» »

Ključavnice na prstni odtis

Ključavnice na prstni odtis

1
2
»

Milan222 ::

Še lažje bi pršli not če bi kr prst odsekal kitajcu. Ti bi verjetno trdu da je lažje odsekat prst kot ukrast ključ .

BigWhale ::

Odvisno kje ima kitajc kljuc spravljen. :>

Azrael ::

Ne bluzi!

Mit, da je treba odsekat prst, da se pride do prstnega odtisa, seveda ne drži. Treba je samo narediti kopijo prstnega odtisa, najlažje se ga pa dobi, kje že? Ja, s čitalca samega!

Šala mala, naprej pa je simpl ko pasulj.

MythBusters beat fingerprint security system

Misliti, da uzmoviči tega ne bodo pogruntali, je več kot samo naivno, sploh ko je vsa potrebna oprema in material za odpiranje takih fancy igrač smešno poceni in povsod dosegljiv.
Nekoč je bil Slo-tech.

Milan222 ::

Ne bluzi!

Mit, da je treba odsekat prst, da se pride do prstnega odtisa, seveda ne drži. Treba je samo narediti kopijo prstnega odtisa, najlažje se ga pa dobi, kje že? Ja, s čitalca samega!

Šala mala, naprej pa je simpl ko pasulj.

MythBusters beat fingerprint security system

Misliti, da uzmoviči tega ne bodo pogruntali, je več kot samo naivno, sploh ko je vsa potrebna oprema in material za odpiranje takih fancy igrač smešno poceni in povsod dosegljiv.


Dej mi odgovor samo na eno vprašanje:

Zakaj misliš da je lažje ponaredit prstni odtis kot pa ključ.Zakaj je po tvojem ključ tako težko ponaredit ali pa kako drgač bumpat ključavnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Milan222 ()

blackbfm ::

Nič ni varno. Te stvari so narejene za poštene. Ostali pa itak pridejo notri na kakšen drug način:P

Milan222 ::

Točno tako! Gre le za to , da je stvar priročnejša za uporabnika.Če pa nekdo hoče priti v hišo bo prišel tako ali drugače .Magari skozi šipo če nimaš jeklene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Milan222 ()

Azrael ::

>Dej mi odgovor samo na eno vprašanje:

Zakaj misliš da je lažje ponaredit prstni odtis kot pa ključ.Zakaj je po tvojem ključ tako težko ponaredit ali pa kako drgač bumpat ključavnico

Za lomljenje klasične ključavnice rabiš silo in orodje. Priprave je treba narediti. Mnogi nimajo ne prostora, ne orodja, ne materiala, ne znanja za kaj takega, niti ne vedo kam se obrniti po pomoč. Poleg tega, tako odpiranje pušča sledove in zato razne just for fun variante gladko odpadejo.

Če se hoče odpreti ključavnico brez poškodb, je potrebno kar nekaj truda in znanja, poleg primernega orodja seveda. Za mnoge prezahtevno.

Kaj pa ključavnica na prstne odtise? Na netu je filmčkov (ki veselo krožijo po mailih), kako to igračko odpreti na enostaven način z minimalnimi sredstvi (ki jih večina tako ali tako že ima) in predvsem brez truda, kar mrgoli. Povrhu ni nobenih poškodb, kar spodbuja razne, samo za foro, variante.

Pod črto mnogo lažje odpreti in predvsem dostopno mnogo večjemu krogu ljudi, tudi če se pusti ob strani, da paralelni varnostni sistemi pomenijo manjšo varnost, kot en sam, in da podane "specifikacije" niso vredne počenega groša.
Nekoč je bil Slo-tech.

Milan222 ::

Prjatu daj si tole poglej pa upam da ne boš več mlatu prazne slame!

int47 ::

Na "boljše" čitalce, se prst le nasloni. Zadnji uporabnik na njem pusti odtis. Varnost je podobna, kot če bi pri klasični ključavnici pustil ključ pod predpražnikom.

Na netu je filmčkov (ki veselo krožijo po mailih), kako to igračko odpreti na enostaven način z minimalnimi sredstvi (ki jih večina tako ali tako že ima) in predvsem brez truda, kar mrgoli. Povrhu ni nobenih poškodb, kar spodbuja razne, samo za foro, variante.


Tudi če "samo za foro" variante ne odprejo vrat, trošijo baterijo in lahko otežijo pooblaščen vstop.

Kdor hoče vlomit k meni, mu bo uspelo. Bolj me skrbi, da bom s "fancy" ključavnico sam ostal pred zaklenjenimi vrati.

Nikjer tudi ni predpisano, da bo vlomilec vstopil ravno skozi vrata.

P.S.
Če mi tat odnese ključavnico, ki je še v garanciji, priznate reklamacijo in vrnete kupnino ?

darkolord ::

Na "boljše" čitalce, se prst le nasloni. Zadnji uporabnik na njem pusti odtis.
Pri "swipe" varjantah ne.

blackbfm ::

Eh, pomoje je še najbolš da si kupiš psa da ti čuva pa je mir:D

Milan222 ::



P.S.
Če mi tat odnese ključavnico, ki je še v garanciji, priznate reklamacijo in vrnete kupnino ?


To je nekako tako kot bi prodajalca avtomobilov vprašali '' če mi avto , ki je še v garanciji ukradejo ,priznate reklamacijo in vrnete kupnino?''
To je stvar zavarovalnic!

Azrael ::

VMilan222

Preden pregoriš, samo toiko BMK za kvazi ključavnico, ki je taka, da je ključ vedno zraven, pa še skopiraš ga po želji.

In dokler ne bodo specifikacije take, kot bi morale biti za nek vsaj približno resen varnostni izdelek, me ne boš prepričal v njene (za lase privlečene) pluse in seveda še marsikoga tukaj ne.

Dovolj razumljivo?
Nekoč je bil Slo-tech.

int47 ::

To je nekako tako kot bi prodajalca avtomobilov vprašali '' če mi avto , ki je še v garanciji ukradejo ,priznate reklamacijo in vrnete kupnino?''
To je stvar zavarovalnic!


In kvalitete izdelave.

Navadne ključavnice se verjetno nihče ne bo spravil krast z vlomljenih vhodnih vrat. Tako ali tako ni neka vrednost, zaradi vloma je poškodovan in vlomilec nima ključa zanjo.

Če mi tat/vlomilec odnese zaklenjeno fancy in drago elektronsko ključavnico pomeni, da je nepooblaščeni osebi uspelo nepoškodovano odklenit / vlomit, odmontirat z vhodnih vrat in ponastaviti parametre / prstne odtise, tako da je ponovno uporabna.

Edit:
Ko si ravno omenil zavarovalnicce:
Zavarovalnice imajo listo alarmov, oz varnostnih naprav, ob uporabai katerih so pripravljene znižati zavarovalno premijo. So tvoje ključavnice na listi? Če so, pri katerih zavarovalnicah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: int47 ()

BigWhale ::

Mit, da je treba odsekat prst, da se pride do prstnega odtisa, seveda ne drži. Treba je samo narediti kopijo prstnega odtisa, najlažje se ga pa dobi, kje že? Ja, s čitalca samega!


Ko trikrat pritisnes na citalec prstnih odtisov se na njem pokrivajo trije prstni odtisi. Takrat uporabnega odtisa ne bos vec dobil. Jaz na taksne kljucavnice ne gledam kot na nekaj bolj varnega ampak kot nekaj bolj prirocnega.

Milan222 ::

VMilan222

Preden pregoriš, samo toiko BMK za kvazi ključavnico, ki je taka, da je ključ vedno zraven, pa še skopiraš ga po želji.

In dokler ne bodo specifikacije take, kot bi morale biti za nek vsaj približno resen varnostni izdelek, me ne boš prepričal v njene (za lase privlečene) pluse in seveda še marsikoga tukaj ne.

Dovolj razumljivo?


Saj nočem tebe prepričat v nič ker si itak apriori proti prstnim odtisom.Sam neumno se mi zdi , da trdiš , da je ključ težje ponaredit. Pa ne vem o kakšnih specifikacijah govoriš. Mogoče misliš kaj drugega.

Azrael ::

@BigWhale

Pa misliš, da se ne da pobrisat (dobesedno) starih prstnih odtisov in tako dobiti en lep odtis?

Po potrebi pa še malo popraviti s PS, Gimp ali Slikarjem?

Priročno sicer je, ampak bojim se, da tudi za nezaželjene...
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Milan222 ::

Priporočil bi ti da najprej probaš in šele ko ti uspe se nam pohvali.
Na discoveriju sem videl že marsikaj , kar v praksi ne dela.

Azrael ::

@Milan222

>Pa ne vem o kakšnih specifikacijah govoriš.

Se pravi, temo bereš tudi zelo selektivno? Aha... Govorim o tem:
Specifikacije ključavnice so za resen izdelek zelo skope.
-Podatka za "False Acception rate" in "False rejection rate" smrdita po sintetičnih, testih v idealnih razmerah.
-Ni naveden proizvajalec, poreklo, reference, certifikati...
-Ni podatka o tipu baterij, življenski dobi baterije in ključavnice, (št. odklepanj, čas mirovanja.)...
-Ne duha ne sluha MTBF, MTTF in podobnih statistikah
Igrače tega res ne rabijo, resen varnostni izdelek pa vsekakor.
Nekoč je bil Slo-tech.

klemenSLO ::

TO je mogoče rešitev za stanovanja, kjer je edino možen dostop skozi vrata. Če bo kdo resno hotel vlomit (ne pač džanki ali nekdo ki probava, če so stanovanja zaklenjena) mu bo uspelo.

Kaj ti pomaga taka klučavnica al pa vrata na x točkovno zaklepanje ko pa vlomilec razbije okno ......

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Brane2 ()

Milan222 ::

Aha mi je že jasno . Govoriš o tehničnih podatkih ne o specifikacijah.
'' Podatka za "False Acception rate" in "False rejection rate" smrdita po sintetičnih, testih v idealnih razmerah. ''
Kje najdeš take banane?
-Ni naveden proizvajalec, poreklo, reference, certifikati...
Proizvajalec je naveden , s poreklom ne vem kaj misliš, reference očitno ne veš kaj so , s certifikati pa ne vem kaj misliš(saj to ni umetniško delo)
-Ni podatka o tipu baterij, življenski dobi baterije in ključavnice, (št. odklepanj, čas mirovanja.)...
Vse piše tukaj če pa kaj ne razumeš vprašaj

Azrael ::

Na linku, ki si ga dal v prvem postu te teme, ni nobenih relevantnih podatkov, ne o bateriji (tip, čas delovanja...), da o čem bolj konkretnega, niti ne omenjam. Je pa podatek, da mora biti vlaga pod 85%.

trikrat hura za ključavnico, ki ne prenese kondenza! Kot potapljaška ura, ki je ne smeš zmočiti?

Bo treba pojesti še precej žgancev, da bo kaj iz tega.

>naveden proizvajalec, poreklo, reference, certifikati...
Proizvajalec je naveden , s poreklom ne vem kaj misliš, reference očitno ne veš kaj so , s certifikati pa ne vem kaj misliš(saj to ni umetniško delo)

Lepo, da si priznal, da zadeva nima zveze z varnostnimi standardi. Končno.
Nekoč je bil Slo-tech.

Mr.B ::

Za stanovanje rabiš, ena dobra protivlomna vrata ter ključavnica za vsaj cca 200€...Za hišo pa je smešno imeti navadna okna s tremi zasteklitvami, in plini, ter fortknox vrata. Noben ne bo vdiral skozi vrata, ampak preko vrta...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nastyboy ::

Milan 222, zelo se motiš če misliš da podatke za FAR in FRR ne podajajo zraven takšnih igrač.. po navadi se jih da še nastavljati, tudi certifikati obstajajo FCC,CE,RoHS ... pa še zaščitenost naprave je ponavadi označena kot IP standard. Lahko da vse te podatke dobiš v navodilih za namestite ali uporabo, lahko so označeni na škatli izdelka, seveda pa obstaja možnost tudi da jih naprava nima. Prav tako lahko da jih naprava ima, pa da niso objavljeni na spletni strani....

Hja za reference je tako, da je dobro če je dobil izdelek kakšno nagrado na kakšnem sejmu, ali pa priznanje za algoritem ki je zadolžen za razločevanje prstnih odtisov, ali pa že da se je uvrstila med zgornja mesta v kakšnem testu podobnih naprav. V bistvu bi ti naj povedala da ta naprava ni kar nekaj, ampak da jo tudi drugi "hvalijo" in da je izdelek vreden nakupa. Oziroma, če bi nek podoben izdelek uporabljali v pentagonu, ti to dosti pove o sami napravi.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nastyboy ()

Brane2 ::

Kar se zrelosti tehnologije tiče, bi bil jaz zelo previden s tem. Prodajalci vedno hvalijo svojo robo a končni sodnik je realnost na trgu in v nočni kroniki.

Elektronski izdelki so sploh idealni za šmudlanje in za "kitajske" rešitve, ker se folk ne razume v elektroniko.

Kupec lahko razume, da plača cenovni pribitek za ojačan vložek iz boljših materialov, težko mu pa pokažeš elektronski izdelek in mu dokažeš, da ga ni moč trivialno obiti.

TUdi "nagrade na sejmih", priporočila Pentagona etc me ne prepričajo. Strokovna literatura na to temo je že mogoče boljša zadeva, še boljša res detajliran "shootout" izdelkov te vrste različnih proizvajalcev, daleč najboljša pa izkušnje trga in statistika.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Milan222 ::

Kar se zrelosti tehnologije tiče, bi bil jaz zelo previden s tem. Prodajalci vedno hvalijo svojo robo a končni sodnik je realnost na trgu in v nočni kroniki.

Elektronski izdelki so sploh idealni za šmudlanje in za "kitajske" rešitve, ker se folk ne razume v elektroniko.

Kupec lahko razume, da plača cenovni pribitek za ojačan vložek iz boljših materialov, težko mu pa pokažeš elektronski izdelek in mu dokažeš, da ga ni moč trivialno obiti.

TUdi "nagrade na sejmih", priporočila Pentagona etc me ne prepričajo. Strokovna literatura na to temo je že mogoče boljša zadeva, še boljša res detajliran "shootout" izdelkov te vrste različnih proizvajalcev, daleč najboljša pa izkušnje trga in statistika.



Saj ne govorimo samo o izdelkih iz kitajske . Govorimo nasplošno o ključavnicah na prstni odtis . Se pa strinjam s tabo Brane v vsem kar si napisal.
Poznam ogromno ljudi ki za kratke izhode (v trgovino,k sosedu,ko nesejo smeti...) ne zaklepajo vrat , pa jih to ne skrbi.Ko pa jim predlagaš enostavno rešitev na prstni odtis (v tem primeru se vrata avtomatsko zaklenejo za njimi), pa jih naenkrat zaskrbi protivlomna varnost takega izdelka.
Ta kljuka ni namenjena kot nadgradnja protivlomnim vratom ampak je rešitev za ljudi ki pozabljajo zakleniti vrato pri krajših izhodih.Za daljšo odsotnost bodo vrata še vedno zaklenili s ključem.

VolkD ::

Sploh vas ne razumem. živim na vasi in imam sosedo, ki za vsakega obiskovalca naredi rodoslovno drevo za 6 generacij nazaj, še preden se tip sploh odloči prijeti za kljuko. Zakaj taka paranoja na zaklepanje in varnost ?
Po moje je sociološki vidik problema precej bolj zanimiv, kot tehnika sama.

Ta kljuka ni namenjena kot nadgradnja protivlomnim vratom ampak je rešitev za ljudi ki pozabljajo zakleniti vrato pri krajših izhodih.Za daljšo odsotnost bodo vrata še vedno zaklenili s ključem.

Sicer si pa sam povedal vse. Zadeva je uporabna namesto kljuke! Ima pa to pomanjkljivost, da lahko ostaneš zunaj, če zmanjka energije zaradi kakršnega koli razloga. Ima pa to prednost, da skrbi za higieno rok ;)
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Milan222 ::


Sicer si pa sam povedal vse. Zadeva je uporabna namesto kljuke! Ima pa to pomanjkljivost, da lahko ostaneš zunaj, če zmanjka energije zaradi kakršnega koli razloga. Ima pa to prednost, da skrbi za higieno rok ;)


Tudi to lahko vzamem kot žaljitev ker nikjer nisem rekel da lahko ostaneš zunaj če zmanjka energije zaradi kakršnega koli razloga.
Jasno sem povedal da ima zadeva baterijo in da nas vsaj 1 mesec prej začne opozarjati da je potrebno baterijo zamenjati. Baterije pa zdržijo od 8 do 12 mesecev odvisno od uporabe.

Azrael ::

Ni samo baterija, čeprav tudi te niso imune na nenadne, hipne odpovedi. BTW, kaj pa je sploh za ena baterija notri?

Kaj pomenijo za senzor zamazane roke? Delo na vrtu ali kakšno brkljanje po neki mašini npr?
Ali poškodbe, ko ti kri teče "v potokih", in je vse krvavo, kar se dotakneš?
Ali če jedkaš tiskanino s HCl in H2O2, in pobiraš ploščice ven z golimi rokami, kot nas to večina, ki se ukvarjamo s tem, tudi počne?
Ali kakšna čistila, ki jih gospodinje kar prerade uporabljajo, rokavic pa ne?
...

Bo senzor odprl v takih primerih?
Obstaja možnost odpovedi senzorja, (podatka o IP tudi ni)?
Nekoč je bil Slo-tech.

Milan222 ::

Zares nočem biti žaljiv ampak ključavnica na prstni odtis je za normalne ljudi.
Logično je , da ne moreš noter če ti mašina odreže roko ali če ti solna kislina razžre prste ali če ti preša stisne prste

to je tko kot zgodba o Čuriju k gre kupit ključavnico na prstni odtis in ko gre ves srečen iz trgovine in gleda kaj je kupil , ga zbije valar in mu zapelje čez obe roki in ko ga prijatelji obiščejo v bolnici mu rečejo eno dobro in eno slabo novico imamo zate , kero hočeš slišat prej.
Povejte slabo!
Ključavnice nismo mogli rešit senzor je šou u Kur... Ja ni kaj!
Kera je pa dobra .
Sej je tko nebi mogu več uporabljat ker so ti amputirali obe roki.

Azrael ::

Kot opažam imam še vse prste, čeprav se mi je zgodilo že vse kar sem naštel zgoraj. Torej?
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Milan222 ::

Torej si potencijalni kandidat za nabavo ključavnice na prstni odtis!

Azrael ::

Ne računaj name.

Sem še nekaj magnitud manj zainterisiran za nakup, kot pred nastankom te teme. In zakaj je temu tako?

Ne odgovarjaš na konkretna vprašanja, ki jih je polno v tej temi, ves čas samo opletaš levo in desno, se delaš užaljenega, konkretnih podatkov pa ni in ni.

Linki s PR vsebino to niso, saj so ravno oni poskrbeli za vprašanja na katera ne odgovarjaš.
Nekoč je bil Slo-tech.

Brane2 ::

Želel bi nadaljevati debato o novostih na področju biometrije , vendar brez neumesnih ...
Trdim , da trenutno ni boljše ključavnice kot je na prstni odtis.


Tole vsekakor NE DRŽI. Prej si rekel,d a pride tovrstna ključavnica v poštev samo kot dopolnitev navadne ključavnice in še to v manj kritičnem okolju, bolj kot nadzor dostopa kot dejanjsko varovanje. Že iz tega izhaja, da ne more biti "najboljša ključavnica".

Poleg tega, če imaš elektroniko za tovrstni andzor dostopa, je hudič v detajlih, ki jih kupec ne vidi. Zanj je eno tiskano vezje enako drugemu, dejanjsko pa se ravno tu lahko skriva kup svinjarij.

Tudi pomisleki glede priročnosti so IMHO vsekakor na mestu. Imel sem že roke totalka usrane od šraufanja avta ( pa ne enkrat !), krvave, obdelane s kislino in H2O2 itd itd.

Pri prstnih odtisih je najbolj nevarno to, da jih puščaš naokrog ves čas. Nekdo lahko odfejka pomoto, ti nekaj "da", nato pa počaka, da mu to, skupaj s prstnim odtisom vrneš. Ali recimo sname tvoj prstni odtis na vratih avtomobila, kozarcu ali čem podobnem, če ti ga že ne sname kar na vratih- preko senzorja nalima namenski selotejp in ga potem sname.

Da o motnjah ne govorimo- HV udarci z vžigalnikom za plin ali kar avtomobilsko bobino, radijske motnje ( iskre itd).

Skratka, IMHO za nadzor dostopa, komur je všeč, za zagotavljanje varnosti IMHO _sploh_ ne.
Čeprav tudi pri nadzoru dostopa ne vidim, zakaj ne bi raje uporabil RFID ali kaj podobnega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Poleg tega BTW, tako ključavnico zlahka onesposobiš s kapljico barve, mogoče celo brezbarvnega laka.

Naredi to parkrat in lastnik jo bo sam izruval in zašutiral v kanto.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

darkolord ::

Poleg tega BTW, tako ključavnico zlahka onesposobiš s kapljico barve, mogoče celo brezbarvnega laka.
(Navadno pa z vžigalico)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Brane2 ::

Ne tako enostavno. Pri tej na prstni odtis to lohko narediš praktično ne da bi se ustavil.

Poleg tega, vžigalico se da dobiti ven.

Pa tudi če je ne, te stane novi vložek 15-20EUR.

Koliko boš dal za servis elektronske ključavnice ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Milan222 ::

Iz osebnih izkušenj lahko povem , da je kar nekaj takih ključavnic montirano po privatnih hišah in tudi blokih pa tovrstnih problemov ni . V enem bloku se je dogajalo da je nekdo 2x poškodoval čitalec s ključem.
Vendar so ga stanovalci pri drugem poiskusu dobili in sčebovali , pol je bil pa mir. Saj je jasno da škodo dela zmeraj tisti ,ki te pozna in tudi ta človeček je bil že pri montaži strašno pameten in vehementno razlagal '' pa sta ce meni ova budalastina . Pa mene niko nista ne pita . Ja cu sjebat ovo .''
Pa je dobil ključ in edini v bloku je odpiral vhodna vrata s ključem , zraven pa še podrgnu z njim po čitalcu. Sam za vsako rit raste palica.

Drugo opozorilo!

Komercialnemu oglaševanju teme v forumu niso namenjene, 17. člen pravil.

V prihodnosti bodo prispevki z oglaševanjem v celoti brisani, ne glede na vsebino.

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

šernk ::

moram priznati da me nikakor ne morete prepričati o (ne)varnosti teh ključavnic... upam da nekateri tu živite v bunkerju z 40cm debelimi jeklenimi vrati z nameščenimi tremi ključavnicami + da moraš imeti ključ za traktor da lahko z vitlom sploh odpreš vrata, brez oken in 100m pod zemljo. drugače se vam lahko še kaj zgodi.

kako naj verjamem nekomu ki te stvari še ni preizkušal in vse kar ve o njih so filmi na youtube? umazane roke?? mi je žal vendar med popravilom avta si nikakor ne bi upal s ključem odkleniti vrat z umazanimi rokami. sicer pa avtomatsko zaklepanje vrat nikakor ni zame...do sedaj sem le 5x skočil na hitro iz stanovanja in 5x sem ostal zaklenjen zunaj XD

za hišo v domačem kraju pa bi rekel kot je že nekdo rekel: tako ali tako sosedje naredijo podroben "scan" že preden se uspe kdo sploh približati hiši, tako da je morebiten vlomilec znan že preden se dotakne hiše
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gregor P ::

Takoj se sicer vidi, da se gre za oglaševanje, ampak je to tu za produkt tako negativno, da brez skrbi, da bi ga kdo kupil:))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Brane2 ::

@šernk: Neumnost.

Tle so cigani naredili že kar nekaj obhodov, pa jih domačini niso ujeli.

Kar se uporabe logike tiče, če rad uporabljaš _negativno_ logiko in po vsej sili rad zaganjaš denar v vse, kar še ni dokazano slabo v tvojem konkretnem primeru, prav.

Jaz sem z denarjem, sploh svojim, raje previden.

Kar se umazanih rok tiče, prvič, kdo pravi, da jih moraš odkleniti ? Jaz sem recimo dostikrat na dvorišču tik pred vhodnimi vrati, ki jih takrat pač ne zaklenem in včasih moram not.
Takrat samo s komolcem pritisnem na kljuko. Če pa so vrata zaklenjena, jih pač odklenem in si pomagam s komolcem. Ključ pač ni problem očistit, tudi če se umaže.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Milan222 ::

Kaj si mislite o odpiranju vrat s pogledom vas raje sploh ne bom vprašal , ker ste itak proti vsaki novosti in napredku.
Tudi vaši starši in stari starši ko so ustavljali tehnične iznajdbe v preteklosti tudi vi ne razumete da so vse tehnične iznajdbe in novosti izumljene , da bi olajšale človekovo delo in spremenile njegovo
vsakdanje življenje .
Nekdo je omenil da ne odgovarjam na konkretna vprašanja , ampak kako naj odgovorim na tako neumno vprašanje kot je kako naj odprem vrata če mi preša stisne prste ali če neustavljivo krvavim iz prstov ali kako naj odprem če sem poprej namočil prste v solno kislino.
To so zame samo provokacije ki ne potrebujejo odgovora.

Karen ::

Jaz imam v uporabi dve elektronski ključavnici (sicer ne na prstni odtis, ampak na kodo). Varna ni nič bolj od klasične, je pa veliko bolj uporabna (nikoli ne pozabiš ključa, nikoli se ne zakleneš, tisto 6-mestno cifro si pa že zapomniš). Montaža je možna na vsaka klasična vrata,deluje na baterije (v 3h letih nisem menjal). Edina slabost ki se jo spomnim je ta da se tipkovnica vgradi nad kljuko, kar pomeni da premajhna mularija ki bi sicer že dosegla ključavnico težje spleza do tipkovnice (še mal na gor obrnjena). S fingerprintom je pa najbrž varnost enaka, dodano je le to da ne moreš pozabiti kode. Skratka priporočam.

Brane2 ::

Kaj si mislite o odpiranju vrat s pogledom vas raje sploh ne bom vprašal , ker ste itak proti vsaki novosti in napredku.


MIsliš sken roženice ? Baje ni napačna zadeva.
On the journey of life, I chose the psycho path.

kronik ::

Predlagam vstavitev RFID čipa v podkožje in identifikacijo preko le-tega. Za vstop pa bi dodatno še vpisal PIN, ki bi se samodejno generiral vsakih x minut (podobno, kot za e-bančništvo). Ob tem bi seveda povezal celotni alarmni sistem v hiši z varovalnim podjetjem.
Alarm je nuja za vse obstoječe sisteme, sicer ključavnice nimajo ravno nekega pretiranega smisla. Če se že gremo neko varovanje ane :D

Azrael ::

@Milan222

Bo kaj s konkretnimi podatki in odgovori na vprašanja, ki jih je ta tema polna ali boš še naprej mešal meglo, flancal vse sorte, samo da na vprašanja ne bi bilo treba odgovoriti in se nasploh vedel kot potujoč kramar, ki ponuja robo ekstremno sumljive vrednosti in uporabnosti za težke denarje?

V celi temi niso odgovoril niti na eno samo vprašanje, čeprav si to temo odprl s tem namenom, kot si se večkrat pohvalil.
Nekoč je bil Slo-tech.

Milan222 ::

@Milan222

Bo kaj s konkretnimi podatki in odgovori na vprašanja, ki jih je ta tema polna ali boš še naprej mešal meglo, flancal vse sorte, samo da na vprašanja ne bi bilo treba odgovoriti in se nasploh vedel kot potujoč kramar, ki ponuja robo ekstremno sumljive vrednosti in uporabnosti za težke denarje?

V celi temi niso odgovoril niti na eno samo vprašanje, čeprav si to temo odprl s tem namenom, kot si se večkrat pohvalil.


Bom preslišal te tvoje provokacije @8-)

Brane2 ::

Glede na to, da pametnih debat o elektroniki znotraj te teme ni bilo in da se sploh velika večina vrti okrog prodajnega vidika ( PR katalogi itd ), bom tole zaklenil.
On the journey of life, I chose the psycho path.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ključavnica na prstni odtis/keypad/RFID (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6515729 (1302) G_mAn
»

Izbira domofona

Oddelek: Loža
186005 (786) iglavc
»

Protivlomna vrata...zatikanje

Oddelek: Loža
369841 (5736) mat xxl
»

Ključavnica in čitalec prstnih odtisov

Oddelek: Pomoč in nasveti
398194 (7016) vivo
»

KLjučavnica na prstni odtis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8518498 (13493) poweroff

Več podobnih tem