» »

Pomoč pri hp

Pomoč pri hp

inferno ::

Pozdravljeni!
Imam čisto novega prenosnega hp 6715b, +3800 2.19Ghz 1024 rama grafična: ati radeon x1250 512mb spomina!
in sicer mene zanima kako da navijem kartico na 256mb tako da se mi bo grafika oz igranje izboljšalo!
če mislite da to ni priporočljivo mi svetujete dodatne rame da dam gor oz da menjam grafično!

hvala za odgovor!

_mOuSe_ ::

Gre za grafično kartico z do 512MB shared pomnilnika, kjer je delež RAMa dinamičen (to pomeni da pri normalni uporabi izkorišča 128MB RAMa, ob zagonu igrce, ki pa rabi več spomina pa se le-ta avtomatsko poveča). Dodaten RAM bi grafične zmogljivosti najbrž povečal, lahko tudi ne, ti bo znal bolj povedat kak z izkušnjami s to kartico.

Gwanaroth ::

Tvoja kartica si deli pomnilnik s procesorjem. V BIOSu lahko nastavljaš, koliko pomnilnika naj bo dodeljenega za grafično kartico.

Več sistemskega pomnilnika, kot imaš, več ga lahko dodeliš grafični (512MB max) in več ga bo ostalo za sam sistem.

Če imaš zdaj 1GB rama, dokupi še 1GB, v BIOSu pa nastavi, naj grafični dodeli 512MB. To je največ, kar lahko iztisneš iz nje.

Da bi pa navijal grafično v prenosniku, pa nima smisla, že iz vidika pregrevanja in praznjenja baterije.
Lights often keep secret hypnosis..

inferno ::

pol mi priporocate da ubistvu sam dodatne rame nalozim in kar se tice grafične kartice pa nič ne tikam.. ker js sem mislu tudi grafično menjat sam vidim da mi to ne priporočate!
sam js nemam pojma kako se rami dodelijo grafični a mi znas mal podrobno povedat?

hvala! LP

zcetrt ::

Grafične kartice v prenosnikih se sila redko lahko zamenjajo, pa še tedaj ponavadi le z identično. V tvojem se zagotovo ne da zamenjati z drugo.

Res ne igram igric, ampak dvomim, da bi katera s to grafiko delovala bolje, če bi ji dodal več kot 128MB rama.
4.

Gwanaroth ::

Integrirane grafične ne moreš zamenjat, ker je le-ta del osnovne plošče.

Torej največ, kar lahko storiš je, da nadgradiš sistemski pomnilnik ter ga dodeliš grafični kartici toliko, kolikor ga največ podpira.
Lights often keep secret hypnosis..

inferno ::

kaj to pomeni da grafične se neda zamenjati niti na lasnem servisu kjer sem ga kupu???!!!
sam če dodelim večjo količino ramov grafični to ne pomeni da mi bo grafika izboljšana temveč mal se bo poboljšala oz upamo da bo tako!
sam je sigurno da z dodatnimi rami bo boljše vse skupaj?

Gwanaroth ::

Tako je - grafične ti ne morejo zamenjat niti na servisu. Edino, če bi zamenjal osnovno ploščo, ki pa stane približno za pol novega laptopa - nesmisel vglavnem.

Če dodaš več RAMa, bo sistem bolj odziven, občutek boš imel, da je hitrejši, da bolj "diha".

Pri sami grafiki v igricah se pa ne bo nič drastičnega spremenilo..
Lights often keep secret hypnosis..

inferno ::

ojoj! veš v čem je problem v tem da meni igrica ma lepo grafiko sam jo blokira ne teče lepo to je ta problem drugače nad grafiko se ne pritožujem sam nad tem ker mi ne laufa normalno jo blokira na momente ko je velika obremenljivost. z rami misliš da se bo to odstralo?

ful hvala za nasvete!

zcetrt ::

Fotografija ima tudi noro grafiko...

Res ti niso jasne najbolj osnovne stvari. Če grafična kartica ni dovolj "dobra", večinoma to pomeni, da ne more poračunati dovolj prikazov na sekundo, da ti ne bi opazil, da je dogajanje na zaslonu sestavljeno iz zaporedja mirujočih slik. V ram pa se v glavnem shranjujejo teksture in trenutni prikaz (tukaj ne bom preveč govoril, ker niti sam ne vem, zakaj bi rabil 512MB rama... Za 2D prikaz rabiš XxYxB/8 bytov rama, kjer je XxY število pik prikaza in B barvna globina v bitih).

Z dokupom RAMa boš profitiral na splošni hitrosti sistema, če uporabljaš Visto ali kakšne zahtevne programe (PS, CAD ...), pri igricah pa si s tem laptopom precej na suhem. O tem bi moral razmišljat prej.


Edit: Prej sem imel laptop z radeon 9600 in 128 rama in Max Payne je delal na 1600x1200 resoluciji full detail tekoče. S tem atijem (tudi imam 6715b a TL60 in 2GB) pa dela z občasnim zatikanjem pri 1280x800 in ne polnem detajlu. Igric ne igram baš, to sem le poskusil, ker me je zanimalo.
4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zcetrt ()

Zheegec ::

inferno: Pozanimaj se preden nabaviš. Za avto tudi vprašaš, če lavfa na benz, dizel ali pa oljno repico.
Grafične ne moreš zamenjati, ker je integrirana na matični plošči. Svojega RAM grafična kartica nima, tako da si izposoja od (počasnega) sistemskega, ki ne vpliva veliko na samo hitrost grafične kartice.

Je pa idealna za poslovne prenosnike - je poceni in ima nizko porabo energije. Preprosto bo potrebno znižati grafične nastavitve v samih igrah (ponavadi nekje pod options/settings) dokler ne bo igra delovala tekoče.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8919835 (9920) bobi1992
»

Prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
251650 (1336) ABX
»

ATI Radeon X1250 - nastavitev 512MB?

Oddelek: Pomoč in nasveti
123635 (2140) Zheegec
»

Ati HD3850 512MB DDR3 AGP Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
9977 (893) Volta
»

Radeon x1600 porablja preveč RAMA?

Oddelek: Strojna oprema
91364 (1188) Senitel

Več podobnih tem