» »

Plata za core 2 duo???..asus

Plata za core 2 duo???..asus

kotnikd3 ::

Lp
zanima me, kero plato za core 2 duo se bolj splača nabavit?
Asus p5b deluxe ali asus p5w dh deluxe?

Procesor bi bil e6600, ki bi gar pognal čez 3. 2 ghz. Rami bodo geil ddr2 ultra 800mhz 4-4-4-12; grafična pa bo geforce 8800gts. >:D
zanima me še: plata asus p5w dh deluxe ima vezno čipovje 975x. Kero čipovje je boljše (975x vs 965) za navijanje in kero ima boljše rezultate v igrah? :O
še neki me zanima::d : na škatli od asus p5w dh deluxe piše "ati crossfire ready";(( (jaz bom ime nvidio in ne ati) a to pomeni da bo ta plata z nvidio slabše delovala? :'(

Hvala za odgovore

kotnikd3 ::

zanima me še:D , ali so za Core 2 Duo boljše plate z nVidinimi čipovji nForce 680i ????

d4rkl0rd|ps3 ::

Ja jaz ti priporočam od intela 965 ker je najbolj za navijanje z p5w dh deluxe ki sem jo imel ne boš prilezel čez 460fsb samo ti imaš e6600 in bolj težko prideš do tja jaz imam e6400 in mi p5w dh deluxe ni odgovarjala.Na p5w dh deluxe če piše crossfire ready to ni nič da bi tvoja grafa slabše delovala samo pomeni da ne boš mogel imeti sli načina iz dvame nvidia grafičnima.Za 680i chipset so pa kar dosti drage plate ki uporabljajo vse kar ponuja ta chipset evga pravijo da se slabo navija jaz newem jo še nisem imel drugače ti pa povem da vzemi asus commando,p5n32sli-plus je dobra plošče le da nima 680i chipseta ampak ima NB 650i in SB 570sli meni je plata všeč mogoče jo bom menjal samo zato ker ima moj stric poceni commando in z 680i chipsetom abit in9 max ali striker extream samo dvomim da boš kaj od tega vzel.

Upam da nisem predolgo napisal in da se ti bo dalo brati

PS:še vedno prodajam geile če si zainteriseran,samo če vzameš p5n32-sli plus ti ne bodo delali zato ker tudi meni niso poglej na uradni strani proizvejalcev če so kakšne omejitve z rami;)

LP d4rkc0re>:D

kotnikd3 ::

poglej si to: P5W DH Deluxe S to plato so s E6300 prišli le do 2.9 GHz. (z dvigov voltaže ali brez??)
Do kje si ti navil procesor, ko si mel plato Asus P5W DH Deluxe ????
A pol praviš da so s čipovji 965 boljše?
Plata s čipovjem nForce 680i pr men odpade, prvič ker so plate drage, in drugič:\ ,ker ko bi v PCI-e režo dal grafično kartico ki zavzame DVE reži, bi zavzela še eno PCI-e 1x režo,,,ki pa jo bom potreboval (Robson).
A bi z nakupom ASUS P5B DELUXE zgrešil?....se splača kupit to plato? Po čem se razlikujeta p5b deluxe in p5w dh deluxe? (razen po čipovju)

kotnikd3 ::

Asus P5W DH Deluxe podpira FSB do 450MHz. Če bi že kupil to plato, do kje bi lahko navil E6600? Ta model tiktaka pri 2.4GHz, ima 266 MHz FSB in ima množilnik 9X. TO pomeni če bi mi uspelo spraviti FSB plate na 450, bi proc navil na 4050 MHz ????8-O A je to mogoče?|O nah...;)

V Jokerju sem prebral, da je p5w dh deluxe ZELO izbirčna pri usmerniku. ker usmernik si imel ti? jaz bi si izbral BFG-jev 650W. Bi deloval s to plato?

d4rkl0rd|ps3 ::

Jaz imam tagana 420 i-xeye sem ga imel že od preh delovalo BP

d4rkl0rd|ps3 ::

Sorry za duble post
ja za e6600 je že p5w dh deluxe dobra lahko greš pa tudi po p5b dlx pa p5b-e plus ki sta cenejši,samo zbogi je rekel da se najbolj splača kupovat commando ali in9 max lancom jo ima za 340e pravi zbogi

JIM22 ::

V Jokerju sem prebral, da je p5w dh deluxe ZELO izbirčna pri usmerniku.

Tole pa prvič čujem, da je katera plata izbirčna z napajalnikom. Mogoče z prešvoh napajalnikom.;)
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Čmrlj ::

A o asus commando nisi razmišljal.Če imaš keš jo vzami, drugače pa p5b-dlx ali p5b-e plus;)

kotnikd3 ::

hm...commando odpade zarad cene (50k)
ostaneta samo še Asus P5B DELUXE in P5B-E PLUS.
Sam sem rajši za P5B-E PLUS sam nevem kje jo kj pr nas prodajajo? lahko daste kšn link..?

Čmrlj ::

mlacom jih ima na zalogi.Mislim, da tud edini.

Čmrlj ::

Vedi da commando ni draga za to kar nudi, čeprav je p5b-e plus tud 1a plata.Razlika med tem dvema je v bundlu,nastavitvah voltaž v biosu ter hladilnim sistemom.

edit:Je pa po mojem mišljenju boljša p5b-e plus kot p5b-deluxe.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

kotnikd3 ::

hja...:D
odločil sem se za nakup Asus P5B Deluxe WiFi
p5b-e plus ima eno pci-e 16x režo in eno pci-e 4x režo, in pa ima MANJ priložene opreme kot p5b deluxe.
hvala vam za odgovore

Čmrlj ::

hja tista druga pci-e reža pri p5b-deluxe je tudi dejansko samo 4x, čeprav piše 16x;(( .Pa p5b-e plus je c2 revizija,p5b-dlx pa c1.Ne pravim, da je p5b-dlx slaba, samo mislim oz.sem skoraj prepričan, da se p5b-e plus bolje navija.Je pa res da je manj bundla.

kotnikd3 ::

Vem da se P5B-E Plus bolje navija, saj dosega FSB 500MHz. p5b deluxe pa samo 450MHz...
ampak kot pravim, ne bom se spuščal v extremno navijanje, s E6600 bom prebil samo 3.5 GHz, to pa omogoča skor vsaka asus plata.
P5B deluxe je tud ena izmen asusovih plat, ki podpira Intel Quad procesorje; prihajajoče procesorje (penryn) z vodilom 1333MHz(samo s tNovim biosom); in 1066MHz ddr2 rame.8-O
tega vsega pa p5b e plus NIMA.

JIM22 ::

P5b delux kamot doseže 540fsb, vsaj moja(tud več bi šlo če bi se modala), p5b-e plus z C2 čipsetom nej bi dosegla 600fsb(z modim seveda). Če bi pa rad zlato sredino in brez kakih velikih posegov na plati pa vzam commando in si rešen vseh muk. C2 čipset in brez okrbjenga biosa.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Tilen ::



Torej imam C2. Super. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kotnikd3 ::

In c čem je razlika med C1 in C2 čipseti???:8)

TOP ::

C2 se da bolje navijat imaš test na Oc Lab2

kotnikd3 ::

daš please link?

fersterker ::

Če maš možnost vzam Asus Commando, jst jo mam pa sem zlo zadovolen z njo!
Zdej sem zaenkrat z E6300 prlezu do 3,325ghz dle pa še nisem šou kr si morm umislt hlajenje za rame!
Plata je res super!
C2D E6300 @ 3,3 GHz @ Zalman 9700LED / Asus COMMANDO / 2x1Gb OCZ Gold XTC /
Seagate Baracuda 320Gb SATAII 16Mb / Leadtek 8800GT / Audigy2 PlatinumEX /
LC Power 550W GreenPower / Logitech Z-3e / LG L204WT 20˝

JIM22 ::

Ja plata je itak super, ampak je najdražja z 965 čipsetom.;)
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

kotnikd3 ::

100x sem že povedal da Commando NE BOM vzel
mimgrede: kupim jo le, če stane pod 45.000 SIT oz pod 190 EUR.

JIM22 ::

Jaz sem ti dau splošen odgovor. Z p5b-e plus nimaš kej zgrešit. Evo ti link do testa.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

schurda ::

Ok, debate o tem je veliko, mene pa vseeno zanima kakšna je razlika najprej teoretična, nato pa še v praksi med čipsetoma 965 in 975. Zakaj se npr. svetuje za e6600 975, za 6400 in 6300 pa 965? Ali je fora samo v navijanju ali so še kakšne zadeve, o katerih ne teče ravno debata. Navsezadnje so plošče z 975 dražje. Nekaj že mora biti na tem.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

JIM22 ::

e6600 ma množilnik 9 in ne rabi visokih fsb da ga pošteno naviješ, zato lahko uzameš čipset 975(gre do ene 440-450, eni še mal več brez modov). Dost imaš 400 in mal več za e6600 proc. Una dva nižja e6300(x7) in e6400(x8) imajo pa nižji multi in rabiš kar visok fsb da proc pošteno naviješ, ker je pa 965 idealen. Gre kar dost čez 500fsb brez kakih modov. V nekaterih testih je mal hitrejši 975 čipset, ampak moreš kar neki naredit na tem da prideš čez 500fsb. Jest recimo mam proc e6600 in plato na 965 čipsetu in sem kamot naviu fsb do 540 in tud več bi šlo, seveda brez mododv in 1:1 z rami. Za 24/7 imam pa na 412x9= 3710mhz, ker bi blo dost tud za 975 čipset, ampak zakaj nebi še fsb pršpano, če se da.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

schurda ::

To že vse vem. Mene zanima nekaj drugega. Če bi res bil 965 tako super, zakaj bi torej kupoval 975. Jasno, da 6600 z množilnikom 9 lažje spraviš na recimo 3600 kot 6400 ali 6300, kjer je potrebno imeti tudi ram, ki ti bo šel recimo na 514 MHz. Čipset 965 gre več, toda nekje mora obstajati razlika, da je 975 dražji, sicer bi absurdno izpadlo, da intel prodaja počasnejši in slabši čipset za višjo ceno..
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Grimlord ::

Če me spomin ne vara ima 975x dva PCI-E x16 slota...
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

JIM22 ::

975x je dražji in hitrejši za kak % hitrejši clock-to-clock. Mislim pa da na 975x čipsetu lahko laufaš sli varijanto z zgornim in spodnim pci-e na x8. Če bi pa sli laufal na 965, kar tud ne podpra najbolš(mislim da preko nekih prerejenih driverjev se da), deluje pa zgorn pci-e na x8 spodn pa na x2, ker je pa porazno za performance. Tle je fora. Če je pa še kej pa nej kdo napiše, sam mislim da je to to.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

joker16_7 ::

Kar se tiče plat je najboljša za navijanje (preverjeno!!!) C2D Abit IN9 32-MAX. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

schurda ::

@joker No, od kje ti podatki, da tudi mi preverimo?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

joker16_7 ::

OC-Lab2......;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

TOP ::

To je res,kar je napisal Joker sam ne pozabi,da ma tud največ težav,dokler ne uspeš to porihtat.Zato moje mnenje ASUS in nimaš nič težav.

Grimlord ::

S tem se pa ne bi strinjal TOP. Asus in nič težav? Oh come on...

P5B Deluxe in SoundMAX.... samo križi in težave... in to softverski, ne hardverski.
Pa razni JMicron driverji, etc...
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Tilen ::

S SoundMAX je križ, vsaj na win 2003. Sem pa porihtal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jan01 ::

Smotanega jmicrona imajo skoraj vse matične z intelovim naborom(pametni intel v south ni dal podpore za ide). Pozitivna izjema je biostar z ide kontrolerjem od via.
Asusove matične(vsaj te boljše) imajo doosti boljšo integrirano zvočno adi, napram večina ostalih proizvajalcev, ki uporablja realtek.

schurda ::

Kakšna je torej razlika med 965 in 975, ali samo v 2 x pci express 16x?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

ShARk63 ::

kotnikd3 ::

LP ponovno
Zdej je vn pršla NOVA:D plata ASUS P5B PREMIUM VISTA EDITION.
Kolkr sem prebral, ima ta plata vgrajenih 512mb flash pomnilnika, ki ga bo izkoriščala Vista.- read boost
Kaj menite o tem? Se splača vzet to plato ?

MEDENA ::

niti pod razno ne :)

batista ::

Kupit nameravam Asus P5B in Intel E4300. A bo plata takoj proc zaznala, al bo treba prej nadgradit bios? Ker da bi kak starejši proc dobil zato da bi lahko bios nadgradil ne bo šlo. Al kako je kej s tem?

ShARk63 ::

Mislim da ne bo tezav. Lahko pa pogledas bios release notes, da vidis spremembe glede na prejsnjo verzijo.;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero matično ploščo za E6600?

Oddelek: Kaj kupiti
272331 (1403) Kezman91
»

navijanje E630o v praksi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
655087 (3191) Čmrlj
»

nadgradnja PCja (procesor, osnovna plošča, spomin, grafična) za resno rabo

Oddelek: Kaj kupiti
121525 (1225) SportsGuy8
»

Katero matično, procesor, napajalnik in ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
955232 (3776) T-Majo
»

Matična Plošča (Core 2 Duo)

Oddelek: Strojna oprema
191487 (1152) micky84

Več podobnih tem