» »

Ubuntu + Java

Ubuntu + Java

Sandi_ ::

Zdravo.

Prebral sem že kar nekaj strani z različnimi navodili za inštalacijo jave v Linuxih(Ubuntu). A zadeva ne pali..

Prosim za čimbolj direkten odgovor za inštalacijo.

Hvala

kopernik ::

Iz tvojega opisa se ne da razbrati, kje točno imaš problem. Zagotovo mora delati naslednje :
1. iz java.sun.com potegneš ustrezno namestitveno datoteko (jdk-6u5-linux-i586.bin ali jdk-6u5-linux-x64.bin za 64 biten ubuntu) in jo daš v nek direktorij, npr. /home/user/jdk
2. poženeš instalacijo : sh ./jdk-6u5-linux-i586.bin
3. v datoteki /etc/environment ustrezno nastaviš spremenljivki PATH in JAVA_HOME, npr. PATH=/home/user/jdk/jdk1.6.0_05/bin in JAVA_HOME=/home/user/jdk/jdk1.6.0_05

Instalaciji prek apta (velja tudi za druge distribucije linuxa z drugačnimi packet managerji) se je pametno izogniti, ker sem opazil, da velikokrat raztresejo instalacijo po več različnih (neodvisnih) direktorijih, kar pa slabo vpliva na določene aplikacije. Mogoče se je to v zadnjem času spremenilo, nisem preverjal.

infiniteLoop ::

Ce imas dokaj novo verzijo Ubunta (meni recimo dela na 7.10), priporocam, da javo instaliras kar iz repozitorija. Isci "Sun Java".

Pijaco mi lahko placas tudi kdaj drugic. :P
None of us is as dumb as all of us.

Dri3r ::

Namesti si Automatix
dri3r

PARTyZAN ::

Ignoriraj zgornji post. Automatix ti bo po vsej verjetnosti zjebal sistem. Stvar je pac zastarela.

mirkuma ::

Pri Ubuntu 7.10 je privzeto nameščena GNU Java. Odstrani jo skozi Synaptic ter namesti kot zgorjaj predlagano Sun Javo takisto skozi Synaptic. Meni dela prez problema.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Dri3r ::

Ignoriraj zgornji post. Automatix ti bo po vsej verjetnosti zjebal sistem. Stvar je pac zastarela.

Zakaj naj bi zjebal sistem? Ves kak konkreten primer ali govoriš to kar tako na pamet? Jst si ga vedno namestim in mi dela tako kot mora, zato sem ga tudi priporočal.
dri3r

PARTyZAN ::

Automatix je bil nazadnje nadgrajen ... 10. meseca prejsnje leto? To, da ti stvar porusi odvisnost paketov govorim pa iz lastnih izkusenj. Ce pa hoces se vec, se pa odpravi na ubuntuforums in vpisi Automatix v search. Bos videl kaksen feedback folk posilja.

V zadnjih dveh verzijah Ubuntuja je Automatix precej neuporaben. Vse naredi distribucija vec ali manj sama.

Mimogrede, Automatix je mrtev.

Dri3r ::

Res, da ni najnovejših "bleeding edge" software paketov notri, ampak tudi sama Ubuntu distribucija posodablja paket samo dokler ne izzide prva stable različica. Je pa čisto dovolj za enostavno namestitev Jave in npr developer essentials, fontov, VMware, itd.. Odvisnosti paketov ti tudi ne porusi v kolikor iz "software sources" odstraniš CD-ROM. Zame program deluje odlično, lahko rečem samo škoda, da so ustavli razvoj za nadaljne distribucije Ubuntuja.

LP
dri3r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Java bo letos postala odprtokodna

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
256020 (4609) Vlady
»

Za 30 dni na Ubuntu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27220037 (14039) Looney
»

kako nastaviti prevajalnik v ultra editu

Oddelek: Programiranje
61053 (991) Maryyo
»

kako prevedem(skompajlam) javo v linuxu?

Oddelek: Programiranje
101460 (1341) hruske
»

PHP in javascript!

Oddelek: Izdelava spletišč
61367 (1300) rasta

Več podobnih tem