» »

ustavt "policiji" ali ne?

ustavt "policiji" ali ne?

«
1
2

LordTado ::

bok
takle je na stvari,zadnič sem gledal eno oddajo na nemški tv,kjer so kazali da je en tip nardil umor kar na avtocesti,kjer je avte ustavlal tako kot policja,se pravi mel ozad stop policija elektroniko...
In tako je seveda pr ljudeh sprožlo vprašanje ali ustavt sploh ali ne:)
Če ustaviš si lahk mrtev,čepa pelješ naprej pa lahk kazen plačaš(pa še tko so velke zej).
Ne vem pa ali bi miličniki:) sprejeli trditev da se bojiš ustavt?

Skratka dvorezni meč:),če se bo to seveda na naših avtocestah začel tud dogajat...


ajde
  • spremenil: LordTado ()

;-) ::

Včasih se splača plačat pobeg kot pa ostale stvari.

#000000 ::

Pejt v Italijo probat ne ustavt. Tam en maha z liziko drug nekaj metrov dalje pa čaka z mitro v rok, in če odpelješ mimo samo rafal pade.

1024 ::

Možnost obstaja, da se tudi uradnemu policaju 'spipa' in začne 'pucati u stilu'...
Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()

kekz ::

Ponavadi te ubijejo ne, oraubajo te pa marsikje.
Je bilo pred meseci v Delu, ko so imeli novinarji vse Evrope neko tiskovko v španiji, pa so skoraj vsi padli na finto lažnih policajev, ki so jim potem izpraznili prtljažnik. Lahko si tudi ob avtomobil.

Dogajajo se še bolj neobičajne stvari. Mene osebno in tudi nekaj drugih poznanih so olajšali pravi policaji, na Češkem in v Romuniji.

perci ::

Jst prtljažnika tut pravim policajem ne bi odprl. Nima mi kej brskat po avtu.

MadMax ::

perci,
a potem imaš vso obvezno opremo na prednjem sedežu, al kako?
Ker načeloma jim je ravno to "krinka" za pogled v prtljažnik...
Brskat pa res ne sme, in tudi ne (ne sme z roko segat v področje prtljažnika), ampak kako mu preprečit radovedni pogled?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

V-i-p ::

perci, si siguren? Rad bi te videl NE_ODPRET kufer providi >:D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

edge540 ::

Nabavi si Kawasaki Ninjo ZX10R al pa Yamaho R1 ali kaj podobnega. Se lahko po zadnji koli nažigaš mimo policajev kolikor ti srce poželi pa te ne bodo niti poskusili loviti (znancu se to zdi zabavno in redno prakticira, pa še nikoli niso šli za njim ker jim je zgleda jasno koliko je ura). >:D

borchi ::

> Nima mi kej brskat po avtu.

sej ne brska on. brskaš ti. on samo gleda.
l'jga

St@jler ::

@Raptor001: Tvoj znanec je neodgovoren idiot.

Hja, ne ustaviti policiji zna biti še bolj problematično, te potem po avtocesti razbijejo, kot so tistega, ki je bežal s kombijem proti primorski par mesec nazaj.

edge540 ::

>>Raptor001: Tvoj znanec je neodgovoren idiot.

Je ja. Sem mu tudi že povedal, pa se ga ne prime.

Bethrezen ::

ej raptor tvoj znanec rulz \m/ :D
www.urbanterror.net

edge540 ::

>>ej raptor tvoj znanec rulz \m/

Ja, dokler se mu ne bo zgodilo to kar se je tistemu v Kranju, ko so bili trije mrtvi. Saj nič ne rečem če ignoriraš policaje, (jaz bi jih tudi najraje ker so prepotentni idioti), moti me predvsem da se nažiga ko mutec na za to neprimernih mestih.

:)

LordTado ::

eni kurci še si liziko nardijo in obleko:)

perci ::

madmax, borchi, VIP:

Dejansko jst ne bi dovolil, da mi gleda notri. Imam rolo prtljaznega prostor iztegnjen, obvezno opremo pa čisto na koncu prtljaznika, tako da se notri nič ne vidi. Razmišljam pa, da bi jo dejansko dal pod zic, da se izognem takim problemom.

Vip: Kaj pa misliš, da ti bodo, če jim ne dovoliš? To je tvoja pravica, da jim ne dovoliš, čeprav si jo običajno kar vzamejo. Je pa ena pomembna razlika pri tem. Če jim sam odpreš in pokažeš kakšne dokaze, je to uporabljivo na sodišču. Če pa zadevo sam odpre in pogleda notri, se pa to v kazenskem postopku ne bo moglo uporabiti.

Sej podobno foro imajo z drogo. Rečejo ti izprazni žepe in valda se 90% ljudi ustraši in dejansko izprazni žepe. Jst droge ne nosim s sabo, ampak policistu tut slučajno ne bi izpraznil žepov, niti mu ne bi dovolil, da sam gleda po njih. Lahko me pretipa za orožje ampak to je pa tudi vse, kar mu dovolim.

bosmla ::

... in potem svizec zvije ... glede gledanja v zepe: bil v lokalu ko je bila racija - policaj med drugim rece "izpraznite zepe" (mimogrede tip je imel na sebi crno masko in uzi v rokah) in seveda vsi spraznijo zepe (locili so "sumljive" in navadno rajo) razen dveh pravih frajerjev, ki so jih takoj odpeljali ven in v kiblo - epilog po dveh dneh sem ju videl precej stolcena in po previdnem poizvedovanju zvedal, da sta se "upirala aretaciji". Verjetno sta dala skozi se pregled vseh otprtin ne zamo zepov...

V-i-p ::

Saj to sem mislil, kar je bosmla povedal. Navadnemu policaju načeloma še lahko ugovarjaš pa tečnariš, čeprav tudi tam znaš zaradi gobca potem še kakšno položnico več fasat, pri "višjih" se pa ni za igrat, z raznimi specialci pa sploh ne. Ne rečem, da nimaš pravice, samo izplača se pa ne.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Turboslav ::

Hehe, se spomnim nedavne prigode, ko sem malo preveč pijan sesipu dve kanti, seveda so me Organi dobili, sledil je pač postopek, no in potem mi mlajši Organ (zraven je bil še starejši) reče: aja dej za foro žepe sprazn no...pa na pack trave ne pozabit. Jaz pa sam :rofl :D No seveda nista našla nič droge, sta mi pa dala kazen 200 ojri zaradi vandalizma :D
Sir je dober

CWIZO ::

Jest mam tut eno vprašanje.
Nekaj časa nazaj sta me ustavila policaj in policajka (najprej sta furala kak kilometer za mano). No pač bil je standarden postopek (vozniška, prometna, obvezna oprema).

Čudno mi je blo to, da med tem ko sem mu kazal opremo me je vprašal če sem imel že kdaj opravka s policijo. Pa sem mu pač reku, da so me že kdaj ustavil ja. Potem je pa rekel da ni tega mislil, da kao če sem storil kako kriminalno dejanje (seveda ga nisem).

A me to lahko kar tako vpraša? Mislim če bi kej naredu pa me nebi dobil mu itq nebi povedal, če bi pa me dobil bi pa že odslužil svoje in se ga to itq ne tiče potem.
Kako je s tem?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

nurmaln ::

(mimogrede tip je imel na sebi crno masko in uzi v rokah)


:)) ja valda
pa ti veš kako zgleda uzi?
kvečjemu MP5 je imel

@perci
Seveda imaš ti pravico, da ne odpreš prtljažnika ampak če ga ne odpreš iz principa pol si v lastno skledo pljuvaš. Iz izkušenj ti povem, da če boš naletel na policista, ki bo imel glih voljo in čas, boš čakal tam kakšni dve ali tri ure potem pa se bo pripeljal kak kriminalist z nalogm in ti pregledal cel avto.

če mene prašaš je škoda cajta
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

kekz ::

Nekateri so res zoprneži in zakon jim daje kar dosti pooblastil.
Npr. nekoč sem slučajno doma pozabil dokumente in policaj mi je pri kontroli prometa "zagrozil", da bom moral iti z njim na policijsko postajo zaradi ugotavljanja identitete. Kolikor vem, policaj ima "pravico vzeti nekaj tvojega časa".

Sicer se morda ne sliši bog ve kaj, ampak zamislite si, da se to zgodi ravno pri vožnji na nek pomemben poslovni sestanek ali celo na službeno intervencijo nekega tehničnega problema s pogodbeno določenim odzivnim časom. Nekaj takega ti lahko vzame skoraj cel dan (ali vsaj cel službeni del dneva).

perci ::

nurmaln: Sej se strinjam s tabo, da je načeloma škoda cajta. Sam dejstvo je, da se jst včasih rad žrtvujem za dobro vseh (če bi bili fer, bi mi dali kak prostovoljen prispevek :) ).

Keyser Soze ::

@bosmla
... in potem svizec zvije ... glede gledanja v zepe: bil v lokalu ko je bila racija - policaj med drugim rece "izpraznite zepe" (mimogrede tip je imel na sebi crno masko in uzi v rokah) in seveda vsi spraznijo zepe (locili so "sumljive" in navadno rajo) razen dveh pravih frajerjev, ki so jih takoj odpeljali ven in v kiblo - epilog po dveh dneh sem ju videl precej stolcena in po previdnem poizvedovanju zvedal, da sta se "upirala aretaciji". Verjetno sta dala skozi se pregled vseh otprtin ne zamo zepov...


Bosa by Bosmla.

Ne ha srat. Policaju se več kot ne splača špilat "oviranja postopka". Je preveč izpostavljen v primeru kakršnekoli pritožbe. Plus, v katerem lokalu pa je bila ta racija? Da pridejo kar z maskami in uziji? Like WTF & (glej podpis)?
OM, F, G!

Keyser Soze ::

@nurmaln
Seveda imaš ti pravico, da ne odpreš prtljažnika ampak če ga ne odpreš iz principa pol si v lastno skledo pljuvaš. Iz izkušenj ti povem, da če boš naletel na policista, ki bo imel glih voljo in čas, boš čakal tam kakšni dve ali tri ure potem pa se bo pripeljal kak kriminalist z nalogm in ti pregledal cel avto.

Kako hudiča pa dobi nalog? "Em, g. sodnik. A veste, enega smo ustavili zaradi redne kontrole prometa, pa noče prtlažnika odpret. A lahko en nalog prosim? Ga bomo mal je*** v glavo sred Šmartinke. (stupid grin)"
OM, F, G!

CWIZO ::

Ja z uziji sizher niso prileteli, ker so pač nelegalni in jih naša policija ne uporablja.

So pa bili prijatelji v kranju (rock&roll bar), ko so imeli racijo v kateri so specialci v trenutku preplavili cel lokal. Polno oboroženi.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

John Abruzzi ::

Bi tvoj pobeg zgledov TKOLE ?!

nurmaln ::


Kako hudiča pa dobi nalog? "Em, g. sodnik. A veste, enega smo ustavili zaradi redne kontrole prometa, pa noče prtlažnika odpret. A lahko en nalog prosim? Ga bomo mal je*** v glavo sred Šmartinke. (stupid grin)"


Pač nismo v US, naloga ni tako težko dobit kot si ti misliš. Sodnik v telefonskem klicu izve da se so ustavili osebo, ki ustreza opisu vlomilca in ta oseba se sumljivo vede in noče odpreti prtljažnika... se pač naplete zgodbica
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Keyser Soze ::

Aja, kar tako, brez dokazov oz. mal po domače. Ja fajn, fajn. Bom jaz poklical zdajle tja, da sem slišal da po internetu surfa en terorist, ki bo sigurno razstrelil pol Ljubljane in uporablja nick "nurmaln".

Misliš, da bodo deathsquad poslali? Al tud naloga ne bom dobil?
OM, F, G!

nurmaln ::

Nekateri so res zoprneži in zakon jim daje kar dosti pooblastil.
Npr. nekoč sem slučajno doma pozabil dokumente in policaj mi je pri kontroli prometa "zagrozil", da bom moral iti z njim na policijsko postajo zaradi ugotavljanja identitete. Kolikor vem, policaj ima "pravico vzeti nekaj tvojega časa".

Eno osnovnih policijskih pooblastil je ugotavljanje identitete.
Če nimaš pri sebi dokumentov te lahko tudi privede na policijsko postajo in tam ugotavlja dalje kdo si.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

zavajon ::

Ja, žal je ta scenarij glede na delovanje našega pravosodnega sistema čisto možen.

No, sem sam imel en tak primer, ko mi je policaj po pihanju (0.0) storil pokazati obvezno opremo, nakar je v prtljažniku zagledal črno škatlo in zahteval, da jo odprem. Sem mu pojasnil, da tega ne bom storil, dokler mi ne predloži naloga za preiskavo od sodnika. Mimogrede, v tisti famozni škatli so bile snežne verige. Potem je štel tiste sponke v prvi pomoči in ugotovil, da jih nekaj manjka. Seveda je sledila kazen XXX SIT. V pritožbi sem cel postopek podrobno opisal, in glej ga zlomka, predlog in pritožba so se nekje čudežno izgubili, tako da na to temo nisem pozneje prejel nobene plave kuverte.

Se popolnoma strinjam s Percijem, da je za te reči načeloma škoda časa, ampak so nujne. Če bi vsi striktno zahtevali spoštovanje svojih pravic in vlagali pritožbe ter ovadbe, tisti z več denarja tudi tožbe, se gotovo ne bi dogajalo to, da ti lahko vsak policaj, ki mu je trenutnodolgčas, pregleda žepe.

lp

nurmaln ::

Aja, kar tako, brez dokazov oz. mal po domače. Ja fajn, fajn. Bom jaz poklical zdajle tja, da sem slišal da po internetu surfa en terorist, ki bo sigurno razstrelil pol Ljubljane in uporablja nick "nurmaln".
Misliš, da bodo deathsquad poslali? Al tud naloga ne bom dobil?


Jaz samo povem, da papir vse prenese (predlog za preiskavo) in če se te policist sprav "jebat" maš lahko ornk glavobole. Če vrjameš al ne je tvoja stvar.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nurmaln ::


Se popolnoma strinjam s Percijem, da je za te reči načeloma škoda časa, ampak so nujne. Če bi vsi striktno zahtevali spoštovanje svojih pravic in vlagali pritožbe ter ovadbe, tisti z več denarja tudi tožbe, se gotovo ne bi dogajalo to, da ti lahko vsak policaj, ki mu je trenutnodolgčas, pregleda žepe.


Kaj pa vem no. Zase vem da če bi imel v škatli verige bi škatlo mirno odprl in ne bi kompliciral. Če bi imel not napihljivo ančko pa najbrž ne bi hotu. Če bi mi priletel s sodnim nalogom in prebrskal bi se najbrž tudi pritožil (če bi kaj dosegel je pa vprašanje).

Da bi pa kar nekaj tožil za tako stvar je nima niti najmanjšega smisla. Pri nas nimamo t.i. "punitive damages" tako da bi moral dokazati da si utrpel neko dejansko škodo, kar bo pa težko.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Loki ::

blah, tiste prepotentneze na r1 lahko policaji ujamejo s svojimi bmwji(motorji), ce ga le obvlada (policaj). r1 gor ali dol, ves cas 300 ne more it.
I left my wallet in El Segundo

nurmaln ::

blah, tiste prepotentneze na r1 lahko policaji ujamejo s svojimi bmwji(motorji), ce ga le obvlada (policaj). r1 gor ali dol, ves cas 300 ne more it.

Tudi to je res, samo težko boš našel policista ki se bo zaradi takega prepotentneža izpostavljal in tvegal svoje in življenje še koga drugega. Pač pošlje položnico po pošti.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

perci ::

Ja in kako tocno ga ujame? A se pripelje vzporedno, ga povlece iz motorja in posadi na svojega? Ali ga kar šutne s šibrovko?

pivo ::

Ja in kako tocno ga ujame? A se pripelje vzporedno, ga povlece iz motorja in posadi na svojega? Ali ga kar šutne s šibrovko?


verjetno z uzijem ;)
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

nurmaln ::

Ja in kako tocno ga ujame? A se pripelje vzporedno, ga povlece iz motorja in posadi na svojega? Ali ga kar šutne s šibrovko?


pelej za njim do doma če je treba :)
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

perci ::

Oz. do lokacije, kjer prvemu zmanjka bencina? Sweet ;). Mislim, da se pri takem dirkanju prej eden od njiju zabije v najblizji kandelaber.

nurmaln ::

yp, sej pravim da je mal tolk glupih policistov da bi ga šli dejansko ganjat
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

perci ::

Sem pa že slišal za primer, ko se je policistom pri takem chaseu pridružil helikopter. Letel je zelo visoko, tako da motorist niti ni bil pozoren nanj. Lepo se je odpeljal domov, parkiral motor, kmalu zatem pa je na travniku pred bajto pristal policijski helikopter ;).

Loki ::

kako ga ujamejo ne vem, ker mene niso se nikoli :), ugibam pa, da ko gleda policijski motor par km za ritjo, tudi ce ima r1, se vecina ustavi, da nebi bilo se vec pi*darij. v bistvu se lepo skupaj dam odpeljeta, ce ne drugega, res. :D
glede poloznice po posti... taki imajo zakrivljeno tablico ali kaj podobnega, da je ne more prebrat (pa pri recimo 200kmh je to prakticno ze nemogoce).
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

nurmaln ::

treba je vedet da če ni blo druzga razloga kot prekoračitev hitrosti in se spravi policist preganjat motorista, ki se pri tem razlepi (ubije ali kaj podobnega), ga bo policist fajn naj***
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Loki ::

dvomim.
btw. po sedaj veljavnem zvcp se bodo pobegi kar splacali, ce se ti bo tako ratalo znebiti kazni za +30 v naselju.
I left my wallet in El Segundo

Balandeque ::

Jaz sem enkrat pil pivo s prijateljem v gostilni. Naenkrat uleti horda policajev, tudi nekaj onih, v tistih kombinezonih ki imajo pse. Nekje v bližini je bil menda nek večji vlom. Vsi smo se morali postaviti ob zid in izprazniti žepe predse. Jaz sem seveda zajokal, da študiram pravo in zahteval nalog. Nato se je glavni zadrl, nabij pravnika na zid in so me prijeli in mi izpraznili žepe. Našli seveda niso nič.

Ko je bilo konec sem se vsedel v avto in šel na policijo prijavit kaznivo dejanje. Potem sem peljal prijatelja domov in nenadoma zagledam za sabo tri policijske avte z modrimi lučmi. Blokirali so me kot kriminalca sredi mestne štiripasovnice, me zvlekli ven in dali pihat. Ker v tisti gostilni pač pil pivo. Pihnil sem zmagovitih 0.48 (stara meritev), ker je bilo eno malo pivce. In smo šli vsak na svojo stran. Jaz z nasmeškom.

Drugi dan so me klicali na policijo, kjer sem moral komandirju popisati dogajanje. V zameno za osebno opravičilo onega komandirja in onega cepca, ki me je dal preiskati, sem potem ovadbo umaknil. Pred policijo v našem mestu sem imel pa potem lep čas mir.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

PacificBlue ::

@Balandeque

Nice.:D
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

wooted ::

veste kok je lepo ko te sintalovec (ki seveda na puf dela kjer je le možno) tišči ob ograjo in zlovešče kaže pest, da mu ja ne pobegneš... pol pa uletijo trije polcaji, vsi neuradni (brez čepic) in avti valda brez kakšnih žmigavcev (avti bli sred ceste čez mesto), ko ti zaukaže izpraznitev ruzaka (poln alkohola) in nabija da smo risal grafite (sred belga dneva:D). v ruzaku ne najde spreja, nakar men na hlačah vid črn flekec (bil sem z kolesom:D ) in nabija da je od spreja. pojasnim da sem pršu s kolesom in varnostnik nabije: ja-ja..pršu z vlakom pa kr kolo jaaa. valda jst iz bližine:\ model je talent..hahahah

in seveda, če nebi jst biu "pametn" (doza) in se drl kako me je ob ograjo držu in nevem kere priče klicu, bi jo odnesu z kaznijo (par mladoletnih osebkov blo pjanih okol mene:D )

dokazal so nam le to, da smo polili sladoled po parkirišču:\

nurmaln ::

@wooted
@Balandeque

pridna, vsak mata svojo zgodbico


zdej pa nazaj na topic...
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zeberdee ::

S tistimi brzostrelkami so tudi mene ustavili, ker sem se fural mimo banke takrat, ko so pripeljali evre. In to tako, da je 30 centimetrov zmanjkalo pa bi ga odnesel (pri stari pošti v kranju). Tip mi je skočil pred avto, s puško, kot da bi igral mafio.

zee ::

pred dvema letoma so me na poti domov ustavili policaji, pač redna kontrola, in takrat sem ugotovil, da pri sebi nimam dokumentov (vozniškega dovoljenja, osebne izkaznice), dokumentacija od avta je bila v avtu.

Lepo smo se predstavili, nakar sem mirno povedal, da sem dokumente pozabil doma, da pa sem ta-in-ta, živeč tam-in-tam, rojen tam-in-tam, da imam veljavno vozniško dovoljenje. Policist je nato po radio preveril moje podatke, mi zaželel srečno pot.

Škoda pametovati pred policisti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo v Sloveniji te lahko preišče? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5212141 (7000) jype
»

Pregled armaturnih predalov in prtljažnika s strani policije ? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26863993 (38983) Furbo
»

Pravice kriminalistev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13024942 (21070) Trololololol
»

Policija & državljan (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15939469 (29771) Mehmed
»

policija in njihove pravice na mejnih prehodih

Oddelek: Loža
142402 (1915) Primoz

Več podobnih tem