» »

zrušeni Xpji in linux

zrušeni Xpji in linux

k3NzO ::

imam problem z Xpji na prenosniku. Ne pomaga mi recovery - repair, probal sem checkdisk (chkdsk /r) in še zmeraj enak problem. sirec je našel napako in jo odpravil, vsaj tako piše vendar še zmeraj ne morem zagnat Xpjev. Zmeraj se mi zaženejo za možnost SafeMode (vse variante sem probal pa nič)....

Ker imam eno particijo bi rad naložil Linuxe(ubuntu) vendar ne vem kaj in kako naj naredim. samo naložim jih in to je to? ali še morem kaj drugega. Kam jih namestit, na obsotječ C pogon kje so Xpji? in kako potem spravit podatke preko linuxov na cd oz USB ključek?

pomoč?

dragana ::

Na ključek oz. po mreži bi šlo z live linux-om (brez nameščanja). Poskusi z Ubuntu.

k3NzO ::

imam ubunte...ampak nimam dostopa do pogona C.. zdaj sem probal namestit ubuntu pa me vpraša kam jih naj naložim pa imam tri opcije, in sicer ali naj uporabim celoten disk, ali največji nezaseden prostor ali ročno razdelim prostor. izbral sem drugo opcijo in ne more posnet ker je premalo prostora. fck....
če iberem prvo mi bo zbrisal Xpje al kako?

BigWhale ::

Dej si raj Fedore instaliri!!!!1111!

dragana ::

dostop do c: se da urediti. najlažje bo, če v konzolo vpišeš nekaj takega:
sudo mount -t ntfs /dev/sda1 /home/ubuntu/imemape

Razdelajmo ukaz:
"sudo" je za to, da pridobiš administratorske pravice za dani ukaz
"mount -t" je ukaz
"ntfs" je datotečni sistem, ki ga priklapljaš
"/dev/sda1" je naprava, ki jo priklapljaš
"/home,..." je kam priklapljaš
To velja le, če imaš c na prvem razdelku sata diska (ponavadi). Če je disk ata, namesto sda1 napišeš hda1. Pravtako če nimaš ntfs ampak fat32 nadomestiš ntfs z vfat. Pazi, da bodo presledki na pravem mestu. Imemape je pa pač ime mape, ki jo narediš v domači mapi (home) pri uporabniku ubuntu (privzeti uporabnik v live različici ubuntuja). Povprašalo te bo še za geslo. Vpiši ubuntu oz root. ne vem katero prime.

Da se urediti tudi s klikanjem, pa se mi ne da zaganjati live distribucije, da bi preveril kako gre.

k3NzO ::

dragana, hvala....govoriš o ubuntu. torej ne rabim namestit celotne zadeve?

še prej morem najt kje odprem konzolo. wow sem pa noob... je pa res da prvič vidim kako izgleda neka različica linuxa :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k3NzO ()

dragana ::

programi(Gumb zgoraj levo)/pripomočki/terminal

k3NzO ::

ne znam..nekaj me jebe...ali pa nisem vpisal prav. poslal sem ti PM, prosim preberi... :S

R33D3M33R ::

k3NzO:
Ctrl+Alt+F1
Ctrl+Alt+F2
Ctrl+Alt+F3
Ctrl+Alt+F4

Pa imaš štiri ločene konzole...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

k3NzO ::

sem uredil...format in to je to. čeprav imam občutek da je disk nekam preglasen... bomo videli kaj se bo zgodilo čez čas

k3NzO ::

HVALA vsem ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1069323966 (2274) c23po
»

Ubuntu težave

Oddelek: Operacijski sistemi
152691 (2333) Icematxyz
»

Namestitev GRUB-a

Oddelek: Operacijski sistemi
162039 (1802) Icematxyz
»

problem z linuxom (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
594138 (3430) vejnovic
»

Fedora FAQ (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
934164 (3479) meszaj

Več podobnih tem