» »

javi se (ADSL)

javi se (ADSL)

kuky ::

dobro bi se prosim javil kdo ki že ima ADSL!
Raport pliz!

sicer jaz vlečem dol tudi po 100kB/s z netsystemom in to zastonj, ampak vseno me zanima!

bye

G[e]c ::

Kva pa je netsystemom ?

Dalmatinc ::

DEJ TI TO MAL RAZLOŽ KA JE TO A PA JE ZASTOJN ? Pošl mi tvoj E-mail na moj e-mail da mi boš to razložu k to bi jst mel če je zastojn>:D

baghera ::

Kar sem pogledu po iskalcih je to firma ki se ukvarja neki s sat- internetom. Verjetm ma modem od te firme :)

whatson ::

sam res bi blo dobro da bi se javu nekdo ki že ma ADSL... mam par vprašanj za postavt :))))

kuky ::

alora,
naši špagetarski sosedje namrec trzijo
satelitski internet zastonj. kupis sat kartico netsystem za 399.000 lit,ce dobis ivo nazaj ti pride okoli 330.000lit.
postavis na barako obicno anteno z lnbjem in to je to.
namesto narocnine se ti v spodnjem kotku vrtujo bannerje (reklame).
stvar vlece dol povprecno 30-50 kB, ob dolocenih urah tudi do 150kB.aja napster dela katastofalno.
ce stekas kej italjansko evo ti forum tle bos zvedu vse forum.leadernet.it

PaJo ::

kuky in ta sat net dela preko navadnega analognega LNB-ja ali rbis digitalnega??? PA tiat kartica ki jo polek dobis je tudi TV karta za geldat ali lahko samo surfas?
Upam da pritrdilne odfovore:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

SpiDEr8 ::

Za enkrt je šele v Lj pa Mb pa še nek ta sistem sam ga bojo hotro razširl po celi slovenij!!! A Lahko kdo pove kolk stane use mislem modem pa use kar spada za začetek??? Naročnina vem da je 8k na mesec kaj pa ostalo???

Dalmatinc ::

A bi to men ker kej razložu; ! a zato morš tud plačevat telefonske inpulze, no vsaj v eno smer; A to dela tud v Ljubljani .....


Please, answer me:)):)):)):))

Elemen_T ::

Po mojem je nemogoče da bi ti vrteli bannerje za prenos satelita v obe smeri...možno je da obstaja zastonj le downlink...uplink pa bo(je) treba nadomestiti z navadno modemsko povezavo...am I right?

Tr0n ::

http://www.sicl.org/forum/viewtopic.php...

Nekaj inside informacij o ADSL!

eiht ::

ker zivim na meji z tuljoti (Italijani) vem priblizno iz reklam kaj je netsystem...kot ste ze ugotovili je to internet preko satelitskje antene....za ceno neki cez 300.000 ITL dobis modem in pol mors vse skupi nastimat in dela....stos je pa v tem, da je internet res 100% zastonj samo ce uporabljas neke vrste njihov portal, (ki seveda omogoca malo v primerjavi z celotnim internetom)...ce pa zelis uporabljati cel WW moras pa seveda uporabljati se navaden modem za povezavo proti WWW...ne vem pa kako je z zadevo v Sloveniji....bi moral avtor tega posta malo vec povedat

Dalmatinc ::

Še ne shit:|

kuky ::

ja ja seveda impulze treba placat (siol,amis...).
karjepreko portala je samo downlink in ne rabis modema.
na portalu je tudi web tv
kartica omogoca tudi gledanje tv programov.
imam univerzalni lnb (digitalni mislim).
jaz sem v piranu amak mislim da satetlit pokriva celo sloveinjo (stvar siba preko astre).

Koci ::

ja sm to laufa sm v eno smer, iz satelita dol, nazaj pa več ne - moreš met navaden modem

whatson ::

koci: ja saj.. je že tako rekel.. (en post više)
ampak za kak večji download se vseeno splača.. mar ne?;)

PaJo ::

Itak da se splaca ce kaj veliko dl-jas:D

Drugace pa bi bilo zanimivo pomislit na kaj takega, saj dobis polek se digitalni sat sprejmnik, kar sploh ni svoh>:D

Zdaj mi se naj samo nekdo pove kolko je to zdaj cena v SIT in ne v lirah:8)
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Dalmatinc ::

Liram odštej dve nuli in dobiš približno 30.000 jurjev ali pa 300.000 nisem zdele ziherM poglej na netu maš tečaje:D

birra ::

Zanima me če majo ponudbo na netu s ceniki8-O

eiht ::

cena je 399.000 ITL - 20% davka = priblizno 330.000 ITL kar znese okoli 34.000 SIT...naslov na www pa je netsystem.com

nekdo99 ::

Ej Kuky dej mi pošlji e-mail, kak si si to zrihtal, ker jaz že imam DVB kartico, tako kot rabiš ampak ne uporabljam netsystema prek Astre ampak Europe-online... Ta ni preveč stabilen, nimam pa pojma o Italijanskem jeziku, please help!

Moj email: 7speed@email.si

Bye

kuky ::

netsystem na zalost dela samo z njihovo kartico.

element ::

Zakon. Tole bi si blo treba pa omislt. :))

birra ::

Ker malo znam italiansko sem na njihovem forumu zasledil da so se priklapljali tudi z drugimi karticami. Jaz pa čakam odgovor od netsystema kakšne probleme bi imel z priklopom z drugo kartico. Oni ponujajo osnovno TT-jevo kartico.8-O

SpiDEr8 ::

Jah ni tko pocen če moreš najprej nabavt ISDN pol pa sele ADSL:| Sej narocnina ni draga pa ostalo....

G[e]c ::

Pa bi tale Netsystem delu v ljubljani, dej kuky email mi posli da se mal pomenmo to bi si jest namontiru.
A zato rabs tole kartico pa se eno sat anteno morm kupt?

birra ::

Kuky jest pa bi rat še mal več vedu kako ti kej to dela. Kako DL-jaš, kako naročuleš DL, Web TV kako ti dela in ali na to kartico lahko prklopiš TV. Kaj je to Technotrendova kartica

Pliz help lohk mi pošleš na mejl
birra@email.si

Fella ::

Jaz tudi imam satelitski internet, oziroma moj brat v sosednji sobi. Ne pusti mi niti v svojo sobo kaj šele, da bi tikal njegov računalnik. Vem pa tole: moraš kupiti sateltsko anteno (on je dal okoli 20.000 za Nokia), neko kartico, ki jo daš v računalnik ( on je dal okoli 40.000) in to je to. Hitrost je okoli 70k s tem, da je stvar enosmerna. To pomeni, da se prvo moraš priklopiti z navadnim modemom in ko hočeš kaj downloadat samo isklopiš modem in stvar vleče zastojn. Sicer se da nekako tudi surfat s satelitom samo stvar je prepočasna (počasnejša od mojega 33,6k modema.
Aja, tudi satelitske programe se da gledati na monitorju.

schummi16 ::

Ej partizan pošlji mi email pa mi malo več o tem povej!!!

Moj email:

schummi16@hotmail.com



Prosim!!!:))schummi16@hotmail.com

tomi77 ::

KUKY vprašanje zate!! Povej mi malo kakšne hitrosti dosežeš z Netsystemom? Jaz sem namreč iz Kopra, rad bi zvedel če se splača ta varjanta!? Kolko časa rabiš recimo za 10MB velik fajl?? In koliko je zahtevna inštalacija kartice? V kateri trgovini si to nabavil?

kuky ::

odvisno od ure, povprecno zadnjecase gre okoli 35kb,ponoci tudi do 120kb.
instalacija kartice ni zahtevna.
kupil sem v muggi

poglej na netsystem.com rivenditori
pod muggia je neki amuglia!
tam dobis vse

poster ::

Oki sam tak, tisto kar je partizan napisal ni čisto prav (tisto glede da začnes neka snemat in lahk greš dol), kdo bo pa skoz server pingal (requestal)... Misliš da njihov (firmin) server:)) hiihhi... poznam vse ki ponujajo internet via sat. v evropi in niti eden ni ki bi to ponujal... Sej ti ne zamermo:) pač neveš točno če te brat ne spusti v sobo:)

Lep pozdrav vsem

Bye

schummi16 ::

Ej Kuky. Povej mal več o tem!
Kolk si dal za vse skupaj in kaj si vse dobu za to ceno?
A si moraš še kaj sam nabavit?
Lahko sam instaliraš kartico in namestiš krožnik?

schummi16 ::

A mi lahko kdo odgovori na prejšnji post???
Hvala!!!

Avenger ::

Em... jaz že mam satelitsko speljano na računalnik... satelit je astrin.., kakšno kartico zdej rabm za ta hec?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

pivmik ::

blah.. pardon, KUKY beri prosim spodnji post
LP, Gregor GRE^

pivmik ::

OW kuky, jazst imam dosti informacij za ADSL, ce zelis da ti povem vse o ADSLju ob obali(sem iz Kopra) mi ti povej naslednje:
Kaj jazst rabim kupit samo njihov modem(satelitsko dobim zastonj zraven ker je offerta speciale) in se se lahko priklopim na Internet preko satelita(+navaden modem), A JE TAKO?
Prosim odgovori mi na email ali pa tudi tukaj in jazst ti bom povedal vse kar vem o ADSLju na obali(Telekom mi je ze poslal enno obvestilo o ADSLju)
:D
LP, Gregor GRE^

kuky ::

za se prikliopit rabis modem netsystem ( 399.000 lit), sat anteno z univerzalnim lnb ( cc. 80.000 lit), navaden modem in isp (siol,amis...). thats all!
aja in PC seveda:D
glede adslja me zanima kdaj bo mozen v piranu,portorožu in luciji.
pisi na mail andrej.kuk@amis.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za vse željne satelitskega interneta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
374151033 (105935) amigo_no1
»

satelitski internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
666951 (5435) branko_bm
»

SATELITSKI INTERNET

Oddelek: Omrežja in internet
102555 (2168) Vom
»

Satelit v SLO ??

Oddelek: Omrežja in internet
142036 (1714) Dami
»

Netsystem

Oddelek: Omrežja in internet
10841 (699) birra

Več podobnih tem