» »

Kvaliteten S-ATA pekač

Kvaliteten S-ATA pekač

«
1
2

k4vz0024 ::

Iščem kvaliteten DVD S-ATA pekač. Probal sem Samsunge pa se ne obnesejo v kvaliteti zapisa. :(

Tx, za predloge

Dr_M ::

trenutno so samsungi najboljsi.
in po cem si ugotovu, da nimajo kvalitetnega zapisa? ti je nekdo povedu da imajo bled zapis?? :\ >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pinx ::

Samsung je definitivno med boljšimi.

Moj stari, pravi NEC, 4550 @ 4551 je imel probleme z določenimi mediji, novi Optiarc / Sony / NEC / whatever, berejo porazno.
Sestrični sem nameščal Winse, med inštalacijo javilo napako ... te iste Windowse (seveda z istega CD-ja) sem nameščal že na veliko drugih računalnikov povsem brez težav.

Zdaj imam že nekaj časa Samusnga (TSSTcorp SH-S203N) in si zasluži le pohvale.
Bere čisto vse, česar NEC ni bil sposoben, peka poteka brez težav, predpomnilnika je dovolj, je razmeroma tih, pa še poceni je bil.

Glede zapisa? Kotaljenje buč ... definiraj malo (ne)kvaliteto zapisa?

Bang for the buck, kaj naj rečem? ;)

mihajlo carr ::

kaj pa NEC AD-7191S ?

Mobidick ::

Moj samsung SH-S183L je tih. Prejšnji NEC (3500), ki je spuščal neke čudne zvoke ob vklopu in izklopu PCja, ne piše več, kot bi moral. Pri 16x na 16x medije naredi neke kolobarje, in DVD je seveda zanič. Kolega kupil novega NEC-a 7191S (sata), glasen kot nevem kaj. Ne bere vseh AudioCDjev (1 CD od Lovšinovega zadnjega albuma na 2CDjih je bral z 2x hitrostjo, niti predvajanje ni šlo gladko, ostali pekači so pa prebrali dotični CD), in ko vklopiš računalnik, zruži v njem ne vem kaj. Skratka, ne vem kak je pri ostalih, ki si lastijo NEC-e, za mene so to najslabši pekači, kar se jih da dobit. IMHO! Glasnost med samim delovanjem, ropotanje pri vklopu, neberljivost vseh audioCDjev in slabe pretekle izkušnje.

Aja, kolega ga je poslal nazaj in kupil Samsunga SH-S203N. Zelo težko je dobit samsunga s sata in LS podporo, verjetno jih naši prodajalci ne prodajajo, ker imajo na tistem škartu od NEC-a dosti višje marže.
The future is digital!

k4vz0024 ::

Sem probal SH-203D in B. Kakorkoli gledam primerjavo med Starim Sonyem (pokojnim) se kvaliteta zapisa merjena s DVDInfoPro na Teacu ne da primerjati. Stari Sony je dosegel kvaliteto ob istem imagu okoli 96% Samsung a pa med 70-80%, pri čemer so bili isti medji. Samsung ima težave, da ima največ C1 napak bodisi na začetku pisanja (okoli 1 G) al pa na konc ;(

mchaber ::

Kje se da kupit Samsunge ?
.

k4vz0024 ::

Jih prodajam. Sam povej kjer ga bi rad:D

Mobidick ::

Pri samih takih bolj "čeških" trgovinah. Vse kar imajo je opis enote, ne pa modela. Zato najbolje telefonsko preverit. Če bo kdo iskal, naj v iskalniku išče v smislu "SAMSUNG DVD+/-RW DL 20X RAM 12X". Nekateri tukaj spodaj so še 18x, tak da raje pokliči.

link1
link2
link3
link4
The future is digital!

k4vz0024 ::

Kvaliteta zapisa se lahko preverja tudi z Nero CD-Speed. Pod kvaliteto razumemo C1/C2 test.

To da bere plošček al da je površina OK še ni kvaliteta v ožjem pomenu.>:D

Dr_M ::

k4vz0024: kok dvd pekacev si sploh mel tu v zivljenju? 2?
jest sm jih mel ze kar nekaj, pa ti lohk povem, da je samsung trenutno najboljsi, takoj za njim je pa liteon. In zelo bi biu presenecen nad rezultati v kprobe z ksnim zelo starim liteonom. ce tega se nisi vidu, nimas pojma, kaj govoris.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

k4vz0024 ::

Tud sam uporabljam K-probe. Vendar pa je vprašanje kako testiraš. Če uporabiš isti pekač še za test je rezultat neralen - prelep. Res je da ima Samsung kvaliteten mehanizem za odpravljanje napak, vendar to še ne pomeni, da je zapis kvaliteten.

Dr_M ::

pol si pa sposodi se ksn liteon 411 ali 811. ti garantiram, da bos use dvdje stran vrgu >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pinx ::

Tudi mi jih prodajamo ... www.lancom.si ;)

S-ATA, 20x, Lightscribe, seveda pa so na voljo tudi drugi modeli.

k4vz0024 ::

Trdiš. da sta Liteon 411 ali 811 tolk kvalitetna al kaj hočeš povedat?:\

Dr_M ::

ne, tok sta dobra za skeniranje dvdjov :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DATA-N ::

Ni šlo da se nebi vključo,ko berem to o Necu.No jaz sem kupo ta model NEC AD-7191S ma popeno sem
same težave so z njim prvo startam comp. zruži tak kot da bi smeti pobirali zunaj, ja pa kaj drugega ko NEC nekaj bluzi- mi je že minlo.Pol se spravim namesčati Win. evo pride do konca nalagam Driver-je evo napaka bluzi spet ,ma seveda če ni lepo kopiral dol Win.grem drubič ponovno nameščati Win. Dobro človek se sprijazni z vsem pa ajde no si misliš je že kaj bilo.
Ko namestim vse OK. grem naprej.
Pa se odločim da bom orig.CD od Lovš. potegno dol v MP3 ma evo zopte tezave bere mi dol z 0,7 do 1,8 X hitrostjo pa popeno sem probama z kolegom vse kaj se da -pa ne gre narediti nič.
Probam poslušati glasbo dol iz CD Lovš. v Winamp-u ne gre! Presketa ne folga brat,probam še v WMP.Isto presketa nalaga ej popeniš.
Problem pa je še v tem da ko mu daš CD noter nekaj bluzi pa išče pa se sliši (bz bz bz bz)
pa kaj dela? Kaj išče? Uh to se ti zmeša!
To mora ven iz moje kište. In je seveda šel.Takoj sva z kolegom naredila akcijo in sva iskala po vsem netu pa sva ga našla SAMSUNG-A kaj naj recem dela ko singerca nobenih problemov pri instal. Vse gre skozi bere tiho najde vse ne bluzi pa ne isče tak kot NEC skratka dela odlično in povrhu je zelo tih. NEC se je pa kar naprej nekaj zaganjal.
No takšna je moja zgodba in osebno ne želim več imeti opravka z NEC-i najlepše hvala tistemu ki mi bo svetoval NEC-a res hvala.
SAMSUNG-a sem preizkušal pa je res fina stvar - za njega ni ovir, bere predvaja se ne zatika skratka Finesa zelo sposoben!
Lep pozdrav vsem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DATA-N ()

k4vz0024 ::

Tx, DATa. A nam lahk zaupaš kjer Samsung? Pa če si tok prjazen, oz. če maš možnost testiranja za kvaliteto zapisa C1 (običajno k-probe al pa Nero CD-dvd speed).

TX

aiko ::

Kako pa kaj s Plextorji? Ga kdo ima? Kako se obnese. CD pekači so bili super...

k4vz0024 ::

A ma kdo Nec AD-7203?


Baje da Plextor ni več to kar je bil...;(

Dr_M ::

Plextor ze neki let ne dela vec lastnih pogonov.

Nec pa tudi ne vec. zadnja dobra serija od Neca je bila 457x.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

k4vz0024 ::

Kaj pa če je problem v samem SATA? Čeprav jaz v to dvomim;(

Dr_M ::

dej najprej ksne scane nalimi sm, da vidm v cem je problem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

k4vz0024 ::

Rade volje. Sam povej kako se vstavijo slike v odgovor.:\

Dr_M ::

gres na shrani.si, uploadas sliko, potem pa pac pri odgovoru dodas sliko in to je to. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

k4vz0024 ::

Tole je pokojni Sony:





Tole pa SH-S203D




Oboje je zapečeno pri 4x hitrosti, isti medij, iste datoteke, razen pri Samsungu sm pač nekaj malega doal, a to ne bi smelo vplivati.

Dr_M ::

katere medije pa mas?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

k4vz0024 ::

Probal sm na epro, fortis, Verbatim. Isti šmorn;(

k4vz0024 ::

Pa še Hyundai. Gledam nazaj kako je peku Sony, Nec. Ma super. SAmsung D slabo malo bolje B, ampak človek bi pričakoval da bo Sata boljš pa ni;(

Dr_M ::

Probi se ksn Taiyo Yuden... Bo precej bolje :) Dobis jih pa pod znamko Verbatim (Made in Japan!!!). :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

k4vz0024 ::

Mogoče. Odprto ostaja vpr. kako je mogoče da IDE pekač na isti medij, iste datoteke zapeče boljše? So novi pekači vse manj kvalitetni?

Mobidick ::

Evo. DVD zapečen na Samsungu SH-S183L pri 16x (medij DVD-R TraxData 16x). Pekač bere z njega brez težav, normalno in kar mi je zelo pomembno, tiho. Sicer tale test ne vem točno, kaj bi naj pomenil. Odkrito povedano mi pa dol visi za takšne in drugačne teste, dokler bo tako lepo delal, kot mi zdaj.

The future is digital!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mobidick ()

k4vz0024 ::

Mobidick, kvaliteta zapisa pomeni življenjsko dobo podatkov zapisanih na DVDju. Ta načeloma zavisi od kvalitete materiala nosilca in kako natančno je zapis izveden. Slabše kvalitete (v tem primeru za lažjo predstavo govorimo v odstotkih), čez nekaj let mogoče ne bo berljivo. In potem se bomo čudili, ja kje so pa fotke, ko sem bil na počitnicah v Francji? :(

Mobidick ::

Ja, potem boš pa čez dve leti pogledal DVD, pa boš vido, da se je itak sam medij olupil :D (tak kot pred leti SmartBuy CDji), ali pa bo preveč popraskan (odvisno, kak ravnaš z nosilci). Če so ti pa kakšni podatki tak zelo dragoceni, jih pa presnami vsake toliko časa. Tisti moj DVD je bil zapečen pri hitrosti 16x, tako da ne vem, koliko "boljše" bi bilo s 4x. Lahko pa probaš s svojimi nosilci pri pisanju s 16x, če ti jih je za vstran metat. Čez leto-dve bodo hddvd oz. blu-ray pekači v PCjih, in boš lahko dal vsebino večih DVDjev na en nosilec. itd
The future is digital!

Dr_M ::

dvdji se ne lupijo tako kot cdji, ker imajo zapisovalno povrsino iz obeh strani.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

k4vz0024 ::

Drži, sm probal. Pri 16x hitrosti se pojavijo BAD sektorji.8-)

Vendar pa taki očitki niso na mestu. Proizvajalci so dolžni zagotovit določeno mero kvalitete. Če sojo včasih lahko ni razloga, da je ne bi tudi sedaj:|

Mobidick ::

Jaz slabih sektorjev na mojem DVDju nimam. Sem pa s starim LiteOn CD pekačem kakšna 4 leta nazaj na določenih SmartBuyevih CDjih imel b-sektorje, takoj po peki. Seveda so bili krivi mediji. Pač sem dobil kar sem plačal, sami krš. No, SmartBuyi so (bili) znani tudi po lupljenju. Sem imel tudi takšnih nekaj. V prejšnjem postu sem pa malo karikiral celotno zadevo. DVD se mi ni še noben olupil :\
The future is digital!

DATA-N ::

Ma jaz vam povem da sem iskal tega samsunga SH-S203N kot kreten no! Kam sem se obrno v vsaki trgovini samo NEC in NEC in NEC ko da je ta NEC bog od boga je pa eno čisto poceni uvožen DREK!!!!
In če mislijo še tašno sranje v bodoče vlačit sem .......BOM RAJE ŠEL V BODOČE NAKUPOVATI V AVSTRIJO !!!!!!!!!!!!.........PA POL KAR NAJ IMAJO TE NECE..... mej tako ni več. ...[PO SVOJEM PA JE EVROPSKA UNIJA NEKAJ ZELO LEPEGA......ČE NISI ZADOVOLJEN Z DOMAČIMI UVOZNIKI ......:D ...BODO PAČ ZASLUŽILI ZUNAJ MEJ ..:D PARDON! ..SMO ZE V EURO HVALA BOGU!!!!:O BOM VSAJ IMEL KAM HODIT NAKUPOVAT IN KUPITI TISTO KAJ SI RES ŽELIM..|O .NI BOLŠEGA KOT ZADOVOLJEN KUPEC IN SREČEN PRODAJALEC....I!!!!:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DATA-N ()

k4vz0024 ::

Za bad sektorje so ponavadi res krivi mediji sami v povezavi s pretirano hitrostjo. Sam pečem na zmernih 8x. Pa še eonta ima daljšo življ. dobo.:)

k4vz0024 ::

A bi lahk kšen test objavu DATA?:\

Kva pa če v to sončbno deželo izvažajo krš?;(

T-Majo ::

Moje izkušnje:

Leta 2004 sem kupil Samsunga DVD RW DL nevem več kirga. Računalnik je zarad njega zmrzval, dvdjev po nekaj časa spoh ni hotel več peči, sam se je odpiru, rabil je kakšne 3min da je prebral dvd itd...Sicer nevem kakšni so ta novi.

Zdaj imam LG-ja ki sem z njim zeeelooo zadovoljen (zaenkrat). Uporabljam ga kakšno leto.

Sem pa za teto sestavil komp z Sata NECom in nikakor nisem mogel inštalirat WIN. Z navadni starim CD-R jem pa ni bilo problemov. Rekla mi je tudi d ji marsi kir CD uniči kadar peče audio, druga pa itaq ne peče.

Nameravam pa kupit nov DVD-RW sata, ker imam črno ohičje (ki se sicer pokrije (chiftec)) ker rabim ta bele DVDRW za drug računalnik in pravtako nevem katerga :))

k4vz0024 ::

Predlagam, da tisti, ki so zelo zadovoljni objavijo kako sliko testa:\

A ma kdo NEC AD-7203?

DATA-N ::

Saj so LG GSA-H50L IDE tudi zelo dobri...cuker.... sem ga imel v stari kisti ...delal ni kaj!!!!
SAMO NEC ta pa se upira vsem pravilom..
Poceni kupi drago prodaj!!!!!>:D ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DATA-N ()

mchaber ::

Upam da tile niso preveč ćeški.0:)
.

k4vz0024 ::

Če je SH-S203N zelo dober bi radi na forumu videli kak test,kot sm ga jaz objavil.

Če tok dober ga zihr vzamem:))

Dr_M ::

Jest ga imam :) ;)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

k4vz0024 ::

Pol te pa prosm, da objaviš en tak test kot sm ga jaz. :\ Če pa je kšn pomislek mi sporoč na zasebna spročila:\

Dr_M ::

bom mal kasnej. zdele morm it v shoping :D pridem cez ene 2-3 urce.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mobidick ::

mchaber: pazi, da obvezno piše sata, lightscribe (+ črni) (če seveda hočeš met z LS). Ker če ne, ga imajo tudi pri funtechu, na sata brez lightscriba. Pa cena je smešno nizka tukaj. Škoda da ne piše točnega modela, ker če bi naročil preko online trgovine, si pol ne morejo zmišljevat cene naknadno po oddanem naročilu, kot pa recimo, če jih pokličeš in preveriš model in ceno. Tu ti lahko reče, da je neka "napaka v sistemu", kot se je pri meni zgodilo pri SOLO.si. Ampak tisto je spet druga zgodba.
The future is digital!

DATA-N ::

Evo tukaj je test od SAMSUNG-a SH-S203N PEČENO Z (12X ali 16x )ne spomnim se--- vem pa da je pečen eno od teh!!!! NA (Verbatim DVD 16x)
Peko sem tudi na iste medie z 18x hitrostjo in tudi brez napak!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DATA-N ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527242 (13001) GrimReaper
»

Katero DVD-+RW enoto naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
152101 (1665) novinec09
»

Kateri DVD CD pekač

Oddelek: Kaj kupiti
192381 (1940) GrimReaper
»

KAteri DVD pekač, da bo imel vse kar je trenutno fajn?

Oddelek: Kaj kupiti
312853 (1767) GrimReaper
»

Omejitev hitrosti pri peki CD

Oddelek: Pomoč in nasveti
282959 (2959) Dr_M

Več podobnih tem