» »

Poleti z letalom (akrobatski)

Poleti z letalom (akrobatski)

Slo-One ::

Sem z Maribora pa me zanima kje bi se dalo oditi na kakšen akrobatski polet z letalom. Toraj, da pilot tebe ali koga drugega malce vozi.
Ter kakšna je okvirna cena tega.

Lp Slo-One.

neo ::

Idi na športno letališče v skoke. Akrobatski polet z jadralnim letalom je včasih stal 12.000 bivših sitof, zdaj pa ne vem kak so kaj cene.
Neo's

A. Smith ::

Jaz sem sem se vozil s tem tipom.

Kraj je Lesce na gorenjskem, cena je bila pa bivših 30kSIT. Polet je trajal okrog 15-20 minut, z inštrukcijami, razlago, poletanjem in pristajanjem pa je bilo vsega kakih 45 minut. Je pa tistih 15 minut za povprečen želodec popolnoma dovolj. Med poletom se s pilotom pogovarjata in lahko mu naročiš, kateri manever naj izvede/ponovi. En boljših je recimo kovit, ko pilot ugasne motor letala in le-to izgubi vzgon. Nato med prostim padom letala spet vžge motor in izravna letalo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Bethrezen ::

moreš bit za to polnoleten?
www.urbanterror.net

krneki0001 ::

Tomo je itak zvezda. Že včasih ko je imel Air Bar na laborah je bil "kaskader" z avtom (porsche 928S predelava za ameriko s 5200ccm in 330KM). Od Kranja do Ljubljane v pičlih sedmih minutah in to po stari cesti preko medvod (labore, medvode pa do centra ljubljane - glavna avtobusna postaja).


Do Tomota se splača stopit, tut če nočeš akrobatskega poleta in ga prosiš za normalen polet preko bleda in bohinja - tko turistično, da si lahko še kej ogledaš.

Zgodovina sprememb…

Slo-One ::

Aja to še tudi, a moreš bit polnoleten?

dolenska ::

ja vrjetn moraš bit polnoleten. vsaj eden mora bit polnoleten. saj jih vrjetn gre lahko več se peljat

dolenska ::

ups letalo je dvosed, tako da vrjetn moraš bit polnoleten, ker če se kaj naredi kdo bo odgovarjal zate

destiny ::

En boljših je recimo kovit, ko pilot ugasne motor letala in le-to izgubi vzgon

No, noben pilot ni tolk usekan, da bi med letom ugasnil brezhiben motor :D. Pilot le zmanjša throttle na 0, motor pa je še vedno užgan. Drugač si pa za nekaj manj denarja lahko privoščiš polet z akro jadralnim letalom. Pospeški in adrenalin čisto nič ne zaostajajo za motornim akro letenjem. V Lescah stane polet s fox-om mislim da 75€... nisem pa ziher.

Slo-One ::

No kaj pa če kdo odgovarja zate pol bi vseeno šlo ali pač :D. Ker nisn glih 18 star :P .

destiny ::

Mislim da ne bi smel bit problem, če si vsaj 16. Pri teh letih se namreč že lahko šolaš za jadralno (mogoče tudi motorno?) letenje.

LoneWolf ::

Tudi za motorno. Zacnes lahko celo pred 16 letom starosti s teoreticnim delom in prakticnim solanjem pod vodstvom instruktorja. Predpisi pravijo, da moras imeti ob prvem solo letu vsaj 16 let, kandidat za PPL(A) licenco (opravljanje izpita) pa vsaj 17 dopolnjenih let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LoneWolf ()

Slo-One ::

Sem z Maribora pa me zanima kje bi se dalo oditi na kakšen akrobatski polet z letalom. Toraj, da pilot tebe ali koga drugega malce vozi.
Ter kakšna je okvirna cena tega.

Lp Slo-One.



Mislil sem če moraš biti 18, da te on pele :D. Ne pa za dejansko vožnjo.

destiny ::

Ja sej... Če te spustijo za krmilo letala že pri 16-ih, pol verjetno ne bi bil problem samo zraven sedet pri istih letih...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretesno prijateljstvo med Boeingom in FAA

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3911038 (8147) kotanyi
»

Zakaj letalo leti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
31568278 (63700) seminal
»

Letala na človeški pogon (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
525146 (4517) Matev
»

tandemski skoki iz aviona

Oddelek: Loža
364043 (2591) Tattoo-
»

Pilatusa prestregla F-16 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
655757 (4463) Gh0st

Več podobnih tem