» »

Kater xbox 360 kupiti?

Kater xbox 360 kupiti?

El Nino ::

LP

Skoraj sigurno bom svojega upokojenega PS2 še to poletje oz. najkasneje ta junij zamenjal z novim xbox 360. Vem, kje ga bi vzel in sicer tukaj (stran v italijanščini). Cena je ugodna, ker če ti prineseš PS2 + 1 joypad + memory card + 3 igre dobiš za 100€ xbox Arcade, ali pa za 150€ xbox premium oz. pro. Vidim, da imata oba HDMI izhod, ker nameravam preko HDMI izhoda - HDMI kabel - HDMI/DVI adapter konzolo priključiti na Samsungov 226BW 22'' monitor. In rabim nekaj informacij.
1. Ali bi to šlo (priklop preko adapterja na monitor - mislim, da bi moralo iti, ali pač?) in bi delalo na HD?
2. V čem je sploh razlika med modeloma arcade in premium oz. pro? Razlika v ceni je 50€, vendar oba imata HDMI izhod, kar je meni najbolj pomembno. Torej, v čem se razlikujeta?
3. Vaše izkušnje z xbox 360, pokvarljivost,...?

Hvala že vnaprej in LP
  • odbrisal: Mavrik ()

destroyer2k ::

lukapawlinac

Jaz rečem da pojdi za premium razlika pa je da ima 20 gb diska (kateri ti tudi prav pride za nekatere igre, pa z save game ne boš imel nobene težave). Pa da drugače gre preko adaptarja na monitor, ampak ne zazna kot HD, čeprav imaš resolucijo isto do 1920x1080 edina razlika je pač da par resolucij ne more nastaviti (vsaj meni ne zazna ko imam na monitor). Izkušnj pa imam dobre z njimi greje se ne toliko veliko, za pokvarljivost se mi zdi pa da je tako, da ne smeš nabijat skoz igrico brez prestanka kakšnih več kot 6 ur.

Mavrik ::


1. Ali bi to šlo (priklop preko adapterja na monitor - mislim, da bi moralo iti, ali pač?) in bi delalo na HD?

Kupi raje VGA kabel, ki je namenjen ravno za priklop konzole na računalniške monitorje. Razlika v sliki je zanemarljiva, problemov občutno manj, prav tako dobiš dostop do izbire veliko več resolucij.


2. V čem je sploh razlika med modeloma arcade in premium oz. pro? Razlika v ceni je 50€, vendar oba imata HDMI izhod, kar je meni najbolj pomembno. Torej, v čem se razlikujeta?

Premium ima poleg 20GB disk v konzoli namesto memory carda. Tukaj ti bom svetoval tole: če se le da, ne kupit Arcade, ampak daj raje tistih 50€ več za premium z diskom. Poznam kar nekaj ljudi, ki jim je hudo žal, da niso kupili konzole z diskom, saj si z memory cardom precej omejen kakor hitro hočeš downloadati demoje, cele igre in dodatke za igre z interneta. Plus, malo skrajša nalagalne čase. Če hočeš kasneje dokupit disk, te bo 20GB stal 120€ pri nas.
Pri premiumu še poleg dobiš headset pa se mi zdi da komponentni kabel namesto kompozitnega (razen če zdaj že vsem prilagajo komponentni kabel).


3. Vaše izkušnje z xbox 360, pokvarljivost,...?


Nove serije (ki jih boš ti dobo) bi naj po podatkih imele pokvarljivost tam 3-5%, na ravni PS3 nekje. Moja je sicer stara komaj par mesecev (bila zamenjana, ona s stare serije mi je škripnola), tak da načeloma večjih skrbi ne bi smelo biti. Imaš 3 leta veljavno garancijo, konzole načeloma menjujejo v trgovinah takoj, tako da ni razloga za skrb.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Gjurisic ::

Najcenejši.

El Nino ::

@destroyer2k: ne špliov ne msilim nabijat 6 ur neprenehoma :D
@Mavrik: vidim, da si dal povezavo do original kabla. Misliš, da bi bilo kaj težav, če bi monitor s konzolo povezal s HDMI kablom, ki ima na drugi strani DVI port, npr. tale? Eventuelno bi potem zad dal še VGA adapter, če bi bilo treba. Bi to šlo?
@GoranJurisic: kratko in jedrnato :D bom seveda še premislil.

20GB diska zgleda kar mamljivo, vendar ne vem, zakaj sploh bi ga rabil. Demotov ne mislim vlečt dol, iger pa sploh ne. Malo krajši nalagalni čas? Kaj pa vem. Vsekakor bom moral o tem še premisliti. Razlika v kablih pa mi sploh ni važna, saj bi v vsakem primeru kupil drug kabel.

Hvala za pomoč, LP

LuGi ::

Fora je v cache ki ga spil rabi..in ce bos uporabljam mcard ti bo na ternutke zaštekalo..recimo v gta4 se to dogaja.

p.s. je ze blo dost govora o tem v gta4 debati

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Mavrik ::


@Mavrik: vidim, da si dal povezavo do original kabla. Misliš, da bi bilo kaj težav, če bi monitor s konzolo povezal s HDMI kablom, ki ima na drugi strani DVI port, npr. tale? Eventuelno bi potem zad dal še VGA adapter, če bi bilo treba. Bi to šlo?


S tem kablom boš ostal brez zvoka. Namreč zvok se tu prenaša tudi prek HDMIja, kar se pri prehodu na DVI uniči. Potem boš moral meti ločen adapter, za katerega pa ne vem, če ga prilagajajo k Premium/Arcade packom... ločeno te bo stal 40-50€. Originalen VGA kabel se ti v tem primeru precej bolj splača... na eni strani ima standarden Xbox360 A/V priklop, na drugi pa VGA in 2x činč za zvok, prav tako pa ma optični izhod za 5.1 sisteme.
Konzola tudi prek vga podpira resolucijo 1920x1080.

20GB diska zgleda kar mamljivo, vendar ne vem, zakaj sploh bi ga rabil. Demotov ne mislim vlečt dol, iger pa sploh ne.


Če si RES prepričan, da nikoli ne boš konzole priklopo na internet, nikoli downloadal večjih dodatkov za igre ter nikoli ne boš želel preizkusiti demojev za nove igre ali delati karkoli z Xbox Live... potem diska res ne rabiš. Te bo pa kasneje drago stalo če si slučajno premisliš.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

El Nino ::

Aja, pozabil sem, da se prek HDMI prenaša tudi zvok. Torej bo najbolje kupit original. Koliko pa kaj zadeva stane pri nas?

Mavrik ::

VGA poberi kar sproti ko boš kupoval konzolo. V takem pakiranju bo gotovo visel poleg ostalih dodatkov za Xbox. Stane pa tam okoli 15€.
The truth is rarely pure and never simple.

El Nino ::

No, torej to ni noben strošek. Zdaj samo še ali Arcade ali premium in pa gnar na mizo. Hvala vsem za pomoč, da ste mi razjasnili vse dileme.

El Nino ::

Pa še en off topic za moderatorje: zakaj je bila tema najprej izbrisana?

OmegaBlue ::

Zgleda je nekdo zgrešil gumb ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Mavrik ::

Pa še en off topic za moderatorje: zakaj je bila tema najprej izbrisana?


Po nesreči sem klikno briši ko sem ciljal "Odgovori" gumbek. Se zgodi tudi najboljšim :D.
The truth is rarely pure and never simple.

El Nino ::

Aha OK :D. Sem mislil da je moja krivda. Hvala še enkrat.

El Nino ::

Čujte, a kdo ve slučajno kje v sloveniji se da dobit kateregakoli izmed zgornjih dveh modelov? Muller vem da jih ma, v Bigbangu jih ni (vsaj na internetu), na mimovrste tudi ne, niti na ceneje. si, kjer naj bi bile zbrane cene artiklov iz slovenskih trgovin mi kot rezultate iskanja xbox izpljune le xbox elite. Kje bi ga lahko še dobil?

Mavrik ::

Muller je edini ko ma normalne cene in te stvari dejansko pri nas uvaža. Edini drugi so bili Harvey-norman, ki pa so meli navito ceno. Maš še playgame.biz, ki pa majo tudi grdo navite cene.

Priporočam da kupiš v Mullerju... vsaj ne boš mel problemov z garancijo.
The truth is rarely pure and never simple.

Veron ::

Če se kupuje, obvezno Premium.

Sam sem kupil Arcade, pa mi je šlo (posebaj) pri GTA4 zelo na živce tisto mankaje tekstur in podobno. Zato sem dokupil še 20GB disk in je zadeva veliko bolša.
Priporočam Premium.

jeanmike ::

Sam kupujem Xbox 360 premium, vendar gledam tudi izven slovenije. pa me nekaj zanima, če bi kupil xbox naprimer iz amerike, anglije ali nemčije, bi vse igre ki bi jih kupil pri nas na Xbox-u tudi delale?

LuGi ::

Iz USA ne..razen če igra Region Free

UK-DE bi lahko igral igre k jih kupis v slo.

jeanmike ::

Še eno uprašanje. Če kupim konzolo iz nemčije bo v angleškem al nemškem jeziku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jeanmike ()

LuGi ::

Zadevo spremeniš v nastavitvah in bo v anglescini :D

Berserker ::

Mene zanima kak si nastivim HD sliko ker ko na kablu vklopim na HD funkcijo sploh ni slike samo zvok pa morm met na tv mode ki je na mojem lcd precej grd sem pa slisal da si lahko kupim posebej tak kabl HDMI sam kje ??

destroyer2k ::

tr33k

Tole je mal čudno pa si 100%, da si taprave kablčke priklopil eni so za HD eni pa navadni?

Tomson ::

kot je destroyer2k napisal, verjetno imaš na TVju navadne kable, v TV namreč pride zeleno/moder/rdeč kabl pri HD priklopu ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kimbo ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kimbo ()

dronyx ::

Prosim za nasvet kakšnega (po možnosti zadovoljnega) lastnika XBOX 360. Moj PC je počasi že zastarel in razmišljam, da ne bi kupoval novega zaradi iger, ampak bi kupil xboxa. Nimam pa LCD televizorja, zato sem mislil, da bi ga priklopil na obstoječi računalniški LCD monitor. Nekje sem zasledil, da se da kot dodatek kupiti kabel za priklop na VGA. Upam pa, da tu ni kakšnih dodatnih težav z prikazom slike? Kar se tiče zvoka, bi konzolo priklopil prek optike na moj obstoječ Z640. Glede cene, mislim da me konzola pride vsaj 300 € manj, kot kolikor toliko spodoben nov računalnik.

Kakšno konstruktivno mnenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

destroyer2k ::

onyx

Ja kamot lahko priklopiš na lcd monitor samo kabel moreš kupiti cena kabla je 30€ no vsaj jaz sem dal toliko (težav pa ni nič z priklopom samo vštekaša in dela). Tako da če se teb ne da več matrati z pc-jem pač konzola je dobri nadomestek.

Bramac ^^ ::

Še tale kabl boš mogu kupt. Pol pa sam še uživaš;)

dronyx ::

Še en mali problem je priklop v internet, ker imam povezavo prek USB (UMTS). Za enkrat bi to šlo tako, da na PC z XP dam v skupno rabo internet povezavo, XBOXA pa priklopim prek stikala. Samo ta rešitev mi dolgoročno ni všeč. Upam, da bodo čim prej naredi usmerjevalnike, v katere se bo dalo priklopit UMTS vmesnike.

jan01 ::

Berserker ::

ma bom probal z temi kabli zamenjat sam morem it po nov xbox ker je star po 3 letah crkno

J_Patriot ::

Zdravo.. Vidim, da tukaj teče debata o Xbox-ih. Pa imam še sam vprašanje!

Zanimam se za nakup Xbox 360 preko bolhe.com in me zanima če mi lahko priporočite kaj od naslednih: http://www.bolha.com/oglas382599898/xbo...
http://www.bolha.com/oglas382458132/xbo...
http://www.bolha.com/oglas382621137/xbo...

Zgodovina sprememb…

laught ::

Prvega vzemi,druga 2 pa sta tak navadna xboxa.

J_Patriot ::

mi lah mal poveš zakaj?

sem totalni laik v tem :D

Zgodovina sprememb…

laught ::

Ja prvi je xbox 360,nova generacija,druga dva pa sta stara dva xboxa, prejšnja generacija kot ps2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: laught ()

J_Patriot ::

hvala :D

Berserker ::

Ja ker je prvi xbox360 next gen konzola za igranje najnovejših pa mal starejših iger(od 2005 naprej) , druga dva sta xbox 1 prvi model iz 2001 ali 02 nevem točno, heh to je tak kot da bi primerjal ps3 in ps2..

T_F_7 ::

za ta dnar si rajši novega kupi. novega premiuma lahko dobiš že za 20€ ceneje kot je ta na oglasu...
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[XBOX 360] Nasveti (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Konzole
988199279 (76452) radovednik
»

XboX 360 Premium ali XboxX 360 Elite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
627905 (6385) Dr_Andy
»

Xbox 360 premium nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
777318 (5020) brecoboy

Vse o Xbox 360 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Konzole
1943116349 (57859) Mavrik
»

Nakup Xboxa 360

Oddelek: Konzole
322912 (1887) fosil

Več podobnih tem