» »

TP-LINK + Vista

TP-LINK + Vista

Loaded ::

Lp

Imam en nadležen problem. In sicer.. vedno po ponovnem zagonu oziroma včasih sploh ne mi Vista ne prepozna omrežja in se sploh ne poveže na internet.
Imam router TP-LINK TL-VR642G ter Vista Business. Matična pa je Asus K8U-X.
Sprobal sem že vse mogoče. Nikjer tudi nisem našel gonilnikov za mojo matično za Visto, ampak jih je vista sama naložila. Je mogoče to problem?
Loadeed

amigo_no1 ::

Izklopi IPv6 protokol.
Malo se poigraj z Auto/Half/Full Duplex za mrežno kartico.

Loaded ::

Lp

Izklopil sem ipv6 kanal ter oba Link-Layer discovery-a. Povezavo sem nastavil na 100 Mbps ter se poigral tudi z ostalimi nastavitvami. Omrežje mi včasih prepozna, večinoma pa Unidentified ter, povezava pa je limited. Na internet se poveževe še bolj poredko.
Na ostalih računalnikih mi internet deluje.

EDIT: Zdaj že ima povezavo do domačega omrežja, vendar še vedno ga prepozna kot Unidentified network ter ni povezave do interneta. Aja, pa imam Visto Business.
Loadeed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loaded ()

Loaded ::

Še vedno ne dela..... Ta Vista mi počasi že žre živce. IP imam dodeljene vse dela lepo na XP-jih samo na Visti ne. Kaj bi le lahko bilo narobe?
Loadeed

amigo_no1 ::

Windows update ?
Če na taisti mrežni kartici&kablu net v win xp dela potem imaš nekaj pokvarjeno v visti (protokoli , winsock , firewall ...)
Kaj izpiše "ipconfig/all" ?

Zgodovina sprememb…

Loaded ::

Lp

Stvar nekako deluje s prednastavljenimi IP-ji in DNS serverji. Vseeno čakam na začetku nekje 1 minuto da prepozna omrežje.

Lp
Loadeed


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264490 (64082) Seljak
»

Problem z mrežno (Vista) in to ZELO nadležen!

Oddelek: Strojna oprema
323026 (2325) M-XXXX
»

Gajba piva za rešitev mrežneag problema Vista-W2K

Oddelek: Omrežja in internet
303133 (2257) just_a_cook
»

Vista - "Local only" mrežna povezava?

Oddelek: Operacijski sistemi
352303 (1656) r0Kk
»

Povezava na internet??

Oddelek: Pomoč in nasveti
151252 (1218) amper

Več podobnih tem