» »

Vroč napajalnik - vzrok?!

Vroč napajalnik - vzrok?!

SisQ ::

Oj....

Kaj pomeni, če je napajalnik VROČ?! Dobesedno....
V idle je topel, po igranju iger pa dobesedno vroč. Ali pomeni, da je preslab ali pa, da so mu šteti dnevi. Ventilator na napajalniku dela.

Imam pa napajalnik Power LC6550 550W.
2X sata disk WD
Asus 8800 GT
2x 1Gb rama 800

Ali je možno, da te komponente požirajo vso moč 550 vatnega napajalnika?!


bluefish ::

to pač pomeni, da je (pre)obremenjen. Ko bo odšel, bo šel. Do takrat pa ne zganjaj velike panike.

Bi bilo pa enkrat za vselej dobro vedeti, koliko je realna izhodna moč tega napajalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Azrael ::

Tistih 550W je baje peak na vhodni strani, tik preden gre v ognjemet.

Kot sem že velikokrat napisal, LC napajalnik lahko iste serije, se med seboj po karakteristikah hudo razlikujejo. Eni so odlični, večina povprečna žalost, tretji nikakršni.

Za 550W varianto nimam osebnih izkušenj, za 420W lahko povem, razlike so ogromne. Imel sem 2.

Prvi je šel v ognjemet pri obremenitvi ~150W (2x 65W H4 12V žarnica na 5V in 2x 65W H4 na 12V liniji) prej kot v 3h sekundah. Drugi je to isto breme držal minuto in še vedno deluje. Potem pa vedi.

Avtorju teme bi predlagal, naj to pečko čimprej zamenja za napajalnik (kaj je danes kvalitetno ne vem, upam, da bo kdo drug svetoval).

Vročina ni dober znak - elementi se starajo, kvaliteta in moč napajalnika pada. LC bo tako prej ali slej odpovedal. Ali bo pri tem uničil še kaj v PCju, je stvar sreče ali nesreče.
Nekoč je bil Slo-tech.

Jst ::

Hja, moj 550W je silent in se ob neobremenjenosti 12x12 cm ventilator komaj vrti. Ko ga pa obremeniš, pa poveča vrtljaje in postane glasen. Jaz sicer nimam neke firme, a ker imam vse ostale komponente tihe, je to še edina komponenta, katero moram zamenjati. Ob idle je računalno res super tiho in bi rad, da bi bil tih tudi ob obremenjenosti.

Če ti je pa napajalnik res fajn vroč, kljub ob polnih/večjih vrtljajih ventilatorja, potem ga moraš čimprej zamenjati - je namreč preobremenjen. Da ti ne uniči še kakšno komponento. Sicer je to maloverjetno a ne unheard of. Poskusi spucati prah in dodati še kakšen ventilator.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

charlotte ::

Poskusi ga kr zamenjat. Recimo, eden izmed kandidatov.

tilinho20 ::

Tale Corsairov je zelo dober in relativno poceni. Mogoče še raje (če je toliko denarnica velika) dati še 20 EUR (še malo manj) pa imaš Hyperion-a.

SisQ ::

Eden izmed problemov je tudi, da mi občasno komp vrže blue screen pa ne vem, če je kaj s tem povezano. Poleg tega je GLAAAAAASEN za popi*dit. Sem pa pozabil napisat, da je procesor AMD Athlon X2 6400+ tako, da se mi zdi, da ga v kompletu z vsemi ostalimi odjemalci malo "jaha" moč.
Glede na vaša mnenja in predloge predvidevam, da je popolnoma izpraven 550 W napajalnik dovolj.

Sicer sem sedaj odprl kišto, da vidim kako se bo tako obnašal. Mogoče bom moral nabavit kakšen big tower, da bo zrak bolje krožil po notranjosti.


AngelOfDeath ::

Treba bo po kakšnega Enermaxa, Corsair (Seasonic), ali pa kaj podobnega.
Tile 550W LC-ji bi naj zmogli 350W stalne moči... Ampak kot je že en pred mano ugotovil je to bolj ruska ruleta. :)
edit: Slovnica

Urc ::

SisQ priporočam ti da zamenjaš napajalnik za boljšega, lahko probaš tudi z uveljavljanjem garancije tega LC-ja (če je seveda še v garanciji), vendar jaz nebi LC-ja več stavil v računalnik. Mene je tudi nov LC "560 W" je*u u glavo dokler ga nisem zamenjal. Zdaj imam Enermaxa 550W okoli 2 meseca, zero problems, do zdaj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

SisQ ::

Izgleda, da napajalnik le ni tako slab. Namreč, od kar imam sedaj odprto kišto je vse v najboljšem redu. Tok,tok,tok


LordTado ::

izgube=vroči trafoji...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5310264 (8750) Pyr0Beast
»

Recenzija poceni napajalnika kaže vse pomanjkljivosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
15337502 (32610) amigo_no1
»

Katera komponenta je povzročila hud pok in restart? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525361 (4200) Mitja358
»

LC6550GP - Piska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605466 (4560) Pyr0Beast
»

LC Silent Power napajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18711305 (7447) Alec999

Več podobnih tem