» »

zmrzovanje sredi igre

zmrzovanje sredi igre

undertacker ::

Imam q6600 G0 steping navitega na 3.0 ghz in ko igram igro mi v sredi igre vse zmrzne. Grafično imam 8800gt navito na 700/991. Zato me zanima kaj bi bil vzrok te napake. Voltaža procesorja je 1.18V, zato me zanima če je ta voltaža zadosti ali pa bi mogla biti višja??

Urc ::

Probaj povišati voltažo... Na default se ti tudi to dogaja ?

edit: Mogoče tiči problem tudi v preveč naviti grafični (predvsem core). Navij najprej eno stvar na stabilno frekvenco, potem še drugo, ne da ti comp zmrzuje... Glej tudi °C pri obremenitvi:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

undertacker ::

Jaz imam voltažo na avto, na kolko pa naj voltaži dvignem? Mislim da grafične nebi smela biti problem pri polni obremenitvi je bila temperatura 58 stopinj?

Meizu ::

undertacker, na tvojem mestu bi se vprašal, čemu sploh rabiš navijat 8800GT saj je že sama po sebi dovolj zmogljiva?

Meizu ::

Lahko da se grafa pregreva? Verjetno bi blo to to.

Edit: Pardon sem spregledal podatek o temperaturi, zgleda da je res vse v redu. No, če stremiš k navitju (sicer izjemne) kartice, potem poskusi kej višat voltažo ja. Al pa spuščaj mhz-je po potrebi dokler ti ne bo zadeva stabilno laufala 24/7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

pozitron ::

Za 3.0 ghz boš potreboval verjetno mal višje volte, 1.25-1.30V Če maš full vdropa, potem še višje v biosu.

undertacker ::

potem naj samo v biosu dvignem voltažo na 1.30V ? Zanima me pa tudi ali je samo voltaža kriva da mi računalnik zmrzne ali še kaj drugega bi bil problem ?

Meizu ::

Verjetno je voltaža. Procesor in grafična so ti trenutno nestabilni (no za grafiko manj verjetno, bolj procesor), zato ti pač zmrzne zadeva ob večjih naporih.

undertacker ::

a bi mi lahko kdo dal linkl kjer bi si posodobil bios za asus p5e ??

Spike Edin ::

A ne znaš uporabljat googla? Klik . Vsi bi meli vse gotovo na krožniku glede tega pa nič naredili.
The PC Doctor

undertacker ::

Voltažo naj spremenim pod FSB termination Voltage, ali še kje drugje tudi??

Urc ::

A nimaš CPU Core Voltage oz. Vcore voltage ne vem točno... ?

undertacker ::

Imam: VCORE Voltage, Cpu voltage damper, cpu voltage referenc. Zanima me kje naj zdaj spremenim voltažo??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem pri navijanju INTEL E8500? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
8410000 (9263) Sibirc
»

e8400 ne gre nad 3.6ghz

Oddelek: Navijanje
253104 (2475) nUUb
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48941793 (23335) Dr_M
»

Pomoč pri navijanju q6600

Oddelek: Navijanje
394982 (2817) alexa-lol
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
937057 (5383) Goldee

Več podobnih tem