» »

Polnjenje kartuše

Polnjenje kartuše

friksi ::

Čau.

Moja punca je kupila komplet za polnjenje kartuše. Ima tiskalnik hp deskjet 845c, za polnjenje pa so ji dali kartušo 15. Potem ko je napolnila kartušo, vse po navodilih, ji je začelo teči črnilo iz tiskalne glave in kar ni nehalo teči (pa ne mislim tiste pol ure kot piše v navodilih). Praktično vso črnilo je steklo ven. Zanima me, zakaj se je to zgodilo? A je že kdo poskušal sam polnit kartušo? Kaj naredit, da neha teči iz glave kartuše?

Lp

JanezC ::

Polnjenje kartuš je delikatno - namreč vsa veselica se konča, ko z iglo vbrizgaš barvo, kar pomeni, da nastane nadpritisk, ta pa iztisne črnilo iz kartuše. Jaz sem to poskusil pred leti in zadeva ni tako enostavna kakor prikazujejo. Črnilo preprosto izteče iz kartuše. Navadno tako popacka vse v tiskalniku, da so še nekaj časa papirji in prsti obarvani.
Jaz sem se odločil, da se tega špasa ne grem več, je bolje kupiti originalno kartušo, ki zagotavlja dober odtis in nič curljanja. Če ne uporabljaš barv, pa kupi starega HP-ja, njegov toner bo zdržal kar nekaj časa pri odličnem printu...


LP

Scarface ::

friksi to se zgodi, ko hočeš priti ceneje čez...slabše barve, puščanje, posledično katastrofalen izpis... skratka malo pozitivnih izkušenj sem slišal kar se tiče polnjenja kartuš. Večina se jih na daleč izogiba.....
Been there, done that....

Chessman ::

Problkem ponavadi niso neoriginalne kartuše ampak polnjene. Obstajajo določene firme (pri tem ne mislim 1man band) katere izdelujejo kompatibilne kartuše. Pri teh kartušah ponavadi ni problema. Saj gre tukaj za točno določeno kartušo z takšno barvo kot mora biti v njej. Te kartuše so tudi strojno polnjene in ine tako doma z inekcijo.
Ena takih firm je KMP. Sem ravno zadnjič menjaval kartušo. Cena cca 45% originala barve pa 4xveč kot v originalni kartuši. Celo cela kartuša je večja.
Drugače pa imaš pri polnjenih kartušah probleme:
- pod ali nadtlak
- gostota in viskoznost črnila, Kompleti za polnjenje ponavadi imajo samo eno črnilo za tiskalnike, originalna črnila pa ponavadi niso enaka v dveh kartušah istega proizvajalca kaj šele med različnimi proizvajalci.
- pri kartušah katere imajo zraven tudi šobe je ponavadi polnjenje bol problematično vendar so posledice ponavadi manjše (v najsalbšem primeru pač kupiš drugo kartušo in to je to), pri tiskalnikih pri katerih pa so šobe sestavni del printerja pa ob nepravilni uporabi lahko uničiš te šobe, v takem primeru pa bo popravilo malo dražje saj šobe ponavadi niso poceni

friksi ::

Hvala za vse odgovore.

Jaz tega nisem še nikoli počel, tako da punci tudi nisem znal nič pametnega povedat. Jezi me samo to, da firme, ki te stvari (komplete za polnjenje) prodajajo, govorijo kako enostavno in super-fino-fajn je to ;((
Največja težava pa je seveda to, da niti ne veš zakaj teče barva nenadzorovano ven in je zaradi tega tudi težko uveljavljati stvarno napako pri prodajalcu. Ampak bo očitno treba nekaj naredit, da se takim in drugačnim ˝nategovalcem˝ malce stopi za vrat.

Bomo zdej probal še s tole firmo KMP - sem vidu da se dejansko ne splača igrat s tem polnjenjem.

Še enkrat full hvala za odgovore in mnenja.

LP

jest10 ::

friksi to se zgodi, ko hočeš priti ceneje čez...slabše barve, puščanje, posledično katastrofalen izpis... skratka malo pozitivnih izkušenj sem slišal kar se tiče polnjenja kartuš. Večina se jih na daleč izogiba
Veš kaj, posploševati in nakladati ti pa tudi ni potrebno... Čudno da nisi še napisal zraven, da ti zgori tiskalnik, če polneš kartuše:D
S pravilno napolnjenimi kartušami ni nobenih težav, ne glede puščanja in ne glede izpisa. Moja HP 950C in Lexmark Z617 se strnjata z mano:D

Scarface ::

jest10, če tvoj HP tiskalnik s polnjenimi kartušami natisne primerljivo fotografijo mojemu HP tiskalniku z originalnimi kartušami, ti z veseljem plačam gajbo pira :D
Been there, done that....

jJack ::

Te "Replika" kartuše in za polnat "paketi" se ne morejo primerjati z originali. Pri kartušah je tako, več kot šparaš, večje "sranje" boš imel v tiskalniku in na papirju. Če printaš samo ČB, lahko dobiš npr. HP 1080 lasersi ČB tiskalnik za 80-90 Euro in tudi toner brez problema kupiš repliko. Pri barvnem tiskanju pa pride v poštev samo original kartuša, vse ostalo je "pacanje".

Dead_Eye ::

Heh, jaz sem z enim takom refill kit-om uničil mojega starega Epsona 760. Dokler sem kupoval originale, pa tudi konkurenčne kartuše(print-rite, uniprint) je zadeva delala super, po refilu s črnilom pa katastrofa. Če ni steklo ven se je pač posušilo v 1 tednu ali še manj, potem pa seveda zamašilo glavo...

Za 1x na 2 meseca sprintat kak dopis je pa laser zakon.
The one and only

Scarface ::

LoL Dead_Eye laserski printerji so bolj heavy duty printerji za printanje do 10.000 strani na mesec in več....
InkJeti pa nekje od 300 do 1000 strani....
Tko da bi js reku, da je za manj izpisov bolj smotrno InkJeta nabavt.....
Been there, done that....

mersol ::

JOJ KOLK STE VSI PAMETNI !!!0:)


Noben pa neve kaj se je dejansko zgodilo.
Friksi: tvoja punca (razen če se samo ne zgovarjaš nanjo) je ko je najverjetneje prebodla alu. vrečko ki je v kartuši.

Drugače pa so te kartuše enostavne za polnjenje in delujejo brezproblema.
Tudi original kartuše so polnjene kajne?? in pri ponovnem polnjenju je potrebno upoštevati določene postopke.

Punci kupi drugo kartušo pa bo.

Za kvalitetno ponudobo pa si oglej tole stran www.cosmo.si

friksi ::

Ne, ne zgovarjam se na punco. Res je ona poskusila napolnit kartušo. Me pa zanima, kako težko se predre ta alu vrečka v kartuši? Jaz sem jo vprašal, pa se ne spomni, da bi z iglo naletela na kakšen odpor, ko jo je vstavljala. A je torej to vrečko povsem enstavno prebost ali bi to čutil (ker je dovolj trda)?

LP

jest10 ::

Scarface@
Kako je s fotografijami ne vem, ker jih ne tiskam. Pri tisku na navaden papir ne opazim kakšnih sprememb v kakovosti. Prav tako nimam nobenih težav s sušenjem barve(razen enkrat pri Lexmarku, ko sem uporabil zanič JR barvo iz Špara)

JanezC ::

Ja, saj to smo vsi predlagali, naj kupi drugo kartušo in pozabi na polnjenje.
Se strinjam, da predreš t.i. vrečko, meni pri nekaj kartušah ni uspelo,
da jo ne bi predrl. Potem pa teče in teče... Škoda pacati...
Kupiš novo, ki zanesljivo dela, pa še printer ostane čist in delujoč.
Za en barvni naslov se ne splača imeti barvnega pljuvalnika, za CD ovitke
se pa vrtinec dela v kartušah, tako jih prazni.
Kupil 5 let nazaj starega HP4L in en toner, ki sicer stane 40E, obnovljen
pa itak manj, printaš in printaš, ga zlepa ne zmanjka. Da ne govorim, da je
odtis perfekten in profi...

LP

mersol ::

Vrečko je zelo enostavno prebost.. moraš biti pazljiv.
Sicer se pa strinjam da je nakup laserskega tiskalnika najboljša izbira. Nov Lexmark E120 dobiš za 69vevrc
www.cosmo.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnjenje kartuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5514328 (8908) matej5734
»

Poceni tiskanje

Oddelek: Kaj kupiti
183487 (3012) LuGi
»

Črnila za tiskalnike

Oddelek: Strojna oprema
101812 (1632) trek@s
»

Nov članek: Polnjenje Canon CLI-8x kartuš

Oddelek: Novice / Nova vsebina
405005 (3639) TESKAn
»

epson in kartuše

Oddelek: Pomoč in nasveti
212902 (2601) bobby

Več podobnih tem