» »

ati 3870 hd

ati 3870 hd

neo007 ::

no kupil sem nov comp, ko igram cod4 mi vse skupaj zmrznr(grafika+++ cuden zvok v slusalkah) na kar moram resetirat racunalnik , graficna se tudi kar segreje 80 stopinj. graficna pa je ati hd 3870. kaj mislite da je narobe? napajalnik je 850 waten ,:P igrica pa je original.

El Nino ::

Po kolikem času igranja se ti kartica tako segreje?

neo007 ::

priblizno 30 minut lahko igram , ampak ni nujno kdaj mi tudi zdrzi vec casa. potem pa zmrzne tako da ne pridem niti v widowse in morm resetirat racunalnik, nakar pri sameme resetiiranju rabim 10 minut da pridem do wimdowsow.>:D

neo007 ::

probal pa bom dat tudi drugo zvocno kartico , ce je slucajno maticna preobremenjena, amak ne pricakujem uspeha.

El Nino ::

Če bi na hitro pogledal, bi rekel da se grafa pregreva, vendar nikakor mi ne gre dol tisti zvok v slušalkah. Poskušaj s tem kot si že napisal ja. Pa poročaj.

neo007 ::

vsekakor bom , sicer ventilator na graficni pa dela tko da res ne vem kaj je narobe.

OZZY ::

80stopinje je veliko...Inštaliraj rivatuner pa pejt na enable fan control pa naštimaj le tega na cc 53-57%...HD ma kontrolo ventov zelo slabo uštimano. Obstaja na netu bios fix za fan in navijanje in je od sapphire grafe. Samo deluje tudi na drugih. Sam ga mam na club3d in krmljenje venta dela kot mora. S tem da se ti grafa segreje na 80 stopinj se segreva tudi okolica in s tem tudi rami. Sicer bi moralo delati tudi a tej temperaturi ampak sam mislim, da več kot 60-65stopinj je preveč.

Glede zvoka...Lahko je tudi kaj z zvočno in pride do kakega konflikta z drajveji in zašteka. Prvo bi probal z rivatunerjem pa dej fix fan speed na 53-57%. Lahko tudi več ..odvisno kok je glasen vent.

Lahko pa se tud kej drugega pregreva če imaš slabo prevetritev...
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

stewox ::

ali imaš rdečo(rev 1) ali modro(rev2) kartico HD 3870 , sam namrec cakam na nov komp , grafo pa ze mam , ker sem lahko tako kupil v trgovini ki še imajo rdeče , ki ima bolši fan od modre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stewox ()

Volta ::

Kako lahko ima boljši fan od modre, če so pa modre kartice v povprečju precej hladnejše kot rdeče ;) Vsaj take so moje izkušnje z njimi.
Npr. sedaj imam modro verzijo in se mi s stock coolerjem ne segreje nad 60 stopinj, fan je na 50%, grafična pa je polno obremenjena. Rdeče so prišle tudi preko 80 stopinj.

LP

neo007 ::

jst mam rdeco grafično... saphire, probaj dobit plavo>:D

neo007 ::

oziroma mas tud ti rdeco, upam da ne boš mel problemov kot jast čene pa itak se še javim da ti povem glede rivatunerja ce mi bo boljse hladila....

neo007 ::

kar se pa tiče samega ventilatorja je pa neslišen , vrti se pa tudi počasi če primerjam z 9800 grafično-;((

neo007 ::

mislm da smo rešli problem.NA rivatunerju sem nastimal fan na 65 procentve nakar lej ga zlomka se ne pregreva grafična več . Ostaja nekje na 50 stopinj in cod4 dela bp. nekaj odvecnega zvoka pa vseeno ostaja ampak itak mam slusalke gori>:D

volta ce bos mel probleme zdaj veš kaj narest, poglej na :P SLO-TECH 8-O

zahvale vsem ki ste pomagali..... sodelovali....... še posebej pa OZZY- ju...

TNX ALL

OZZY ::

NP..

lahko pa daš gor bios od sapphira z fan in Overclock fixom kot jaz pa ti ne bo treba skoz uporabljat RT..
Go with the flow.

Volta ::

Neo007 - saj jaz nisem imel problemov z grafično, stvar deluje super že od samega začetka. V primeru pa da bi imel probleme z računalnikom, pa vem kam pogledati že vsaj 4 leta ;)

neo007 ::

ozzzzyyyyy potrebujem te za fles biossssaaaaaaa

OZZY ::

Sem ti poslal ZS...Sicer pa dobiš vse podatke na tistem linku na prvi strani, ki si mi jo podal.
Go with the flow.

billgates ::

Zvoki so pomojem zato, ker so na karticah HD že vgrajene zvočne kartice!!!

damjan11 ::

Zelo dvomim, da je kriva grafika. Poglej malo teme COD4 problemi.
Se mi zdi, da je tudi na tem forumu par tem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39128025 (11905) erzy
»

8800GTS 100 stopinj C

Oddelek: Pomoč in nasveti
131553 (1223) 1024
»

ATI Radeon HD3870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Strojna oprema
43527491 (17430) smarty
»

Evga 8800GT overclocked problem

Oddelek: Navijanje
361113 (1113) SrBo
»

8800gts navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
986930 (3861) PINki

Več podobnih tem