» »

Povprečje

Povprečje

tx-z ::

Nekako sm naletel na problem pri računanju povprečne porabe pri avtu (na računalniku mam razpredelnco kdaj sm tanku, kok sm tanku, pa kok kilometrov je blo) ...

Recimo da mam tkole:

Km od zad.tankanja Količina litrov
29501 34,67
521,80 37,50
455,40 38,46

Takrat sm recmo začeu zapisvat.....Nvem kok kilometrov je blo, vem pa da k sm šu tankat sm natanku 34,67 litra. Pol sm se vozu in naredu 521,8 km in sm šu tankat in natanku 37,50l,....

Na hitro rečeno bi lahko kr reku da je povprečna poraba bla recimo =(B1/A2) *100 (prvi stolpec je recmo A, drugi B)

Ampak se pa pojav problem, ko nism "čist spraznu" tanka, in sm šu prej tankat..
Km od zad.tankanja Količina litrov
445,00 38,17
349,00 16,00
248,20 34,86

V tem primeru bi pa bil problem kr bi recmo z 38litri naredu samo 350km.....Zdej pa že razmišlam in razmišlam pa nvem kko bi nastavu formulo za izračun.....Sicr za celotno povprečno porabo je lažje kr dam celotno prevoženo kilometrov pa celotno št. litrov...Ampak da bi pa recmo za sproti meu pa ne vem kko bi...

Kkšn predlog? :\
p.s.: če ni dost jasn lahko dam na net ta dokument..
tx-z
  • spremenilo: tx-z ()

Loki ::

www.poraba.nekakoncnica
sicer si pa pri vsakem tankanju samo zapises na racun, koliko km ima avto skupno narejenih takrat in odstejes od prejsnje stevilke
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Robyx ::

www.poraba.com je spletna stran, na kateri si različni osebki beležijo porabo. Problem pri tebi je v tem, da ne veš koliko goriva, ti je dejansko avto porabil za to razdaljo.Porabo je najlažje računat, če avto natankaš na polno, narediš xxx km, potem pa spet natankaš na polno.

bzp ::

zigam: kot je že Robyx rekel, edini problem oz. napačni podatki nastanejo kadar ne tankaš na polno ampak nekje do polovice ... ker toliko kolikor porabiš (za določeno razdaljo odčitano s števca), toliko natankaš do polne posode. Ne gledaš za naprej (natankal sem polno, ko prevozim do prazne posode, lahko zračunam) ampak za nazaj (da sem posodo napolnil sem porabil x litrov, vmes sem pa prevozil y km).
Itak pa "vmesni" podatki niso toliko točni kot celoletno povprečje, enkrat natankaš čisto do roba (še v cevi do pokrovčka polno), drugič samo toliko da vrže ven ročko, enkrat je prazna cesta, drugič pelješ zraven še 3 kolege + klima na full celo pot ... Precej variirajo zadeve, ne samo na decimalkah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencinske črpalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6313074 (10707) primozzzz
»

Petrol ultimax (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42358953 (37262) Matev
»

Bencinske črpalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8420861 (18306) Nesta
»

Kvaliteta bencina/dizla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10229074 (26938) kixs
»

Petrol prodaja vodeni bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8420591 (18056) gzibret

Več podobnih tem