» »

Ključavnica in čitalec prstnih odtisov

Ključavnica in čitalec prstnih odtisov

AudiAllroad ::

Pozdravljeni!

Za na vikend razmišljam, da bi si inštaliral čitalec prstnih odtisov in kodirana vrata: Vem, da ni kaj prida, ker je iz kitajske samo, ker sem tak bol geek tip me take stvari zelo zanimajo.Mislim pa vzeti to: http://dx.com/p/zksoftware-u160-fingerp...
Sedaj me zanima kakšno ključavnico bi rabil, da ko bi mi čitalec odčital odtis ali kodo, da bi mi odprl vrata??Pa če se, da to ključavnico dobit za pameten denar v Sloveniji.
Prosim dajte mi kakšen pameten odgovor, ker sem na prejšnem forumu dobil same "smeti".

Vnaprej Hvala!

Lep Pozdrav!

SaXsIm ::

Za na vhodna vrata to ni, ker vidiš da je vse v eni enoti, ki je plastična in za nameček ima gor še reset gumb. To je mišljeno za time attendence, se pravi, za merjenje časa na delovnem mestu.
SaXsIm

blackbfm ::

boljša varjanta, mogoče malo bolj nerodna ampak sigurno neprimerljivo bolj varna, da narediš z appom preko telefona v povezavi z arduinotom..nekaj v tem smislu.

AudiAllroad ::

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

blackbfm kako to misliš?


S telefonom se povežeš na svoj web strežnik, preko katerega upravljaš mikrokontroler oz rele za odklep.

AudiAllroad ::

blackbfm je izjavil:

blackbfm kako to misliš?


S telefonom se povežeš na svoj web strežnik, preko katerega upravljaš mikrokontroler oz rele za odklep.


Aha in kaj bi vse potreboval za ta "projekt" :D

shinko ::

S telefonom se povežeš na svoj web strežnik, preko katerega upravljaš mikrokontroler oz rele za odklep.


Kaj pa če se ti sprazni baterija ali pa izgubiš/ti ukradejo telefon?

AudiAllroad ::

Lahko kdo pove kaj se mi splača od tega vzet k sm dal linke :D Hvala!

blackbfm ::

Kaj pa če se ti sprazni baterija ali pa izgubiš/ti ukradejo telefon?



ja jeba ane:)) ja fino je da imaš še kakšno failsafe metodo odklepa

shinko ::

ja jeba ane:)) ja fino je da imaš še kakšno failsafe metodo odklepa


ja ali pa da imaš za zadnja vrata v bajto navaden ključ, ki ga nosiš za rezervo vedno v žepu :D

gendale ::

splača se ti navadna ključavnica
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

SaXsIm ::

Sam se z nobeno od stvari z dealextrema (ki si jih ti linkal) ne bi zajebaval. To je vse zelo cheap roba, in najmanjši problem jo je razbit ter poiskat rele ter ga sklenit, da odpre vrata in ti izpraznit vikend.

Sem sam tudi precejšen fan takšnih in drugačnih DIY projektov, ampak tega se ne bi lotil.
SaXsIm

techfreak :) ::

Ti rabiš napravo, ki ima čitalec prstnih odtisov oz. še raje tipkovnico na zunanji strani vrat, elektroniko pa na notranji.

Če si pa geek pa kot že rečeno raje odpiranje vrat preko telefona. Za to bi rabil kakšen Raspberry Pi ali pa Arduino.

Zgodovina sprememb…

Yacked2 ::

Za vsak slučaj pod predpražnik "skrij" kjuč od zadnjih vrat. Saj več...za vsak slučaj
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

BigWhale ::

Kljucavnice na prstni odtis se ne uporablja zaradi vecje zascite/varnosti ampak zaradi tega, da ne izgubis kljuca. Recimo.

Ce bo nekdo brute-force vdrl v stanovanje, je vseeno kaksno kljucavnico imas. :)

PaX_MaN ::

AudiAllroad je izjavil:

blackbfm kako to misliš?

Sem našel nekaj stvari povejte kaj se bolj splača?
http://dx.com/p/waterproof-access-contr...
http://dx.com/p/smart-em-mf1-card-reade...
http://dx.com/p/2-5-lcd-fingerprint-bio...

Sam zavedaj se da to ne bo pomagalo, če nimaš bolj konkretnih vrat.

gendale ::

>Sam zavedaj se da to ne bo pomagalo, če nimaš bolj konkretnih vrat.
tud to ti ne pomaga, če maš en meter zraven vrat okno z navadnim steklom :D
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Matevz96 ::

Sosed ima ključavnico na prstni odtis, zadeva ni niti približno uporabna, zaklene se vsakič ko se zaprejo vrata (postane nadležno, skenirat prst...). Ne vem kako delujejo te iz DX ampak njegova deluje tako da so vrata ves čas "zaklenjena" odpira se tisti del na okvirju, tako da bi po mojem jih bruteforcal brez večjih težav...

vivo ::

Jaz sem nabavil http://dx.com/p/2-4-lcd-fingerprint-bio... in jo ravnokar pripravljam za vgradnjo. Izdelati sem dal inox zaščitno ohišje z vratci in steklom tako, da je zaščiteno pred vremenskimi vplivi. Naprava je vijačena in jo je nemogoče odstraniti ( seveda uničiti in vdreti v hišo se da v vsakem primeru, če nekdo to hoče). Gre zato, da ni potrebno nositi ključe. Sedaj imam električno ključavnico na kodo, sedaj pa bom vgradil tega na prstni odtis, naj bi bilo še bolj enostavno. Pa mreżni dostop je tudi možen. Če ima s tem še kdo izkušnjo se lahko še kaj informiramo!
Rad bi še lokaliziral napravo na slovenščino in vnesel slike za vsakega uporabnik, to še proučujem!
Ivo

korenje3 ::

ključavnica je 500÷800€ (ko kupuješ nova vrata).
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Šimpanz ::

Jaz imam ful slabe izkušnje s prepoznavo prstnih odtisov v našem podjetju. Da te prepozna ponavadi rabiš vsej dva poskusa (recimo 5-10 sekund) kar je zelo nadležno. Javi ali to kaj bolje dela.

korenje3 ::

a ni to malo nesanitarno, da se vsi dotikajo iste točke?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

k4vz0024 ::

korenje3 je izjavil:

a ni to malo nesanitarno, da se vsi dotikajo iste točke?


He, na to pa ni nihče pomislil. Takšna točka je sijana prilika za prenos kapljičnih infekcij, ala gripa. V bistvu je rešitev Air-touchu.

k4vz0024 ::

V javnih prostorih, kot je npr. Siemensov vlak ima sistem gumbov oz. touch senzorjev za odpiranje notranjih vrat. Za notranja vrata bi morali prepovedati uporabo stikal na dotik. Za zunanje pa najti primernejšo rešitev. Tudi na troli ne bi smeli uporabljati stikal na dotik, ampak air touch. Razlog je v tem, da se s prenosom "umazanih rok" širijo bolezni neovirano.

ProGo ::

Toliko nehigienično kot dotikanje papirnatega denarja, kjer je več bakterij/mm2 kot na wc školjki.
So what?

k4vz0024 ::

Z "vgradnjo" srebrovih ionov v denar, bi higieno denarja močno izboljšali. Tvoj So What pomeni, da vsako leto umre na tisoče ljudi zaradi prenosa preko umazanih rok.

ProGo ::

Na milijone pa od pljučnice... so what?
http://www.who.int/mediacentre/factshee...

Če imaš ti probleme s tem, nosi s sabo dezinfekcijsko sredstvo in sanjaj da živiš v brezmikrobnem svetu.

korenje3 ::

bakterije in virusi umrejo po 24 urah na denarju. na gumbih ipd je pa stalno prisotna vlaga in mast, kjer se bakterije in virusi prosto razmnožujejo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

ProGo ::

A ti res verjameš v to? Da "umrejo"? Po 24 urah? :))
http://www.popsci.com/scitech/article/2...

P.s.: entiteta, ki ne spada v živ svet, ne more umreti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

k4vz0024 ::

Probleme imamo zaradi tega vsi, tudi ti. Razen, če nisi iz rodu homo sapiensa. Opourtune infekcije kosijo ljudi. Tudi pljučnica se lahko prenaša kapljično. Trpi gospodarstvo zaradi bolniških itd. Ko boš prišel domov z umazanimi rokami boš potencialno okužil starše, dedka in majhnega otroka. Potem bo eden umrl, ti se boš pa čudil zakaj.


Kar se tiče doba preživetja virusov, bakterij zavisi od vrste materiala in rezstentnosti posameznega bacila. Ravno zato je pomembno, da se z brez dotikanja odpiranja vrat prekine tok okužb in se jih omeji. Tipkovnice na javnih mestih so seveda pravo gojišče. Še domača jih ima veliko, ampak so lastne uporabniku in ga niti ne ogrožajo.

blackbfm ::

Nek nivo higiene mora bit, ampak da je pa vse sterilno in razkuženo je pa tut drug ekstrem, verjetno še slabši za zdravje. To vidiš pri frocih, bolj kot ga starši pazijo, bolj je občutljiv.

BigWhale ::

k4vz0024 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

a ni to malo nesanitarno, da se vsi dotikajo iste točke?

He, na to pa ni nihče pomislil. Takšna točka je sijana prilika za prenos kapljičnih infekcij, ala gripa. V bistvu je rešitev Air-touchu.


Hihi. A citalec prstnih odtisov je problem? Kaj pa kljuka? In se ostalih milijon stvari, ki se jih dotakne se kdo drug, kot pa samo ozji (druzinski) krog ljudi, ki vstopa v hiso ali pa malo manj ozji krog, ki vstopa v podjetje.

Ob stiku s patogeni si nase telo krepi imunski sistem in tak stik je nujen. Prehuda sterilizacija nase okolice bo oslabila globalno imunost celotne populacije, zato se nocemo zapreti v nek sterilni mehurcek.

Bolj pogosto si umivajte roke in jih ne tlacite v usta, pa bo.

k4vz0024 je izjavil:

Tudi na troli ne bi smeli uporabljati stikal na dotik, ampak air touch. Razlog je v tem, da se s prenosom "umazanih rok" širijo bolezni neovirano.


Poleg "air-touch" potrebujemo se "air-handlebars", da se bomo lahko drzali na avtobusih. Al pa takoj ukinimo stojisca. Nehaj trapat s temi gumbi no, ce je pa se polno drugih zadev na avtobusu, ki se jih ljudje drzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

BigWhale ::

vivo je izjavil:

Jaz sem nabavil http://dx.com/p/2-4-lcd-fingerprint-bio... in jo ravnokar pripravljam za vgradnjo. Izdelati sem dal inox zaščitno ohišje z vratci in steklom tako, da je zaščiteno pred vremenskimi vplivi. Naprava je vijačena in jo je nemogoče odstraniti ( seveda uničiti in vdreti v hišo se da v vsakem primeru, če nekdo to hoče). Gre zato, da ni potrebno nositi ključe. Sedaj imam električno ključavnico na kodo, sedaj pa bom vgradil tega na prstni odtis, naj bi bilo še bolj enostavno. Pa mreżni dostop je tudi možen. Če ima s tem še kdo izkušnjo se lahko še kaj informiramo!
Rad bi še lokaliziral napravo na slovenščino in vnesel slike za vsakega uporabnik, to še proučujem!
Ivo


A lahko poves kaj naredi tista reset tipka, ki zgleda, da je na zunanji strani kljucavnice in do katere lahko dostopa vsak, ki pride do vrat? In pa USB prikljucek, do katerega ima tudi vsak dostop?

_pobesneli_ ::

Zaradi denarja umre res veliko ljudi, pa ne zaradi bakterij na njem,


On topic: tiste enote iz dx in podobnih china trgovin imajo na vezju vse potrebno za odklenit vrata, brez posebnega truda. Namenjene so več ali manj za odpiranje notranjih vrat.
Zunaj mora bit samo čitalec in popolnoma nič drugega. Četudi se kdo matra okrog njega mu ne koristi nič, če pa ga še malo skrijes še toliko bolje. Čeprav sem videl tudi serviserja od urmet domofonov kako je sklenil napajanje žarnice in eno žico in je odklenil vrata v 5 sekundah. Tako da ni nič varno na tem svetu.
Gregor

vivo ::

BigWhale je izjavil:

vivo je izjavil:

Jaz sem nabavil http://dx.com/p/2-4-lcd-fingerprint-bio... in jo ravnokar pripravljam za vgradnjo. Izdelati sem dal inox zaščitno ohišje z vratci in steklom tako, da je zaščiteno pred vremenskimi vplivi. Naprava je vijačena in jo je nemogoče odstraniti ( seveda uničiti in vdreti v hišo se da v vsakem primeru, če nekdo to hoče). Gre zato, da ni potrebno nositi ključe. Sedaj imam električno ključavnico na kodo, sedaj pa bom vgradil tega na prstni odtis, naj bi bilo še bolj enostavno. Pa mreżni dostop je tudi možen. Če ima s tem še kdo izkušnjo se lahko še kaj informiramo!
Rad bi še lokaliziral napravo na slovenščino in vnesel slike za vsakega uporabnik, to še proučujem!
Ivo


A lahko poves kaj naredi tista reset tipka, ki zgleda, da je na zunanji strani kljucavnice in do katere lahko dostopa vsak, ki pride do vrat? In pa USB prikljucek, do katerega ima tudi vsak dostop?


Kot sem napisal imam napravo vgrajeno v inox ohišje vgrajeno v fasado in praktično ni dostopno ne do usb priključka in reset tipke brez ....
Ivo

k4vz0024 ::

BigWhale je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

a ni to malo nesanitarno, da se vsi dotikajo iste točke?

He, na to pa ni nihče pomislil. Takšna točka je sijana prilika za prenos kapljičnih infekcij, ala gripa. V bistvu je rešitev Air-touchu.


Hihi. A citalec prstnih odtisov je problem? Kaj pa kljuka? In se ostalih milijon stvari, ki se jih dotakne se kdo drug, kot pa samo ozji (druzinski) krog ljudi, ki vstopa v hiso ali pa malo manj ozji krog, ki vstopa v podjetje.

Ob stiku s patogeni si nase telo krepi imunski sistem in tak stik je nujen. Prehuda sterilizacija nase okolice bo oslabila globalno imunost celotne populacije, zato se nocemo zapreti v nek sterilni mehurcek.

Bolj pogosto si umivajte roke in jih ne tlacite v usta, pa bo.

k4vz0024 je izjavil:

Tudi na troli ne bi smeli uporabljati stikal na dotik, ampak air touch. Razlog je v tem, da se s prenosom "umazanih rok" širijo bolezni neovirano.


Poleg "air-touch" potrebujemo se "air-handlebars", da se bomo lahko drzali na avtobusih. Al pa takoj ukinimo stojisca. Nehaj trapat s temi gumbi no, ce je pa se polno drugih zadev na avtobusu, ki se jih ljudje drzijo.



Kot je razvidno iz mojih postov je problem predvsem nanaša javna mesta oz. prostore.
Kar se tiče držal na trolah, bi jih morali vsak dan večkrat dezinfekcirati ali pa revleči z materiali, ki zavirajo razvoj patogenih organizmov.

Kljuke na glavnih vratih javnih ustanov nimajo kaj iskati, saj poznamo električna vrata, ki se odprejo ko se jim približaš.

Domače kljuke verjetno res ne ogrožajo posameznika, saj se jih dotika omejeno število ljudi. Čeprav higiena le teh zagotovo ne škodi.

Je pa podcenjevanje problema umazanih rok v zg. človeštva povzročilo pravo morijo.

BigWhale ::

vivo je izjavil:

Kot sem napisal imam napravo vgrajeno v inox ohišje vgrajeno v fasado in praktično ni dostopno ne do usb priključka in reset tipke brez ....
Ivo


Kako tocno imas ti vgrajeno, mi je v bistvu vseeno. Me pa zanima kaj naredi tista reset tipka. :)

vivo ::

Če te zanima, kaj počne tipka reset in še kaj drugega si DL navodila in preberi!

BigWhale ::

vivo je izjavil:

Če te zanima, kaj počne tipka reset in še kaj drugega si DL navodila in preberi!

Eh? Vprasal sem tebe, ker izdelek ze imas in si najbrz prebral navodila in pogledal. In odgovor, bi ti verjetno vzel isto casa, kot tole kar si sedaj napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

vivo ::

4.6 Reset
Make device’s communication option, system option and so on reset to the state of factory.
Factory reset: Make all the parameters in the device reset to the state of factory.
Reset keyboard definition: Reset the corresponding setting of keyboard definition to that of factory.
Reset bell option: Only reset bell option to factory state.
Reset other parameters: only reset communication option, system parameter and interface option and so on to factory state.
Press / to move cursor to the button to be operated. Press OK to start operation. The device will say “Are you sure to execute the current operation?” Press OK to reset it to factory state and press “ESC” to cancel operation.
Notice: The employee’s information and attendance data won’t be deleted when this operation is being done.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ključavnica na prstni odtis/keypad/RFID (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6515727 (1300) G_mAn
»

Izbira domofona

Oddelek: Loža
186005 (786) iglavc
»

Electronic door lock

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121003 (786) int47
»

KLjučavnica na prstni odtis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8518494 (13489) poweroff

Ključavnice na prstni odtis (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9712938 (10851) Brane2

Več podobnih tem