» »

LC6550GP - Piska

LC6550GP - Piska

1
2
»

Urc ::

Tilen ne vem če je kje ta funkcija pri p5k-e. Anyway je prišel nov napajalnik k hiši in sedaj je tišina. Hvala vsem ki ste pomagali 0:)

Lp

Dragane ::

Tudi jaz sem danes poskusil z LC6550GP in pri obremenitvi preverjeno piska. Zvok je visokofrekvenčen tako da je možno da ga nekateri sploh ne bodo slišali. Zvok je zelo podoben visokofrekvenčnemu piskanju iz starejših televizij. Torej tisti, ki ste to piskanje pri televizijah slišali vsekakor ne kupite tega napajalnika, če nočete nepotrebnih glavobolov.

PS: S katerim napajalnikom (ne predragim) mi priporočate da ga zamenjam?

konfiguracija
Athlon 2200+
2 Diska
2 pekača
geforce 7600gt agp
Sarma

Ashrack ::

Corsair VX-550W iz AGT
ali pa VX-450W.

Meni je LC power 550w unicil 4pin CPU connector od MSI k9a2 plate po manj kot 24urah delovanja. Saj ima 2 raila in je eden rail namenjen samo CPUju ta drug pa ostalim napravam. In ker CPUji vsaj moj Athlon 5000+ black edition ne rabi 18a za delovanje je bila linija za ostal sistem preobremenjena linija za CPU pa komaj da uporabljena.
Ko sem plato zamenjal pod garancijo sem zamenjal tudi napajalnik za Corsair VX450W kateri je single rail in ima na 12v 36a
....

Ted ::

Prava roba je Corsair 520, v pelugi je za 80 evrov. Ima 3 ločene 12 linije po 18A.
Mah...

Ashrack ::

TED
te locene linije vsaj pri athlonih so katastrofa. Saj med sabo ne morejo deliti amperov.
Kar pomeni da je lahko eden rail preobremenjen druga dva sta pa komajda izkoriscena.
Edini razlog da so dual rail prisli na trg je zaradi tega ker ATX 2.x specifikacije pravijo da je lahko na enem railu maximalno 20a zaradi clovekove varnosti in seveda INTEL promovira ta standard na veliko.
....

WyattEarp ::

pol pravte, da če maš athlona, je bulš met napajalnik z eno linijo? mogoče pa zati piskajo tej LC-ji, k jih mamo z dvema linijama pa je kdaj ena obremenejna na muč, druga pa nič in pol neki piska... hm
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

Ashrack ::

Gospodar
Cisto mogoce.
Drugac je pa ta situacija cisto logicna. Dual rail napajalniki imajo eden rail rezerviran za CPU drugega pa za ostalo. V primeru LCja je 16a namenjenemu samo in izkljucno CPU kateri se zdalec ne potrebuje toliko amperov, 18a je pa nemenjenemu ostalemu delu racunalnika, graficna, plata, hdd, ventilatorji... Tako da teh 18a kmalu postane premalo za poganjanje graficnih kartic katere so ze dolgo veliko bolj pozresne kot CPU. Edino smiselno bi bilo, ce ze obstajajo dual rail napajalniki, da bi imela graficna zase namenjen en rail in ne CPU.

V e-misiji so HKC napajalniki kateri so single RAIL. Na mojem racunalniku ga nisem probal, sem sel raje Corsair kupit(ce sem dal za GPU 150€ dam tudi lahko 70€ za kvaliteten in dober napajalnik), smo jih pa v firmi vgrajevali notr in je delovalo b.p.
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

mihajlo carr ::

sam imam hkc 580w. zanima me a se boljše navija če je single rail al dual rail?
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

Pyr0Beast ::

Jaz bi vzel dual rail, saj se zna napetost na neobremenjenih priključkih nevarno dvignit.
Navija se pa popolnoma enako.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ashrack ::

Pyrobeast
Bi lahko razlozil kaj mislis s tem da se zna pri dual rail napetost nevarno dvignit?
....

Pyr0Beast ::

Pri ne dual rail, če ima 'zaznavanje' padca napetosi na koncu kabla napajalnik nekoliko dvigne napetost, da se padec 'nevtralizira', na drugem dratu, ki pa ni obremenjen in na isti liniji pa se nahaja napetost nekoliko višja od navadne prav zaradi tega dviga.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13212553 (8187) Napajalc
»

Kateri napajalnik za Gigabyte Radeon HD 7950 WindForce 3X 3GB GDDR5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
818087 (7336) Pesimist
»

Recenzija poceni napajalnika kaže vse pomanjkljivosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
15337443 (32551) amigo_no1
»

kateri stabilen in tih napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13410372 (6925) kuglvinkl
»

iz kje izvira ta zvok?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232015 (2015) Veron

Več podobnih tem