» »

[C#] a lahko na windows-ih pisem iPhone applikacije?

[C#] a lahko na windows-ih pisem iPhone applikacije?

Beezgetz ::

No, kot je že iz naslova razvidno, sem papak. Ampak, resno me zanima, kako bi svoj program, ki je napisan v C# za desktop računalnike in Pocket PC-je (dlančnike), spravil na iPhone (ali iPod, to je najbrž iPhone brez Phona, al kaj?).

Sem se pozanimal pri 'kolegu', ki pravi, da ima Mac-a, da ima nek program xCode 3, uporablja C orientiran jezik, poleg tega je moral plačat Jabolki 99 dolarjev da je dobil SDK za iPhone, ter se potem spravil na delo.

kzkk?

Kakšen žarek upanja?

Lep pozdrav, Beezgetz

Mavrik ::

Uradno ne moreš. Moraš plačati 99$ na leto za Applov SDK, ki dela samo na OS X v kombinaciji z xCode in uporablja objective-C.

Morda bi mel kaj uspeha, če bi pisal za jailbreakane zadeve, samo tega potem ne bi mogel kdorkoli inštalirat, pa prav tako nisem prepričan če obstajajo prevajalniki za windows.
The truth is rarely pure and never simple.

Beezgetz ::

Živijo Mavrik,

a bi imel kakšen link od tega jailbreaka?

kako pa na splošno prevedem iz c# za mac-a ter iPhone-a?

matevz1337 ::

za iPhone ne moreš pisat aplikacij v C#, za mac-e pa bi lahko uporabil mono

Invictus ::

Lahko prvajaš aplikacije za iphone na windowsih, ampak to je samo command line toolset brez grafičnih programov, emulatorjev in debugerjev.

Linka nisem našel več našel (Google če te zanima)

LP I.

itak37 ::

Poglej tukaj.

Beezgetz ::

Ola klika,

ok, se bom zadrzal pri mono-tu.

sem ga download-al, instaliral, tudi MoMA, in sem zagnal ta mono comand prompt. Sem izbral aplikacijo in jo zagnal. in dela vse normalno.

Zdaj me zanima sledece, kako bi jaz to probal? Sem nekje prebral, da imam dva OS na kompu. Pa me zanima, ali lahko poles XP-jev instaliram se Linux? kje to dobim? se kaksni problemi ocitni s tem?

bluefish ::

Da, lahko namestiš Linux tudi ob XP. Obstajata pa dve varianti - z eno namestiš program, preko katerega potem emuliraš Linux (oglej si VirtualBox ali pa Vmware Server); druga varianta pa je, da samostojno namestiš Linux. Če se odločiš za Ubutnu, potem lahko uporabiš kar Wubi in izvršiš namestitev preko Win.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft na Buildu 2015 zlasti o Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6229306 (23054) Lonsarg
»

App Store dve leti in pet milijard aplikacij pozneje

Oddelek: Novice / Android
3511154 (9740) MrStein
»

Zakaj Apple ne mara Flasha (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22861420 (55693) BigWhale
»

Prek 60% aplikacij za Android brezplačnih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8111300 (9426) Lonsarg
»

Java za iPhone

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
94882 (4104) itak37

Več podobnih tem