» »

S 1.6. obcutna podrazitev dial-up dostopa!

S 1.6. obcutna podrazitev dial-up dostopa!

LoneWolf ::

Se ena od podrazitev, ki jo je Telekom prav po tihem spravil skozi. S 1.6. se je spremenila obracunska enota z impulza na minuto, prislo pa je tudi do drugih, ne tako nedolznih sprememb pri tarifiranju. Telekom namrec sedaj zaracunava tudi vzpostavitev zveze z 0889 omrezjem po ceni obicajnega impulza (6,30 SIT z DDV), nato pa se (kot prej) vsako zaceto minuto trajanja zveze (2,27 SIT oz 1,26 SIT).

To pomeni, da vsi tisti, ki se cez dan pogosto povezemo samo toliko, da poberemo/oddamo posto (trajanje zveze pod 1 minuto) lahko pricakujemo ob koncu meseca skoraj stirikrat visje telefonske racune!

Dalmatinc ::

a ne veš da živiš v kapitalistični družbi :D
Predstvljaj si ubogi telekom ki nima niti za obnovitev omrežja....kako bi pa pol dostopal do interneta. ADSL uporabniki imamo od takšnih podraženj samo profit...tako da ADSL-jaši postavite se na mojo stran in zatrite AntiTelekomovce.

No, čim bolj bodo privijali in navijali cene za dial-up uporabnike - posledično več denarja bo imel in bolšo infrastrokturo - hitrejše obnavljanje in bolše prenose....

tako da viva telekom :D

Vem, da bi me eni najraj zdele pojedli - ampak će premislite imam prav sploh z svojega (ADSL) stališča :))

Sergio ::

če bi jaz gledal samo iz lastnega stališča, bi o tebi imel dosti povedati... pa bom raje metropolitan, pa bom tiho, ti pa sledi mojemu stališču ter glej iz večih aspektov.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

benzoo ::

Agencija za telekomunikacije in radiofuzijo je razveljavila cenovno postavko Telekoma o zaracunavanju vzpostave klica na stevilke 0889 (po ceni 6.30 SIT z DDV). Tako da zaenkrat podrazitve ni.

ender ::

še sreča da sem dobil kabel. jaz sem stalno preverjal pošto na ta način...
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Dalmatinc ::

pač raje gledam iz svojega stalšča......pa kaj :D

mogoče sem res mal bol sebično reku :\

borchi ::

oprosti, dalmatinc, sam a nisi ti tist, ki ne zna nobenga problema sam rešit (kar sicer ni narobe) in se dereš vsakih 5 minut naj ti kdo pomaga. pa če ti noben ne odgovori v isti sekundi spet tečnariš naj ti že kdo pomaga TAKOJ (kar je narobe)???!!!

no, v tistih trenutkih se spomn teh bedarij, ki si jih tu izrekel.

js, čeprav nimam adsl-ja upam, da ga ne bojo podražili, kljub napovedim!
l'jga

govno ::

ADSL je čista potegavščina Telekoma in kraja denarja ter demokracije ...

ADSL je tehnologija, ki lahko stoji sama zase ... Telekom pa ne da ADSL-a, če nimaš že obstoječe ISDN infrastrukture, za katero moraš NUJNO plačati in plačevati, čeprav je ne uporabljaš! To je ena največjih kraj v zgodovini Telekoma, ko ti firma postavlja pogoje, ti pa plačuješ ... OK, v starem političnem systemu je to še blo razumljivo, sedaj pa to ne gre več!!!

Okoli tega so bile velike razprave, ki pa jih nihče ni razumel ...
TineL Studio :: http://tinel.stjost.si
TineL Studio vici :: http://tinel-vici.stjost.si
TineL Studio wap :: http://tinel-wap.stjost.si

Bahula ::

Danes sem dobil mail od Siol-a, kjer piše pocenitev in ne podražitev.

Evo copy-paste

Razlika, ki je sicer ne boste opazili na vasem mesecnem racunu za opravljene storitve, moc pa jo bo zaznati na racunu Telekoma Slovenije, je v tem, da od 1. junija Telekom internetnim uporabnikom ob priklopu na internet na stevilko 0880 ne zaracunava vec vzpostavitve zveze, ki je doslej znasala 5,25 tolarja (brez DDV) oziroma 6,3 tolarja vkljucno z DDV.

Lep dan še naprej.
Intel C2D E6400, P5W DH Deluxe, 2x512 MB DDR2 800Mhz GOODRAM pro,
HITACHI 250 GB SATA2, GIGABYTE 7800GT, ENERMAX Liberty 620W, ...

ABX ::

Bahula: mi govorimo o opicah a ti o oslih.

Dalamtinka pa je itak razred zase.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bastadu ::

Jaz se epomnem pred kakimi tremi leti, ko sem šel na SiOL, da je v pogodbi pisalo, da se povezava ne računa. Kdaj so pa začeli računati, ker jaz o tem sploh nisem bil obveščen?

MadMax ::

Kolikor se spomnim, Telekom obracuna vsako vzpostavitev zveze 1 impulz ne glede na klicano stevilko ze od nekdaj.

Sicer bi bil vsak pogovor, krajsi kot je casovni interval, zastonj.

Da bi se pa zastonj pogovarjal (pa ceprav le minuto), pa nikakor ni logicno, ne?

Tako je ta razprava brezpredmetna...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dražji klicni dostop do interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
577689 (6479) kriko1
»

telekomovo obracunavanje pogovorov

Oddelek: Loža
71294 (1171) TheHijacker
»

Cenejši dial-up dostop od 1. marca

Oddelek: Novice / Ostale najave
273197 (3197) GaPe
»

VOLJA.net CENA IMPULZA

Oddelek: Omrežja in internet
162175 (1687) tedybear
»

VOLJA.NET (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12411910 (7942) swalow

Več podobnih tem