» »

DVB-T

DVB-T

kampdany ::

Pozdravljeni!

Mene zanima kaj pomeni "Vgrajen digitalni DVB-T sprejemnik" na momejem philips TV. Nikjer pa ne piše da podpira recimo mpeg4 format.
Ali zaradi tega ne sprejemam nobenega digitalnega kanala.
Ali bi mogoče moral še kaj dokupit?

Omenjeni TV: http://www.consumer.philips.com/consume...
dany

iztok04 ::

Če je v specifikaciji TV-ja navedeno, da ima digitalni tuner, potem podpira najbrž samo mpeg2 dekodiranje. TV-ji, ki podpirajo tudi mpeg4 imajo to ponavadi tudi navedeno med specifikacijo in si zaradi tega praviloma tudi nekoliko dražji.
Jaz imam TV 32LG3000 in ima digitalni tuner, vendar sprejema samo italijanske programe (sem doma z obale), ki so mpeg2 kodirani, SLO kanalov pa ne sprejema.

bbenci2 ::

Če ima TV posebno režo, v katero se da dokupiti MPEG-4 modul, boš lahko sprejemal tudi slovenske programe. če pa to ni možno, pa žal moraš kupiti zunanaji STB.

kampdany ::

Ima, tudi posebno režo.
Vendar, kot kaže jaz na mojem Philipsu plf 7603, ne znam nikakor vklopit DVB-T sprejema, ker kot sem že napisal, ne najde niti enega digitalnega signala.

Kot je že nekdo napisal v enem drugem postu naj bi to bilo tako: "Sem že našel, kaj je narobe. Če se izbere država Slovenija, je po tovarniških nastavitvah izklopjen DVB tuner. V servisnih straneh je treba nastavit, da je DVB tuner stalno on, pa zadeva začne delati, kot mora.
Koda za dostop v servisne strani je 062596i .
"

Če ima kdo kak podoben TV in je to prebral, bi prosil če mi lahko pomaga.

Hvala
dany

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kampdany ()

destiny ::

Če nisi doma blizu meje, pol ne verjamem da boš karkoli ujel, vsaj če tvoj tuner ne podpira mpeg4

kampdany ::

Sem blizu ja (Koper), glede na to da vidim kar veliko italijanskih zelo čisto z analognim, po moje bi moralo najdet tudi digitalne...ali se motim8-O
dany

destiny ::

Mogoče maš pa mpeg4 tuner in zato od italjanov nič ne dobiš, od slovencev pa ne ker mogoče v tvoji bližini ni oddajanja v digitalni tehniki? Just a wild guess :D A ma tvoj Philips oznako 7603H?

kampdany ::

Ne nima H, ima D, to pomeni da je mpeg2 če se ne motim:(
dany

destiny ::

jep

tonic ::

kateri mpeg4 cam modul pa priporočate za pretvorbo iz mpeg4 v mpeg2 za sprejem slovenskih kanalov?

televizor je philips 32PFL3403D (http://www.consumer.philips.com/consume... z vgrajenim DVB-T tunerjem (QAM , ATSC) in prosto CI režo

:\

bbenci2 ::

Glede tega ti bo pa najbolj vedel pomagat tale gospod: www.pinosat-sp.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbenci2 ()

krop ::

ja pinosat je tudi men nabavu za mojega sony-ja.
In dela čist ok.
Mpeg2 po defoltu in mpeg4 z tem modulom.

tonimona ::

Če si iz Kopra in imaš DVB-T tuner bi moral loviti italijanske kanale. RAI 1,2,3 pa dvomim. Z mpeg4 pa preko Tinjana naše kanale.

daltonix ::

Ima, tudi posebno režo.
Vendar, kot kaže jaz na mojem Philipsu plf 7603, ne znam nikakor vklopit DVB-T sprejema, ker kot sem že napisal, ne najde niti enega digitalnega signala.

Kot je že nekdo napisal v enem drugem postu naj bi to bilo tako: "Sem že našel, kaj je narobe. Če se izbere država Slovenija, je po tovarniških nastavitvah izklopjen DVB tuner. V servisnih straneh je treba nastavit, da je DVB tuner stalno on, pa zadeva začne delati, kot mora.
Koda za dostop v servisne strani je 062596i .
"

Če ima kdo kak podoben TV in je to prebral, bi prosil če mi lahko pomaga.

Hvala



Posluš.
Če si pri prvi nastavitvi programov, pri izbiri države isbral SLOVENIJA - digitalni sprejemnik se ni niti vklopil.
Ponovno zaženi SAMODEJNO NASTAVITEV, ampak pri tem, ko te vpraša za državo izberi FRANCIJA. (za jezik menija, seveda izbereš slovenski). To predvsem velja če imaš H oznako, ker Francija ima MPEG4 sistem. Če imaš D model, verjetno bo dovolj da izbereš dežavo ITALIA


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips 42PFL7603D/12 digitalni sprejem

Oddelek: Zvok in slika
91187 (649) vlado44
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956534 (33246) Alexius Heristalski
»

philips 47pfl9603d/10 - digitalni sprejm - pomoč

Oddelek: Zvok in slika
133865 (3520) hodu63
»

kateri lcd tv mpeg4 sprejemnik kupiti?

Oddelek: Zvok in slika
163308 (2730) vinetu
»

Philips 37PFL7603

Oddelek: Zvok in slika
243568 (2592) Feren

Več podobnih tem