» »

Xbox 360, PS3 ali PS2 ??

Xbox 360, PS3 ali PS2 ??

lol123 ::

1.Zanima me katero od teh treh se najbolj splača kupiti (X360, PS2 ali PS3).

2.Se da na X360 igrat cracked igre kot na PS2?

3.Je kakšna internetna trgovina v Sloveniji, ki prodaja Xbox360? (mantis, mimovrste itd. ga nimajo ... ) (pls priložite link, da si ogledam).

Že vnaprej hvala za pomoč.
  • spremenil: lol123 ()

BigFoot ::

1) Odvisno kaj hočeš. Če hočeš igrat res ogromno zbirko odličnih iger za male pare, ki pa grafično pač niso ravno na nivoju trenutnih PCov in konzol vzemi PS2. Če pa želiš igrat next-gen špile sta ti pa na izbiro 360ka in PS3. Če te zanimajo samo špili potem je verjetno 360ka boljši nakup (cenejša, več špilov). Po drugi strani če pa želiš konzolo uporabljat kot nek medijski center (vključno s predvajanjem Blu-ray diskov) potem pa vzemi PS3.

2) V tole se ne bom spuščal.

3) Pojma nimam. Vem da jih prodajajo v Muellerju.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Mavrik ::

Ogromno o tem je bilo povedanega v tej temi.
The truth is rarely pure and never simple.

lol123 ::

Ne odpre mi linka ..

Matheeew ::

Tudi meni ga ni (FF3) zaradi certifikata. Ko sem uredil mi je link preusmeril na ravno to temo.

@Bigfoot: Sam sem z Xbox 360 kot medijskim centrom zelo zadovoljen, tako da ne vem kaj točno je prednost PS 3 na tem področju (razen Blue ray-a)

BigFoot ::

Razen Blu-ray-a kakšnih hudih prednosti PS3 nima. Pri PS3 mi ji sicer zelo všeč da se dobi daljinec, ki ga uporabljam že pol leta in mi full prav pride. Ne vem a se za 360ko tudi lahko dobi daljinca.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

OldSkul ::

se dobi dalinc

LuGi ::

Tudi meni ga ni (FF3) zaradi certifikata. Ko sem uredil mi je link preusmeril na ravno to temo.


Offtopic ne znas prtisnat " Or you can add an exception…" ? 8-O

Drugače pa odpiras polno enih in istih tem ;(

[SkA] ::

Glavna prednost PS3 pred Xbox 360 je IMHO vsekakor tišina. Jaz si ne predstavljam ravno uživati ob glasbi (ali pa igrah nasploh, če smo že pri tem, ker ne maram preglaševati šundra), vmes ko nekaj brenči. Sicer pa, avtorju predlagam, da si ogleda igre na Xbox 360 in PS3 in se odloči na podlagi tega. Ampak glede na vprašanje št. 2 dvomim, da ga bo PS3 dolgo zanimal, ko bo zbral vse potrebne informacije. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Matheeew ::

@Lugi:
OFF: Si ti z levo nogo vstal?

Seveda sem "pritsnt"-al na add exception, kar je tudi razvidno iz tega, kar sem zgoraj napisal. Še vedno pa me link pošlje na to temo.

@[ska]:Pri novejših X-box 360 težav s hrupom več ni. Vsaj ne v takem obsegu.

Sam že razmišljam o univerzalnem daljincu, ki ga bom uporabljal tudi za X box 360.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matheeew ()

LuGi ::

Hrupna zadeva vseen... Povečaš glasnost in ga ne slisis vec :P

Tomson ::

Kar se tiče multimedijskega predvajalnika, se razen seveda blueray predvajalnika bolje obnese xbox360. Z uporabo Transcode360 lahko preko boxa predvajaš praktično vse kar trenutno obstaja v visoki kvaliteti videa ter zvoka vključno s podnapisi. Pri PS3 je stanje trenutno slabše.
Daljinec ki se ga dobi za 15EUR je super, ga uporabljam že kar nekaj časa, kar se pa glasnosti tiče (sam mam še prvo verzijo) pa je res kar moteče, čeprav ob gledanju filmov hitro pozabiš.
Glede na to da pri Xboxu dobiš super konzolo, z izjemnim naborom dobrih iger, zraven pa še multimedijski predvajalnik, ki z malo truda bere vse živo, ne moreš falit.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Matheeew ::

Eine frage:
Transcode 360 enables the playback of unsupported video over Xbox 360 and Media Center Extender devices. This software is designed to run on Windows XP Media Center Edition 2005.

Je nujno imeti Windows XP Media Center Edition 2005, ali zadostuje Windows media player?

OldSkul ::

Probaj TVersity...

Matheeew ::

Zelo zanimiva stvar. Vseeno pa mi WMP zaenkrat zadošča za moje potrebe. Vprašanje zgoraj pa ostaja...

OldSkul ::

Rabiš ali Visto ali pa te posebne windowse MCE

Drugače pa TVersity jaz uporabljam že dolgo časa in je super zadeva. Programček lepo laufa v ozadju, ti pa na xboxu lahko bp gledaš raznorazne filme. Z uporabo directvobsub, pa lahko zraven streamaš še podnapise.

http://www.lagxbl.com/forum/showthread.... - tukaj maš eno primerjavo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Matheeew ::

Kaj pa tale trditev?
If you download WMP 11, MCE 2.0 is included.

Tomson ::

Tversity ni meni všeč iz dveh razlogov, prvič: zvok je samo stereo, ne zna transcodirat 5.1 in drugič: HighDefenition (.mkv) videi so bistveno slabše kvalitete kot prek Transcode360. Pravzaprav ,nasplošno kar se streamanje videa tiče Transcode to opravlja veliko bolje. Za slike in muziko pa je tudi meni Tversity skoraj bolj všečen.

In kot je bilo napisano za Transocde360 potrebuješ Windows MCE ali Visto Ultimate.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

llamma ::

Na dolgo:
Takole je... xbox360 nekako ni medijski center zadeva ... ps3 zmaga all the way(čeprav sm pred pol leta bil prepričan, da to ni prednost).
Xbox360 je konzola in pol, ps3 pa je prav tako odlična konzola, ki bi jo rad kupil, predvsem zato, ker imam z 360ko slabe izkušnje (2 konzoli, 2 rrod-ja).
Igre so približno enake, razen nekaj ekskluziv na obeh straneh. Seveda ne smemo pozabiti na bluray predvajalnik, ki bo zagotovo vsakemu lastniku ps3 slej ko prej prišel prav (spomnimo se, da smo ps2 kupovali zaradi iger, sedaj pa veliko ljudi ps2 uporablja samo kot dvd predvajalnik). Sam bi želel igrati igre kot so Home, Little Planet in Pain, seveda ne smem pozabiti na Gran Turismo 5. Na drugi strani ima xbox Halo in GoW, vendar take igre meni osebno ne dišijo preveč.
Meni recimo je važno, da se v igri dogaja, grafika mi ni pomembna, zato bi konec koncev lahko pred leti ostal na ps2 in preigraval fifo, guitar herota in podobne meni ljube igre, ampak sem se odločil za next gen izkušnjo, kupil 360ko, bil izredno zadovoljen in razočaran obenem, kupil Wii, bil izjemno razočaran, sedaj pa potihem razmišljam o ps3, ker bi doma ponoreli, če bi si v tem momentu omislil še kakšno konzolo. Ampak to je moja strast, to me sprošča in slej ko prej jih bom postavil pred dejstvo. :D

Na kratko:
xbox360
+ veliko !dobrih! iger, dobra grafika, odličen gamepad,...
- glasnost, nima bluraya, pregrevanje(rrod),...
ps3
+ GRAFIKA, tiho delovanje, veliko dobrih ekskluzivnih iger(ps3 only),...
- pomanjkanje dobrih iger, zastarel in meni osebno predroben joystick, ekskluzive ne izhajajo v napovedanih obdobjih, včasih se zavleče tudi na leto, dve :)
ps2
+ količina iger, funkcionalnost, več verzij(manjši, večji), nizka cena, ogromno dodatkov,...
- starost konzole oz. specifikacij, drugih minusov ni

Sem nov na forumu, ampak se me boste navadili. Moji dolgi prispevki vam ne uidejo;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PS3 vs. XBOX 360 (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Konzole
110994001 (40744) XsenO
»

XBOX 360 kot [DivXvid] predvajalnik in še več

Oddelek: Konzole
374817 (3442) mackon123

Vse o Xbox 360 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Konzole
1943117236 (58746) Mavrik
»

Xbox 360 bo do 2008 že v črnih številkah

Oddelek: Novice / Konzole
474916 (3558) Keyser Soze
»

Playstation 2?

Oddelek: Konzole
453765 (3227) Johansen

Več podobnih tem