatko je izjavil:

DexterBoy - Če bi pešci upoštevali tisto, kar so jih učili v otroštvu, bi jih bilo večina še živih oziroma statistika povoženih pešcev 0 kosov.


Razloži to tudi tema dvema.


Verjetno so njiju učili isto, ampak jebeš.. imam zeleno in grem čez...

V določenih križiščih, kjer zapeljem na glavno cesto se vedno prepričam, da je avto na glavni cesti videl rdečo luč in da bo varno ustavil, prav tako na prehodih se prepričam, da me je avto videl, četudi imam prednost. Ljudje delamo napake.


Me zanima kaj boš komentiral na moj primer.

Pred prehodom se ustavim pogledam levo in desno ter počakam da se tudi prihajajoči avto ustavi pred prehodom.
In grem čez prehod.
Ko sem direktno pred avtom pa le ta spelje in me zadane.
Avto je vozil starejši zdravnik.

Pa kaj zdaj zaradi i****** rabim helikopter da pridem čez cesto ?
edit: Slovnica

starfotr ::

Mare2 je izjavil:

predi je izjavil:

No, izkazalo se je, da je voznica drugega vozila starejša gospa, ki ne ve, od kod ji poškodba ob desnem zadnjem blatniku. Tudi sama je bila povsem šokirana, ko je izvedela zanjo, moj listek pa jo je sploh vrgel iz tira. V pogovoru sva dognala, da je povsem možno, da je prav ona povzročitelj, čeprav ni slišala ali čutila ničesar.:)


Nekateri vozijo po posluhu. Torej, ko poči, ustavi. Nekateri pa nimajo posluha. :)


To samo pomeni, da so vgrajeni "tup" senzorji :)

Gr8t ::

fikus_ je izjavil:

"sedaj pospešim do ene 100-110, potem pa stopim na bremzo"
Kako pogosto pa menjaš zavorne ploščice?!
PS. Danes imajo policisti maraton radariranja, lahko preveriš, če števec v avtu kaže točno. :D

Saj sem rekel da je šlo komaj 1mm v enem letu in da bom imel verjetno za vsaj 6 let, ne vem kolk je minimum, 4mm? Sem pomeril z inbus ključi (daš vmes, lahko tudi dva skupaj kot merilne kladice) ko sem menjal gume.
Meni ni problem, ker se malo vozim. Res pa da se to dela praviloma na regionalkah kjer so manjše razdalje, tako da jih že bolj težko več znucaš. Za 20+km gre itak vsak po AC, tam pa tudi jaz nebi veliko rabil zavor. Edino če bi hotel vozit okoli 160, potem moraš verjetno tudi precej bremzat na 130.
Sploh pa nisem rekel da bremzam iz 110 na 50, ampak na 90.
Če se približujem ovinku ali krožnemu, pa vsekakor pozno zaviram, ne moreš hitro vozit brez poznega zaviranja. Ne tako kot ostali, ki že 200m prej zmanjšajo na 40, jaz na tako hitrost 10m pred krožnim.

Za radarje sem prav tako povedal, da ne bom imel problemov iz razlogov, ki sem jih napisal. Večino poti niti ne grem +20 čez omejitve, mimo avtobusnih se samo iz tega razloga ne peljem (čeprav tudi ne grem več kot 65), ampak grem okoli, ker to je kot bi hotel prileteti na mino. Merilna mesta so na moji poti ukinili 3 leta nazaj (se vidi tudi po teh objavljenih), dočim v nasprotno smer imaš v kar treh zaporednih naseljih. Ko sem se tam vozil, sem vedno pazil da držim vsaj pod 60.

Gr8t ::

fikus_ je izjavil:

PS. Danes imajo policisti maraton radariranja, lahko preveriš, če števec v avtu kaže točno. :D

Mater, pa je bil res na tem starem mestu kjer so me že 3x. Očitno niso vsa objavljena.
In sicer sem na ravnini prej prehitel tovornjaka do ene 100 (uradna omejitev 50, bolj realna in stara omejitev je 70), potem čez dva ovinka 90, na tisti ravnini kjer je stal sem že zmanjšal na 70 (to naredim vsak dan, 50% zaradi policajev), mimo njega 65 (nekaj je postopal okoli avta, meril drugače pomoje v nasprotno smer), potem v klanec zatem in še na eni ravnini pa potegnem kolikor je dala duša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

stjan ::

E grejt kak frajer si..
Kaj pa ko bo na drugi strani podoben kaliber kot ti in boste na polno naletela?
Ali pa ko boš priletel od zadaj na kak traktor, potem bo šele veselo... :(

Če pa že divjaš, divjaj na polno, ne pa da nabijaš gas, potem pa bremza, teraj do konca.
Vozi Miško...

St235 ::

stjan je izjavil:

E grejt kak frajer si..
Kaj pa ko bo na drugi strani podoben kaliber kot ti in boste na polno naletela?
Ali pa ko boš priletel od zadaj na kak traktor, potem bo šele veselo... :(

Če pa že divjaš, divjaj na polno, ne pa da nabijaš gas, potem pa bremza, teraj do konca.
Vozi Miško...

pač bo dal new game, menda resno ne verjameš, da se mu te pravljice dogajajo na dejanski cesti?

stjan ::

Nekateri težko preklopijo iz iger v realnost. Skoraj vsak dan srečam kakšnega "igralca" ki misli, da se mu ne more kaj zgoditi.
Kljub letom in zmeraj slabšim refleksom razmišljam o nabavi hamerja, če srečam grejta, bom imela vsaj malo možnosti.
Samo z motorjem si ne upam več na cesto :(

Gr8t ::

stjan je izjavil:

Kaj pa ko bo na drugi strani podoben kaliber kot ti in boste na polno naletela?

Moram rečt da je blo ta teden opazit polno talentov, ki so prišli iz ovinka po sredini, ampak so vsi pravočasno odvili. Mislim da so se lansko leto tudi aprila nabrali, ne vem kaj jim dogaja spomladi. V takih primerih se moram navadit da začnem takoj trobit, jaz sploh nisem v nobenem primeru.

Takih, ki bi vozili tako hitro kot jaz pa verjemi da ni. Recimo danes sem bil ravno tistih 5min prepozen (ni več oranžne na semaforju, ravno takrat štarta avtobus, pa sem že včeraj nastavil budilko 5min prej na 4:40), naletim na avtobus, naredim 2min obvoz, ker to prehitevat je skoraj nemogoče na večjem delu poti, ko srečam tiste 3, ki so se nabrali, so sicer bili pred avtobusom, ampak to samo zato ker se je ustavil na avtobusni. Vozili so povsem na knap skupaj borih 60 (to je zame kot bi stali na cesti in tega ne trpim niti 500m, raje iščem druge rešitve), tako da sem se moral 2x uštulit med njih, ker je bila kratka ravnina in nisem mogel vse 3 naenkrat, potem sem imel pa noter 120, se pravi tudi 2x razlika napram ostalim.

Sem tudi tukaj včeraj napisal, da vseeno če bi samo zame postavili zasede, ne vem koga drugega so sploh merili. 60 na omejitvi 90, lepo vas prosim, to bi jim morali policaji plačevat, da vozijo hitreje.


stjan je izjavil:

Kljub letom in zmeraj slabšim refleksom razmišljam o nabavi hamerja, če srečam grejta, bom imela vsaj malo možnosti.
Samo z motorjem si ne upam več na cesto :(

Jaz sem takrat, ko ne prehitevam, 100% časa na svojem pasu, tako da je to bolje tudi če vozim 30 več, kot pa ostali, ki vozijo po sredini. Ko prehitevam, pa to naredim odločno in 100% prepričano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

AnjaNja ::

A si ti parkiran na našem parkingu? Pri Katici je isti šmorn. Res, da so ozki parkingi, ampak se da parkirat in izstopit brez da butneš drugega. Meni uspeva. Sodelavki tudi, pa večini ostalih tudi no.

Enkrat smo imeli srečo in je nepridiprav aroganten bil posnet s strani našega hišnika. Je dobil kazen...Drugače pa kličeš zavarovalničarja, policijo... Snemat ne smeš. Mogoče bi z opozorilom o snemanju šel skozi, ampak je vprašljivo, ta naša nora zakonodaja in EU direktive.

Jaz se zdaj vozim z zbutanim avtom. Očitno ljudje pazijo samo na BMW in ostale drage, sijoče avte...en bogi, beli citroen je pač neviden ali pa nevreden, da paziš, da ga ne butneš.
Sploh se mi ne da več ukvarjat z zavarovalnico in avtoličarjem, res ne. Dokler ni krize za rjavenje, je pač malo vbočen in zdrajsan z obeh koncev. Ni lepo, ampak se vsaj ne sekiram več.

Mehmed ::

AnjaNja je izjavil:

Snemat ne smeš. Mogoče bi z opozorilom o snemanju šel skozi, ampak je vprašljivo, ta naša nora zakonodaja in EU direktive.


Katera nora zakonodaja/direktiva pa prepoveduje snemanje?

St235 ::

Nobena. Pazit moraš na varovanje osebnih podatkov in na neupravičen poseg v zasebnost in to je to.

predi ::

Parkirni prostori so pri nas primerne širine, gospa pa ne bi plačala nobene kazni, tudi če bi zadevo prijavil. Po besedah policista, ki je takrat prišel na ogled, je naša garažna hiša površina izven javnih površin, kjer cestno prometni predpisi ne veljajo. Dodal je še: "Tule sicer imate neke prometne znake, ampak ti ne pomenijo nič," medtem, ko mi je kazal znak za obvezno smer. Nisem vedel kaj naj si mislim o tem.

St235 ::

S tem je mislil to, da zasebna garaža ne sodi med zasebne površine dane v javni promet in posledično veljajo prometni predpisi točno toliko kot v dnevni sobi.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11320903 (14518) krepki
»

Prometna nesreča v parkirni hiši BTC city park (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24148218 (40380) win64
»

Prometna nesreča - kdo je kriv? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6914885 (13042) prox
»

Parkiranje za umret! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24251435 (32084) M-XXXX

Več podobnih tem