» »

Omejitev hitrosti pri peki CD

Omejitev hitrosti pri peki CD

k4vz0024 ::

Novejše "pečice" imajo zelo visoke hitrosti pri peki CDjev. Običajno programi ponudijo hitrost peke. Toda večina programov ponudi najnižjo hitrost pri 16x. To je s stališča obstojnosti zapečenega slabo. Vpr. je a obstoji kak samostojen program, ki bi omejil hitrost peke ali pa da bi ponudil možnost override prenastavljenega v pekaču?:\

ender ::

Programi ti ponudijo tiste hitrosti, ki jih podpira pekač - in precej sodobnih pekačev ne podpira več nižjih hitrosti. Za večino medijev so najboljše hitrosti tako ali tako 12-16x, zato tu ni problemov (prenizke hitrosti pečenja ravno tako povzročajo napake, kot previsoke hitrosti).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

k4vz0024 ::

Ni čisto tako. So pekači, ki podpirajo od 1 do 52x peko za CDje. Razvijalcem se je zdelo pač pametno da je minimum 16x hitrost. Nekateri menijo, da to ni problem pekača pač pa programa za peko, ki komunicira s firemwarom od pekača. Ta sugerira programu, katera hitrost je za določen CD najprimernejša. Problem je v tem da CDji ki so deklarirani za visoko peko dejansko ne prenesejo višjih hitrosti, kot tudi ne 16x s vidika obstojnosti. Imam posnet CD star 12 let zapečen s 2x hitrostjo in še danes je brez bad sektorjev. Drugi zapečen z 16x hitrostjo pa je neberljiv.

To kar si napisal velja za DVD.

Spajky ::

Nero DriveSpeed išči po netu, programček mali free, dela ko raketa, naštimaš brzino vrtenja in ti pol tudi ne vrti pekač hitreje neglede na program za pečenje ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

k4vz0024 ::

Jaz s Nero Speed razumu, da je namenjen samo za omejitev branja ne pa peke?:8)

Izi ::

Kolikor je meni znano ima Ender čisto prav.
Novejši pekači tudi pri pečenju CD plošč ne podpirajo nizkih hitrosti pečenja.
Trenutno ne boš nikjer dobil enote, ki podpira pečenje CD plošč z nižjo hitrostjo kot 8x.
Tukaj nima program nič zraven.

Moj NEC AD-7173A podpira pečenje CD plošč od hitrosti 8x do 48x.
Pri karakteristikah enot so vedno navedene samo najvišje hitrosti, najnižje pa se nikoli niso pisale, ker včasih niso bile pomembne.

k4vz0024 ::

Nero Drive speed ne zmanjša hitrosti peke. Sm dal na simulacijo in sprotno izpisovanje hitrost kaze na 15-16x8-)

k4vz0024 ::

Z 8 x hitrostjo bi bil zelo zadovoljen, ker je bivša pečica pekla od 1-48x. Ta nova pa je Sata.

kixs ::

Sploh ne vem kaj kompliciras. Tudi na 48X peki ti ne bodo nic manj drzali kot na 1X hitrosti. Za dolgo zivljensko dobo so bolj pomembni CD-ji sami in iz kaksnega materijala je snemalna povrsina. Vendar tudi najcenejsi naj bi drzali vec desetletij ob primerni hrambi. Moji prvi zapohani CD-ji so iz leta 1996 in so se vedno lepo berljivi.

Torej, nic komplicirat, pa hitro pohat :P

k4vz0024 ::

DVD enota podpira hitrosti od 1-48. Moti me le zakaj ne bi sam izbral hitrost, ki se mi zdi primerna.

kixs ::

Dodatno je odvisno od medijev, nekateri nizjih hitrosti enostavno ne podpirajo vec. Navadno je napisano na ovitku min in max hitrost.

lp

k4vz0024 ::

Drži. Toda v tem primeru podpira od 1x do 52:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Azrael ::

Lahko poskusiš brezplačni program za peko InfraRecorder. Brzino peke lahko nastavljaš. Vendar samo na brzine, ki jih pečka omogoča.

Poskusi in poročaj.
Nekoč je bil Slo-tech.

k4vz0024 ::

Zanima me, če kdo ve kako je z Nerotom 8 in Roxio 10?

k4vz0024 ::

Z infra se ne da nastavljat;(

kixs ::

Skupaj z Nerom dobis tudi nekaj dodatnih programckov. Za razen info je NERO INFOTOOL ( Download).

Pozeni ga in ti bo napisal katere hitrosti podpira CD-R v enoti in katere tvoj zapisovalnik.

Pod 8X moj Lite-ON 16X DVD-RW ne gre pri nobenem od nekaterih mojih praznih CD-R medijev (Verbatim, Traxdata).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

k4vz0024 ::

Zanimivo je tole, če v Nerotu odprem novo kompilacijo in ne vstavim CD mi napiše možnosti 4, 8,16 vse do 48x hitrosti. Po vstavitvi CDja pa od 16x navzgor.:|

Azrael ::

>Z infra se ne da nastavljat

Čudno, meni dela tako za .iso, kot tudi, če namečen sam podatke na CD:
Si programu dal, da prepozna naprave (Možnosti > Naprave > Preveri)? Če tega nisi storil, potem ne deluje, ne nastavljanje hitrosti in tudi peka ne. Pa še to, na Win98 je potreben ponovni zagon, da uveljaviš spremembe. Za NT ne vem.
Nekoč je bil Slo-tech.

k4vz0024 ::

Sm. Ponujena je možnost od 16x-48x. Pekač je sata in podpira od 1x do 48, zato je to še bolj čudno:(

kixs ::

Dej ti povej kateri pekac imas? Ne verjamem, da katerikoli novi pekac podpira 1X hitrost... prej od 8X ali 16X naprej.

k4vz0024 ::

Samsung SH-S203D:D

kixs ::

Nekako ne verjamem, da podpira od 1X naprej...

Dej ti se enkrat preberi navodila. Se vprasanje, ce podpira 1X DVD-R?

Sem probal na starem NEC-2500A... minimalno zapisuje na CD-R z 4X in to je DVD pekac iz leta 2004. Novi pa ni pogojev, da bi podpiral se manj kot tok. Ce mislis pohat na CD-je, si kupi kaksen rabljen CD-RW.

Pa ze prej sem ti rekel, da glede obstojnosti to NIMA veze!

Za prihodnost se bolj pazi kompatibilnosti CD-jev. Za1x jih opticne enote se podpirajo. Kako bo recimo cez 5 let, pa ne bi garantiral.

Zakaj sploh hoces/moras pohat na CD?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

k4vz0024 ::

Ja, podpira vendar pod funkcijo overriding.

Zakaj? Zato, ker imam CD mp3 predavajalnik:)

kixs ::

Zato, ker imam CD mp3 predavajalnik :)


Samo eno... JAO :\

In ti si delas zaradi tega probleme???

Najbolje, da vprasas ne tem forumu:
http://club.cdfreaks.com/f105/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

k4vz0024 ::

Zdi se mi trapasto da IDE pekači to omogočajo, Sata pa ne.>:D

kixs ::

Ze prej sem ti napisal. Imam 2 PATA (IDE) DVD pekaca. Noben ne gre tako nizko. Tri oz. skoraj stiri leta star pekac NEC 2500A gre minimalno samo do 4X. Novejsi LITE-ON DVDRW SHM-165H6S pa gre najmanj 8X.

Sploh pa je to brezveze. Vsaj na tvoj prvi post, ko govoris, da se kvaliteta zapisa pri visjih hitrosti slabsa (in tak CD ne bo prezivel 100 let) 8-O

Ajd

Dr_M ::

da te potolazim...ze kar nekaj let star liteon 811 tudi pece cdje od 8x naprej...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kixs ::

Dr_M:

js se zaradi tega nic ne sekiram :P

Dr_M ::

predvsem je biu odgovor namenjen avtorju teme. ubistvu samo njemu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CD mediji za počasno pečenje

Oddelek: Kaj kupiti
412747 (1981) WarpedGone
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100881 (25390) nuclear
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776260 (4171) pingo76
»

Peka CD-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
81331 (1130) BaRtMaN
»

TEAC W540E mi prepočasi peče ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
524453 (3496) sidney

Več podobnih tem