» »

Dodajanje acetona h gorivu

Dodajanje acetona h gorivu

1
2
3 4

Tear_DR0P ::

če hočete zmanjšat porabo, preberite manual
Velja pa za vsak avto, ni izjem.

ker eni imajo malce drugačne pogoje
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

WarpedGone ::

>> ker eni imajo malce drugačne pogoje

Za čisto vsak avto velja, da bo poraba minimalna takrat ko se boš peljal kar se da hitro ob kar se da majhnem pritisku na plin. To pomeni najvišja prestava in ravno toliko "gasa" da stvar ne crkne oz. da računalnik sam ne doda gasa ker bi zaznal crkovanje. Tipično to pomeni cca 60 - 70kmh. Vrži kdaj oko na računalnik in prikaz trenutne porabe.
Zbogom in hvala za vse ribe

Dr_M ::

Bom malo povleku to temo iz naftalina.

http://www.polovniautomobili.com/blog/u...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

Uf...Taprav Link
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pyr0Beast ::

Se pravi, ce dam 80ml acetona in 20ml 2-T na 80L dizla, bo to uredu? [:)]
Bo v redu in zadeva bo lavfala BP.

Prihranki resda niso 30%, sam sem jih imel okoli 5-10%, je pa res, da sem peljal tudi z večjimi količinami acetona, ker se je zadeva dosti manj sajila in je vžigala mnogo mnogo lepše.

Sam bi priporočal, da tankaš manjše količine (polovico rezervoarja) in ne 'do vrha' saj pri nekaterih avtomobilih tesnilo med črpalko in rezervoarjem pušča in posledično zlivaš gorivo skozi okno ali pa namakaš sedeže v njem.
Pri kilometrini tudi ogromno pomaga če ven zmečeš vso kramo ki jo voziš v avtu. Olje in vodo pregledaš vsak teden enkrat, tlak v pneumatikah imaš po proizvajalčevih normah in vodo iz filtra za gorivo odlivaš vsakih 500km. Mnogi radi pozabljajo, da je treba iz tega filtra odlivati vodo, posledično zadeva zarjavi, delce rje pa ti odnese v bosch pumpo, katero tudi kmalu uniči.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dr_M ::

No, bom preracunal za 50L. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gruntfürmich ::

... in vodo iz filtra za gorivo odlivaš vsakih 500km. Mnogi radi pozabljajo, da je treba iz tega filtra odlivati vodo....

kje pa se to nahaja:O??????
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

;-) ::

Pyr0Beast ti delaš vsak teden celi servis na avtu =)

Kaufmann ::

Jaz sem nekaj časa dodajal aceton, 110 ml/50L bencina. Nisem zaznal kakšne občutno nižje porabe, edino motor je tekel bolj tiho in mirno, lahko pa da je bil tudi to le psihološki učinek.... Pomoje je dodatek acetona koristen le kot čistilo vbrizgalnega sistema.
ni podatka

Kaufmann ::

TABLETE SU TESTIRANE NA 20 000 000 MILJA I DALE SU FANTASTISNE REZULTATE A MOJ KADET 1,6i 9O G. TROSI MANJE OKO 25 % GORIVA A SKORA 15 % PLINA MANJE . TOLIKO

tole je komentar na srbskem linku :))
ni podatka

BigWhale ::

Kaj nisi citiral se enega stavka prej?

"Ovo sa tabletama je NASA tehnologija i cini mi se da se javlja problem kod Srba da svi hoce da budu Nikola TESLA."

NASA Tehnologija! Pol ze mora delat! ;>

Pyr0Beast ::

kje pa se to nahaja[:O]??????
Ventil za izpust je na dnu tega filtra [:D]


Zdaj pa išči :)
MAN filtri so večinoma sive barve, FIAMM črne, še eni pa modre, sam se ne spomnem :>

Oljni filter je ponavadi nekje na dnu mašine. Filter za gorivo se nahaja ponavadi na najvišji poziciji nekje pod havbo.
Če poveš model in tip mašine ti najbrž lahko bolj natančno povem, kje se zadeva nahaja.

Pyr0Beast ti delaš vsak teden celi servis na avtu =)
Osnovne zadeve katere je tako ali drugače potrebno delati po navodilih proizvajalca :)
Pač, vzeme ti mogoče 2 minuti časa da pregledaš tekočine, 10 minut enkrat mesečno, da odtočiš vodo. Gume pa pogledaš, ko greš tankat.

Pomoje je dodatek acetona koristen le kot čistilo vbrizgalnega sistema.
Vbrizgalni sistem ni potrebno čistiti velikokrat :)
Če pa misliš, da se šobe zapacajo, pa zadevo teraš pri kar se da nizkih obratih z polnim gasom, nato pa segreješ mašino in jo greš terat v obrate malce :D

NASA Tehnologija! Pol ze mora delat! ;>
Tko kot tisti astronavtski kemiki :>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Spajky ::

Jest sem v začetku dal 2 promila acetona, pa je blo zame preveč in zato zdej pravim med ena in en+pol promila idealno ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

;-) ::

Za bencinarje in dizle isto?

kako veš da je preveč acetona?kaki so simptomi?
lahko kaj zajebem če dam preveč?

Pyr0Beast ::

Na linku imaš graf za okvirne vrednosti.

Isto. Samo koncentracije so različne.

Mašina zgubi del moči saji se pa nič :>
Do 1% ni nevarnosti za karkoli. Uporabna koncentracija je 5x manjša. Če pretiravaš zgubiš na kilometrini oz. ne profitiraš nič.
Če daš res preveč se začnejo plastike (poceni tesnila in gume) topiti, zato je dobro zadevo zliti v kesel ter nato takoj natankati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dr_M ::

Men se ne gre za to, da bi zmanjsal porabo, ampak da bi motorj bolj mirno in tisje delu. Ne maram ropotajocih dizlov :)
Torej se z dodajanjem acetona zmanjsa moc motorja?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pyr0Beast ::

Če ga dodaš preveč da.
Če ga dodaš ravno prav se poveča. :)
Dvotaktol vpliva na hrup, aceton na izkoristek :>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

Pol naj v kantico tankam da bom lahko mešanico delal...v tank nemorm kr vlit ne. Al kako.

Pyr0Beast ::

Vliješ v tank izmerjeno količino, naliješ ustrezno količino goriva, to je to :)

Sam sem zadevo mešal ter nato shranil kar v plastenki dodatka za dizel. Aceton se je izločil ter prežrl poceni embalažo. Vsebina se je izlila v predal, ki je zadevo preživel, brez posledic :>
Ko sem pucal sem mimogrede omočil še sedež, madež je po tednu ali dveh izginil.
Predal je sedaj vsaj očiščen ker se je notri nabralo barve od nekega make-upa ki ni šel ven na noben način [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

Za benzinske motore preporučljivo je koristiti oko 90ml acetona na 40l goriva dok za dizel motore ne treba ići preko 60ml.


Zdaj imam malce več kot pol tanka...poln tank je okoli 60l oz. par litrov več. Tak da če je noter malce več kot 30l pa 10 bom nalil da bo tk ko more bit po izračunih =)

Imam ford mondeo mk1 in mi pije okoli 10l skoz isto odkar imam izpit...zdaj pa bomo vidli vozil bom isto.

Dr_M ::

Evo...pa sm zrihtu :)
120ml acetona in 30ml 2T sinteticnega olja sem zmesal z dobrim litrom dizla, tik predn sm su na crpalko, sem zlil not, pazil da se ne polije okoli in natocil se 77 litrov dizla.
Vozil se sicer nisem se nic, razn do parkirisca (600m), tko da ne morem se nit rect. Bom su pa sigurno zvecer kej vn, tko da... Upam na vsaj malo tisje in bolj mirno delovanje motorja. :)
Ce bo pa kej narobe, je pa moj mehanik ze v pripravljenosti >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

Cez vikend sm naredu cca 200km in razlika se opazi. Mirnejsi tek motorja, malo bolj tih, kar se pa zmogljivosti tice, pa nebi prevec (ceprav avto zdej bolje pospesuje). Glede porabe pa se ne morem govorit, verjetno bo enako kot prej.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

;-) ::

Men avto drugače ruži zaj sm že drugo rundo, za porabo pa nimam pojma.

BigWhale ::

Jaz bi prosil, ce nardi nekdo reprezentativen zvocni posnetek motorja pri 2000, 3000 in 4000 obratih. Z acetonom in brez.

Pyr0Beast ::

Bomo kar čez spektralni analizator poslal, če ti je ljubše :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dr_M ::

Pri bencinarju verjetno ni tako ocitnih razlik, ampak pri dizlu se pa tiste mikro vibracije precej zmanjsajo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

El Barto ::

Imate pa hude senzorje v riti ...

Aja prejšni teden, komplet z vikendom je bilo precej topleje kot tedne pred tem ...


PS
Tudi jaz bi prosil za posnetek prikazan preko spektralnega analizatorja.
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Spajky ::

@ Dr_M : dvotaktol tudi pri bencinarju stiša mašino! Pri meni (1/4 promila) subjektivno je v kabini mašina skor enkrat tišja, še posebej, ko je mrzla ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

energetik ::

Dokler ne bo nekdo prilepil meritev hrupa v kabini prej in potem in dokler ne bo nekdo preveril porabe na valjih prej in po, so to samo čenče. Mislite, da ne bi Petrol itd že sam dodal tistih par ml v goriva, če bi se to kaj poznalo?
Torej dokler ne bo nekdo pokuril enega tanka z in enega brez acetona, pri enakih pogojih v okolici, enaki obremenitvi in obratih, ne bom verjel.
Že če ti pri enem tanku recimo na razdalji 100km AC nabija od spredaj burja, pri drugem tanku pa ne, pa bo razlika v porabi večja, kot jo tile obljubljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Dr_M ::

Mislite, da ne bi Petrol itd že sam dodal tistih par ml v goriva, če bi se to kaj poznalo?


To je najvecja buca. Mislm, petrol daje kvecjemu bio dizel v dizla, da malo prispara. Njim ni v interesu, da avtomobili manj porabijo, ampak vec.
Eni mate pa res malo butasto razmisljanje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

energetik ::

Si že naredil meritve? :D

Pyr0Beast ::

Čakaj, da se ogreje :>
Eno kosilnico lepo zalavfamo pa merimo zvok na vstopu, izstopu ter vibracije mašine pod konstantnimi RPM in temperaturo :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Vikking ::

To je najvecja buca. Mislm, petrol daje kvecjemu bio dizel v dizla, da malo prispara. Njim ni v interesu, da avtomobili manj porabijo, ampak vec.
Eni mate pa res malo butasto razmisljanje.


Tudi tvoja buča. Evropska direktiva narekuje da se mora določen % biodiesla dodajat diesle. Ne pa zato ker je to v interesu Petrola.

Dr_M ::

Pa ti res verjames, da dajo samo toliko, kot je predpisano?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tear_DR0P ::

drM pa ti veš da je biodizel dražji od navadne nafte in da je zato predpisana minimalna količina biodizla?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Pyr0Beast ::

Hja, stane 1L biodizla več kot 10L dizla. Fajn stvar za navijat cene in uničevat mašine.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dr_M ::

Torej, danes ze drugic natocil aceton :)
Stvar je taka, poraba se je rahlo znizala in je celo nizja kot poleti. Nacin voznje je enak (vozim vec ali manj cim blizje omejitev), s tem, da sem imel rahlo vec mestne voznje. Zaekrat vse poteka brez tezav, bom pa seveda se naprej spremlju vse skupaj, da vidim, ce je to znizanje porabe slucaj, ali je res. Trenutno ne bom trdil, da ugodno upliva na porabo. Upliva pa na zmogljivost motorja :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

energetik ::

Za koliko se ti je znižala?
Lej jst tudi vozim več ali manj enako, z enakim načinom vožnje, pa se mi kljub temu spreminja poraba od tanka do tanka vsaj za +/- 0,5L/100km. Toliko napake je takoj, zaradi vremena, prometa, itd. Povprečje se vidi lepo šele po vsaj ene 10 tankih.
Recimo sedaj, ko redno vpisujem porabo na www.poraba.com, se lepo vidi, da je poraba pri Petrolu in OMW enaka skoraj na 2 decimalki. Pa so eni tako vneto trdili, da ima OMW boljši benz...
Verjel ti bom šele, ko boš naredil vsaj 10 tankov s približno enakim načinom vožnje ali pa če boš zvozil 1 tank na valjih v laboratoriju.
Kar se tiče boljših pospeškov itd. - montiraj akcelerometer in naredi vsaj 10 pospeševanj 0-100km/h z acetonom in brez na enaki podlagi pri enakih zunanjih pogojih. Potem prilimaj tukaj povprečen pospešek v obeh primerih. :D

Dr_M ::

Sej sm reku, da bom se naprej spremlju. Lahko da je samo slucaj, lahko da res pomaga. To bom se vidu, kako bo poleti.
Prej sm mel porabo 6.5 do 6.8, ampak to je blo v toplem vremenu. Potem neki casa nism racunu porabe sploh, ker nisem vec polno tocil.
Zdele sm imel 6.3, s tem, da je blo vecino dni zjutraj krepko pod 0°C. Takrat mi racunalnik kaze 2x visjo porabo, kot takrat, ko je motor ze ogret, da se pa dizel segreje pri tako nizkih temperaturah, pa traaaajaaaa...

Glede zmogljivosti je pa tko. V visnjegorski klanec (proti LJ) sem peljal cca 175km/h (po GPSu) in do vrha sem prisel z 165km/h, z acetonom pa 172km/h. To sem ponovil veckrat in vecjega odstopanja ni bilo +-1km/h. Ja vem, prehitro... >:D

Drugac pa, meni je useeno ce kdo ne verjame temu, je njegov problem. Tudi sam sem glede teh stvari skepticen, zato pa sprobavam to. Ce se bo izkazalo, da ni ksnega vecjega efekta, ne bom vec dodajal in to je to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Boeing ::

Men se je poraba drastično znižala, ko sem kesl predelal tako, da po novem drži LPG :)

Sej vem, offtopic... ;)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Pyr0Beast ::

LPG is nice, še posebej ker se ne saji :>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

sam bi tko na uč reku da je poraba pozimi nižja kot poleti. morda pa se motim...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

;-) ::

dr M po gps-u sm se že peljal 260 z mondeom 1.6 =)

Dr_M ::

dr M po gps-u sm se že peljal 260 z mondeom 1.6 =)


Moj fotr se je z garminom neki cez 400..Ampak nima veze, stevc je kazu malenkost vec, tko da je bila hitrost kar taprava.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pyr0Beast ::

Poraba je pozimi za kake pol litra ali liter večja, ker mašina potrebuje več časa, da se lepo ogreje, tudi mešanica je malce bogtejša.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

A dvotaktol dodajate tudi k bencinarjem? med olje al bencin?

Azrael ::

V bencin. V olju nima nobenega smisla.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Dvotaktol dodajamo tako bencinu, kot dizlu.
Dodajanje njega samemu olju v motorju ni ravno koristno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ivanuscha ::

Kakšne pa so prednosti, ali ni to slabo za katalizator? Dvotaktol v bencinu :\

Pyr0Beast ::

nebi smelo bit
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prednosti dodatkov gorivu za čiščenje

Oddelek: Na cesti
3319643 (5489) korenje3
»

Kje tankati benz? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16336343 (31466) Pithlit
»

Ibiza in izboljšanje moči (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
595882 (4853) SplitCookie
»

VPP Naprava za dodajanje vodika v diesel motorje (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7816225 (12491) overman
»

Fuč katalizator ali??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7619437 (17236) Spajky

Več podobnih tem