» »

policija in njihove pravice na mejnih prehodih

policija in njihove pravice na mejnih prehodih

šernk ::

pred kratkim sem bil ustavljen na mejnem prehodu z hrvaško iz strani hrvaškega policista. parkirati sem moral ob strani in mu pokazati kaj imam v prtljažniku. seveda nisem nič skrival vendar v trenutku ko sem odprl prtljažnik sem imel občutek da mi bo celega premetal. potem pa naju je s punco še peljal na krajše zaslišanje v pisarno vsakega posebej. med drugim je zahteval tudi da izpraznim žepe...vprašal me je vsaj 5x če jemljem mamila, kadim in če imamo kaj alkohola s seboj. seveda sem v vsem tem sodeloval ker zadnje kar bi si želel je da bi preživel kakšno uro preveč tam pri njih.

sedaj ko tako doma razmišljam do kam bi vse lahko šel policaj? kar vem če te ustavi na cesti nima pravice niti pogledati če imaš vso opremo (dolžan si jo imeti, naj je pa ne bi bil dolžan pokazati). seveda te lahko da ob stran in dobi za pregled nalog. vendar iz strani hrvaškega policaja se mi je zdelo dokaj nadlegujoče da me je 10x vprašal če jemljem mamila in če kadim saj sem mu takoj povedal da ne. to da sem moral pred njim izprazniti žepe tudi ne vem, kaj ima njega za brigat kaj imam jaz po žepih? če lahko zahteva izpraznitev žepov, lahko zahteva tudi da mu razkažeš celo denarnico? vendar to so pa zame že preveč osebne stvari da bi mi jih lahko pregledal nekdo ki se tako izmisli tisti trenutek.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

OrkAA ::

Eni smo tut že striptiz plesali na hrvaški meji, hehe.

Good Guy ::

Cariniki/policaji te ne smejo pregledat, tudi denarnice in kaj maš ti po žepih njih ne briga..(to lahko naredijo samo z nalogom)

seveda po vsaki logiki hočeš čimanj težav z njimi in narediš kar ti rečejo.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

šernk ::

ja saj v tistem trenutku sem res hotel da gre vse skupaj čim prej mimo, vendar policist se mi je zdel tako zabit da bi ga najraje poslal nekam ko me je tretjič isto vprašal in se ob tem veselo smejal. praznjenje žepov se mi je zdelo že res preveč in sem dejansko res čakal da bo želel videti še kaj imamo v torbah ko je vprašal kaj so tiste torbe v avtu.

@OrkAA: potem pustim avto pa kar pri njih in pridem peš nazaj na SLO stran...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

d0rK ::

Avto takrt nima veze, oni hocjo precekirat da ne transportiras cesa v sebi.

krneki0001 ::

Cariniki/policaji te ne smejo pregledat, tudi denarnice in kaj maš ti po žepih njih ne briga..(to lahko naredijo samo z nalogom)

seveda po vsaki logiki hočeš čimanj težav z njimi in narediš kar ti rečejo.


Ne bo držalo, carinik ima pravico premetat tvoj avto celega po dolgem in počez, ter te lahko pelje na osebni pregled, če se mu le zazdiš sumljiv.

TOP ::

Isto policist ma pravico,da te ligitimira in pregleda,vse žepe in denarnico prav vse.Razen seveda ženska policistka lahk sam ženske in moški moške.Sedaj napisal si,da nima pravice,kdo jo pa ma po tvojem ali si misliv,da mora imeti odredbo od sodnika.Če se policistu zazdiš sumljiv,te lahk pregleda.

Ziga Dolhar ::

Isto policist ma pravico,da te ligitimira in pregleda,vse žepe in denarnico prav vse.Razen seveda ženska policistka lahk sam ženske in moški moške.Sedaj napisal si,da nima pravice,kdo jo pa ma po tvojem ali si misliv,da mora imeti odredbo od sodnika.Če se policistu zazdiš sumljiv,te lahk pregleda.


Tale naklada je večja od Dnevnikove ...

(Položaj mejne kontrole je rahlo drugačen, ampak za "navadne" policiste pa napisano niti najmanj ne drži. Z raaaahlo izjemo zadnjega stavka.)
https://dolhar.si/

Tero ::

Mene prav čudi kako nekateri tako cariniki preglejujejo. Enkrat sva s prijateljem ki je precej nabit šla na hrvaškov novem A6(oba stara seveda okol 23), kolega je mel na majici napisano cocain business(pač taka majica ni bilo zanalašč in je pač rekel odprite prtljažnik in je to bilo to.
Nevem no če to ni bilo ful sumljivo pol pa nevem kaako si še lahko bolj sumljiv.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

TOP ::

Tole sem napisal za mejne policiste in ne carinike.

V-i-p ::

Tle ima Žiga še kako prav. Tele buče, da te policist lahko pregleda po dolgem in počez še kako ne držijo. Namreč, policist mora za take reči imet utemeljen sum, kar pa ne vključuje "je čudno dihal" in "se je zašvical ful".
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

;-) ::

Policist te brez naloga nesme pregledat. To sem sam doživel ko sem bil priča na hišni preiskavi in je sledil osebni pregled, dokler niso policisti prinesli naloga iz postaje oz. whatever kje so ga pustili niso smeli tikat nič. Pravtako so za žensko pripeljali žensko in tudi žensko pričo.

Nevem no če to ni bilo ful sumljivo pol pa nevem kaako si še lahko bolj sumljiv.


Valda ja ker majo vsi dilerji majice in svoje kartice da dilajo:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

jype ::

Hm. A če si homoseksualec lahko zathevaš, da te pregleda oseba drugega spola?

Nagi Bator ::

Tu berem en kup nakladanja. A lahko morda kdo podkrepi svoje trditve s kaksnim zakonom?
Pa verjetno ima Hrvaska drugace spisan zakonik kot Slovenija, ceprav morda precej podobno?

Primoz ::

ZNDM-2:

29. člen

(kontrola potnikov, prevoznega sredstva in stvari)

(1) Kontrola potnikov je kontrola, ki zajema preverjanje dokumentov za prestop državne meje skupaj s preverjanjem biometričnih podatkov ter z ugotavljanjem identitete osebe, ki namerava prestopiti državno mejo, in drugih pogojev za prestop in tiralično-tehnično preverjanje osebe z odvzemom prstnih odtisov in odtisov dlani ter preverjanje drugih telesnih identifikacijskih značilnosti. Policist sme zahtevati od osebe, naj pokaže, kaj ima pri sebi.
(2) V primeru suma posedovanja prepovedanih stvari, predmetov ali zaradi ugotavljanja identitete sme policist pregledati ali preiskati osebo. Preiskava po tem členu ne zajema preiskave telesnih votlin.
(3) Kontrola prevoznega sredstva je kontrola, ki zajema zunanji in notranji vidni pregled prevoznega sredstva in preiskavo prevoznega sredstva.
(4) V primeru suma, da oseba v prevoznem sredstvu prevaža prepovedane predmete ali stvari, ki bi pripomogle k ugotavljanju njene identitete ali identitete drugih potnikov, ter zaradi preprečevanja nedovoljenega vstopa v Republiko Slovenijo sme policist preiskati prevozno sredstvo, kar pomeni podroben pregled vseh delov, vključno z razstavljanjem posameznih delov prevoznega sredstva.
(5) Kontrola stvari zajema kontrolo predmetov in stvari, ki jih ima oseba, ki namerava prestopiti državno mejo, s seboj ali v prevoznem sredstvu.
(6) V primeru suma, da so v predmetih ali stvareh, ki jih ima s seboj, ali v prevoznem sredstvu prepovedani predmeti ali stvari, ki bi pripomogle k ugotavljanju njene identitete ali identitete drugih potnikov, sme policist preiskati predmete ali stvari, kar pomeni podroben pregled vseh delov skupaj z razstavljanjem posameznih delov.
(7) Pri opravljanju kontrole potnikov, kontrole prevoznega sredstva in kontrole stvari sme policist uporabljati ustrezne tehnične pripomočke.

30. člen

(pravica prisotnosti)

Lastnik prevoznega sredstva in lastnik stvari oziroma oseba, ki jih ima v posesti, ima pravico biti prisoten pri pregledu oziroma preiskavi.

31. člen

(uporaba drugih predpisov)

(1) Če policist med pregledom ali preiskavo osebe, stvari ali prevoznega sredstva najde predmete, ki se smejo odvzeti po zakonu, ki ureja kazenski postopek, ali po zakonu, ki ureja prekrške, policist nadaljuje postopek po navedenih zakonih.
(2) Če policist med pregledom ali preiskavo osebe, stvari ali prevoznega sredstva najde predmete, ki ne spadajo med predmete iz prejšnjega odstavka, pa v skladu s predpisi spadajo v področje nadzora drugega državnega organa, jih prepustijo pristojnemu organu v nadaljnji postopek.
There can be no real freedom without the freedom to fail.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Število pregledov računalnikov na ameriški meji se povečuje

Oddelek: Novice / Zasebnost
349464 (6949) SimplyMiha
»

Kdo v Sloveniji te lahko preišče? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5212196 (7055) jype
»

Pregled armaturnih predalov in prtljažnika s strani policije ? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26864352 (39342) Furbo
»

Pristojnosti policistov na mejnih prehodih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821127 (18114) Tomi
»

Bodite dobri državljani – slecite hlače (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
61537443 (29511) BlueRunner

Več podobnih tem