» »

PS3 vs. XBOX 360

PS3 vs. XBOX 360

««
4 / 23
»»

@LOL ::

Poglejte, nekaj na videz in s telepatskimi sposobnostmi primerjate te pogone za igre čerpav dejansko niste videli špila ki bi temeljil na UE3. Povem vam (ko ga vidite) da je UE3 čisto nov svet napram Sourcu

Senitel ::

In naš gospodič LOL je že videl Unreal Engine 3 oziroma ta famozni GoW na PS3 v živo al kaj? >:D
Je mal problem z UE3 in PS3... UE3 hoče met praktično vse FP16, kar gre na PC-ju in recimo na XBoxu (se mi ne da spet specifikacij iskat)... Sedaj pa poglejte kolk ima RSX memory bandwidtha. :D

@LOL ::

Vesela novica za vse nemehkužnike: leta 2007 naj bi za PS3 prišla novi GOLDEN AXE od Sege. Upam da se potrudijo in ponovno obudijo legendo (ki jo mimogrede včasih še vedno preigravam). Upajmo da si bomo med špilom prepevali: SEKIRCA ZAPOOOJ>:D

Gr0unD Zer0 ::

upam da bo fino zajeban, ker ni več izziva odkar sem posodil DMC3...>:D

Fury ::

Sentinel... 360 niti prblizno ni friendly do FP16 render targetov. Ma premal EDRAMA za frame buffer in pol mors delat predicated tiling, ki je pa se zelo buggy in performancno ne kul :) Smo delal hitr port engina pa ni blo najbol kul :)

Ne da mam karkol prot 360 - je zakon :) Za development sploh :)

Senitel ::

To vem ja, da je EDRAMA zlo mal... Sam a nima 360 še ene čudne hibridne formate za HDR?
360 zakon? Get a G80... >:D

@LOL ::

360 zakon? Get a G80...

Xbox360 + GoW>:D
S to kombinacijo G80 odleti ko alienska nesnaga v igri

Senitel ::

Razen politike čisto nič ne preprečuje G80 + GoW, pa XBox 360 odleti ko stara mama...

Pesimist ::

sej bo GOW+G80 nasledno leto ampak kdo bo htel taki povprecni arkadni spil igrat na kompu ko se avtomatsko healas anyway ce so bolse na razpolago :D

Tr0n ::

Mene bolj zanimajo Alan Wake, BioShock, Unreal07, Hellgate: London, Shadowrun in Halo II (igranje z Xbox360 userji preko Vista Live), Supreme Commander, Crysis itd...

GoW can kiss my shinny metal ass. ;)

Pesimist ::

yeah see you there cez kako leto in do takrat pa bom G25 fural lih kar sem ga dobo. OMG kaka masinca hahaha. Jebes 8800GTX ali Conroe 2 zdaj nic vec tega nerabim potem bom pa po 8900GT in Core 4 posego cez kakih 6-12 mesecev :D.

Fury ::

@Sentinel: Ja, ma ene hibridne formate (10-bit precision), sam vseen hitr zmanka ker mors met AA + 720p :)

No, zakaj pravm, da je zakon za programerat je ker je toolchain ZELO kul pa se nic ni bolsga kot programirat za konstantno platformo :)

PC development sux iz tega stalisca, k te vsak drug driver zjebe, pa kombinacij je tok, da je totalen QA nightmare :)

Aja se to: G80 je zihr mocnejsi od 360 GPUja :) Not by much ampak je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

Pesimist ::

Igranje z Xbox live user in Vista useri. To bo moralo roxat. Naekrat bo stevilo playerov podvojilo mah kaj podesetilo :D

@LOL ::

sej bo GOW+G80 nasledno leto ampak kdo bo htel taki povprecni arkadni spil igrat na kompu ko se avtomatsko healas anyway ce so bolse na razpolago

Lahko ti celo kaj NE komentiraš. Glede na to da špila niti povohal še nisi? Dragi moj, ko igraš tole kjer je akcija neprestano na vrhuncu se tvoje PC arkade skrijejo kot alieni v GoWu. Pa ne pozabi: konzole imajo hudo več arkadnih špilov kot PCji. In če tam GoW izpolnjuje norme potem verjemi da bo za PC nekaj za dol padat:\

radems ::

Tema se vse bolj spreminja PC proti 360-ki oz. PC proti konzolam. Resnica je da za PC ni že dolgo dobil nobene igre kateri bi se lahko reklo igra in sedaj zganjate teror nad lastniki konzol.
Med drugim za konzolce kar mrgoli dobrih naslovov da ne veš niti kaj bi igral. Kdo vam je pa kriv če kupujete grafične katere porabijo same več kot je električna poraba xbox-a 360 in starega xbox-a skupaj in še kakšen PS2 bi lahko dodali. Potem pa vam niti COD 3 ne izdajo.:D

Pesimist ::

To je seveda samo tvoje mnenje da ni izsla dobra igra v tvoji zvrsti. V moji je vsej enih 5izslo v zadnih 3 mesecih.

kotnikd3 ::

A je res, da igre za playstation 3 ne bodo ble regijsko zaščitene? ;)
to je rekel sony8-O. Ampak. Pol sony podpira piratstvo? :))

Http://ps3. Ign. Com/articles/697/697656p1. Html
http://games. Slashdot. Org/article. Pl? Sid=06/03/23/0021243&from=rss
http://anonymouslefty. Blogspot. Com/2005/11/ps3-region-free. Html

Zgodovina sprememb…

Fury ::

Ce bi mela regijska zascita karkol veze s piratstvom...

radems ::

Popolnoma zgrešeno, to dela $ONY in pred njim tudi M$ le zato da ima industrija mod vezij manj zaščite na sodiščih, saj se večina brani s trditvijo da proizvajalec strojne opreme nima pravice omejevati trga. Vendar kljub obljubam M$ so nekatere igre regijsko zaščitene in bodo verjetno tudi na Ps3. Sploh pa je $ONY hotel prehiteti M$ že v samem štartu z pripravljenostjo svoje konzole za zaganjane linux disribucije Fedora. Tako je na široko odprl vrata do strojne opreme in se hotel še bolj priljubiti nasprotnikom M$.

kotnikd3 ::

A bodo igre na PS3 na BLUE-RAY medijih???
;(( ce bodo, bodo mele orenk zaščito!!!!!!

@LOL ::

A bodo igre na PS3 na BLUE-RAY medijih??? ce bodo, bodo mele orenk zaščito!!!!!!

In pravilno je tako!
Kaj tisti ;(( v postu? Podpiraš neposredno piratstvo ali kaj?

Gr0unD Zer0 ::

kaj pa pricakujes od 15-letnika?
če je zastonj, zakaj dat 15 jurjev?

radems ::

Kakšno zaščito neki? Snemalci so trenutno naprodaj od 500$ naprej Pioneer BDR-101A Plextor, Plextor PX-B900A, Panasonic SW-5582, Samsung SH-B022, BenQ BW1000, Sony BWU-100A ....
Mediji BD-RE in BD-R 20$ BD-R 50Gb 55$.
Kot ponavadi bo po kakšnem mesecu zunaj programski ali strojni način kako obiti zaščito. Če Sony ne bo zaslužil z igrami bo z licencami in prodajo snemalcev in praznih medijev. Vedno ista zgodba za prevlado standardov in kako pobasati čim več v žepe. Apple namerava s februarjem ugrajevati v svoje Mac-e Blu-Ray snemalce, očitno jih dogodek z baterijami ni spravil k pameti.
Vendar gre trenutnoo v prid HD-DVD partnerjem med katerimi je M$ z večjim številom izdanih filmov v formatu HD-DVD. Kljub temu ima Blu-Ray določene prednosti med katerimi je zagotovo večja gostota zapisa. 10Gb več na medij ni malo vendar bodo mediji zagotovo bolj občutljivi na poškodbe kot HD-DVD in $ony je že sedaj imel z izdelavo optike za PS3 velike probleme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: radems ()

kotnikd3 ::

NE PODPIRAM PIRATSTVA;(( ...........ti tam zgori

A bodo igre za PS3 na Blue-Ray medijih? Plošček od PS3 bo mel tut neko "položaj-zaznavanje gibanje"8-O ...........kako se bo to dal izkoristit u igrah? (kot pri Nintendo Wii ?)
PoGLEjTe šE to:
2 na Bolhi že prodajata PLAYSTATION 3. En ga za 60 jurjev.:)) Kupu bi ga, sm k nimam kj z njim delat (ni igrc),...do marca

Gr0unD Zer0 ::

potem pa oprosti...


to zaznavanje gibanja mi deluje nekak na silo not vdelano...
itaq bo zaznaval samo nagib treh osi, za kazanje na ekranu nekak dvomim da bo prilagojen...
in tudi za imitacijo kakega loparja/meča pad ni ravno primeren.
raje bi pustili not motorčke za vibracije, ker se da par drobnih, ampak finih stvari implementirat v izkušnjo.
jebeš ti motion sensing, če bojo špili primarno razviti za dosedanjo nadzorno shemo...

radems ::

Ja ampak tisto za 60K je licitacija in poba misli zaslužit kot tisti na Ebay-u po več tisoč $. Zanimiv oglas ''Prodan plystation 3 nerabljen kot nov'' ni mi jasno kako je lahko kot nov če je nerabljen? Cena bo dosegla vsaj 200K sploh ker je verzija deluxe z diskom 60Gb. Zagotovo pameten nakup, mogoče bi pa blo zanimivo zaganjat Crysis zdaj ko dela na Fedori 5 v Quemu Windows XP SP2.:D

matjash ::

Na IGNju so trije dobri članki o primerjavi splavitve xboxa in PS3ja ter mnenje urednikov o 360ki po enem letu uporabe.
... bolje pozno kot nikoli.

Pesimist ::

Sej tri osi so vse kaj rabis da dolocis polozaj v prostoru. Kolko bo sempling je vprasanje in ne ce bojo 4 senzorji. Logitech je ze probal prej z dual optic misko pa se vseeno ni izkazalo bolse od ene z vecjim dpi :D

Gr0unD Zer0 ::

rabiš pa še nekje določeno točko v prostoru... samo merjenje nagiba ni dovolj, ker se lahko zamah z loparjem interpretira enako kot da bi plošček samo zavrtel za par stopinj

kotnikd3 ::

UPS:\
sm pogruntal da je fiksna cena- sory

ta video si morte pogledat {MOTION SENSOR u controllerju} Tukaj Klikni

Pesimist ::

Sej ta tocka v prostoru je rezultat treh osi in njihove dolzine. Kaj pa mislis kak razni joytiki pa volani delujejo. Lopar se bo vrtel samo ce mas X in Y torej dve osi.

btw. ta argument da se morajo PC spili instalirat itd. bo tudi z prvimi Vista only igrami odpravlen in baje deloval isto kot na konzolah. Vstavis spilas in jodlas. :D

Sej ta style igranja je tak larifari bol kot kaj naprednega. Mnogi si predstavlajo to kot cisto freestyle pristop k igranju. Edini freestyle ki ga mas so tvoji gibi izven racunalniske igre. Lahko ti 10cm visje al nizje vdaris ampak to za igro nima veze ker ona se bo vedno poznala samo 1 backhand udarec recimo in bo vse tvoje verzije interpretirala kot en osnoven udarec v igri. Moc bi edino znala prebrat zdaj od naklonskega kota ali pa prave moci zamaha.

Zdaj kolko osi oni morajo resno vgraditi v napravo je druga stvar in cista prakticnocs glede na to da dobena soba ni cisto gola brez pohistva in ostale nesnage. Najbolse bi blo skenirat v 3D prostor :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Tr0n ::

To, da se igra instalira in ne zaganja direktno iz medija je velika prednost, ki jo tudi PS3 pocasi uveljavlja, kjer se nekatere stvari (teksture, zvoki, ipd) posnamejo na disk za hitrejsi dostop in posledicno vecjo odzivnost.

Tako da, installing = good.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Gr0unD Zer0 ::


sawyer, sem narisal samo zate, ker očitno ne kapiraš...
na levi strani slike je narisan zamah(črta je mišljena kot roka, kocka kot pad...)
in če ni nikjer fiksne točke, ki bo merila spremembo razdalje, se zgodi, da sta skicirani situaciji iinterpretirani enako
zakaj mislis da moraš pri wii-ju na vsako stran ekrana namestit senzor(?)

Pesimist ::

Aha to so orientacijske koordinate se. Ampak jaz sem govoril kaj rabis da predmet v prostoru premikas in ne obracas :D
Cim vec senzorjem ma tem manjsa moznost da kiri popusi zaradi kakekoli prekinitve pac.

Drugace pa se meni zdi PS3 kontroler 10x bol impresivni kot Wii remote. Malo se pa bo nasledna logitehova miska mela te senzorje hehe :D

ampak taksna uporaba je ze spet vprasljiva sej nas cilj se je cim bol priblizat realnim konterpartom avijonov in avtov tak da ce bi misko v luftu sukal tudi ce z tem 10x bolsa preciznost je vseeno malce cudno... 8-O
To je pac za arkadne spile in ne razne MS flight simulatorje in dirkacine. Teh pa je tak PS3 111.1% poln :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

@LOL ::

Drugace pa se meni zdi PS3 kontroler 10x bol impresivni kot Wii remote. Malo se pa bo nasledna logitehova miska mela te senzorje hehe :D

+ to da je tisti Wiijev kontroler videti kot nek daljinec za klima napravo, medtem ko je kontroler od PS3 tako čudovit da si ga postaviš na mizo in ga občuduješ ter vsekakor izboljša feng šu v prostoru:D

Sedaj pa samo lahko čakamo da Nintendo izda Nintendogse tudi za Wii kjer bomo kar z daljincem božali pse in podobno:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Tr0n ::

In kaj ima PS3 kontroler tako "boljsega"?

Rumble, ki je bil edini cool feature so odstranli, namesto njega pa dodali nek kvazi senzor nagiba, ki so ga na hitrco skopirali od Nintenda, ko so izvedeli v katero smer gredo s svojim WiiMote. Drugace gre pa za cisto navaden gamepad.

Give me a break fanboys. :)

@LOL ::

Tron: ja ampak jopad vreden vsakega tolarja. Zame je Dual Shock popolnost od jopada. Tudi ta nov od Xbox 360 se mu ne približa po ergonomiji!

Gr0unD Zer0 ::

rotfl
pad od ps3 čudovit?
saj je isti kot pri enki(da, vem da r2/l2 malo variirata, a vseeno na prvi pogled je isto jajce.)
malce domiselnosti ne bi škodilo

and what Tr0n said
edini improvement je natančnost gobic iz 8 na 10(10 na 12?) bitov
ter pač r2/l2 knofa kar je tudi nesramno skopirano od M$


ampak po drugi strani majo kar prav... don't fix it if ain't broken

@LOL ::

Kakor si napisal v zadnji vrstici: kar je dobro ni slabo

Torej zakaj bi pad popravljali in spreminjali ko pa po kvaliteti in ergonomiji ovna vse ostale? Če je pa še brezzičen kot tanov pa še bolš

nesramno skopirano od M$

No da potem ne omenjamo obliko jopada ki sta Sonyevo totalno kopirala Nintendo z N64 in GameCube ter MS z Xbox 1 in 2:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Gr0unD Zer0 ::

ampak vseeno bi lahko pustili vibro :(
bi mele še punce kaj od tega :D

lol
sony je kopiral: vibro od N, in celo idejo konzole na CDje a.k.a. Psone je imel miyamoto oz kreator n64(menda celo analogni nadzor, nisem pa 100%)

Zgodovina sprememb…

@LOL ::

Tega kopiranja je veliko iz ene in druge strani. Sej to je v končni fazi dobro -> dobre inovacije se primejo in smo vsi na boljšem;)

Aja pa še to: kakor vemo je bil včasih Nintendo največji konzolarski gigant (tudi pred Sego). Sony se je z njimi celo neki menil da bi skupaj šli v biznis izdelave nove Nintendo konzole na CDje (in ne na module). Dogovora ni bilo. Vse ostalo je zgodovina (beri: izdelava Sony Playstation 1:8) ). Lahko bi se reklo da so se pri Nintendu življensko zajebali. Saj jim je Sony v 3 letih odnesel primat med izdelovalci konzol.

Gr0unD Zer0 ::

ampak ni treba tako očitno...
da ne bo kje kaki motion sensing kit za X360 naprodaj v bliznji prihodnosti:D


nintendo pa ma pač bolj dostopen sistem, vsaj glede cene...
že kolega je rekel da ps3 ne misli kupit prej kot pa cena pade do 100k
jaz pa vsak dan nekaj novega najdem za kaj bi raje strosil dnar kot pa ps3...

tolko idej pa tak malo dnara...


še vedno pa bi raje videl vibro v padu, ne pa te senzorje...
upam da bo slo priklopit ps2 pad...

@LOL ::

jaz pa vsak dan nekaj novega najdem za kaj bi raje strosil dnar kot pa ps3...

Hehe me too. Poleg očitne homebrew scene ki se ji napoveduje kar lepa prihodnost me je impresioniral tudi prihod špilov po marcu 07. Golden Axe:8) Tekken .....0:)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Gr0unD Zer0 ::

mah letos mam "sluzbo", torej malo več dnara kot tisto ubogo štipendijo...
pa sn si mislo privoščit board , pa it februara malo nekam...
eh qrc, ki je še september :D

kotnikd3 ::

Jst bi pa neki vprašal.
mam HDTV, k nima komponentnga izhoda, ampak ma samo HDMI in VGA.
Če bi kupu xbox 360, bi ga na tv prklopu z VGA kablom. Kako pa ta optični izhod? Ni na XBOX kablu tut nek izhod za optiko (za zvok) ??? Ta "optični kabel" bi rad prklopu na domači kino (dolby dig. 5.1). SE TO DA ?????

tnx

Tr0n ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

mavec ::

A bo to spet kaka vojna PC-ji vs. consoles :D , tako kot Win vs. Linux :D.

Gr0unD Zer0 ::

spet se da v obratnem smislu enako napisat...
clanek je bedarija po moje

@LOL ::

Eat that consoles! :)

Ja bomo videli ko bomo mi konzolaši igrali GoW2,3, golden axe, Tekkene, soul calibur, halo3, GT5. Beat this>:D
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

roli ::

Kot,da si povedal kak pameten naslov.Ampak jaz kaj takega tako in tako nebi igral.
http://www.r00li.com
««
4 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PS3 al Nagradnja PC-ja al Xbox (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9514438 (10957) PARTyZAN
»

kaj menite o novem playstationu 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
838577 (4782) blaz87
»

Nakup konzole (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
504967 (3481) marcel282
»

Wii daleč spredaj, Xbox povozil PS3

Oddelek: Novice / Konzole
428570 (3341) RuskiSnajper
»

PS3 vs. XBox 360 [grafika, strojna oprema]

Oddelek: Konzole
456264 (5432) Berserker

Več podobnih tem