» »

Pci Express 2.0 (8800GT on Asus M2V)

Pci Express 2.0 (8800GT on Asus M2V)

m0LN4r ::

Mene zanima zakaj Gainwardova 8800GT Golden Sample 1024MB ne dela na Asus M2V matični. Danes sošolc dobi grafično jo vstavi in ne dela. Posumil sem, da mogoče zaradi napajalnika. Dam grafično v en drug komp in dela. Napajalc enak 450W in v navodilih piše da minimum requirement 350W, tak da to odpade.

Me pa zanima, če bi lahko bla kaka nekompatibilnost v PCI Expressu ? Na škatli od grafične piše da PCIE 2.0 ampak v navodilih nikjer ne povdarja, da mora bit 2.0

Kaj bi lahko blo narobe zakaj ni slike? Slike ni tudi med bootanjem!

Čakam na Vaš nasvet!
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

j3rn3jk ::

PCI-E sigurno ni problem.. grafična katera podpita pci-e 2.0 dela tudi na 1.0.

Pomoje je problem v napajanju.. če je samo 450W se sploh nebi čudil da bi to bil vzrok. Ker 450W je res malo premalo za celi sistem.. če že samo grafa rabi 350W.. probaj z močnejšim napajalnikom in priklopiti mora tudi dodatno napajanje v grafično!

bluefish ::

grafično je vstavil v drug računalnik s prav takim 450W napajalnikom in je delalo.
Tistih 350W pa ne pomeni, da toliko potrebuje grafična, toliko je priporočljiva najmanjša moč napajalnika v katerem bo grafična.

Vuli ::

sem bral na enmu forumu, da je folk mel iste probleme, ker so imeli plato, ki ni podpirala PciE 2.0 in so in enim je ratalo z flešanjem biosa.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Dr_M ::

Z nibitorjem preberes bios od graficne, spremenis iz Gen2 v Gen1 in flashash bios nazaj. Potem bi mogl delat 99%.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

m0LN4r ::

Takole: fora je v matični M2V še točneje v njeme via chipsetu, ki ne podpira PCIE 2.0 in asusovi ljudje se še niso potrudili in odpravit napake in niti ne bojo.

Dr_M: Sem probal tudi to varianto, vendar nibitor mi tega ne dopušča oz. ko izbiram med gen1 in 2 ne morem nobeno označit ker je blank
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Dr_M ::

To si probu z 4.0 verzijo? Vidm da res ne dela.
Delal pa je s starejsimi 3.7 oz 3.8.

Evo ugotovu sm, da ni odvisno od verzije nibitorja, ampak od samega biosa. Pri novensij se ne da spreminjat, pri starejsih pa se da.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Rippy ::

Imeu sm enaki problem, na VIA chipsetu skoraj ni varjatne da bo delal. Tudi na starih nforce boš imeu težave. Na servisu smo šli čez 3 matične in ni delal. Potem sm kupil P35 DS3 in dela kot cuker :D

Dr_M ::

Na starih nforce-ih ne dela? Hm prvi NF z pcie je NF4, lahko pa iz lastnih izkusenj povem, da dela brezhibno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

m0LN4r ::

mah ja probal sem vse zadnje 3 verzije, bios od grafične je že preveč dodelan pa ne dopušča

mah nič danes sem jo vrnil v shop
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Rippy ::

Res ni mi delalo na enem nforce chipsetu, šeu sem čez 4 različne osnovne plošče (v trgovini), celo grafično sem nazaj poslau in novo dobil in enaka težava, poskusil s zelo močnim napajalnikom in nič, na netu sem prebral da je veliko težav s VIA chipset osnovnimi ploščami, in nekaterimi starejšimi. Vglavnem ni mi delalo dokler nisem kupil novo plato za katero sem bil prepričan da deluje na njej. Vse skupaj sem zapravil več kot teden dni s pošilnanjem sem in tja /reklamacije brezhibnih artiklov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica in matična plošca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15411654 (8695) Gapi
»

Msi ms 7168 matična p. ne prepozna ati 5670 grafične

Oddelek: Pomoč in nasveti
191943 (1815) gddr85
»

Težave z grafično kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
204189 (3907) zack069
»

Katero grafično?

Oddelek: Kaj kupiti
446950 (5411) mokasin
»

Prvi GeForce 9 na valentinovo

Oddelek: Novice / Grafične kartice
473820 (3464) PrimozR

Več podobnih tem