» »

Q6600 Nikakor ne gre višje

Q6600 Nikakor ne gre višje

Romčy ::

Imel bi eno vprašanje.Imam Quad core 6600 go steping,plata je evga 680i z zadnjim biosom in rame 800mhz ballistic tracer.Proca nikakor ne morem navit več kot 2.75ghz. Tudi voltažo sem že dvigal na 1,5 V ampak nikakor da gre višje.Clock ramov sem nastavu na 800mhz,tako da to nebi smela bit ovira. Mam vodno hlajenje tako da tudi to ni problem. Nikakor ne morem verjet da ta proc enostavno ne gre višje,ker vem da drugače letijo tudi čez 4ghz. Kaj je možno da je proc res tako slab,jaz to res ne verjamem,ker vsaj 3ghz bi mogu it pa če je še tako slab.Ima kdo kej slabih izkušenj z tem quadom.
 null

null

Cveto ::

Znižaj hitrost rama, ker zna biti pri kakšnih bolj zategnjenih timingih problem že karkoli nad 850mhz. Cel postopek je bil tukaj gor že večkrat opisna, tako da malo pobrskaj, za začetek pa lahko probaš dati ram na 667 ali 533. Če se ti potem navije bolje, je jasno da je problem v nastavitvah rama.

Meni je šel Q6600 brez problema na 3,7, in to z zračnim hlajenjem.

Romčy ::

Ma ne nikakor ni problem v ramih,vse to sem že počel,pa ne pomaga.Če bi mel kako drugo plato bi ga probal še tam navit,me prav zanima kako bi blo.
"Software is like sex, it's better when it's free"

Cveto ::

No ja, na sliki so rami na naviti nad nominalno frekvenco, zato se najprej vprašal to.

Glede na to da gre za nforce plato se mi zdi bolj verjetno da je problem bolj v plati kot pa v procesorju. Teh plat ne poznam, glede na moje izkušnje z AMD nforce platami pa probaj spustiti še SPP in MCP frekvence.

_Dejan_ ::

Ali nimaš voltažo ramov malo visoko?
Kaj za en hladilnik imaš? Original? Ker za idle imaš malce visoke temperature... Če imaš original hladilnik potem ne pretiravaj z voltažami...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Romčy ::

Na ramih imam ventilatorček da odpihuje vročino.So pa balistic tracer.Čudno je meni vse to,kar se pa tiče plate in nforceja pa so povsod hvalili to plato kako se navija.Zgleda da sem res rojen pod nesrečno zvezdo da sem nabasal na tak cpu al plato.Joke! Se bom še malo igral ker mi neda mira,rad bi mu pokazal vetra.
"Software is like sex, it's better when it's free"

Ted ::

Kako je z napajenjem proca na tej plati? Za quada je priporočljiva P5K-E ki ma 8 fazno napajanje. P5K in P5K-C mata 3 fazno in sta prešvoh za navijat.
Mah...

TOP ::

Kako plato to maš,ker jaz mam P5KC ker je res slaba navijalka pa še zmiraj sem moj Q6600,navil na 3400mhz in dela že pol leta BP.

Romčy ::

Napajalnik je Enermax 620w nov,tako da to ni ovira. Plata je EVGA nforce 680i
"Software is like sex, it's better when it's free"

Sparky69 ::

Ena stvar je, da imaš temperature grafe in proca precej visoke.
Drugače pa daj rame na 800 unlinked, pa voltažo proca na 1,4V, pa voltažo NB in SB malo dvigni (med 1,5 in 1,6V) in ne vidim razloga, da ti ne bi šel na 3600 (400FSB). Samo hlajenje pa res preveri, ker tole so visoke temp, sploh če praviš, da imaš vodno.
World is my playground

JIM22 ::

Vrž plato v smeti. Plata te bremza, nisem sploh vseh vaših ugotovitev bral. Probaj proc v drugi plati, pa boš vido kaj sem ti reko.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

mihajlo carr ::

mislim da je problem v hlajenju in nikjer drugje. rame daj na 800, popravi hlajenje pol boš pa vidu če bo delal

Čmrlj ::

Nvidia 680 chipset nikakor ne slovi po visokem FSB, sploh pri quad CPU-jih, tako jaz kle sumim plato oz. nvidia 680i chipset, tako da, če imaš šanso probaj na drugi matični po možnosti P35 ipd pa boš videl ferkvence preko 3ghz zagotovo....Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Romčy ::

Jaz tudi full sumim to plato,ker to kar verjet ne morem.Folk,pa vse sem že probal,tudi voltažo sem dvigal in to v vseh parametrih kjer se jo da dvignit.Čez 2.75ghz ne gre pa da ga jebeš.Tudi če mam rame na default. A ima kdo to plato,da pove kako je pri njemu.Moram probat z kako drugo plato,ampak trenutno je nima noben kolega.Sem pa skoraj 100% da ta proc bi dal dosti več iz sebe.Neviđeno res.
"Software is like sex, it's better when it's free"

Čmrlj ::

Verjami da te 99,9% bremza tale plata, malo userjev ima to srečo, da kolikor toliko uspešno navijejo Quad-a na tej plošči (350FSB+ je že težka). Če si kje z Dolenske( Iv.G) pa kr prnes pa probamo.

Romčy ::

Uf,ne sem iz Kopra,vseeno hvala.Mislim da bom nabavu kako drugo plato,ker teji proci na default so kar so,čisto povprečni.Ko pa so enkrat na 3,5ghz ali več,so pa prave rakete,le da se tudi poraba štroma precej pozna.
"Software is like sex, it's better when it's free"

Vuli ::

ročno naštimaj latence ramov (4-4-4-12,5-5-5-15(16)) in boš ziher lahko dal FSB 400.fsb/dram 1:1
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Baxxxter ::

Nevem zakaj se vsi takoj brezglavo zapičite v plato. Kolega je na tej plati fural q6600 na 3.6ghz z zračnim hlajenjem. Ni vse v plati in ramih, tako da se ne brezglavo zaletavat.

Najprej lepo poglej na škatlo od procesorja, na beli etiketi poišči FPO in pogooglaj kaj pravijo ostali uporabniki na tvoj teden. Če kupiš G0 steping procesorja še ne pomeni da je dober navijalec. Pa da se nebo kdo spotikal sedaj, govorim iz lastnih izkušenj. Namreč na moji P5N-T deluxe, ki nasploh slovi kot zelo zanič navijalka, se moj prvi q6600 sploh ni navijal (FPO-ja se žal ne spomnim), potem sem kupil rabljenega, ki je preverjeno dober navijalec in ga plata nese BP 3.7Ghz prime stabilno.

V primeru, da bi naj tvoj teden bil dober navijalec, pa ti ostane še plata in ram. :)

Pa še en namig: probaj furat rame Linked: sinhrono, na moji plati (780i čipset) je bil tudi tukaj problem ;)

TOP ::

Jaz bi vseeno sprobal,tud na drugi plati,ker Q6600 gre vsk na 3ghz tud če bi bil B3 steping,tako da jz bi sumil plato in ne proc ker kot sem bral tuje forume,še vsakmu je prišel do 3ghz.Jaz z mojo plato Asus P5KC pridem do 3,4mhz in več ne gre ker me zavira plata.To na zračnem hlajenju.

Romčy ::

FPO je L740B056. Hvala bom pogledal
"Software is like sex, it's better when it's free"

Romčy ::

Zgleda da imam res pravo pegulo.To sem našu in popolnoma vsi podatki iz nalepke so identični mojim.POPOLNOMA
www.custompc.co.uk/phpbb/viewtopic.php?...
"Software is like sex, it's better when it's free"

tiborrr ::

Problem je prenizka napetost GTL logike na čipsetu nForce 680i. Bo treba preiti na nForce 790i (780i je bolj ali manj enak drek), v kolikor hočeš SLI, drugače pa na kak nabor P965 ali P35/P45.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Pyr0Beast ::

Problem je prenizka napetost GTL logike na čipsetu nForce 680i. Bo treba preiti na nForce 790i (780i je bolj ali manj enak drek), v kolikor hočeš SLI, drugače pa na kak nabor P965 ali P35/P45.
Hehe, torej se jo da zvišat, a ne ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tiborrr ::

Težko, ker BIOS ne omogoča nekega višanja, narediti voltmod pa je nemogoče, saj pini ne gledajo skozi PCB matične plošče - moral bi odstraniti socket, vstaviti svoj vmesnik (podobno kot so bili Socket-370 FCPGA v FCPGA2 adapterji) in nanj nato dati socket.

Torej, (teoretično) zvišati se jo da, koliko pa je to praktično izvedljivo... :P
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Pyr0Beast ::

Še vedno pa lahko potegneš štrom iz kje drugje, če se ne motim?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tiborrr ::

Ne moreš, to je problem. Je bilo prediskutirano verjetno že miljonkrat in so ugotovili, da je pač veliko lažje in ceneje menjati ploščo kakor se lotiti ojačanja GTL signala.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Romčy ::

A mi razložiš kaj je to GTL signal,nevem kaj točno misliš z tem. THX
"Software is like sex, it's better when it's free"

Romčy ::

a se nobenemu več ne da postat,zakaj sploh obstaja pol ta forum.
"Software is like sex, it's better when it's free"

Al_Cojone ::

lp,

svojega q6600 (b3) laufam @ 3.2ghz (400x8) na plati P5KC. Trenutno nisem probal višje ker mi to DOVOLJ ustreza..zadeva leti ^^. Vse voltaže mam na auto. Ram:cpu je 1:1, rame mam pa tracerje 800mhz 4-4-4-12/ trenutno ocz 1gb ker so na servisu :|. Pomoje je tudi plata problem..
Kradeš, lažeš, bolhe ješ ...
v šolo hodiš, nič ne veš ! :)

Zgodovina sprememb…

mihajlo carr ::

lp,

svojega q6600 (b3) laufam @ 3.2ghz (400x8) na plati P5KC. Trenutno nisem probal višje ker mi to DOVOLJ ustreza..zadeva leti ^^. Vse voltaže mam na auto. Ram:cpu je 1:1, rame mam pa tracerje 800mhz 4-4-4-12/ trenutno ocz 1gb ker so na servisu :|. Pomoje je tudi plata problem..

Voltaže na auto? kaj je bilo z rami da so na servisu?:| zakaj je problem plata?
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje q6600

Oddelek: Navijanje
353233 (2413) domix
»

Nakup računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
737551 (5540) Goli
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323603 (18293) Jst
»

Intel X38 Express prihaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
818318 (5720) kotnikd3
»

Plata za core 2 duo???..asus

Oddelek: Navijanje
412437 (1349) ShARk63

Več podobnih tem