» »

Arctic Silver

Arctic Silver

dragoneye89 ::

Hellow,

razmišljam v nakupu Arctic Silverja saj baje zniža temparaturo procesorja za kar nekaj stopinj(baje 7,8..).
Zanima me če je že kdo od vas to uporabljal?
Na njihovi strani so navodila kako navesti to na procesor in nič druga. Ali je možno to tudi navesti na grafično?
  • spremenil: bluefish ()

TOP ::

Kupi MX-2 ali pa 3,lahko daš tud gor na grafično,sam tolikšne razlike nepričakuj.

jazbec ::

mx-4 dobiš za manj kot 10 evrov zato ti jo0 tudi priporočam

GeForce ::

MX-2 ali MX-4. MX-3 je ena najbolj ponesrečenih past. OC Lab test

dragoneye89 ::

aha hvala, zanima me kako daš to na grafično?
kaj pa tanova arctic silver 5?

madog ::

zanima me kako daš to na grafično


mislim da ti ne smeš dat to na grafično!;((
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

GeForce ::

Iz grafične moraš odstraniti hladilnik, očistiti staro termalno pasto in na jedro namestiti novo termalno pasto ter nato spet namestiti hladilnik. Tega ti ne priporočam če:
-se ti grafična kartica ne pregreva (če se pregreva in je v garanciji jo nesi na servis)
-če je še v garanciji (če sam menjaš termalno izgubiš garancijo)
Če pa se boš tega vseeno lotil najprej poglej par videov o tem in pa svetujem da enkrat ali dvakrat poiskušaš na kakšni starejši grafični kartici ne ravno na novejših GeForce ali GTX serijah :D.....ali pa naj ti to naredi kakšen sosed ki se spozna na to.

dragoneye89 ::

ja tko no, grafična je na 52C ko igram, sam se jo kr sliši.. mislu sem da bi lahko ventilator bil na nižji stopnji in bi useeno grafična ostala hladna.
A zdaj je že gor termalna pasta? Ker drugače je to nova grafična.

GeForce ::

Za katero grafično pa se gre? 52C je cool temperatura pod loadom (saj igraš kakšen Cod ali Crysis ne? Če je na 52C pri pasjansi ali minolovcu je pa kriza :))).....ja termalna pasta je že nameščena tako da več kaot kakšno stopinjo ali dve nebi pridobil......sploh pa če je grafična nova je ne razstavljaj pod nobenim pogojem, ker če jo boš lahko rečeš "Adijo, garancija"......no razen če imaš preveč denarja, potem pa kar veselo :D

IvoJan ::

ne govorit neumnosti. garancije ne izgubis ce menjas termalno pasto. na vseh mojih grafah do sedaj sem uporabljal AS5(in jo se vedno uporabljam) in se nikoli mi niso tezili glede garancije.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

axee ::

52°C je izredno malo za grafično, če je ventilator preglasen, ga primerno uravnaj v programu, ki si ga dobil poleg grafične. Pod obremenitvijo bo grafična bolj vroča, a se bo ventilator vrtel počasneje in posledično tišje. Do 80°C se ne sekiraj.

GeForce ::

@tKBurek: Resno? No če je temu tako se posipam s pepelom za napačno podane informacije :)

IvoJan ::

resno :) sem imel ze 5 graficnih na garanciji(na vseh sem menjal pasto najmanj enkrat, to delam vsak mesec) in so mi vse zamenjali brez da bi karkoli omenili da je bila kartica rastavljena, ceprav je bilo vec kot ocitno na vijakih, na katerih so ostale sledi uporabe izvijaca.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Bevcan ::

Sam zanima me kaj delaš z grafičnimi karticami da ti tko crkujejo? Da vem česa naj ne delam. Poleg tega me zanima zakaj tako pogosto menjuješ termalno pasto? Proizvajalec navaja da pasta doseže optimalne rezultate po 200 urah delovanja.
Govoril sem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bevcan ()

IvoJan ::

graficno pucam vsak mesec ker se kadi v prostoru v katerem je PC in to ne vpliva ravno najbolje na komponente. tisto da naj bi termalka sele po 200h dobila najboljso termalno prevodnost vem, ampak se nikoli nisem opazil razlike med sveze naneseno pasto in tisto ki ima za 200h+ za sabo. vse grafe ki so mi crknile so bile HD5770. glavna napaka je bila ta da sem imel grafe v CF in se je spodnja pregrevala ker je zgornja ovirala airflow, in je prekurilo rame ki so na zgornji strani kartice brez heatsinka.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri cheap CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
393507 (2653) m0LN4r
»

CPU temperature

Oddelek: Pomoč in nasveti
323474 (2047) solatko
»

Katera termalna pasta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
264766 (4275) SuperVeloce
»

Problem z grafično (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
506453 (5818) him
»

Naj zahtevam garancijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584061 (2997) Pyr0Beast

Več podobnih tem