» »

keramika, veda alkimije

keramika, veda alkimije

Tio2 ::

Kdor se bavi s keramiko priklice k sebi staro obrt, tisto, ki je najvec uplivala in se dandanes upliva na nas. Kar se nasih krajev tice, se pred 35000 leti clovek vrne in ustanovi novo druzbo, ki je ze organizirana po industrijsko-obrtniskem nacinu: kmecke ustanove so imele keramiko in pridelke, lovske ustanove so imele kozuhe in meso.
Filozofija prvega cloveka je bila, da zival, ki dela na domu, ne sme biti ubita, kajti z njenim delom clovek ni samo imel obdelano zemljo, temvec tudi zemljo, ki po tolikih letih pasnika in uporabe je bila odlicno pomeckana za izdelavo keramik. Glina absorbira radiacije, ki se sprozijo pri meckanju, brusenju,...
Dandanes smo s keramiko malo mimo starih navad,...
od Newtonovega zakona je alkimija presla v antagonizem - pozabo, stvari niso vec zive.
200 let znanosti je popolnoma zmedlo cloveka tako, da se alkimija zopet ozira tu pa tam, pa caka kogar namesto sedeti za mizo in misliti, bi raje vstal pa morda letel...
Alkimija dobi vrhunski utrinek v keramiki, ker pokaze cloveku svet barv in prozornosti, pa mu podari veliko tisine...

-------- IZVEN DEBATE ---- BERI: -----------------------
V programu imam, da bi se nekaj podobnega naredilo, iscem zanimane osebe, ki bi rade prispevale z lastno prisotnostjo
pri ustanovitvi konzorcija, ki bi se bavil s keramikami starega, danasnjega in futuristicnega koncepta.
Samo zemlja ti da odgovore na vprasanja, odvisno kako jo obozujes......


Edit: Premaknjeno iz 7u.//Looney

energetik ::

1. piši malo bolj slovnično pravilno, ker te je težko brati
2. kaj si sploh hotel povedat?

Tio2 ::

Zal je meni slovnica cvek, s trsta sem,...
vsekakor tema je umetnost, kaj naj bi rekel, tezko je to opisati, zato sem raje napisal majhen uvod, ki pa tezi k nelogiki....
...pisem malce v sili, vendar rad bi znal, ce je kdo zaniman razumeti princip keramike, princip ognja...

energetik ::

OK če si iz Trsta potem še dobro pišeš.
Ampak kakšna keramika, ogenj? :))

Tio2 ::

Princip keramike je magnetizem, v najlazjem primeru govorimo o sami glini. Sestavljena je iz dveh makroelementov, vsak ima pa svoje lastnosti, to se pravi, da dve magnetni polji (ali vec)
se vezeta in tvorita nekaj novega. Tvorijo se nove lastnosti, clovek pa jih mora samo opazovat in ce hoce, izkoristiti.
Termin glina je tako sirok kolikor star, v nasih krajih se je glino obdelovalo ze pred 35000 leti (clovek se je vrnil po ledeni dobi po Spaniji, skozi Barcellono, Marsejl, Rennes l.c.,
Genova, Sassuolo, Modena, Trst, Menges, Krapina,.....Kijev - povsod pa pustil sledove keramicnih izdelkov. sicer naj bi bil ze tu pred 400000 leti...)
Z nami je ze od vekomaj, poznamo pa jo se kar malo. Njena danasnja uporaba je zgolj industrijska, lastnosti, ki jih ima pa so neskoncne.
Po dolgih letih v obrtnisko-industrijskem sektorju, sem padel v alkimijo in razbral kar v letih nisem se dojel:
- NELOGIKO KERAMIKE (zato sem pisal o nelogiki)
da ne bom na dolgo razlagal, omenim besede, ki mi jih je rekel mojster iz Vicenze:
"dobrodosel, danes si zacel s problemi, resil se jih ne bos nikdar, ker je glina ziva, resil bos enega danes, jutri se ti bo nov pojavil..." ... in tako je bilo ...

...ali bi znal kdo razlozit zakaj te glina ima za norca? (to bo rekel vsakdo, ki se s tem bavi, ponavadi clovek skrije lastne napake za tehniko)
Hvala alkimiji, sem to razumel, razumel sem "prihodnjost in modrost" gline ali bolje,.. zemlje.
Pred letom sem padel v neke skripte, ki so v meni sprozile dolocena vprasanja. Po eni strani eden prebere, pa vidi v tem nekaj zanimivega, pa ne ve kaj, po drugi si zastavi znatno vprasanje:
zivimo v stoletju tehnologije (nic proti), stara veda ima pa vec tisocletij,....takrat sem se zgolj tehnicno mislil:
"...bah, lazi,….stare bedarije,....", vendar so prav tiste "lazi" v meni vzbudile nekaj novega, tiste lazi, ki imajo KRATKE NOGE.
V tem primeru imajo lazi dolge noge kot tisocletja,... zavel sem se da zivimo v svetu burk. . .

Mislim, stvar je nekje dolga a se kar zanimiva, kajne,?

Kar se pa tice principa ognja, je zgodbica podobna, vendar nekako bolj komplicirana, zato sem omenil alkimijo, ker je splosno ime za vse diramacije, ki jih je do sedaj clovek ustvaril. V glavnem razumet je treba termin "princip", kdo sprozi ogenj, zakaj JE ogenj. (Kartezij nam je malo pomagal pri tem)
razumes to, pa razumes zakaj ima "nasa znanost" stete dneve…

LABIRINT!

gruntfürmich ::

to2 hoče povedat da je prebral knjigo Alkimist in da se zdaj spozna na vse te stvari. In da bo zdaj nardil na tone zlata da si ga bomo lahko kupili uporabniki tega foruma po zelo ugodni ceni.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mihec87 ::

Hm če gdo to razume pol ok...
Tio2 daj zadevo razlož po kmečko za kaj se to gre, ne pa neki naučenga ven iz knjige..

Najprej sem mislu da se gre za izdelavo ploščic oz glinenih izdelkov..

Tio2 ::

Pa nisem knjige bral, firmo imam, bavim se s keramiko 10 let, porabil sem na tone glin raznih tipov, italijanskih, slovenskih, francoskih, nemskih, kitajskih, zraven sem opazoval kako poteka sevanje. Poznam vec ali manj glavne proizvajalce severne italije in dobro kolicino slovenskih obrtnikov, sem v stalnem kontaktu z njimi. Sedaj pa sem posel ustavil, ker te drzava jebe, in zacel se baviti zopet z eksperimenti, zasluzis boljse (pa me denar sploh ne zanima, sicer ga lahko v dobrodelne namene das ce le ga imas), pa vidis nove stvari, katerih sploh nisi imel pojma. (ceprav si mislil, da je kemija zakon)
Pa se ne hvalim, rad bi razlozil bolje, samo me italijanska slovnica nosi...
Clovek zivi od izkusenj, ce bi bolj po kmecko razlozil, najlazje je, da clovek vidi. Pri tem bi se rad poglobil v definicijo barve in vida, vendar potem bi zopet rekli, da citiram knjige....(pisem jaz, knjig ne berem, v njih preverim kar sem poskusil)
Vsekakor malo o vidu moram povedat:npr: kmet, ki je videl barvo, nepoznano, novo, cudovito, kako opise drugemu kmetu kar je videl?
V keramiki porabis glazure, v njih pa lahko nastejes vse elemente, po vrstnem redu od hidrogena do uranija in naprej..
cudovito je, kako se barve spajajo, kako se tvarjajo in pretvarjajo, na 1200°, na 1000°, na 960° (zacetek sevanja, do prej ga ni), na 880°, na 720°, na 450°,.... vsak trenutek se pojavi nekaj drugacnega in ti to vidis, vidis kar je videl vsak clovek, ki se je s tem bavil. Z barvami gremo lahko v neskoncnost, vsekakor bi rad nastel primer:
vzemimo zlato, ponavadi je rumene barve
lahko se pojavi (vedno 100% zlato) v rdeckasti barvi,
lahko se pojavi v vijolicasti barvi,
lahko se pojavi v srebrni barvi,
lahko se pojavi v modri barvi,
... ... ... ... ...
clovek ki to vidi je bolj bogat, zraven pa razume za kaj se gre, pa ne bom tega razlagal po netu, ali navedel strani koga, ki ne vem kaj predstavlja, treba je razumeti sami.

Zares mislim, da nisem jaz tisti, ki bere prevec knjig, vsekakor izven tehnicnih, romanov ne berem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tio2 ()

jest10 ::

na 1200°, na 1000°, na 960° (zacetek sevanja, do prej ga ni), na 880°, na 720°, na 450°

A dej no, ne se hecat. Sevaš tudi ti, pa čeprav imaš le bednih 37 stopinj

A. Smith ::

Kar se tehničnih knjig tiče, jih bereš premalo ali pa napačne.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

DimmniBurek ::

Seva vsaka stvar, koliko seva je pa odvisna od T^4. Barva(oddana valovna dolžina svetlobe) se pa tudi viša s temperaturo. Zato žarilna nitka sveti belo(rumeno, kakor hočeš), ker je vroča.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Tio2 ::

a.smith,
beres veliko knjig,
sem ze rekel, da ne berem,
pa do sedaj nisem se pametnega odgovora dobil

jest10 ::


sem ze rekel, da ne berem,

Vidiš, tukaj leži glavna težava

Tio2 ::

Kvantistika,
Einstein je ze zakljucil s tem na zacetku stoletja s teorijo relativnosti, znanost je ze takrat dosegla visek.

Vse je relativno,
ogenj pa ni kar za vse bedake (nanasam se na prijateljcke 100% fizika in kemija)

jest10 ::

jest10 pa zgleda da ne misli, cveka kot papiga tupatam pa konec,
sem se zabaval takole ko sem bil najstnik...

Po načinu razmišljanja bi rekel, da šele stopaš proti puberteti. Kajti jaz sem v take neumnosti verjel takrat.

Zheegec ::

Ta uporabik ima eno zelo "zanimivo" temo odprto že v problemi človeštva... Dajte ga še malo zafrkavati, da se tole zaklene čimprej.

prepričati ga pa ne morete, da nima prav. Tudi če bi se dobili na prezentaciji v živo, katera bi bila seveda neuspešna, bi še vedno gonil naprej svoje...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mihec87 ::

Tio2-Imaš podjedje ki se bavi z keramiko(je veda o glini in žganje le te sklepam) Torej delaš izdelke iz različnih vrst gline ter jih žgeš na različnih temperaturah da dobiš različne barve?

Torej v keramiki se gre glede mešanja različnih vrst glin ter žganja le te pri različnih temperaturah..in tako nastajajo razne barve itd..?
Kar negdo opazuje in pesniško ter filozofsko to opisuje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

gruntfürmich ::

ja, tudi železo spreminja barve če ga pregreješ :D:)):D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ziga Dolhar ::

Trije osebni izpadi v prvem dnevu registracije?

Umiri se.
https://dolhar.si/

mihec87 ::

ja, tudi železo spreminja barve če ga pregreješ :D:)):D


Saj to je to samo ti pač to tako dojemaš nič kaj posebnega logično ko ga segrevam se spreminjajo barve..Tio2 pa na to gleda čisto drugače ..hm čudoviti um..

Tio2 ::

Spost, oproscam se, ker sem na brzino odgovoril dolocenim clanom, sicer nisem navajen na tako hitre odgovore v blogu. Ponavadi postavis temo, pa ti odgovori samo kdor to temo spostuje, cetudi se z njo ne strinja.
V sili pritecejo pa osebe, ki dialog vlecejo k kompliciranju in vlecejo izven teme.
Dobro je, da clovek dokaze lastno nestrinjanje s tem, da reagira, vendar, da bi dobil konkretnega odgovora, ki bi omenil vsaj znacaje eksperimenta pa ni. (nanasam se na elektrolizo H2O oz biatom. H3O-OH (ni tritij))
Od tako lahke formulacije, ki bi lahko bila analizirana z malo vec modrosti, smo kar presli v demenco (ce se ta izraz uporablja), zato z demenco odgovoris.
Vsekakor ce pred letom sem bil kar zavedno matematicen v upostevanju realnosti, sem dognal, da npr.: (boljse je, ce naredim primer, drugace bi prevec kompliciral)
- V diskusiji omenjeni jon CO3 oz CO2 ni vedno isti. Odvisno je od katere reakcije on izhaja, vsak element v sebi nosi genetiko, to se pravi, da ima razvit “spomin” dogodkov, ki jih je “dozivel”. Kemicno bi si lahko to prikazali z jonizacijo vsakrsnega elementa, ki je bil v kontaktu z drugim elementom (to se v naravi vsak dan dogaja), s tretjim, itd (v istem ali razlicnem casu).
- Cisti jon CO2, brez “spomina” ,(pustimo drugega, pa omenimo samo tega, da ne bi “nekateri” fantazirali pa zopet obracali teme, se hecam..) dobimo samo ce plin kupimo od kemicne industrije (farmacevtska, splosna, zivilska,…).
Pri tem sem hotel popudarit koliko skoduje organizmu “blank” jon. Ni komparacije med naravnim CO2 in kemicnim.

Naravni jon CO2 (ga nismo mi proizvedli, temvec narava) je dobil jonizacijo zunanjosti, zato bo jon vzet v vasi ali v goli naravi cisto drugacen. Jonizacijo naravnih elementov si zamislimo tako, da upostevamo, da vsak element sprosca lastne x zarke (Roentgen je zakon). Za nevirne tomazke lahko dokazemo z Geigerjem (oz. relevatorjem particel x,alfa,beta,gamma, ce kdo ima tistega za kozmicne particele pa je kar tik Umetnosti)
To se pravi, da kemijo in znanstvo lahko kompliciramo tako, da upostevamo naravne proizvode in pri tem stejemo njihovo kronologijo. Nekje kot ce bi cloveka vzeli (mi bi bili velikan(znanstvenik), ki opazuje zemljo in odnese eno osebo (zanj organizem), da jo bo analiziral) in bi steli od kod je, kako zivi , ….navade, ki jih ima.

V tem primeru bo ze zopet kdo odgovoril “bedarije, element je element, neodvisno od izvora!”, potem, ce imamo npr. magnet (navadni), ta bo pod analizo dal iste rezultate (pikolovske, prosim, po Maxwellovi poti) neglede ce je v Parizu ali v Kranju? Pa ne zafrkavajmo se, dandanes je to pospeseno zaradi vseh magnetnih polij, ki nas obkrozujejo, pa se ne spuscam naprej, ker je boljse.


Na isti nacin je narava eksperimenta z visoko voltazo odvisna od mnogih faktorjev, ki jih ne moremo razlozit kar “seveda, bliska se, pa se streses…”. To ni odgovor, to ni kemija ali znanstvo, to je povsrsnost.
Z drugega vidika pa se zopet oproscam, vendar ko ti pridejo na pot taksni odgovori kot nenavedenih uporabnikov, tezis k temu, da jim razlozis, pa tile gredo naprej pa ne pustijo da se stvar razlozi. Po mojem cvekajo, pa so sami povedali, da dokazujejo okoli njihove teorije, potem so oni ki vsiljujejo ideje. Nobene demokracije ni, ce ne dobis skupnega jezika-komuniciranja, zato sem omenil Kart. (gospodinja bo lahko ravno tako govorila o kemiji, samo, da prevedes sladice in proizvode, ki jih uporablja v TVOJ jezik ali vsaj da skusas dobiti eno skupno linijo). Nekateri tezijo k temu, da se take debate ne delajo, zato te kar zafrkavajo, spominjam, da obstajajo tudi tihi opazovalci, ki to vidijo z raznoraznih vzorcnih kotov.

Vec vzorcnih kotov dojames, bolj bogat si. Skusas zamenjati ideje z drugimi, ker tihotapiti v delavnici in strmeti za tem, da bi kej “patentirali” in znatno obogateli, kot nekateri mislijo, naj bo, zame ni. Zame je vecje bogastvo to, da ideje krozijo, pa pri tem sodelujejo samo zanimani, imamo pac moderatorja, ki skrbi, da tema ne zaide v slabe argumente.

Prepuscam nadaljne citacije 100% znanstvenikov (nimam nic proti vsakrsni ideologiji ali znanstvu, vse je cloveku potrebno, ne razumem pa cloveka, ki dodatno in dodatno “seva” “alternativne uporabnike”, potem ko je (vedno isti) kakih 8 ur na racunalniku pa “ab frequentiam” odgovarja na raznorazne teme.
Potem bo “ab frequentiam” alkemicno pomenilo (drugi vzorcni kot), da si prevec vzpostavljen “tisti skatelcki, ki ima gumbe….(citacija)” in kot podproizvod tistega ki delas, tudi mislis.

Po lastnem mnenju sta bile obe temi, ki sem jih postavil, nevtralni. Razgovor o keramiki je tezil za tem, da bi si kot “pesnik ali umetnik” bralec zamislil odnost med njim in zemljo, tisto STVAR, ki vsak dan meckas pa nikdar ne veneriras. Stvar je nekako povezana s temo ”energija”, kajti pri tem bi lahko vsakdo uposteval kako se stvari pretvarjajo, v boljse ali pa v slabse s tem, da se jih kdo dotika………………………..

V primeru, da se kdo s tem ne strinja,, lahko kar moderator odloci zato, da odstopim, ne maram delati jumbusa ali poslusati online psihologov. V tem primeru se oproscam “community” pa ne bom vec “motil”, ni skrbi.

Teden sem pri prijatelju, pa bom skusal dobit cas za filmiranje navedenega poskusa, “pa ga v net vrzemo”, ce le bo cas, drugace bo treba sam mal pocakat, sile tokrat ni. Vsekakor je zalostno, da clovek zahteva samo filmcke… … lp

P.S.- kopija je bila poslana tudi do bolj “postenih” uporabnikov, tako, psihoza, da ne bi kdo teksta spreminjal,…

mihec87 ::

Hm spet nekaj kontra..



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tribal techno

Oddelek: Sedem umetnosti
111974 (1668) Tio2

kako bi lahko greli hiso s kalcijevim oksidom - apno

Oddelek: Znanost in tehnologija
233802 (3002) PaX_MaN
»

joecell

Oddelek: Loža
122761 (2385) Tio2

Izvedba alkimije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
715402 (3537) JanK

ENERGIJA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1629558 (6877) WarpedGone

Več podobnih tem