» »

Fedora FAQ

Fedora FAQ

1
2
»

CCfly ::

V tistem prijavnem oknu si izbereš drugega.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

meszaj ::

Tudi jaz sem nov v linuxu in da ne bom odpiral nove teme bom kar tukaj zastavil vprasanje.
Poizkusil sem instalirati fedoro core 3 v dual boot nacinu. Disk je velik 60giga (20giga za xp-je-ntfs, 10giga-za linux, 30 giga-ntfs).
Zal sem instalacijo koncal ze pri ustvarjanju particij. Izbral sem automatic partitioning in keep all partitions.
---In potem mi javi naslednjo napako:
"Could not allocate requested partitions: unsatisfied partition request-mountpoint: name unique id:6 type physical volume format:1 badblocks:none device:none drive: hda size:0 grov:1 maxsize:none start:none end:none migrate:none arigfstype:none"


Ponudi mi rocno particioniranje, a zal nimam pojma kako kaj nastavit. Ce bi mi prosim kdo svetoval kako razdelit root in swap + ce sem kako pozabil na 10 giga razpolozljivem prosotoru, da bo optimalno.

hvala

Keyser Soze ::

Uf, bom malo bolj pozoren. Ampak se mi dozdeva, da nima nobene opcije tam. Čeprav sem dal v namestitvi tako instal KDEja kot GNOMEa. No ja bom še malo pobrskal. Trenutno mi je namreč prioriteta modem...

Zanima me pa še kako pohitrim sam boot llinuxa. Ker mu na začetku traja kakšni dve minuti, da začne bootat. Je bilo že nekaj govora o tem in naj bi bila za to kriva mrežna kartica. Imam pa NF7-S2.0.

CCfly ::

@mesza: je tistih 10GB za Linux neparticioniranih ?

@Keyser Soze: Nastavi mrežno na fiksen IP in izklopi daemone, ki jih ne potrebuješ (glej KDE menu -> System -> Sys V Init). Ne vem kako je z zaznavanjem strojne opreme pri Fedori, ampak predvidevam da tudi to precej podaljša zagon sistema.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

meszaj ::

@mesza: je tistih 10GB za Linux neparticioniranih ?


ja.

CCfly ::

Zanimivo. Poskusi ročno in nastavi nekako takole:
- 6GB root oz. /
- 3.5 GB /home
- 500 Mb SWAP
Samo predlog. Swapa pa ne boš potreboval več kot 500Mb (pravzaprav bo večinoma prazen, če imaš recimo kakšnih 512 MB RAM-a).
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

meszaj ::

hvala. bom probal.

Keyser Soze ::

NAh ja. Jaz sem se pa malo igral. In sem videl, da prvo rabim it k optiku, da mi zmeri dioptrijo. Saj sem šele danes pogruntal, da lahko preklapljam med sejami v prijavnem oknu.:\

Let us chase to the fox... Po vtipkanju tistega #dmesg | grep tty mi je vrglo ven sledeče:

ttyS0 at I/0 0x3f8 ( irq = 4 ) is a 16550A
ttyS1 at I/0 0x2f8 (irq = 3) is a 16550A

KAr mi pove toliko kot piškav oreh.:D

No ja pa da ne bo vse tako črno. Preko KPPPja mi uspe modem zalaufat toliko, da mi kppp napiše "Pripravljanje modema..." na modemu pa gorijo lučke TR, RD, SD in RI. Non stop. In zgodi se... Nič.

Če pa stipkam Voljo v minicomu in jo skušam poklicat, pa se prižgejo TR, OH in RI, tako kot se na XPjih ko modem dela in je v stanju klicanja, vendar mi po 3 sekundah vrže ven "No connection: NO DIALTONE". Tak da zgleda, da minicom funkcionira kot mora le čaka na znak centrale, ki pa ga jaz ne morem dati oz. tega ne znam izklopiti v minicomu(če se sploh da).

ZA popiz.... Sem misli, da bom te stvari lahko pisal preko Linuxa, pa sem še vedno na XPjih.0:)

CCfly ::

Configure... -> Modems ->Modem -> odkljukaj Wait for dial tone before dialing
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Keyser Soze ::

:D Guess What?

Tole z Čakanjem na ton centrale sem že odkljukal, pa vseeno ni dalo od sebe tistega kar sem pričakoval.. Ampak vseeno.

Network Configuration - Devices - in pa nato ukaz Activate na ustvarjenem volja računu.

JE pa zanimivo, da poplnoma isti postopek ni dal rezultatov v GNOMEu. V KDEju je pa vse OK. No ja razen to, da še ne vem kako bom prekinil povezavo(razen kabel iz vtičnice).:D

Sedaj pa moram zinštalirat par stvari in me je že strah. Yum pa te zadeve palijo za .rpm datoteke.

Recimo zloadam Firefox fajl z neta in kakšen bi bil postopek inštalacije? Bom probal pa videl. ZAnima me predvsem če program sam inštalira v določen folder ali je treba to kaj ekstra določat s kakšnimi parametri.

CCfly ::

Yum naj bi firefox-a sam potegnil z Interneta in ga namestil (naj bi zato ker ga ne poznam). Še vedno raje poberi rpm paket, ker yum potrebuje kakšnih 40MB podatkov o paketkih še preden ga dejansko začneš uporabljati.
Postopek naj bi bil pa nekako tak:
- posodobitev podatkov o paketkih (repozitorij; ne dalj tega z modemom):
yum check-update
- namestitev programov
yum install ime_programa
- iskanje programov
yum search beseda
Yum je bolj primeren za ljudi z dobro povezavo v svet.

Za rpm datoteke pa samo:
- snameš dol rpm datoteko
- napišeš:
rpm -i ime_datoteke.rpm
Namestitev je avtomatska in parametrov ni potrebno nastavljati.

Pa si dodal tudi ATX3, če že tista kljukica ne zadostuje ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Keyser Soze ::

Ja, ja ATX3 je bil problem. Ampak sedaj mi dela preko Network Configuration. Minicom pa še vedno išče svoj signal centrale.:)

A obstaja kakšna bolj fina opcija priklapljanja in odklapljanja z interneta? Tako, da ko odpreš brkljalnik pa se ti pokaže okno za vzpostavitev povezave oz. "aktivacijo modema"?

Sem pa pogruntal, da je Yum za inštalacije z interneta. Ker mi je takoj zajokal, da ni omrežja.

Bom pa probal z rpm-jem ko pridem domov. Čudno mi je samo to, da ko sem probal #rpm ime_datoteke, mi je samo napisalo nekaj v smislu enega binarnega fajla(da to ni ali nekaj takega).
Upam, da je tisti "i" res odločilni. Kao install verjetno.

BigWhale ::

sicer modema ze nekaj casa nisem konfiguriral... ce se prav spomnim


AT&F&C1&D2X3
AT&W

Za init string potem uporabis ATZ
in bi zadeva morala delovati...

... razen ce kppp ne uturi svojega init stringa... ;)

Gandalfar ::

pppconfig

potem pa

pon in poff

CCfly ::

Tele nasvete bi moral nekdo zdokumentirati, da ne bomo naslednji mesec spet tipkali. Saj veste o čem je Tina predavala ta torek ;)
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

meszaj ::

Mah jaz mam tudi spet en problem. Linux mi je sicer uspelo instalirati z rocnim razdaljevanjem particij, kot ste svetovali.
Sem pa zajebal eno stvar. Pri Grubu sem namrec izbral opcijo naj mi ga namesti na zacetek linux particije in ne v MBR. To sem naredil zato, ker sem mislil da ce izberem to opcijo, da se mi nebo zbrisal ob formatiranju windowsev.
Pa sem se ocitno zmotil. Zdaj namrec nemorem v linux, ker se Grub sploh ne pojavi in mi boota direkt v windowse.
A se da to kako popraviti z kakim supertrooper ukazom ce pridem v rescue nacin, to mi je namrec uspelo, pa si nisem imel kaj tam pocet:):\ ?

CCfly ::

Seveda se da popraviti. Sicer newbijem raje svetujemo naj naloži Linux na novo ker se nam ne da tipkati :)

Okej v "rescue načinu" si že zagnal Linux. Sedaj moraš pa:
- pregledati in morda popraviti datoteko /boot/grub/menu.lst. Sintaksa je zelo enostavna in ne bi smel imeti problemov. Saj verjetno je že v redu spisana samo za vsak slučaj. Notri moraš imeti vnose za Linux in Windows. Saj boš videl samo malo preberi.
- napisati moraš naslednje:
grub
root (hd0,0)
setup (hd0)
quit

In to je to samo pazi da boš pravilno spremenil root (hd0,0), ki mora biti številka particije, kjer je Linux disk (root oz. particija /). Lahko nam poveš kako si razdelil disk pa ti bomo povedali katera stevilka je pravilna.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

CCfly ::

Aja skoraj sem pozabil. Vse tole moraš početi kot root in v nek direktorij si moraš pripeti narejeno Linux particijo. Če ne veš kako to narediti pač vprašaj. Saj imaš voljo do učenja :)
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

meszaj ::


Aja skoraj sem pozabil. Vse tole moraš početi kot root in v nek direktorij si moraš pripeti narejeno Linux particijo. Če ne veš kako to narediti pač vprašaj. Saj imaš voljo do učenja :)

Ja prosim. kako se to naredi? in kako se prijavim kot root? samo root vtipkam in me vprasa za geslo?

grub
root (hd0,0)
setup (hd0)
quit

a bom s tem ukazom dobil nazaj grub tudi ko bom naprimer windowse formatiral in bo grub ze na 1. particiji v MBR?

Disk je razdeljen tako:
1.particija-win-c:
2.particija-linux
3-particija-win-d:

hvala vnaprej:D

CCfly ::

Ja prosim. kako se to naredi? in kako se prijavim kot root? samo root vtipkam in me vprasa za geslo?
Vpišeš geslo seveda. Root je ekvivalent Administratorja v Windowsih. Ne vem sicer kaj si uporabil da si prišel v "rescue način". Fedorin CD mogoče ali kaj drugega ?

a bom s tem ukazom dobil nazaj grub tudi ko bom naprimer windowse formatiral in bo grub ze na 1. particiji v MBR?
S tem postopkom lahko kadarkoli obnoviš bootloader.

Disk je razdeljen tako:
1.particija-win-c:
2.particija-linux
3-particija-win-d:


V tem primeru bi bil pravilen vpis hd(0,1). Naredi takole:
vpiši root (hd0,) in pritisni tabulator tipko.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

meszaj ::

Vpišeš geslo seveda.

no ja, saj to sem mislil, pa sem malo zabluzil stavek

e vem sicer kaj si uporabil da si prišel v "rescue način". Fedorin CD mogoče ali kaj drugega ?

fedorin cd.se se da kaj drugega?

aja se to me zanima. v cem je finta moznosti, da si das grub na linux particijo in ne v MBR, ce se ti pol itak ne zazene?

grem zdaj probat. hvala zaenkrat.

CCfly ::

fedorin cd.se se da kaj drugega?
Načeloma lahko uporabiš katerikoli Linux liveCD, disketo, USB ključek, ...

aja se to me zanima. v cem je finta moznosti, da si das grub na linux particijo in ne v MBR, ce se ti pol itak ne zazene?
Npr. imaš bootloader v MBR in iz bootloaderja kličeš drugi bootloader na particiji. Sam sem vedno uporabljal bootloader v MBR-ju.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

64202 ::

Dolg boot cas fedore je "normalen". Sicer ne vem kako hitro butne recimo Mandrake ali pa Suse, verjetno ne veliko hitreje. Meni ni cisto jasno, zakaj so newbie friendly distroti tako pocasni pri temu. Ceprav tale thread bolj spominja na konfiguracijo slackware-a :).

Keyser Soze ::

Jaz bi predlagal, da v tej temi govorite slovensko. Ne?

Linuksaši imate lahko svoje pogovore drugje. Tu je začetniška tema in brez slovenščine ne bo šlo. Ko bom pa jaz pet let ali več na Linuxu bom pa še jaz začel govorit drugače.

Torej:

Booting 'Fedora Core (2.6.5-1.358)'

root (hd0,0)
Filesystem type is ext2fs, partition type 0x83
kernel /boot/vmlinuz-2.6.5-1.358 ro root=LABEL=/ rhgb quiet
(Linux-bzImage, setup=0x1400, size=0x1235b7)
Initrd /boot/initrd-2.6.5-1.358.img
(Linux-initrd @ 0xff9e000, 0x41707 bytes)

Uncompressing Linux... Ok, booting the kernel.
audit(1100645398.523:0): initialized


Tole mi napiše takoj na začetku, ko začne bootat z diska. Zanima me zakaj se tu računalo ustavi in mu traja tam cca. 2 minuti, da začne bootati naprej.

V čem bi bil problem? To verjetno ni normallno ali pač? Ker če je normalno imam že prvo prednost ali + XPejev. Boot v 40 sekundah. Starih XPjih.:D

CCfly ::

Mislim da je to sporočilo od neke zadeve imenovane SELinux, ki je v bistvu nekakšen ultra paranoični sistem za dostop do virov računalnika. Poskusi pri bootladerju (zagonskemu nalagalniku !?) urediti vpis in dodati zraven audit=0. Kakšen je rezultat ?

V bistvu nisem vedel, da so pri Fedori vklopili SELinux kot privzeto možnost. Mogoče bi bil bolj primeren za strežnike, pri desktopu pa je to pretiravanje.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

64202 ::

> Jaz bi predlagal, da v tej temi govorite slovensko. Ne?

Linuksaši imate lahko svoje pogovore drugje. Tu je začetniška tema in brez slovenščine ne bo šlo. Ko bom pa jaz pet let ali več na Linuxu bom pa še jaz začel govorit drugače.


To je na mene letelo? No jaz se ti ziher ne bom metal pred noge. Sploh ker zelo rad flejmas - toliko da sem si ze od prej zapomnil tvoj nick.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

CCfly ::

Ne Keyser je samo malo zloben, flajmajo ponavadi nekateri drugi primerki, ki so jim okenske oblike vtisnile v srce in ne prenesejo pingvinov.

@Keyser Soze: v bistvu se boste v tej temi nekako pogovarjali z Linuxaši, ker smo v najboljšem položaju da vam pomagamo. Kako uspešno bo sodelovanje je pa odvisno od komunikacijskih spretnosti udeležencev ter volje tistih, ki se učijo.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Keyser Soze ::

Že že. Samo hočem rečt, da napredno se lahko pogovarjajo drugje. To temo sem namreč odprl zato, da bi lahko jaz in morda še kdo drug osvojil Linux. Vsaj toliko da se prebije led. In tako kot razlaga CC je mnogo bolj sprejemljivo tako zame kot tudi za nekoga, ki prvič v življenju vidi Linux, kot pa da začne govoriti, daj tam v tistem skompajlaj to pa tisto in ti bo tisti vrgel to pa tam pa tist. In na koncu veš toliko kot nič.

Če je forum namenjen pomoči se pogovarjajmo tako, da bodo tisti, ki niso domači v tem okolju kaj razumeli. Če forum ni namenjen pomoči in je bolj za zabušavanje ter samo propagira, nekaj o odprti kodi in deljenju znanja, tega pa ne prakticira... Se pa verjetno lahko takoj sesuje v 0.

Kakšnih vojn pa mislim, da ne sprožamo v tej temi. Če pa rečem, da je verjetno slabši Linux v nečem (po moji izkušnji) pa to tudi ne pomeni vojne. Ali pač? Ravno tako pa ne pomaga kakšen komentar v smislu, če ga pa ne znaš nastavit, pa ne veš kaj delaš, pa nimaš pojma, ki bi morebiti sledil temu.

Povzetek: Meni zaenkrat suhoparno navajanje ukazov brez navodil ne pomeni nič oz. si s tem ne morem pomagati. In pa komentarji v smislu newbie friendly distroti in konfiguracija slackware-a mi tudi niso všeč. To pa lahko povem.

P.S.: Glede tistega, da si si zapomnil moj nick. Jaz si bom tudi tvojega. Ker očitno sprožaš besedni dvoboj in skušaš temo preusmeriti drugam. Kolikor sem pa drugje flajmal je bilo pa preprosto samo reply v že obstoječem flejmu. Če sem pa sprožil flejm kje mi pa pokaži. Na ZS.

Zgodovina sprememb…

moj_nick ::

Umiri se.

To je pač Linux izrazoslovje. Tudi Windows ima svojega in vsaka druga tehnična veda (strojniki, mizarji, itd.). Temu se reče žargon in vsi, ki ga poznajo, se bodo sporazumevali v njem. Ne vemo, koliko ti poznaš Linux, zato govorimo tako, ker je lažje povedati eno žargonsko besedo kot napisati eno vrstico, ki bi nadomestila tisti izraz. Če, na primer, ne razumeš, kaj pomeni chrootaj se v obstoječo inštalacijo Linuxa, vprašaj. Post te nič ne stane, veliko ljudi bi ti znalo odgovoriti. Če pa je tvoj ponos prevelik, da bi kaj čisto osnovnega vprašal, uporabi gugl.
110111001001010001010000

Keyser Soze ::

Še enkrat preberi moj post. Tokrat bolj podrobno in z vključenim razumevanjem. Pa umiri se ti, jaz se iz česa umirjat.

Če sem napisal, da ne uporabljajte takšnih izrazov v tej temi, ki SEM jo odprl z NAMENOM, DA OSVOJIM NEKAJ ZNANJA S PODROČJA LINUXA TER DA JO LAHKO KDAJ UPORABI ŠE DRUG BREZ DA BO POTREBOVAL DODATNA POJASNILA. Tako da bo tema jasna. Kar pa zgleda da ne more biti med drugim tudi zaradi slabih moderatorjev.

P.S.: Velike črke so zaradi lažjega razumevanja, kajti nekateri preveč ohlapno berejo daljše tekste. Poudarjeno je bistvo.

meszaj ::

Ne bom se vklapljal v vaso debato, moram pa vseeno priznati da se iz mojega zacetniskega stalisca strinjam z Keyser Soze-ejem.
no pa k vprasanju.....

Resil sem en problem ---> pojavil se je novi. Grub mi je uspelo instalirati, sicer na koncu na obicajen zacetniski nacin, da sem celoten install ponovil s enkrat. Normalno lahko zazenem oba op. sistema.
Problem je sledec, ko se mi skorajda zazene linux. Vidim ze prazno namizje in lahko se z misko premikam, se zadeve nekako ustavi. Sploh se ne pojavi login screen, pa sem cakal tudi ze po 5 minut. Niti resetirat ne gre, cisto nic... Racunalnik moram seveda ponovno zagnati-na silo.
A ma to mogoce kaj veze, ker mam centrino proc.?--laptop namrec. To mi je zelo cudno, ker slo-tech linux mi naprimer normalno zazene iz cdeja in ga lahko uporabljam.
Namestil sem pa Fedoro Core 3.8-O :\

BigWhale ::

Vsi sodelujoci se bodo kolikor se le da trudili, da bodo stvari razlagali kar se da jasno za newbije.

Newbiji se bodo trudili ne postavljati vprasanja v smislu "Zakaj mi ne dela modem?" in da se bodo kdaj pa kdaj znali odpraviti na www.tldp.org in google.

Newbiji naj imajo v mislih tudi to, da se bolj izkusenim uporabnikom splaca malo na duso pihat. To radi vidijo in vam bodo se raje pomagali. No, pretiravat spet ni treba.. ;)

moj_nick ::

@Keyser

Kako naj mi vemo, koliko ti znaš? Če bi vedeli, bi ti vse razložili. Če je tvoj cilj, da bi podučil kar največ newbijev, pa začni spraševati vsepovprek, da bo res vsaka stvar razložena.

Še en uporaben link
110111001001010001010000

Keyser Soze ::

Jaz znam praktično nič. Toliko kot ti ko si se prvič usedel pred računalo z Linuxom. Kakšni so bili takrat občutki? Si vse delal sam in s pomočjo knjige oz. altaviste ali yahooja?

Ampak razpredli smo, pa back to topic.

Še nekdo s podobnim problemom kot jaz. Tisto kar je rekel CC glede spreminjanja bootloaderja sem probal, a nikjer nisem našel stringa "audit". Uporabljam pa Grub.

Lahko da sem falil pravi fajl, a zaenkrat se še ne upam kar vsepovprek spreminjat nastavitev, ker ne bi rad sesul zadeve.

Keyser Soze ::

Kaj je ta audit v bistvu. Če sem prav razumel en "revizor sistema" . Ki v bistvu dela kaj ob zagonu? Preverja naprave? Išče vsiljivce?


S tem ukazom naj bi izklopil sys auditing

/tcb/bin/auditcmd -d

Oz. vključil

/tcb/bin/auditcmd -e
/tcb/bin/auditd - y
/tcb/bin/auditcmd -m


A kdo pozna te komande?

moj_nick ::

SELinux-a ne rabiš na desktop sistemu. Začasno ga disejblaš tako, stalno pa tako.
110111001001010001010000

meszaj ::

ce ste mogoce prezrli moj problem napisan malo vise , vas vljudno naprosam ce ga preberete:O :( in skusate pomagati
one more time:
Problem je sledec, ko se mi skorajda zazene linux. Vidim ze prazno namizje in lahko se z misko premikam, se zadeve nekako ustavi. Sploh se ne pojavi login screen, pa sem cakal tudi ze po 5 minut. Niti resetirat ne gre, cisto nic... Racunalnik moram seveda ponovno zagnati-na silo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meszaj ()

64202 ::

KS: Če sem pa sprožil flejm kje mi pa pokaži. Na ZS.

Ljudje ki berejo forum, naj se sami odlocijo. Last post.

BigWhale ::

> Si vse delal sam in s pomočjo knjige oz. altaviste ali yahooja?

Nekateri dejansko smo, brez knjig in brez altaviste in yahooja...

CCfly ::

Če mislite debatirati o komunikacijskih problemih si odprite novo temo, ker tale postaja nepregledna.

Problem je sledec, ko se mi skorajda zazene linux. Vidim ze prazno namizje in lahko se z misko premikam, se zadeve nekako ustavi. Sploh se ne pojavi login screen, pa sem cakal tudi ze po 5 minut. Niti resetirat ne gre, cisto nic... Racunalnik moram seveda ponovno zagnati-na silo.

Poskusimo diagnosticirati. Pritisni Alt + Ctrl + F1, da pridemo do dobre stare konzole. Prijavi se kot root uporabnik, da bomo lahko kaj pametnega postorili in prvo napiši:
cat /var/log/Xorg.0.log
oz.
cat /var/log/XFree86.0.log
odvisno od tega kateri X strežnik domuje na tvojem mlinčku.
Vidiš kakšne napake ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

BigWhale ::

> Poskusimo diagnosticirati. Pritisni Alt + Ctrl + F1, da pridemo do
> dobre stare konzole. Prijavi se kot root uporabnik, da bomo lahko kaj
> pametnega postorili in prvo napiši:

Ce to deluje. Ker ni nujno, da deluje. Ce ne deluje, se probaj do racunalnika dokopati preko mreze, s kakega drugega racunalnika. Ce imas instaliran ssh ali telnet (brrr).

Ce nimas, in ce ne mores preklopiti v tekstovni nacin, je najbolje, da restartas racunalnik v single user mode in popravis /etc/inittab tako da bo default runlevel 3. Tako linux ne bo takoj zviznil v X okolje.

CCfly ::

Povej če ne dela pa bomo malo podebatirali še kako uporabiti bootloader, ko gre kaj narobe.

Sigh eno delavnico bi morali naredit.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

BigWhale ::

Lugos jo je imel konec prejsnjega meseca v MBju. Precej verjetno bo se kaksna v LJ. :) Bo se kaksna novica okrog tega...

meszaj ::

Moj problem sem resill. Oz. mi ga niti ni bilo potrebno resevati, ko sem tretjic probal zagnati linux, je pa kar naenkrat vse delalo brez kakrsnegakoli posega. Cudno to....:\
hvala za trud....:))
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[UBUNTU SERVER 10.04] Grub se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
479124 (8336) Icematxyz
»

Namestitev GRUB-a

Oddelek: Operacijski sistemi
162032 (1795) Icematxyz
»

GRUB - problem po menjavi diska

Oddelek: Operacijski sistemi
61193 (1102) kriko1
»

Grub Error 15: File not found

Oddelek: Operacijski sistemi
51646 (1588) poweroff
»

Gentoo, Grub -> reboot -> error

Oddelek: Operacijski sistemi
121470 (1390) CCfly

Več podobnih tem