» »

Linksys WRT54G3G

Linksys WRT54G3G

Vanadium ::

Skratka zanimam se za nakup sledečega routerja ki ga mobitel prodaja za 266 pa še malo evrov. Ker mi je to malo veliko sem ga tu našel za 190 evrov. Zaj me pa zanima ali ima kdo oizkušnje z tem routerjem? Na mobitelovi strani sem videl katere kartice so podprte na linksys strani so pa tudi spet čisto druge :8)sam si lastim globetroterja gt max 7.2 ready pa sedaj nisem ziher ali bo deloval ali ne :S je cena tega routerja ob 2 letni vezavi kaj ceneje pri mobitelu? Skratka kakršne koli informacije kaj in kako je z tem routerjem bi bile dobrodošlo, še bolje pa če kdo pove izkušnje če si ga lasti.

L.P.

kmetek ::

lol 200€ ta ruter? OMFG ?

kaj manjka temu?

LINKSYS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

danielka84 ::

kmetek, še enkrat preberi njegov post, on rabi router za podporo 3G mobilnemu omrežju..

MadPanter, tta router si pomoje lasti zelo malo ljudi, tako da boš testni zajček :)
a ta globetroter je HSPDA? kolk razbiram iz 7.2 je to teoretično max 7.2Mbps?
ni-da-ni

Vanadium ::

No danes ga baje dobim za manj kot 140€ brez vezave hehe. Upam samo, da mi bo čez vikend uspelo porihtat, da bo delovala kartica v njemu. Mam informacije, da je moja kartica podprta z tem routerjem tako da bomo videli kaj in kako. Bom poročal, ko ga dobim in porihtam.

@ danielka84: Ja je HSDPA in v centru lj, kar konkretno vleče hehe, gre 1 giga paket kar hitro tako, da grem naslednji mesec na unlimited paket za 29€.

L.P.

dmk ::

A ti je pol ratalo zrihtat?
Kje si ga pa dobil za 140€?
Kje se pa dobi te PC kartice, ki se jo potem vtakne notri?

Rajš pojdi na T-2. Imajo neomejen prenos za 10€ :)

Vanadium ::

Nisem imel cajta porihtat tega. Projekt je trenutno na stranskem tiru zaradi bolj pomembnih obveznosti (fax,...). Tam kjer planiram uporabljat ni T-2 signala, prek gostovanja pri mobitelu pa nimajo neta. Kartico kupis pri uvozniku oz pri mobitelu za 1€ ob vezavi ;) za 140€ je pa prek internih vez bil pridobljen

Vanadium ::

Evo zadeva je porihtana in deluje. Skratka kartico je bilo potrebno flashat (zahvala Dejanu iz podjetja Xenya). V ljubljani kolikor sem testiral doma deluje odlično. Na lokaciji kjer bo pa zadeva permanentno bomo pa videli če bom uspel ujet UMTS signal. Skratka samo porineš notri v slot jo, greš u router pa vpišeš nastavitve od operaterja (APN,...) in voila. Skratka zelo sem zadovoljen.

L.P.

Uporabljena je bila pa tale kartica:

http://www.option.com/products/globetro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

jukoz ::

Hej!

Kot kaže bom tut jst rabil to. Dej mi razloži zakaj je treba unga Globetrotterja flashat?
Pa s čim?
Oz, a na Xenyi vejo kako in kaj, al je blo treba Dejana preko vez najt?

Ajt!

Vanadium ::

Problem je, da sem jaz kartico flashal na 2.xx firmware, ki ga linksys ne razpozna in je blo potrebno spremenit nastavitve v delovanju kartice. Dejana sem našel tu na slotechu in je res car pa z veseljem je pomagal rešit nastali problem. Flashajo ti ga pa na xenyi k majo taprave zadeve, ki jih navadni smrtniki nimamo.

Od dejana nick na ST je: Dejan83

Drugače pa se pozanimi tui kok je cena tega routerja preden kupiš linksys jaz za tega nisem prej vedel dela z istim globetroterjem kot je moj:

http://www.dlink.com/products/?sec=0&pi...

L.P.

jukoz ::

Jp, tega dlinka sem že gledu. VIdet je kor da ga majo samo za ZDA. Bom vprašu na Xenyi kako je s tem.

Hvala za vse info!

Ajt!

Vanadium ::

Glede tega d-linka je nekdo na neuradnem T-2 forumu napisal, da ga ima in da mu dela z tem globetroterjem. Skratka napisi potem če boš kaj porihtal pa če boš vzel ta router, da še komu olajšamo izbiro. Aja če pa imaš slab signal na lokaciji je priporočljivo vzet tu anteno: http://www.iskra-tela.si/www.iskra-ante... tale model P - 30 UMTS. Jaz z njo ujamem umts signal sam je bol svoh prenosi so pa okol 40KB/s včasih tudi več

L.P.

jukoz ::

Super novica!

Včeraj sem bil na Mobitelovem centru na Pržakovi(?), tam pri stavbi od Telekoma. Sem vprašal če se še da dobit ta linksys router in kompatibilno kartico, ki so jo imeli v paketu Instant internet za 1EUR. In je tist stric tam reku da ni problema, da podpišeš vezavo za 24 mesecev in dobiš komplet za 1EUR, dobiš pa paket Internet neomejeno (to je tist za 29EUR na mesec). Samo počakat je treba, da dobavijo vse.
Če bo to res bo super.
Vglavnem, ostalim preden greste kupovat routerje za 200EUR se pozanimajte pri Mobitelu.

Glede signala nebi smelo bit prevelikega problema, saj je še znotraj LJ obvoznice. Kupujem samo zato, ker mi noben noče priklopit kakršnegakoli neta. Ne Telekom, ne T2, ne Tuš, ne kabelsi ponudniki. Ostali so pa itak vezani na Telekom... Bedno uglavnem.

Hvala za vso pomoč, in pričakujte poročilo drugi teden, ko dobim opremo.

Ajt!

Vanadium ::

No to je pa super novica. Upam da bojo vse dobro porihtal sam tista cena na njihovi strani je pa drugač oderuška za 266€ ali koliko so že imeli, nisem pa vedel da ti dajo fse za 1€.

jukoz ::

Tako, pahko poročam da stvar deluje.
Ni sicer neka težka povezava, ampak z osnovnim 1/128 ADSL se pa lahko primerja:

Izmerjena hitrost po speedtest.net je taka:
downld: 864kb/s
upld: 98kb/s

Seveda pa to variira. Zdej moram samo še boljši signal najt. Tale kartica ma pač majhno anteno.

Tako da, jaz to definitivno priporočam, če vam seveda nočejo priklopiti žične povezave.

Ajt!

Vanadium ::

Odlično da ti deluje. Svetujem ti nakup zunanje antene v iskra vrhnika z njo pridobis do 11db moci signala in to se kar pozna. Pretvornik za konektorje pa dobis na xenji.

L.P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

jukoz ::

No, po vikendu preizkušanja lahko povem samo tole: Mobitel rula!
Dela res odlično, se sicer pozna če je na bljižni avtobusni postaji preveč ljudi, ampak dela!
Zunanje antene pa pomoje ne rabim, sem našel optimalno lokacijo za postavitev routerja, samo še kable do mašin je treba napeljat.

Sej vem da sem že dolgočasen, samo se moram pohvalit =)

Ajt!

Vanadium ::

dej še pingaj mobitel da vidim kak ping maš. Pri meni je okol 500+ (se vidi da sem 4+km od antene)

jukoz ::

zdele je ping 226 ms, dl 632, ul 65

Očitno veliko ljudi telefonira...

Ajt!

Mercan ::

Tudi sam gledam v smeri proti mobitelu in instant internetu..

Zanima me kakšna je konkretna hitrost upload-a pri njih in kako se kaj obnese pri torrentih ta zadeva?

Hvala!

kovse ::

Pozdravljeni, imam tudi jaz en problem. Imam router WRT54G3G v.1.1 (firmware 2.11.05) ter Option GlobeTrotter GT MAX "7.2 Ready" (firmware 2.4.6Hd). Namreč kartico mi zazna(hoče PIN) kot tudi mobitel omrežje. Vnesel sem APN, up.ime in geslo ampak ko stisnem da se poveže, se to ne, niti ne napiše v routerju da je povezan ampak se kar naprej povezuje.

V laptopu v PCMCIA reži se pa normalno poveže

Sploh se noče povezat, sicer pa na GT max lučka 2x hitro zasveti in naj bi bil povezan z umts, kakor piše v navodilih.

Kaj bi bilo lahko narobe, še treba kaj v nastavitvah nastavit?

LP uroš!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kovse ()

zvonebl1 ::

Pozdravljeni, imam tudi jaz en problem. Imam router WRT54G3G v.1.1 (firmware 2.11.05) prej sem imel firmware 1.9.8. original od mobitela in mi je vse delalo ok. sedaj ko sem bil pameten in sem nadgradil na (firmware 2.11.05) pa ne dela nič
ali mi lahko kdo pove kje dobiti nazaj originalni firmware 1.9.8. od mobitela(xenya).
Tale 2.11.05 je od vodafona in verjetno zato ne dela je pa edini ki je dosegliv tukaj http://www.linksysbycisco.com/UK/en/sup...

Vanadium ::

avtera je za linksys pooblaščen. Kaj ti pa sedaj nedela? ti kartice ne prepozna?

jukoz ::

Hej!

Torej, imam kombinacijo wrt54g3g in Sierra Wireless AirCard 850.
Kupil sem novo Option Globetrotter GT 7.2 Ready karico, ki pa v routerju ne dela. Na prenosniku delije odlično.

MadPanter, glede na to da ti ta kombinacija dela, me zanima kaj si naredil? So nesel na Xenyo?

FW routerja je 1.9.9.8m (neki tko), ker fw je na kartici pa nimam pojma, ker nimam nobenga windows laptopa ki bi še imel PCMCIA slot. Na linuxu dela takoj.

Lahko grem tudi na kak dd-wrt oz open-wrt, vendar glede na to da je to kišta ki mi je do sedaj stala v kotu 3,5 leta ne da bi jo pipal bi rad da ostane tako še naprej.

LP

Vanadium ::

oglasi se na xenyi da ti kartico prekodirajo na modemski način delovanja pa ti bo delovala b.p.

jukoz ::

Samo z zamenjavo fw-ja ne gre?

Dobro, jim napišem mail.

Hvala!

Vanadium ::

neki stari firmware bi moral bit da ti bi delalo brez prekodiranja. Jaz imam novejšega naloženega:

Card Model : GlobeTrotter HSDPA Modem	 	 
Card Revision :	1.3
Card Firmware : 2.5.10Hd (Date: Feb 04 2008, Time: 14:25:03)


res pa je da imam prekodirano v modemski način delovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

jukoz ::

Sem bil danes Xenyi in so mi prekodirali kartico.

Napredek je v tem, da je kartica začela utripati v modri barvi (kar naj bi pomenilo da ima 3G povezavo - prej je utripala rdeče modro - napako), vendar je router ne spozna. Vsi meniji za mobilno omrežje so sivi, prav tako ne svetu 3G dioda.

Ker fw imaš na routerju? Na mojem je 1.99.8m

Kakorkoli, kot kaže se bom še mal hecal s tem.

Vanadium ::

Fw na routerju je 2.11.05, ce nimas dalec za iti do xenye vzami router sabo. Tko sem jaz naredil da smo na licu mesta probal.

jukoz ::

Aha, torej novejši fw.

Routerja ne morem vzeti s sabo, je stalno v uporabi. Že zaradi takih kratkih testov mi sitnarijo =)

Še enkrat hvala za informacije.

LP

Vanadium ::

Ko boš flashal pazi da nimaš kartice notri v routerju, odklopi vse uporabnike preko kabla, wlana dol razen kible preko katere boš flashal, resetiraj prvo router preden delaš flash, ker jaz sem uspel svojega bricakt in sem pol komaj nekako preko telneta uspel reflash narest. Drugače pa je Option GlobeTrotter HSDPA '7.2 Ready' podprta od FW 2.01.02

WRT54G3G

jukoz ::

AAA
To sem iskal, en download page ki dejansko dela! Sem že gledal kako je z open-wrt.

Hvala!

Vanadium ::

n.p. pazi da izbereš pravo verzijo ker je verzija routerja 1.0 in 1.1

jukoz ::

Hej!

Uspel mi je upgrade fw-ja in dela s to kartico.
Edina stvar ki me matra sedaj je delovaje funkcije "Keep Alive" - nastavil sem mu najnižje timeoute kar se da, pa mi vseeno crkava.

No ja, se bom še malo hecal s tem.

Vanadium ::

Povezava ti crkava ali kako? Moram pogledat pri sebi kako mam nastavljeno ker men dela že najmanj 3 leta B.P. Prilepim printscreene naslednji tedn če ne zrihtaš prej

jukoz ::

Sem rešil. Kar naprej mi je izklapljal 3G (vse za 3G omrežje je nehalo svetit, potrebno je bilo pritisniti tisto tipko za povezavo).
Pomagalo je, da sem mu nastavil vse parametre na minimalen čas + reset.

Mimogrede, uporabljaš ti T2? So kakšne posebne finte za nastavit pri prijavi v omrežje?

Vanadium ::

Jaz imam preko mobitel neomejenih omejenih 20GB :D, nevem jaz mam vpisana tista gesla internetpro, internet pa mobitel al kaj so že in deluje brez problema, mam pa še vtistih nastavitvah na drugem zavihku nekatere zadeve označene. V ponedeljek bom doma pa prilepim sliko.

jukoz ::

Hej!

Očitno je nastavitev tistih časov pomagala, saj se še ni ugasnil. Verjetno bi ga moral že prej zresetirat pa bi blo.
Mam tudi jaz ta omejeno neomejen mobitelov net, ampak bom probal T2. Na test mi ne dajo nič, so pa rekli da če mi ni všeč plačam za toliko dni, kolikor koristim —> 15eur = 30 dni, torej 0,5 EUR na dan =)

0,5 eura

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

Vanadium ::

z mobitelom poglej ce ti ujami njihov umts signal ko poskeniras omrezja. Lahko dodas tudi anteno svetujem ti od iskre antene p54 je ce se ne motim za umts


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3g router, kateri?

Oddelek: Omrežja in internet
386336 (4130) mat3
»

Router 3G za Edge signal mobitel

Oddelek: Strojna oprema
244240 (3984) todman74
»

UMTS usmerjevalnik

Oddelek: Kaj kupiti
61350 (1140) Vanadium
»

Router s podporo UMTS

Oddelek: Omrežja in internet
51163 (1024) Vanadium
»

router za adsl + simobil umts

Oddelek: Omrežja in internet
173363 (2779) Vanadium

Več podobnih tem