» »

KLjučavnica na prstni odtis

KLjučavnica na prstni odtis

1
2
»

Milan222 ::

Najvecja finta teh kljucavnic na elektro magnet je pa bila, ko je moj bivsi sef prisel na otvoritev nove poslovne stavbe nekega podjetja. Pa stojijo pred steklenimi vrati eni trije direktorji, lastniki, izvajalci in se pogovarjajo o sistemu za registracijo prihoda in o tem kako se vrata zaklepajo na elektromagnet. Pa RFID in podobno.

Pa moj sef za finto potegne ven kreditno kartico in rece, da pa se vseen lahko tako, kot v filmih odpres vrata s kreditno kartico. Nakar se vsi zasmejijo, oni odpre vrata s kreditno kartico v eni sekundi dobesedno. In potem nastane groba tisina...

Za crknt. :)))


Dvomim da je res odprl

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::


Dvomim da je res odprl



Jah, odvisno do mehanizma za zapiranje ane? Zdej če šefu rata s kreditno odpret večtočkovni zapah, se mu lahko samo klanjamo. Če je bila to običajna hišna ključavnica... No ja... =)
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

fabrskd ::

ko je moj bivsi sef


Sej zato pa je bivši :))).
Screw you guys i'm going home!!!

poweroff ::

LOL, čim preberem RFID, se mi zasmeje.

Ja, to pa je tehnologija, ki je preverjena in zaupanja vredna...
sudo poweroff

Daxinjo ::


Ampak hočem reci nekaj drugega. Se naročnik zaveda, da je prstni odtis danes relativno enostavno ukrasti?

Ni treba ukradenemu odbiti prsta, dovolj je, da prime kakšen kozarec in potem se prstni odtis sname od tam, poskenira, naredi 3D kopija in imaš vse za "obisk".

Za kakšnega odvisnika jasno višja matematika, ampak za tako ključavnico ne bi imel kaj dragocenega. Je lahko ena od zaprek, ampak vse staviti nanjo pa IMO ni priporočljivo.


Vstop z latentnim prstnim odtisom je zelo relativna stvar. Pri optičnih čitalcih nižje ga razreda je to res zelo preprosto. In naprava, ki sta jo prelisičila Mythbusterja, je še ena v vrsti kitajskih "jajc", ki mečeta slabo luč na tehnologijo prepoznave prstnih odtisov.
S termalnim senzorjem je zadeva čisto drugačna, saj gre za senzor na poteg, ki je povrhu še občutljiv na temperaturo.
www.prstni-odtis.com/go/103.html

Kar se pa tiče ključavnice, bi predlagal elektronski cilinder Burg Wachter, kupi se ga v Vovkotu, cena 200 EUR. Deluje na daljinček (ki ima ca. 2 - 3 metre dometa) in se ga da zvezat na rele. Cilinder dela na baterije in ima priložen tudi back up ključ za zasilne primere.

BigWhale ::



Za crknt. :)))


Dvomim da je res odprl


Verjetno je prislo do nerazumevanja. Pod 'kljucavnica na elektromagnet' sem jaz razumel tiste standardne kljucavnice, ki jih imajo prakticno v vsakem bloku kjer imajo domofone in lahko tistemu ki ti pozvoni odpres vrata kar iz stanovanja. Pritisnes na gumb, magnet pritegne tisto kovinski zatic (ki se nahaja v okvirju ne v vratih), ki drzi vrata zaklenjena in ti lahko spodaj odpres vrata.

Tam je slo za tak mehanizem, vrata pa so bila steklena v stekleni steni. :)

oberskitona ::

Malo da se vsilim v temo mene pa zanima najcenejša izvedba ključavnice na kodo saj se gre le za vstop v eno sobo v hiši, se pravi da bi moralo delovati nekako tako da ko zapustim sobo se zaklene in ko se vrnem vtipkam kodo in sem not, z notranje strani pa se odpira normalno na kljuko zanima ker gre se samo za to ker pri kolegu mu brat vedno vstopa v sobo in si nedovoljeno izposoja reči. Aja pa naj bo napajanje kar iz baterije da ne rabimo kablovja priklapljat samo da je na kodo ker vlomit ne bo upal pa da je najcenejša varjanta.

Hvala LP

Daxinjo ::

Vstop z latentnim prstnim odtisom je zelo relativna stvar. Pri optičnih čitalcih nižje ga razreda je to res zelo preprosto. In naprava, ki sta jo prelisičila Mythbusterja, je še ena v vrsti kitajskih "jajc", ki mečeta slabo luč na tehnologijo prepoznave prstnih odtisov.
S termalnim senzorjem je zadeva čisto drugačna, saj gre za senzor na poteg, ki je povrhu še občutljiv na temperaturo.
www.prstni-odtis.com/go/103.html


Nov internetni naslov za to napravico je: http://www.prstni-odtis.com/citalec-prs...

BigWhale ::

In kolk stane tale spas?

madmitch ::

Al ste eni trdi no. Vsaka stvar ima svoj namen. Kot bi se kregali ali je žabica dobra za varovanje trezorja in to primerjali z vrati za zaklonišče namesto vhodnih vrat.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Azrael ::

Se pravi je to tisti klump, z "garancijo", za katerga sta Jamie Hyneman in Adam Savage rabila 2 dni razmišljanja, da sta ga potem v roku ene minute odprla na tri različne načine, jasno z ukradenim prstnim odtisom, samo vlažen je moral biti in so vsa ta super duper preverjanja zatajila na celi črti.

Čudim se edino, da ta klump ne prodajajo v kakem Flop Shop, ali je še celo zanje preveč zanič?
Nekoč je bil Slo-tech.

Keyser Soze ::

Zanimivo bi bilo, če bi tile prodajalci uvedli eno "garancijo" na nepremagljivost. Če je ključavnica tisti "weak spot", s pomočjo katerega so vlomili, povrnejo oškodovancu celotno škodo, ki mu je bila povzročena z vlomom.

Kolko prodajalcev oz. proizvajalcev teh ključavnic ponuja to?
OM, F, G!

perci ::

Taka ključavnica bi bila dražja cca 100 eur na leto, odvisno od velikosti stanovanja/hiše. Obstaja že sedaj. Kupiš ključavnico in skleneš zavarovalno polico pri poljubni zavarovalnici.

Phoebus ::

Odgovor na tiste ki pravite da je ključ še vedno zakon... kolikokrat skačeš okoli hiše pa nočeš imeti pri sebi ključa in zaklepati...ali pa se odpraviš laufat / s cucki in nočeš nosit ključev...ali skočiš v garažo samo nekaj poštimat pa se zavleče za dve uri,...

...tako da vsekakor so to uporabne rešitve (keyless). RFID si seveda nebi vtikal v roko, treba je pa poiskati kvaliteten izdelek. Čisto vsaka tehnologija ne more bit de facto slaba- so pa slabi izdelki.

Po mojem bo zanimivo ko bo prišla prepoznava potez tako daleč da boš nad vrata vtaknil malo kamero z nekim modulom ki te bo "pogledala" in "spoznala".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phoebus ()

Keyser Soze ::

Taka ključavnica bi bila dražja cca 100 eur na leto, odvisno od velikosti stanovanja/hiše. Obstaja že sedaj. Kupiš ključavnico in skleneš zavarovalno polico pri poljubni zavarovalnici.

Ne, ne. Nič dražja. Kar lepo za isto ceno pa je. Če je tako fajn, da jo hvalijo kako "nepremagljiva" je, potem lahko to podprejo z eno takšno "free" polico.

100EUR na leto lahko sam doplačam za zavarovanje. Brez ključavnice (ki to ni).
OM, F, G!

perci ::

Jst imam stanovanje zavarovano.

Kljucavnica je samo zato, da bi ti kar vsak kreten ne hodi brezevez po stanovanju, ni pa prava protivlomna zascita. Si bom pa enkrat ob priliki gupil vovkovo kljucavnico na kodo.

T0RN4D0 ::

Ja in ti bi za pocket change ponudil garancijo na neomejene vrednosti?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Keyser Soze ::

Ja in ti bi za pocket change ponudil garancijo na neomejene vrednosti?

A ti je problem? Če je ključavnica (po tvojem) "bog i batina".

P.S.: Ker če ni, pol je bolja slaba "bog i batina".
OM, F, G!

T0RN4D0 ::

Eh, leta gospodovega 2009 je menda že jasno, da se oglašuje vse pretirano. Da so oropal pa že banke kjer majo par miljonov vredne varnostne sisteme, je pa tudi znano.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Milan222 ::

Lahko pa si omislite samo modul odpiranja na prstni odtis

ali pa procesne enote wiegand s katero lahko dovolite uporabniku vstop za obdobje in uro. Zadeva je aktualna zlasti tistim ki oddajajo nepremičnine , saj jih morajo najemniki kontaktirati , ko jim poteče kartica da jim poravnajo najemnino in jim podaljšajo veljavnost vstopanja.

Brane2 ::

Mislim, saj je fajn, da nas periodično obveščaš o novostih na tem področju.

Ni pa fajn:

- da reklamiraš stvari, ki jih prodajaš sam

- da tvoje "novosti" to sploh niso

- da podajaš stvari iz perspektive prodajalca. Tebe recimo niti ne zanima varnostni mehanizem te brezkontaktne kartice. Očitno ti je pomembno le to, da folku lahko povdarjaš prednost brezkontaktnosti.

- BTW mehanizmi za kontrolo dostopa ne ustrezajo vedno standardom, ki jih želiš pri zaščiti bajte. Največkrat so mišljeni za nadzor dostopa znotraj objektov, kejr se ne pričakuje, da si bo kdo vzel čas in se nad mehanizem spravil z orodjem.
On the journey of life, I chose the psycho path.

madmitch ::

Lahko pa si omislite samo modul odpiranja na prstni odtis

ali pa procesne enote wiegand s katero lahko dovolite uporabniku vstop za obdobje in uro. Zadeva je aktualna zlasti tistim ki oddajajo nepremičnine , saj jih morajo najemniki kontaktirati , ko jim poteče kartica da jim poravnajo najemnino in jim podaljšajo veljavnost vstopanja.


Kot najemodajalec si tega ne bi upal, ker obstajajo še neki drugi zakoni, po katerih bi mi tako dejanje skočilo v hrbet.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Pyr0Beast ::

Kaj bi bil vsak najemodajalec rad master, najemnike pa imel za sužnje oz. podložnike ki mu nosijo denar ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

madmitch ::

Kaj bi bil vsak najemodajalec rad master, najemnike pa imel za sužnje oz. podložnike ki mu nosijo denar ?

Ne samo to, še neprimičnino morajo na svoje stroške vzdrževat.:P
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

bastadu ::

Da si malo sposodim temo: za firmo imamo namen namestiti eno takšno FB ključavnico, sedaj me pa zanima katere naj sploh gledam, da bo ključavnica varna in zanesljiva, nekje sem prebral da so biometrične ključavnice najboljše ... Prosim še za kak vaš nasvet, na kaj paziti pri izbiri! Hvala za nasvet!

poweroff ::

Pri biometričnih ključavnicah je treba paziti na to, da rabiš dovoljenje Informacijskega pooblaščenca za uvedbo biometrije. Poglej si Zakon o varstvu osebnih podatkov ZVOP-1.

Druga stvar je pa ta, da dosti biometričnih ključavnic ni preveč varnih - z drugimi besedami, precej enostavno se jih da shekati. Ne verjeti proizvajalcem in zastopnikom...
sudo poweroff

perci ::

Kaj rabim dovoljenje informacijske pooblaščenke, da dam ključavnico na prstne odtise na lastna vrata? Se hecaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

PaX_MaN ::

Kaj rabim dovoljenje informacijske pooblaščenke, da dam ključavnico na prstne odtise na lastna vrata? Se hecaš?

Bastadu sprašuje za firmo.

perci ::

Jst pa ne preberem cele teme. OK, štekam.

madmitch ::

Matthai, si siguren, da ti mora ONA dovoliti? A ni tako, da moraš dobiti soglasja tistih, katerim jemlješ prstne odtise za bazo v ključavnici?

Drugače je pa moje mnenje, da so te ključavnice čist ok za "čez dan", za hitrejši pretok in eventualni nadzor dostopa, zvečer pa lepo klasično na ključ
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

poweroff ::

Biometrijski ukrepi v zasebnem sektorju

80. člen

(1) Zasebni sektor lahko izvaja biometrijske ukrepe le, če so nujno potrebni za opravljanje dejavnosti, za varnost ljudi ali premoženja ali za varovanje tajnih podatkov ali poslovne skrivnosti. Biometrijske ukrepe lahko izvaja le nad svojimi zaposlenimi, če so bili predhodno o tem pisno obveščeni.

(2) Če izvajanje določenih biometrijskih ukrepov v zasebnem sektorju ni urejeno z zakonom, je upravljavec osebnih podatkov, ki namerava izvajati biometrijske ukrepe, dolžan pred uvedbo ukrepov posredovati državnemu nadzornemu organu opis nameravanih ukrepov in razloge za njihovo uvedbo.

(3) Državni nadzorni organ je po prejemu posredovanih informacij iz prejšnjega odstavka dolžan v dveh mesecih odločiti, ali je nameravana uvedba biometrijskih ukrepov v skladu s tem zakonom, predvsem s pogoji iz prvega stavka prvega odstavka tega člena. Rok se lahko podaljša za največ en mesec, če bi uvajanje teh ukrepov prizadelo več kot 20 zaposlenih v osebi zasebnega sektorja, ali če reprezentativni sindikat pri delodajalcu zahteva sodelovanje v upravnem postopku.

(4) Upravljavec osebnih podatkov sme izvajati biometrijske ukrepe po prejemu odločbe iz prejšnjega odstavka, s katero je izvajanje biometrijskih ukrepov dovoljeno.

(5) Zoper odločbo državnega nadzornega organa iz tretjega odstavka tega člena ni pritožbe, dovoljen pa je upravni spor.



Drugače je pa moje mnenje, da so te ključavnice čist ok za "čez dan", za hitrejši pretok in eventualni nadzor dostopa, zvečer pa lepo klasično na ključ

Da.

Pa še tle se splača biti previden: klik. Sicer pa pogoolaj še za bump key. ;)
sudo poweroff

madmitch ::

OK, spet zakon, ki je samo sam sebi namen in je povsem neživljenski. Še malo, pa se bo kdo našel in mene, ki imam ključavnico na prstni odtis doma, začel jajcat, da mi mora, ne vem ker organ, izdat dovoljenje. Nasadijo naj se na ta isti organ.

Meni ta ključavnica zelo prav pride, saj imam na zunanji strani bunko, ključe pa zelo rad puščam doma. Res je tudi, da je to SAMO za "čez dan", ko ni nikoga, ponoči pa je tam še klasična protivlomna ključavnica in vrata.
Zaradi poenostavljanja prehoda imajo tako rešeno tudi v par podjetjih, da jaz vem za njih.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

poweroff ::

Kaj ti počneš doma je irelevantno.

Mimogrede - kar pa hočem povedati jaz je pa to, da biometrija ni magična krogla, pač pa tehnologija, ki ima številne ranljivosti. Osebno bi si biometrično ključavnico nastavil le za kakšno igranje... za resne namene pa bi uporabil resno ključavnico (ni nujno na ključ).
sudo poweroff

madmitch ::

Saj kar isto goniva, samo vsak s svojega konca. Seveda je to tehnologija, ki ima številne pomanjkljivosti, bo že bolje s časom, tako kot vedno.
OK, tisti ključ jemlji kot prispodobo.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

techfreak :) ::

poweroff je izjavil:

Mimogrede - kar pa hočem povedati jaz je pa to, da biometrija ni magična krogla, pač pa tehnologija, ki ima številne ranljivosti. Osebno bi si biometrično ključavnico nastavil le za kakšno igranje... za resne namene pa bi uporabil resno ključavnico (ni nujno na ključ).

Biometrična ključavnica je vseeno boljša od RFID ključavnice ...

poweroff ::

Aja?

No, odvisno o kakšnem RFID govorimo. Če imaš ustrezen smartcard oz. hardware token, je zadeva definitivno boljša.
sudo poweroff
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ključavnica na prstni odtis/keypad/RFID (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6515720 (1293) G_mAn
»

Izbira domofona

Oddelek: Loža
186004 (785) iglavc
»

Čitalec prstnih odtisov

Oddelek: Pomoč in nasveti
347638 (6999) SeMiNeSanja
»

Ključavnica in čitalec prstnih odtisov

Oddelek: Pomoč in nasveti
398190 (7012) vivo

Ključavnice na prstni odtis (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9712936 (10849) Brane2

Več podobnih tem