» »

Problem z mrežno (Vista) in to ZELO nadležen!

Problem z mrežno (Vista) in to ZELO nadležen!

M-XXXX ::

Imam problem z mrežno kartico v Visti. Zadnje čase mi vista ne zazna več kabelske povezave. Piše le unidentified network, ne zazna ne interneta, niti lokalna povezava ne dela. Ponavadi po kašnem dnevu začne samo delat, mrežna ni kriva (poskusil sem že 2ma drugima karticama isto) Vse ideje dobrodošle!

keba ::

naloži xpje :)

M-XXXX ::

Sem tudi na to pomislil, sam za zdaj bi probal najprej kaj drugega!

Vuli ::

Uninstall driver in install še enkrat. Meni je včasih tko delovalo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

M-XXXX ::

Uninstall driver in install še enkrat. Meni je včasih tko delovalo.

Že probaval in ne pomaga (oziroma če to naredim 25x in zmeraj vmes resetiram bo enkrat začelo delat)

solatko ::

Vista + router + UPC Telemach modem - dela brez problema, prej brez routerja delal brez problema, verjetno imaš modem kaj sesut ali povezavo bolj slabo, preglej konektorje od povezave. Je pa z ASUS ploščami kar nekaj problemov, kolikor sledim probleme forumašev. Po mojem ni kriv program ali vozniki, temveč v strojni opremi. Lahko ti dela probleme kabel, konektorji, modem ali tvoj ponudnik povezave.

M-XXXX ::

verjetno imaš modem kaj sesut ali povezavo bolj slabo, preglej konektorje od povezave. Je pa z ASUS ploščami kar nekaj problemov, kolikor sledim probleme forumašev. Po mojem ni kriv program ali vozniki, temveč v strojni opremi. Lahko ti dela probleme kabel, konektorji, modem ali tvoj ponudnik povezave.

Vse že probal! Sem zamenjal že kable, ne pomaga. Če ravno ta kabel vtaknem v drug PC dela TAKOJ in brez problema, kot sem rekel probal že 3 različne mrežne tako da hardware ni kriv, ves ta čas na drugem PC-ju dela povezava brez problema (se mi zdi da sem izkučil vse tvoje vzroke?:D)

solatko ::

Mrežna na osnovni plošči je v buli. Imaš povezano preko routerja? Če ti vse dela na drugih računalnikih, je problem v omrežni kartici - poglej nastavitve, če prav vista, če je strojna oprema v redu, sama najde najboljši način povezave.

M-XXXX ::

Preko ruterja ja. Sam dvomim da je problem v mrežni kartici (vsaj hardwarski ker je pri vseh mrežnih enako) Poskusil sem tudi izkopiti antivirus in zadeva je ista, poskusil tudi Vistin čarovnih za popravljanje nastavitev,...

destroyer2k ::

M-XXXX

Nekaj mi povej ali imaš tako speljano 1pc (vista) kabel si potegnel do 2pc (xp) in potem čez 2 pc zvezal na ruter?

Vuli ::

Pa če bi poskusli ročno vnest IP v nastavitve od mrežne?
start/settings/network conn./local area conn.(desni klik-nastavitve)/Internet protocol->nastavitve
in vpišeš tko:


deaful gateway laho pustiš prazno. Sam pol bolje, da resetiraš.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

M-XXXX ::

Nekaj mi povej ali imaš tako speljano 1pc (vista) kabel si potegnel do 2pc (xp) in potem čez 2 pc zvezal na ruter?

Tole pa ne razumem kaj si mislil.
Imam Modem- Ruter- PC1, PC2,....

destroyer2k ::

Ja zanima me ali imaš ta pc ko je vista zvezan internet priklopljen direkt do modema ali imaš čez drugi pc zvezan do interneta.

M-XXXX ::

Preko nobenega PC-ja ni speljano, samo preko ruterja, na modem je pa SAMO ruter.

solatko ::

Si naredil clon matične na routerju, saj ti operater da IP na podlagi ID matične plošče, ker zgleda, da ti ne določi pravega naslova.

Veron ::

ipv6 protokol imaš odstranjen? (klukco stran v nastavitvah mrežne)?
Zelo rado ponagaja - jst izklopim in potem mi vse BP dela.

gasperxp ::

imam isti problem. baje da pomaga samo format, vsaj tako sem zasledil na drugih tujih forumih.

sam se probal tudi z brezzicno mrezno kartico in ni varjante da se comp poveze v omrezje.

Galaxy ::

System restore ali pa Repair?

M-XXXX ::

Stvar je zdaj začela spet delati. Bom vse nasvete probal takrat ko bo spet nehalo (predvidevam da kmalu)

System restore ali pa Repair?

Odpade.

lopov ::

Imas nalozen vmware ali imas se mrezno kartico?
Taksne simptome imas ko Vista "pozabi" nastavitve mrezne. Ponavadi pomaga da afektirani adapter onemogocis in ponovno omogocis (disable/enable). Pozeni command prompt (cmd.exe) in vtipkaj "ipconfig /all" da ti zlista nastavitve mreznih kartic. Predvidevam, da imas vkljucen DCHP in ti ruter servira IP racunal. Adapter preko katerega gre promet bi moral imeti IP v smislu 192.168.x.x. Ce vidis 169.x.x.x pol mreza ni OK.

Obcasno imam tak problem na laptopu, ko menjam profile in mi vcasih pobezlja kombinacija wired / wireless. Pa sem do sedaj se vedno resil :)

M-XXXX ::

Problem se je vrnil:(
ipv6 protokol imaš odstranjen? (klukco stran v nastavitvah mrežne)?

Sem odstanil ne pomaga.

Imas nalozen vmware ali imas se mrezno kartico?

Vmware nimam, tegale glede mrežne pa ne razumem čisto?

Taksne simptome imas ko Vista "pozabi" nastavitve mrezne. Ponavadi pomaga da afektirani adapter onemogocis in ponovno omogocis (disable/enable).

Pri meni tole ne pomaga- sem že prej probal, danes spet in ni pomagalo.

Pozeni command prompt (cmd.exe) in vtipkaj "ipconfig /all" da ti zlista nastavitve mreznih kartic. Predvidevam, da imas vkljucen DCHP in ti ruter servira IP racunal. Adapter preko katerega gre promet bi moral imeti IP v smislu 192.168.x.x. Ce vidis 169.x.x.x pol mreza ni OK.

Imel sem točno tako kot si rekel 169........... in ni delalo.
Vsi predlogi dobrodošli:D

lopov ::

Je to edini racunalnik, kateri je prikljucen na ruter?

Ce je tako, je mozno da se ruterju rola. Prikljuci na drug port na ruterju, ce to ne pomaga si sposodi drug ruter in testiraj. Priskrbi si se eno racunalo, prikljuci na ruter in poglej kaj se z njem zgodi.

po vsem povedanem in napisanem bi rekel da je to :P

M-XXXX ::

Je to edini racunalnik, kateri je prikljucen na ruter?

Ce je tako, je mozno da se ruterju rola. Prikljuci na drug port na ruterju, ce to ne pomaga si sposodi drug ruter in testiraj. Priskrbi si se eno racunalo, prikljuci na ruter in poglej kaj se z njem zgodi.

po vsem povedanem in napisanem bi rekel da je to :P

Saj v tem je štos- Internet dela na vseh ostalih PC-jih OK (tako LAN kot WLAN). Tudi kabelj sem že menal, porte pretikaval, mrežne menjal v kompu v katerem zajebava nič ne pomaga!

Kebab11 ::

Podobno se je zgodilo meni, le da na XPjih. Internet je delal cca. 7 ur nato je povezava šla "jebemtevglavo" mode in je pisalo, da je omejena ali prekinjena oz. da je celo sploh ni. Ko sem dobil nov router (od Siola - Sinope 568) so težave spuhtele.

solatko ::

burekdober - malo mešaš modem (naprava ponudnika za dostop do interneta) in router (naprava za priklop več računalnikov na modem - delitev povezave, domače omrežje večih računalnikov), stikalo (switch - za še več računalnikov - priklopi se na router, na enega od portov).

poweroff ::

Daj za hec poiskusi zagnati Ubuntu Live Cd, da vidiš. če mrežna sploh v redu dela.
sudo poweroff

M-XXXX ::

Daj za hec poiskusi zagnati Ubuntu Live Cd, da vidiš. če mrežna sploh v redu dela.

Bom probal, ko pridem nazaj iz Skandinavije, sam pomoje ni to krivo- ni mogoče da so 3 mrežne kaput, pa do zdaj je zmeraj začelo delati.

MTB ::

Mater, pa tle mu odgovarjate na an ban pet podgan... Če ne bo črno, bo belo, če ni belo, bo pa mogoče rdeče. Haloooo!!!
Praviš da imaš telemach, če se ne motim je to kabelska povezava? Je ruter nastavljen tako, da imaš kloniran MAC naslov? Ali se ti vsak racunalnik zase povezuje na net? Pri kabelskih modemih je namreč tako, da so vezani na določen MAC in če ta ni ok, potem se ne moreš povezati.
Lepo povej kakšna je točno konfiguracija, kateri ruter, kako je skonfiguriran, na trenutno znane podatke je lahko več problemov.
1.Domneva da je ruter skonfiguriran da se poveže na net preko modema. Takrat je verjetno IP tvojega računalnika 192.168.1.2 (oz nekaj v rem rangu) Če na ruterju ni vpisan registriran MAC pri operaterju, ti ne bo delal - rešitev vpiši mac in nastavi ruter da se povezuje na cable modem.
2.Ruter se povezuje na net in imaš samo izklopljen DHCP. Nekdo ti je že gor svetoval ročni vpis IP, ki pa ne more biti ok, ker gateway in IP mašine ne moreta biti enaka (192.168.1.1), saj imaš vmes ruter. IP mašine nastavi na 192.168.1.2, oziroma rang katerega uporablja tvoj ruter (za katerega še ne vemo kateri je, možno da uporablja tudi 192.168.x.x).
3.Domneva da ruter samo deli povezavo in da se vsak računalnik zase povezuje na net - registriral si več MAC-ov pri operaterju. Poskusi povezavo v visti spustiti ročno na 10MB (hitrejše povezave itak nimaš), podoben problem se včasih pojavi tudi pri T2. Seveda v tem primeru mora biti regustriran MAC te kartice - če ni, ga lahko spremeniš v lastnostih mrežne kartice ali pa ga registriraš.

Lepo pridi domov, napiši kateri ruter imaš, kako je skonfiguriran, pa ti pomagam do konca, če ti že zgornji nasveti ne bodo dovolj.

M-XXXX ::

Praviš da imaš telemach, če se ne motim je to kabelska povezava? Je ruter nastavljen tako, da imaš kloniran MAC naslov? Ali se ti vsak racunalnik zase povezuje na net? Pri kabelskih modemih je namreč tako, da so vezani na določen MAC in če ta ni ok, potem se ne moreš povezati.

Siol VDSL2. V Ruterju imam vpisano uporabniško ime in geslo, tako da če sem te prav razumel to ne pomeni da se vsak posebaj povezuje.
Gre se za tuter WRT54GS z Firmware Version: v4.71.1, Hyperwrt 2.1b1 + Thibor15c

1.Domneva da je ruter skonfiguriran da se poveže na net preko modema. Takrat je verjetno IP tvojega računalnika 192.168.1.2 (oz nekaj v rem rangu)

Gled IP-ja imaš prav ja- na tem PC-ju je trenutno 192.168.1.112, privzeti prehod pa je 192.168.1.1

Če na ruterju ni vpisan registriran MAC pri operaterju, ti ne bo delal - rešitev vpiši mac in nastavi ruter da se povezuje na cable modem.

Tole se je najbrž navezovalo na to teorijo da se vsak PC sam z uporbniškim imenom in geslom povezuje preko ruterja na internet (da ruter samo služiu kot deljenje povezave?) Se opravičujem samo moje zdanje tukajle malo peša:D

2.Ruter se povezuje na net in imaš samo izklopljen DHCP. Nekdo ti je že gor svetoval ročni vpis IP, ki pa ne more biti ok, ker gateway in IP mašine ne moreta biti enaka (192.168.1.1), saj imaš vmes ruter. IP mašine nastavi na 192.168.1.2, oziroma rang katerega uporablja tvoj ruter (za katerega še ne vemo kateri je, možno da uporablja tudi 192.168.x.x).

Ruter se povezuje preko PPPoE, DHCP pa je vkopljen. Najbolje da kar screenshot dam:



3.Domneva da ruter samo deli povezavo in da se vsak računalnik zase povezuje na net - registriral si več MAC-ov pri operaterju. Poskusi povezavo v visti spustiti ročno na 10MB (hitrejše povezave itak nimaš), podoben problem se včasih pojavi tudi pri T2. Seveda v tem primeru mora biti regustriran MAC te kartice - če ni, ga lahko spremeniš v lastnostih mrežne kartice ali pa ga registriraš.

Če sem prav razumel vse tole zavisi kako da se PC-ji preko ruterja z uporabniškim imenom povezujejo?

MTB ::

Ok, prišli smo do tega na si na vdsl, ppoe povezava na ruterju je ok narejena, se pravi po domače da se ruter poveže na modem, računalniki pa na ruter.
A lahko narediš še enkrat screenshot stanja mrežnih povezav, samo zdaj vpiši v ukazno vrstico ipconfig/all . Prej nisem videl dns-ov?
A imaš še mogoče kak drug računalnik v mreži, ki dela?
Če ti povezava crkne po določenem času, poskusi disejblat v power management od mrežne kartice da se ne izklaplja z namenom šparanja energije.

krneki007 ::

lopov ::

Ta info si moram pa shraniti :)

M-XXXX ::

Stvar je taka, da ko sem prišel iz dopusta matična ni delala (bok ga vedi kaj jo je pičilo) Zdaj sem dal drugo matično in sem moral narediti tudi frišen instal winsev in zadeva zdaj dela (kdo bi si mislil da bom nakoncu res nanovo winse nasnel:D)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostop do ruterja in modema kako nastavit

Oddelek: Pomoč in nasveti
113368 (3116) StajercSSS
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611445 (10221) turob2
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169441 (9110) Hanzek
»

težava z ruterjem, T2

Oddelek: Omrežja in internet
164397 (4038) solatko
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384749 (4268) SasoS

Več podobnih tem