» »

Slične nastavitve za ASUS P5K-Deluxe ???

Slične nastavitve za ASUS P5K-Deluxe ???

abcdefgh ::

Zadeva je takšna, da sem si kupil nov comp, po posvetih izbral P5K-Deluxe, saj je stvar dobra za navijanje :))

Hec pa je v tem da sem jaz bolj zajec po naravi in negrem kar probavat neki.
V biosu sem mal gledal nastavitve, stvar spoh ni zapletena (stvari mi drugače niso tuje), ampak zanima me, če mogoče ve kdo za neke
dobre vrednosti v BIOS-u. To se pravi nastavitve kot so latenca rama, NB, voltaža rama, voltaža CPU.

V compu mam P5K-Deluxe, C2D e6420:\ , SuperTalent T800UX2GC4 2GB (2x1GB) PC6400 DDR2 rame (4.4.3.8), pa hladilnik za proc je Zalman CNPS9700 LED BOX. Ohišje pa Antec nine hundred (torej za hlajenje je poskrbljeno).

Proc mislim met na okoli 3200mhz (več ne rabim) in okoli 1.45V...

Rabu pa bi use ostale nastavitve, ki so zaenkrat na AVTO:8)

Recimo tole...slika



Hvala usem za pomoč. P.S. zdi se mi brezveze, da bi P5K-Deluxe visela v compu nenavita, ker ni bla tak pocen.
  • spremenilo: abcdefgh ()

abcdefgh ::

Aja pa še to BIOS ni updeatan, ker niti nevem kako ga naj iz DOS-a updeatam.

Drugače pa ko sem poizkusil set FSB negre, kar pomeni da je tudi mnogo drugih nastavitev na disabled:| .

Hvala za vsakršno pomoč in LP !

Galaxy ::

Se pravi hočeš met 3200MHz (deliš 3200/9=FSB speed, to je 355 FSB. Nastavi CPU Ratio Control na Manual (to je 9), v začetku ko prideš v BIOS še nasavi Intel SpeedStep na Disabled, pa še enkrat Ratio Control na Manual. Ostalo pa vse pusti na Auto oz. znižuj voltažo procesorja z privzete na najnižjo možno, kjer še sistem stabilno deluje. :D

abcdefgh ::

Heh u bistvu zadeva ni takšna. Prvo kot prvo bo fsb malo višji kot na tvojem E6600, ker moj ni deafult 2.4 amak 2.13 (8x množilnik).

To se pravi da morem met FSB na 400mhz, ampak nemorem pa voltaže spuščat, sej to je pol vndar downclockanje:\ .

Do 3 ghz sploh prišu nebi z deafult voltažo, kaj šele, da bi šou zniževat.

Rabim natančne nastavitve od vsega (pci, vse voltaže, latence, takte, use kak daš disable, enable...)

Tist ko pa sam FSB spremeniš, pa use pustip na avto je pa samo sranje pol, ker ti pci naprave začnejo neki čudn delovat....



Hvala tistemu pač, ki ma sliko od nastavitev za P5K-Deluxe, ali pa jo ima kar sam in mi bo povedal iz lastnih izkušen.

Hvala 100000 x .... za vse kar bo:)

M-XXXX ::

Tukale si malo poglej- slika
Če še kaj res ne boš vedel me lahko vprašaš, ti pa ne mislim odgovarjati za neka čisto osnovna vprašanja!

Shark-357 ::

M-XXXX ::

To pa bo še bolje:D

abcdefgh ::

najlepša hvala obema, drugač pa tak vem da sta geeka:P

raynox ::

Ali si sploh že probal zmanjševat napetost, da praviš da nebi šlo ali govoriš kar nekaj na pamet?
Imam e6400 navit na 3.2Ghz in voltažo 1.312 V (v biosu), 1.29 idle v windowsih. Se pravi je manj od default in dela 100% stabilno.
Vse ostale napetosti sem pustil na auto ker ni potrebe po zviševanju.
Timinge imam nastavljene na manual 5.5.5.15, ker pač nižje ne grejo (Powerchip), fsb 400Mhz, PCIX: 105, množilnik: x8, speedstep: ennable to pa mislim da je tudi vse.
Intel e6400 @ 3700Mhz 1.48V ; ASUS P5B Deluxe ; 2x1Gb ; 8800GTS @ 710/1110

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raynox ()

chucki ::

EVo tudi jaz sem svojega e4600 navil na 3.2ghz :D Testiram ga z sp2004 in ima 46C ......cpu voltage je pa na 1.3... Je veliko C to? Me pa zanima nekaj, na škatli od procesorja piše Vmax 1.35V .......to pomeni,da več ga ne smeš dat ali kaj?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OC : intel E2140 1.6 GHz

Oddelek: Navijanje
312957 (2546) urbyluzar
»

Problem z rami

Oddelek: Pomoč in nasveti
131008 (885) riS16
»

Navijanje Core2Duo z P5KC Problem!!!

Oddelek: Navijanje
121319 (1108) Volta
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323603 (18293) Jst
»

Intel Core 2 Duo E6750 - PROBLEM!!!

Oddelek: Strojna oprema
161232 (1232) Kekec

Več podobnih tem