» »

Win XP na nov prenosnik

Win XP na nov prenosnik

ExSpirit ::

Kupil sem prenosnik Toshiba, ki je imel naložene Win Vista, ker pa mi ne ugajajo želim naložiti Win XP. Tukaj pa nastane problem. Vstavim Win XP in resetiram prenosnik. Ko se pokaže okno za formatiranje formatiram disk c:/, ko pa se konča se prenosnik resetira. Do sedaj vse OK, ko pa se nato začnejo nalagati Win XP se prenosnik ugasne. Ko ga ponovno prižgem ponovno pride do namestitve in se ugasne - nekajkrat mi je prišel do "Installing devices" a nekje na polovici ponovno penosnik ugasne. Kaj naj storim?

ShARk63 ::

Ce imas moznost poskusi s kaksno drugo verzijo XP-jev.

bluefish ::

malo se sprehodi po BIOS-u in poglej, če je kje kakšna opcija, ki ugasne prenosnik ob neaktivnosti,...

JanK ::

Za zacetek v BIOSu izklopi "Native SATA Mode", ce tega ze nisi storil.

ExSpirit ::

Poizkusil sem z:
Win XP SP1, Win XP SP2, sedaj pa še Win XP SP3. Povsod enako.

Sedaj bom probal izklopiti "Native SATA Mode".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ExSpirit ()

ExSpirit ::

Ne najdem nič v BIOSU, ne za Native SATA Mode niti za izklop ob neaktivnosti.

Takole izgleda BIOS:



faceonline ::

Mogoče da ti kakšn gonilnik manjka.
Poglej si Web strano izdelovalca prenosnika in če rabiš še kakšn gonilnik zraven k inštaliraš Xp za tvoj model.
Ponavadi manjka SATA ali čipset gonilnik, določeni pač Xp ni ma notr in jih ne prepozna.

faceonline ::

Pa si v biosu nastavi DEFAULT opcijo..
Nekje maš ziher tega za nastavit.
Al piše LOAD SETUP DEFAULTS
al pa piše LOAD FAILSAFE DEFAULTS
Sprobaj če bo kaj bolš

ExSpirit ::

Mogoče da ti kakšn gonilnik manjka.
Poglej si Web strano izdelovalca prenosnika in če rabiš še kakšn gonilnik zraven k inštaliraš Xp za tvoj model.
Ponavadi manjka SATA ali čipset gonilnik, določeni pač Xp ni ma notr in jih ne prepozna.

Edino kar sem našel je tole:
http://eu.computers.toshiba-europe.com/...
Samo kaj to naj naložim na Visti zdaj?

Pa si v biosu nastavi DEFAULT opcijo..
Nekje maš ziher tega za nastavit.
Al piše LOAD SETUP DEFAULTS
al pa piše LOAD FAILSAFE DEFAULTS
Sprobaj če bo kaj bolš

Pri "Exit" imam "Load Setup Defaults" ampak to mi ne pomaga, tudi če esetiram na default je enako.

kitewing ::

Praviloma je vedno težava z nastavitvijo diska.

bluefish ::

če bi bila težava z nastavitvijo diska (Sata Native in podobno), potem se prenosnik ne bi ugašal.

Poskusi pod Advanced nastaviti Wake-up on LAN in Remote Power On/Off na Disabled.
Pa morda bo pomagalo, če poveš točen model prenosnika - če je še kaj o tem napisanega na Googlu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

ExSpirit ::

Gre za TOSHIBA Satellite P300D-10V.

V Advanced options sem dal vse na disabled a je bilo enako.

5er--> ::

Praviloma je vedno težava z nastavitvijo diska.

Tipu disk zazna, ga lahko celo sformatira in začne z namestitvijo XP-jev. Torej problem sploh ni v tem.

Mogoče je verzija windowsov, ki jo nameščeš fuč. Probaj si dobit kak drug CD/DVD.

ExSpirit ::

Sem pobal s tremi verzijami Win, katere na drugem (starem PCju) delajo. Ene so SP1, druge z SP2, in zdaj sem sprobal še z SP3 - povsod enako.

ExSpirit ::

Sem še enkrat naložil Visto in jo naloži normalno. Sedaj sem še enkrat probal naložit XP pa enako:

Formatiranje c:/ -

Potek formatiranja (traja nekaj minut) -

Ko je formatiranje zaključeno se prenosnik, kt je tudi običajno, z opozorilom resetira, nato pa se pokaže Windows logo -

Čez nekaj sekund se je prenosnik ugasnil. Prižgem in se spet ugasne pri tem znaku. Nato sem pustil ugasnjenega nekaj minut in ponovno zaženem in je pišel dlje od tega znaka, že do tega, da začne nalagati Windowse -

Nato se spet ugasne. Prižgem in ponovno pride do pričetka nalaganja -

Dlje od "38 minute left" ne pride.
Nato sem pustil ugasnjenega malo dlje in sedaj ne pride niti do Windows logota, kaže le "osvetljen" črn zaslon.

ExSpirit ::

Sem opazil, da tik preden se prenosnik resetira/ugasne pokaže tole sporočilo:


Sicer le za delček sekunde, zato je tudi slika nekoliko nekvalitetna, saj sem se kar nekaj časa trudil, da ujamem ta error, da sem ga sploh lahko preberal - "A write operation was attempted to a volume after it was dismounted".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ExSpirit ()

ExSpirit ::

Danes mi je ratalo naložit zadevo, tako da sem posnel Win XP na DVD in dodal nekaj gonilnikov zraven, tako da je prišlo okoli 1,2GB skupna velikost.

Win XO torej delujejo, sedaj pa problem z gonilniki :(
Ima mogoče kdo gonilnike za XP oziroma je kakšna možnost usposobiti zadeve - vsaj mrežno kartico in zvok?

ender ::

ExSpirit: ugotovi, katera mrežna kartica je notri (če ne drugače, bootaj en LiveCD Linux in iz ukazne vrstice poženi ukaz lspci, ki bo izpisal strojno opremo, ki jo imaš v računalniku), potem pa iz strani proizvajalca kartice prenesi gonilnik.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

dinozaver7 ::

ExSpirit upam, da boš rešil problem z driverji, me pa samo zanima, kako si pa kaj drugače zadovoljen s prenosnikom, ekran, baterija, tipkovnica ? Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

fizika

Oddelek: Šola
161471 (1137) grrr
»

Vista -> XP : bios?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51354 (1200) Traxich
»

superPI lestvica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40130100 (15564) gfighter
»

zmrzal sistema ??

Oddelek: Strojna oprema
291438 (1131) Pyr0Beast
»

Slo-Tech NEST 06 slike

Oddelek: Slo-Tech
357952 (4201) Good Guy

Več podobnih tem